Autor Wątek: Ukraina  (Przeczytany 69299 razy)

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #70 dnia: Marca 07, 2014, 14:50:21 pm »
W 2004 USA gwarantowalo w Budapeszcie Ukrainie w zamian za oddanie broni atomowej bezpieczeństwo. I co? I nic.
Darek, chyba nie chcesz powiedzieć że jesteś tym faktem zaskoczony. Kto jak kto ale my chyba najlepeij wiemy ile są warte jakiekolwiek gwarancje bezpieczeństwa ze strony Zachodu ::). Z Krymem i wchodnią Ukrainą bedzie dokładnie to samo :(. A teraz popatrzcie na cyniczną do bólu Wielką Brytanię, która przypomnę jest sygantariuszką umowy budapesztańskiej i jednym z gwarantów tejże umowy. Czy widzicie jakąkolwiek aktywność Wielkiej Brytanii na polu międzyunarodowym w sprawie Ukrainy? To się nazywa cynizm i ten słynny brytyjski twardy "real politik". A my qwa? Na czele z megalomanem Sikorskim hajże .... na Kijów, dokopać Moskalowi ::). I jak tutaj qwa nie napisać .......... "durne Polaczki" ::) >:(.
Ukraino, przykro mi to pisać ale zostałaś sprzedana jak my w 1939 roku. Jak Czechosłowacja w 1938 roku. Może wielu z Was Ukraińców jeszcze tego nie wie, ale już niebawem się dowiecie :( Zostaliście wpłątani i sprowkowani przez Zachód, który Was teraz ........"wydyma".
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #71 dnia: Marca 07, 2014, 16:08:09 pm »
TVP Info: - Rosyjskie MSZ nazywa informacje o zerwaniu stosunków z Ukrainą ?szokującymi i nieprawdziwymi?. Autorzy tej informacji mieli, według MSZ, ?przekręcić słowa rosyjskiego ambasadora przy ONZ?.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #72 dnia: Marca 07, 2014, 20:07:20 pm »
Trochę z innj beczki, ale jakże ona brzmi w świetle naszej nieprzejednanej postawy wobec Wielkiej Rasiji:
http://fakty.interia.pl/wiadomosci-lokalne/news-rmf24-zaskakujaca-wizytacja-rosyjskich-oficerow-w-gizycku,nId,1354394

W takiej sytuacji nasi otwierają podwoje przed WROGIEM. Tak, w tym momencie Rosja jest największym zagrożeniem DEMOKRATYCZNEGO świata.

 >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Za to wpuszczenie wrogich sił minister MON i dowówca brygady powinni pójść na zieloną trawkę.
Qrcze, z jednej strony prosimy sojuszników o zapewnienie gwarancji bezpieczeństwa, a z drugiej pokazujemy, jakimi jesteśmy idiotami.
Jeszcze taki mędrzec powie , że "jesteśmy w prawe, bo wizyta była zaplanowana".

Carpyook

  • SSPS Resovia
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 848
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #73 dnia: Marca 07, 2014, 21:38:04 pm »
Darek, chyba nie chcesz powiedzieć że jesteś tym faktem zaskoczony. Kto jak kto ale my chyba najlepeij wiemy ile są warte jakiekolwiek gwarancje bezpieczeństwa ze strony Zachodu ::). Z Krymem i wchodnią Ukrainą bedzie dokładnie to samo :(. A teraz popatrzcie na cyniczną do bólu Wielką Brytanię, która przypomnę jest sygantariuszką umowy budapesztańskiej i jednym z gwarantów tejże umowy. Czy widzicie jakąkolwiek aktywność Wielkiej Brytanii na polu międzyunarodowym w sprawie Ukrainy? To się nazywa cynizm i ten słynny brytyjski twardy "real politik". A my qwa? Na czele z megalomanem Sikorskim hajże .... na Kijów, dokopać Moskalowi ::). I jak tutaj qwa nie napisać .......... "durne Polaczki" ::) >:(.
Ukraino, przykro mi to pisać ale zostałaś sprzedana jak my w 1939 roku. Jak Czechosłowacja w 1938 roku. Może wielu z Was Ukraińców jeszcze tego nie wie, ale już niebawem się dowiecie :( Zostaliście wpłątani i sprowkowani przez Zachód, który Was teraz ........"wydyma".

Pablo, trochę nie rozumiem. Czy z tego wynika, że powinniśmy sprzedać Ukrainę jak Wlk Brytania?

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #74 dnia: Marca 07, 2014, 22:05:26 pm »
Mimo że jestem głupim polaczkiem mogę spojrzeć rano w lustro w odbicie mojej durnej słowiańskiej gęby i powiedzieć sobie głośno"tak prosto w twarz"uczyłem się pilnie historii i  nikogo nigdy nie wydymałem.Dla mojego psyche-bezcenne
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2014, 22:30:14 pm wysłana przez chelepperro »
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #75 dnia: Marca 29, 2014, 15:18:17 pm »
Temat naszego wschodniego sąsiada trochę...umarł, a szkoda, bo, odnoszę wrażenie, że prawdziwe szachy dopiero się zaczynają.
Dla zachęty zadam może nieco przewrotne pytanie...Czy nasza polityka faktycznie przyniesie nam konkretne korzyści, czy wręcz przeciwnie? Czy nie powinniśmy, mimo wszystko uznać inkorporacji Krymu do FR-ej? Czy nie lepiej w tej sytuacji rozgrywają to Węgrzy?
Oczywiście sprawy poszły na wielu płaszczyznach zbyt daleko, ale przecież w polityce nie ma sytuacji bez odwrotu...
Dla przeciwwagi podrzucam artykuł...onetowski w prawdzie...o stanowisku Orbana zupełnie odwrotnym od stereotypowego.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zwrot-w-polityce-orbana-wobec-rosji-ekspert-pism-decyzja-wladz-wegier-jest-ryzykowna/7yqeq

Czy powinniśmy się bać Rosji?
Może lepiej nie wywijać szabelką przed pancernym działem, bo w każdej chwili ktoś może odpalić nam z tego działa dość mocną amunicją?
Ciekaw jestem Waszego zdania...
 

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #76 dnia: Marca 29, 2014, 22:20:08 pm »
Rosja ma plan ataku na Polskę, tak jak Polska ma plan ataku na Rosję. Generalnie sytuacja ta pokazała, iż na Europę nie ma co liczyć. Nie pomogą. Jak stare powiedzenie mówi, umiesz liczyć licz na siebie.
Ja bym jednak jakaś bombę atomową budował. Niby bym jej nigdy nie użył ale straszak zawsze mieć pod ręką.
Sun Tzu pisał. Chcesz pokoju to szykuj się do wojny. Nawet jak to ma być gospodarczą. Wszystkie ręce na pokład i próbujemy się uniezależnić. Gazport czy gaz z lupków. Tak samo elektrownia atomowa. Im szybciej tym lepiej.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #77 dnia: Marca 30, 2014, 17:09:19 pm »
Uważam, że dobrze by się stało, aby ten "ruski potwór" udławił się swoimi surowcami naturalnymi. Amerykanie uruchomili rezerwy gazu, ceny poszły w dół i już Moskale są stratni. Dobrze by było, aby USA i UE dogadały się, co do zakupu amerykańskich surowców naturalnych. A wtedy Rosjanie byliby tańsi.
Przychylam się do zdania Abdula, przydałyby się piguły atomowe. "Rusek" boi się tylko silnych. Jak Darek wspomniał, na Zachód nie ma co liczyć.

A odpowiadając Leonowi . Co do Węgier, oj nie wyjdzie na dobre Orbanowi głaskanie "niedźwiedzia". Niedźwiedź nie szanuje uległych. Pokazał to Obamie. Amerykanin pokazał słabość , rezygnując z tarczy antyrakietowej, Putin uznał się za cara, a raczej cesarza, któremu wolno jeszcze więcej. Stąd aneksja Krymu. Krym jest stracony, "rusek" nie cofnie się. Byłby to bowiem jego koniec.
Oczywiście samemu nie ma co machać szabelką przed nosem niedźwiedzia, ale nie widzę też przesłanek, aby bęąc w grupie chować głow

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #78 dnia: Marca 30, 2014, 20:27:58 pm »
Myślisz Rayan, że Sowieci bardziej szanują...słabeuszy, którzy wywijają szabelką? Mniej się na nich...wyżywają? Jaką Ty grupę widzisz, w której rzekomo jesteśmy? Czy aby ta nasza "głowa" nie wystaje znacznie ponad poziom, jako jedyna? Czy będąc między dwoma silnymi nie byłoby lepiej nie opowiadać się za jednym z nich, a po cichu robić swoje balansując pomiędzy nimi mając na względzie przede wszystkim korzyści? Czy warto narażać się i "umierać" za kijowski Majdan? Romantyzm i emocje nie służą robieniu dobrych interesów...
Dla jasności...ja tylko pytam, a nie stwierdzam.
Co do braci Węgrów...można ich potępiać za ich postawę w czasie II wojny światowej, ale ostateczny bilans strat i korzyści wyszedł im zdecydowanie na plus...szczególnie w porównaniu z nami...No może stracili terytorialnie, ale...demograficznie przetrwali.
Po emocjach związanych z Euromajdanem przychodzi powoli moment na dokonanie bilansu strat i korzyści. Strat i Korzyści wynikających z naszej aktywności na Ukrainie. Ekonomiczne straty łatwo wskazać. Będzie ich wiele. A korzyści? Wyliczcie mi korzyści? Co zyskaliśmy wspierając "braci Ukraińców"? A może co zyskamy w perspektywie...jakiegoś czasu? Romantyczne samozadowolenie pomijam...     

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Ukraina
« Odpowiedź #79 dnia: Marca 30, 2014, 21:23:34 pm »
Drogi Leonie , w 1938 roku wszyscy też myśleli, że Hitler "naje" się Czechosłowacją. Jak się skończyło. Szybciutko zawitał do Polski. Scenariusz śp Prezydenta Lecha Kaczyńskiego nakreślony w 2008roku realizuje się na naszych oczach. A wtedy traktowano Prezydenta, niczym skarłowaciałego oszołoma. A dziś: niektóry głośno, niektórzy po cichu , przyznają rację.
Niestety, my musimy o swoją pozycję w Europie i na świecie walczyć, rozpychając się n prawo i lewo.
Leon, kierując się pragmatyzmem, naszym ojcom nie kalkulowało się podejmować walki o wolność. Nie mieli szans walczyć  szabelką z czołgami i kulami karabinów. Mieli przecież rodziny na utrzymaniu. Byli młodzi, przed nimi było całe życie. Ryzykowali wszystko. A jednak nacisnęli.