Autor Wątek: Rezerwacja biletów/karnetów (problemy, pytania)  (Przeczytany 206264 razy)

pawelek44

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Rezerwacja biletów/karnetów (problemy, pytania)
« Odpowiedź #160 dnia: Października 28, 2013, 21:07:29 pm »
Niestety, nasz system rezerwacji biletów nie jest doskonały. Doszło do sytuacji, w której karnety kupowane są tylko po to, aby mieć zapewniony wstęp na play-offy i hitowe mecze. Na pozostałe mecze wielu "karnetowiczów" po prostu nie przychodzi. I tu prośba (i podpowiedzi) dla Klubu:
- może warto pomyśleć o wprowadzeniu potwierdzania przybycia na dany mecz (przez kliknięcie w swoje miejsce, tak jak przy rezerwacji biletów), bądź zrezygnowaniu ze swojego miejsca na dany mecz, jeśli ktoś wie, że się nie zjawi. Jestem przekonany, że uwolniłoby się sporo miejsc z których skorzystaliby ci, którzy chcą obejrzeć mecz. Dla wszystkich stron takie rozwiązanie jest korzystne - więcej kibiców otrzymuje możliwość zobaczenia meczu na żywo, hala jest pełna, Klub dodatkowo zarabia na sprzedaży "sprzedanych" miejsc.
- idąc dalej, można pomyśleć o zwrocie części (np. 30%) ceny pojedynczego biletu na mecz dla karnetowicza, który uwolni swoje miejsce, np. w postaci tańszego karnetu na przyszły sezon
- jeszcze jedno rozwiązanie to weryfikacja "wykorzystania" karnetu w danym sezonie. Za każdym razem karnety są skanowane, więc wiadomo jaki karnet "był" na ilu meczach. Jeśli w sezonie dany karnet nie przekroczy ustalonego progu minimalnej ilości meczów (np. 85% meczów), to w przyszłym sezonie posiadacz takiego karnetu utraciłby go i nie miałby pierwszeństwa w rezerwacji karnetu na nowy sezon.
To tylko propozycje, ale myślę, że warte rozważenia i wprowadzenia

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Rezerwacja biletów/karnetów (problemy, pytania)
« Odpowiedź #161 dnia: Października 28, 2013, 21:16:38 pm »
Niestety, nasz system rezerwacji biletów nie jest doskonały. Doszło do sytuacji, w której karnety kupowane są tylko po to, aby mieć zapewniony wstęp na play-offy i hitowe mecze. Na pozostałe mecze wielu "karnetowiczów" po prostu nie przychodzi. I tu prośba (i podpowiedzi) dla Klubu:
- może warto pomyśleć o wprowadzeniu potwierdzania przybycia na dany mecz (przez kliknięcie w swoje miejsce, tak jak przy rezerwacji biletów), bądź zrezygnowaniu ze swojego miejsca na dany mecz, jeśli ktoś wie, że się nie zjawi. Jestem przekonany, że uwolniłoby się sporo miejsc z których skorzystaliby ci, którzy chcą obejrzeć mecz. Dla wszystkich stron takie rozwiązanie jest korzystne - więcej kibiców otrzymuje możliwość zobaczenia meczu na żywo, hala jest pełna, Klub dodatkowo zarabia na sprzedaży "sprzedanych" miejsc.
- idąc dalej, można pomyśleć o zwrocie części (np. 30%) ceny pojedynczego biletu na mecz dla karnetowicza, który uwolni swoje miejsce, np. w postaci tańszego karnetu na przyszły sezon
- jeszcze jedno rozwiązanie to weryfikacja "wykorzystania" karnetu w danym sezonie. Za każdym razem karnety są skanowane, więc wiadomo jaki karnet "był" na ilu meczach. Jeśli w sezonie dany karnet nie przekroczy ustalonego progu minimalnej ilości meczów (np. 85% meczów), to w przyszłym sezonie posiadacz takiego karnetu utraciłby go i nie miałby pierwszeństwa w rezerwacji karnetu na nowy sezon.
To tylko propozycje, ale myślę, że warte rozważenia i wprowadzenia

Ja jako kibic na niektóre aspekty bym przystał, na inne nie:

myślę że na + jest:
-potwierdzenie przybycia (nie potwierdzisz miejsce na dane spotkanie przepada, w dobie internetu to żadne utrudnienie)

-rabat za karnet na kolejny sezon (10% byłoby ok, zważając na to, że na niepotwierdzone miejsca klub sprzeda dodatkowe bilety osiągając bonusowy przychód)

natomiast taka propozycja jak:
odbieranie karnetów za brak obecności na meczach to raczej nie przejdzie, świadczyłoby to o braku szacunku dla kibica i mogliby się niektórzy zrazić do Resovii. Pamiętaj, że w przypadku braku sukcesów część kibiców od Resovii się może odwrócić i sprzedaż karnetów diametralnie spadnie, także taki zabieg raczej nie jest pożądany zarówno przez kibica jak i Resovię


« Ostatnia zmiana: Października 28, 2013, 21:21:14 pm wysłana przez mediolan8 »
Prezes-Ignaczak

pawelek44

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Rezerwacja biletów/karnetów (problemy, pytania)
« Odpowiedź #162 dnia: Października 28, 2013, 21:24:05 pm »
Pełna zgoda. Chciałem tylko pokazać,że można sięgnąć po różne i jednocześnie bardzo proste i tanie rozwiązania poprawiające frekwencję :)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Rezerwacja biletów/karnetów (problemy, pytania)
« Odpowiedź #163 dnia: Października 28, 2013, 21:41:00 pm »
Pełna zgoda. Chciałem tylko pokazać,że można sięgnąć po różne i jednocześnie bardzo proste i tanie rozwiązania poprawiające frekwencję :)
Karnet sprzedany to i kasa jest. A czy ktoś korzysta czy nie to finansowo dla klubu "Rybka". Ale słyszałem kiedyś o pomyśle odsprzedaży miejsc  karnetowych na bilety. Z tego karnetowicz miałby jakiś procent ceny sprzedanego miejsca.

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Rezerwacja biletów/karnetów (problemy, pytania)
« Odpowiedź #164 dnia: Października 28, 2013, 22:37:41 pm »
Temat zwolnienia miejsca karnetowego na dany mecz z jakimś upustem był rozpatrywany w klubie, ale wyszło, że nie wyszło  :o i jest jak jest.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Rezerwacja biletów/karnetów (problemy, pytania)
« Odpowiedź #165 dnia: Października 31, 2013, 19:16:27 pm »
Nie róbmy z trybun obozu pracy przymusowej.
Ja jako kibic na niektóre aspekty bym przystał, na inne nie:
myślę że na + jest:
-potwierdzenie przybycia (nie potwierdzisz miejsce na dane spotkanie przepada, w dobie internetu to żadne utrudnienie)
Mam lepszy pomysł: obowiązkowe przybycie na próbę generalną, dzień przed meczem (w dobie powszechnego posiadania samochodów i rozwiniętego systemu komunikacji publicznej to żadne utrudnienie). Jeśli kibic nie przyjdzie osobiście na próbę (weryfikacja za pomocą odcisków palców i skanowania tęczówki oka), bilet idzie do wolnej sprzedaży.
Mój pomysł jest wielce rozwojowy. Kolejnym etapem reformy byłoby sprawdzanie podczas próby zaangażowania w kibicowanie. Jeśli uczestnik próby nie zdoła wydobyć z siebie określonej ilości decybeli, jego karnet jest przekazywany kolejnemu chętnemu, który będzie sprawdzany podczas kolejnej próby.
Oczywiście, na próbę należy się zjawić w klubowej koszulce. Następnie dojdą obowiązkowe szaliki, smycze,...
Pomysł jest naprawdę rozwojowy. Ma tylko jedną wadę: narusza 11. przykazanie Dekalogu, a brzmi ono:
11. Nie zawracaj d..y bliźniemu swemu nadaremnie.

Jak se ktoś kupił, to może wykorzystać albo nie wykorzystać, a jeśli popyt góruje nad podażą, to się podwyższa ceny.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Rezerwacja biletów/karnetów (problemy, pytania)
« Odpowiedź #166 dnia: Października 31, 2013, 20:55:56 pm »
Nie róbmy z trybun obozu pracy przymusowej.Mam lepszy pomysł: obowiązkowe przybycie na próbę generalną, dzień przed meczem (w dobie powszechnego posiadania samochodów i rozwiniętego systemu komunikacji publicznej to żadne utrudnienie). Jeśli kibic nie przyjdzie osobiście na próbę (weryfikacja za pomocą odcisków palców i skanowania tęczówki oka), bilet idzie do wolnej sprzedaży.
Mój pomysł jest wielce rozwojowy. Kolejnym etapem reformy byłoby sprawdzanie podczas próby zaangażowania w kibicowanie. Jeśli uczestnik próby nie zdoła wydobyć z siebie określonej ilości decybeli, jego karnet jest przekazywany kolejnemu chętnemu, który będzie sprawdzany podczas kolejnej próby.
Oczywiście, na próbę należy się zjawić w klubowej koszulce. Następnie dojdą obowiązkowe szaliki, smycze,...
Pomysł jest naprawdę rozwojowy. Ma tylko jedną wadę: narusza 11. przykazanie Dekalogu, a brzmi ono:
11. Nie zawracaj d..y bliźniemu swemu nadaremnie.

Jak se ktoś kupił, to może wykorzystać albo nie wykorzystać, a jeśli popyt góruje nad podażą, to się podwyższa ceny.

Zgadzam się trzeba myśleć realnie. Nie wierzę, że ludziom którym po prostu nie chce się przyjść będzie się chciało zaznaczyć miejsce do uwolnienia. To będzie wymagało zalogowania itp itd... Ludzie bardzo leniwi są.

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Rezerwacja biletów/karnetów (problemy, pytania)
« Odpowiedź #167 dnia: Października 31, 2013, 21:02:45 pm »
Zgadzam się trzeba myśleć realnie. Nie wierzę, że ludziom którym po prostu nie chce się przyjść będzie się chciało zaznaczyć miejsce do uwolnienia. To będzie wymagało zalogowania itp itd... Ludzie bardzo leniwi są.
Jeśli będą za to jakieś gratisy, to będą zwalniać miejsce. Mogą to być np. punkty lub 5zł gratis przy zakupie czegoś w sklepie lub następnego karnetu. Klubowi i tak się opłaci bo bilet na to miejsce sprzeda za np. 15/25.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Rezerwacja biletów/karnetów (problemy, pytania)
« Odpowiedź #168 dnia: Października 31, 2013, 21:07:57 pm »
Ewentualne wymaganie od karnetowiczów każdorazowego potwierdzania przybycia na mecz to zdecydowana przesada, ale możliwość własnowolnego zwolnienia swojego karnetowego miejsca do rezerwacji na dany mecz uważam ma same korzyści i należałoby ją wprowadzić (nawet bez jakichś profitów dla zwalniającego)... Pytanie tylko na kiedy (który sezon) IDEO wprowadziłoby ten system w życie, po czym na kiedy wyeliminowaliby błędy uwidocznione po uruchomieniu go ;D
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2013, 21:09:41 pm wysłana przez FLPman »

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Rezerwacja biletów/karnetów (problemy, pytania)
« Odpowiedź #169 dnia: Października 31, 2013, 21:09:32 pm »
Jeśli będą za to jakieś gratisy, to będą zwalniać miejsce. Mogą to być np. punkty lub 5zł gratis przy zakupie czegoś w sklepie lub następnego karnetu. Klubowi i tak się opłaci bo bilet na to miejsce sprzeda za np. 15/25.
Myślisz, że Ideo poradziłoby sobie z takim wyzwaniem? :P