Autor Wątek: Koncepcja Kowala  (Przeczytany 4432 razy)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Koncepcja Kowala
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 16, 2013, 16:36:47 pm »
Nie jestem przekonany, że nie było za czasów J. Strzelczyka podziału na 1szą i 2gą szóstkę.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Koncepcja Kowala
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 16, 2013, 21:19:59 pm »
Pablo masz poniekąd rację, ale.... . Tamta Resovia to zawodnicy ogólnie wyszkoleni, nie było podziału na środkowych, atakujących, czy przyjmujących (o libero nie wspomnę z wiadomych powodów, bo wtedy go po prostu nie było), wtedy praktycznie każdy był wystawiaczem, atakującym i przyjmującym. Oczywiście Stasiu Gościniak to niekwestionowany rozgrywający nr 1 w Polsce i jeden z najlepszych na świecie. Miałem przyjemność oglądać tamtą Resovię jako kilkuletni chłopak i uważam, że porównanie tamtego budowania do obecnego nie ma sensu. Oczywiście grali u nas jedni z najlepszych, ale w większości to byli wychowankowie, teraz jest inaczej i dlatego m.in. porównanie tych dwóch drużyn nie do końca jest trafione. Porównał bym bardziej Resovię z lat 80-tych, bo czołowy nasz bombardier Zielina przyszedł do nas z Tomaszowa, Czapor o ile pamiętam ,to chyba z Wałbrzycha....., więc porównanie tych drużyn byłoby bardziej zasadne. Nie ulega wątpliwości, że Resovia z lat 70-tych była drużyną, która mogła mieć każdego zawodnika.  i pewnie dlatego Pablo porównał Resovię z lat 70-tych i obecną.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2013, 21:42:00 pm wysłana przez majer »

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Koncepcja Kowala
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 16, 2013, 22:30:12 pm »
Majer, zdecydowanie za daleko idziesz. Ja niczego i nikogo nie porównuję. Ktoś zapytał o przykład drużyny siatkarskiej która w przeszłości była budowana w oparciu o mocną i wyrównaną 12tkę, podobnie jak obecny zespół. No i podałem taki przykład Resovii z lat 70tych. Moim zdaniem trafny, bo przecież w tamtej Resovii aż roiło się od ówczesnych reprezentantów, z których niektórzy nie łapali się do pierwszej 6tki.
Odszukaj to pytanie, następnie moją odpowiedź i sam dojdziesz do wniosku że Twój post trochę nie na temat.
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Koncepcja Kowala
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 16, 2013, 23:28:35 pm »
Pablo, to pytanie zadał willhaven, cytuję "... kto budował w ten sposób zespół wcześniej". Jest w tym zdaniu zwrot "w ten sposób". Obecna Resovia jest budowana w oparciu o dwie równe szóstki, albo inaczej, na każdej pozycji jest wartościowy zmiennik. Ty napisałeś, że tak budowano Resovię z lat 70-tych, ja nie zupełnie się z tym zgodziłem , bo uważam, że wtedy budowano drużynę na innych zasadach. Stwierdziłeś, że mój post jest nie na temat, więc Twój również, bo ja tylko się odniosłem do Twojego wpisu. Proponujesz mi odszukać pytanie, a następnie Twoją odpowiedź. Ja przytoczyłem dosłownie pytanie willhavena, powiedz mi gdzie jest w nim to co Ty piszesz "budowana w oparciu o mocną i wyrównaną 12-kę", skoro On pyta o sposób budowania zespołu. To Ty idziesz za daleko i przekręcasz słowa innych, ale nie jesteś jedyny, który takie wykręty stosuje. ;)
Tak na marginesie, to reprezentanci Polski grali w pierwszej szóstce Resovii, bo i Gościniak, i Bebel, i Karbasz, i Such, czy Radomski byli filarami ówczesnej Resovii.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2013, 23:36:48 pm wysłana przez majer »

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Koncepcja Kowala
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 16, 2013, 23:51:10 pm »
Zawodnika tej klasy to żadnego. Cała reszta gra albo w Rosji albo w Turcji. Jeszcze paru we Włoszech się uchowało.  8)
Nad Veresem to pracowali chyba ze dwa lata żeby go ściągnąć. Nie oszukujmy się , żadna młoda gwiazda typu (rzucam nazwisko pierwsze z brzegu) Ngapeth jeszcze do nas nie przyjdzie. Poza tym zawodnicy muszą odpowiadać też trenerowi.

Przesadzasz.... z całym szacunkiem :)
Trochę ogólnie przesadzamy z tymi transferami i słabością Resovii, że musimy ściągać zawodników starszych po kontuzjach, bo mimo wszystko z tego co pamiętam w wieku 25 lat przyszedł do nas Alek, czyli w sile wieku i z tego co pamiętam to wcale tych osiągnięć nie miał mniej niż Ngapeth, a i siatkarzem gorszym na pewno nie był, Mistrz Grecji(czołowej Europeskiej ligi w tym czasie), MVP ligi Greckiej, finalista LM, po takich postach to aż cholera zaczynam się zastanawiać jak on tu trafił?. :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2013, 23:53:08 pm wysłana przez biperion »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Koncepcja Kowala
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 17, 2013, 07:38:50 am »
(...) po takich postach to aż cholera zaczynam się zastanawiać jak on tu trafił?. :)

...a ja się zastanawiam kto Go nauczył flotowania...  ;)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Koncepcja Kowala
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 17, 2013, 07:51:21 am »
No rzeczywiście Alek ma strasznie silnego flota (około 90km/h), co będzie jak zacznie zagrywać mocno , wtedy braknie skali na radarze. Przesadzacie z zagrywką, w lidze włoskiej też nie wszyscy piorą, a z odbiorem flota mają problemy większe tuzy niż u nas, więc taka taktyka, że zagrywka ma być zmienna, to taki element zaskoczenia. Ja osobiście również lepiej radzę sobie z przyjęciem mocnej niż z bambolem, mocną wystarczy przyjąć nad siebie, a flota w sumie nie wiadomo jak, bo on zazwyczaj ląduje w okolice klatki. Nie piszę tu o balonach, bo do nich wystarczy zrobić krok w przód, ale o szybującej, a taką mają zagrywać nasi, tylko różnie z tym wychodzi, ten element po prostu trzeba wyćwiczyć, a będziemy lać wszystkich, ale to już napisałem w innym poście.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Koncepcja Kowala
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 17, 2013, 08:44:13 am »
...a ja się zastanawiam kto Go nauczył flotowania...  ;)

Ten flot nie jest aż taki strasznie, demonicznie zły, koniec końców punktowy flot dał nam mistrza :)

No rzeczywiście Alek ma strasznie silnego flota (około 90km/h), co będzie jak zacznie zagrywać mocno , wtedy braknie skali na radarze.

A tak z ciekawości Majer bo Ty chyba bliżej radaru siedzisz, Alek chyba w pierwszym sezonie powyżej 120 wyciągał na zagrywce, chyba że się mylę?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2013, 13:36:12 pm wysłana przez biperion »

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Koncepcja Kowala
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 17, 2013, 09:21:40 am »
A tak z ciekawości Majer bo Ty chyba bliżej radaru siedzisz, Alek chyba w pierwszym sezonie powyżej 120 wyciągał na zagrywce, chyba że się mylę?
Wtedy piłki były twardsze i osiągały większą prędkość. Kazijski zagrywał 133  :o

willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: Koncepcja Kowala
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 17, 2013, 11:01:00 am »
Przesadzasz.... z całym szacunkiem :)
Trochę ogólnie przesadzamy z tymi transferami i słabością Resovii, że musimy ściągać zawodników starszych po kontuzjach, bo mimo wszystko z tego co pamiętam w wieku 25 lat przyszedł do nas Alek, czyli w sile wieku i z tego co pamiętam to wcale tych osiągnięć nie miał mniej niż Ngapeth, a i siatkarzem gorszym na pewno nie był, Mistrz Grecji(czołowej Europeskiej ligi w tym czasie), MVP ligi Greckiej, finalista LM, po takich postach to aż cholera zaczynam się zastanawiać jak on tu trafił?. :)

Może chciał mieć bliżej do rodzinnego domu  ;) albo w Iraklisie płacili gorzej  8) ale koniec o transferach bo mnie Repres zbanuje.

Czyli na moje postawione pytanie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Wynika z tego ,ze Andrzej jest nowatorem. Trzeba mu zaufać w tym temacie.