Autor Wątek: PlusLiga 2014/2015  (Przeczytany 217964 razy)


RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #122 dnia: Października 10, 2014, 20:23:48 pm »
 ;D

W jego miejsce ponoć szykowany Novica Bjelica, czyli w Zaksie też będą duże problemy z limitem,  zwłaszcza, że Gladyr choć życzę mu jak najlepiej to do okazów zdrowia nie należy... Do mocnej eksploatacji z Polaków wydają się być tylko Zatorski i Witczak...
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2014, 00:17:56 am wysłana przez repres1 »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #123 dnia: Października 11, 2014, 07:16:45 am »
Ciekawe kiedy padnie propozycja i od kogo o zniesienie limitów dla zawodników z Unii Europejskiej.
Nie tylko Resovia jest naładowania obcokrajowcami. W środę podczas meczu o Superpuchar w Skrze występowało więcej zawodników urodzonych poza Polską niż tych w kraju. Marschal grał jako Polak.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #124 dnia: Października 11, 2014, 10:24:41 am »
Problem limitów jest dość skomplikowany.
Zdaniem Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej limity są sprzeczne z prawem wspólnotowym. Do tej pory nie było (poza piłką nożną) ingerencji Unii w limity, ale z taką ingerencją należy się liczyć.
Jak prawie wszystko w życiu ma to swoje dobre i złe strony.
Ja uważam, że polska siatkówka powinna poważnie brać pod uwagę, że w niedalekiej przyszłości limity będą zniesione i przygotować się na ten moment. Sport młodzieżowy powinniśmy (korzystając z wzoru amerykańskiego, aczkolwiek nie kopiując go, bo się nie da) oprzeć na szkołach, a nie na klubach. Uzasadniałem swoje zdanie na Forum dość szeroko, więc nie będę pewnych argumentów powtarzał.
Tylko czy nas, Polaków stać na długofalowe projekty i konsekwencję w ich realizacji? Wątpię, bo u nas "co nowa władza, to nowy pomysł, a wszystkie pomysły poprzedników są uważane za beznadziejne". Nawet w tak apolitycznej branży jak rozwój sportu.
Sport stał się zawodem. Fascynującym i wywołującym emocje narodowe, ale tylko zawodem. Przygotowanie do zawodu wymaga szkoły.
Kluby zwyciężające w Lidze Mistrzów korzystają z zagranicznych gwiazd, bo, żeby osiągnąć sukces, muszą z nich korzystać.
Można próbować osiągnąć sukces w oparciu o "narodowy" klub i nie przeczę, że jednorazowo może się to udać. Jednorazowo.
Moim zdaniem niepotrzebna jest histeria na punkcie zawodników, którzy mając polskie obywatelstwo, grają dla innych reprezentacji. Kogo ten "problem" dotyczy? Ilu jest takich zawodników? Przecież to są jednostki, a nie "problem polskiej ligi". Czy trójka Achrem-Gładyr-Marechal jest w stanie zachwiać polską siatkówką? Nawet gdyby dołączyło kolejnych trzech i tak absurdem jest strach przed sześcioma zawodnikami  ;D
Obecne limity są kompromisem pomiędzy wolnością a rozwojem polskiej siatkówki. Można się zastanawiać nad granicą tego kompromisu, ale chyba nie są one złe. Nie tylko nie przeszkodziły nam zostać mistrzem świata, mistrzem Europy, zwycięzcą LŚ, ale nawet w tym pomogły. Liga z 'trzema obcokrajowcami" prezentuje dość wysoki poziom. Reprezentanci mają z kim rywalizować.
Toczyłem zażarte dyskusje, w których twierdziłem, że wysyłanie Wlazłego do zagranicznego klubu "żeby się sprawdził", czy Kurka "po naukę" jest niemądre, bo polska liga jest wystarczająco mocna na potrzeby mocnej reprezentacji. Ani Wlazły nie musiał "się sprawdzać", ani Kurek nie zyskał na "naukach".
W czasach gdy cała reprezentacja Polski skupiona była w Skrze (tzw. "dobro narodowe") byłem przeciwny limitom. Dziś też nie uważam ich za ratunek dla polskiej siatkówki. Polska rzeczywistość finansowa dość skutecznie broni nas przeciwko zalewowi ligi przez Brazylijczyków, Rosjan, Francuzów, Włochów, Amerykanów, Serbów, Bułgarów,... Spora grupa Niemców (jestem przekonany, że najdalej w następnym sezonie dołączy do niej Grozer; tylko nie wiem do jakiego klubu) to bardzo sympatyczne i dość naturalne zjawisko.
Obecne limity nie są przeszkodą dla polskich klubów w osiąganiu sukcesów międzynarodowych i nie niszczą polskiej siatkówki. Klubom bardziej szkodzi zła organizacja  imprez reprezentacyjnych. Ale to już zupełnie inny temat.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #125 dnia: Października 12, 2014, 00:58:09 am »
Problem limitów jest dość skomplikowany.
Zdaniem Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej limity są sprzeczne z prawem wspólnotowym. Do tej pory nie było (poza piłką nożną) ingerencji Unii w limity, ale z taką ingerencją należy się liczyć.

Dlatego o tym lewacko-komunistycznym tworze mam jak najgorsze zdanie. Limity, które mamy wprowadzone zdają swoją rolę, jest to ukłon w kierunku naszej reprezentacji i wkraczającej na parkiet młodzieży. To jest nasz kraj i nasza sprawa jak prowadzimy ligę, tylko tzw. "połykacze"ślepo by brali co nam ten tfu.. wynalazek europejski karze robić.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #126 dnia: Października 12, 2014, 01:12:11 am »
Dlatego o tym lewacko-komunistycznym tworze mam jak najgorsze zdanie. Limity, które mamy wprowadzone zdają swoją rolę, jest to ukłon w kierunku naszej reprezentacji i wkraczającej na parkiet młodzieży. To jest nasz kraj i nasza sprawa jak prowadzimy ligę, tylko tzw. "połykacze"ślepo by brali co nam ten tfu.. wynalazek europejski karze robić.
Jeśli polskich zawodników na swiatowym poziomie byloby tylu ze bylby problem z miejscem dla nich w najlepszych zespołach europejskich klubow to wierz mi ze byliby pewnie pierwsi ktorzy narzekaliby na problemy z zatrudnieniem w zwiazku z limitem. Na razie taki problem nie istnieje stad tez nikt na limity nie narzeka

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #127 dnia: Października 12, 2014, 08:36:02 am »
Dlatego o tym lewacko-komunistycznym tworze mam jak najgorsze zdanie. Limity, które mamy wprowadzone zdają swoją rolę, jest to ukłon w kierunku naszej reprezentacji i wkraczającej na parkiet młodzieży. To jest nasz kraj i nasza sprawa jak prowadzimy ligę, tylko tzw. "połykacze"ślepo by brali co nam ten tfu.. wynalazek europejski karze robić.
No to "uszczęśliw" miliony naszych rodaków "sprowadzając" ich z dobrze płatnej pracy w Unii do Polski. Z pewnością będą Ci wdzięczni. My możemy pracować w krajach Unii bez ograniczeń, ale innym od pracy u nas wara? Ciekawa moralność.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pedzelito

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2104
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #128 dnia: Października 12, 2014, 10:22:08 am »
lewacko-komunistycznym
Jakoś tak mam że jak ktoś używa tego typu nomenklatury to mnie... na rzygi zbiera...
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2014, 10:24:07 am wysłana przez pedzelito »

Ironic222

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #129 dnia: Października 12, 2014, 16:49:46 pm »
...Tomek Józefacki od nowego sezonu będzie grał w Czeskiej ekstralidze .

pzdr