Autor Wątek: PlusLiga 2014/2015  (Przeczytany 217984 razy)

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #190 dnia: Listopada 14, 2014, 20:49:39 pm »
może w typerze wprowadzić punkty  bonusowe za wytypowanie
"kto następny śpi na pryczy"
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #191 dnia: Listopada 14, 2014, 21:06:28 pm »
Problem polega na tym, że (według doniesień dziennikarskich) pan P. wziął łapówkę kontrolowaną od agenta CBA (domyślam się, że pod czujnym okiem kamery). Zapewne kiedyś będzie to upublicznione. Tusk czy ktokolwiek inny nie ma tu nic do rzeczy.
Ja rozumiem, że jesteśmy (jako społeczeństwo) na takim poziomie rozwoju, że słowo "uczciwość" stało się synonimem słowa "frajerstwo". Myślę jednak, że powinniśmy się doskonalić.
Zakładam, że CBA nie popełniło takiego błędu jak przy akcji z panią S. i miało jakieś dowody, poszlaki na wcześniejsze łapówkarstwo pana P. Wyroku na niego nie zamierzam wydawać. Moje doświadczenie życiowe każe mi bardzo krytycznie podchodzić do działań władzy. Każdej władzy. Bo każda władza deprawuje i trzeba mieć niezwykle mocny charakter, żeby nie dać się zdeprawować.
Ale w jednym masz rację, Kuba: nic dobrego z tego nie wyniknie. Tyle, że nie jest to wina Tuska.
Kibice gwizdali na Tuska, na Ferenca, na Wlazłego, na... Ja nie przyłączałem się do tych gwizdów i nie zamierzam się do gwizdów motłochu przyłączać, bo uważam takie zachowanie za haniebne. Haniebne nie dla tego, na którego się gwiżdże. Haniebne dla tych, którzy się w motłoch przeistaczają. Znam godniejsze i mądrzejsze formy krytyki. To nie kibice wygwizdują. Wygwizduje motłoch.
Z ciężkim sercem milczałem nawet wtedy, gdy grano w Polsce rosyjski hymn.
Pytasz, jaka jest obecnie kondycja finansowa polskiej siatkówki? Nie wiem. Obawiam się natomiast, że prawdopodobnie została ona sprzedana za całe mnóstwo srebrników.
Czego temu człowiekowi brakowało? Chleba? Dachu nad głową? Zaszczytów? Władzy? Nie miał za co utrzymać rodziny?
Łatwo jest odnosić sukcesy finansowe kosztem podatnika. A pieniądze Orlenu, PGE, miast-organizatorów to też są pieniądze podatnika. I bardzo ostrożnie trzeba nimi gospodarzyć.
Źle się stało dla polskiej siatkówki. Źle się stało dla światowej siatkówki. Buduje się trudno. Psuje się bardzo łatwo.
Zadałem sobie pytanie: "Czy jestem zszokowany, zaskoczony?". I odpowiedziałem sobie szczerze: "Nie!".
A wiecie, co mnie ostatecznie zniechęciło do obecnego PZPS? Nie, nie sprawa Alka. To był tylko początek. Zdecydowała sprawa Boćka i przedziwna "życzliwość" dla AZS Cz. Dla mnie wyrok - skandal. Uznałem, że to towarzystwo jest w stanie posunąć się do każdej bezczelności. Przekroczyli granicę przyzwoitości. Tak, tak, bezczelnie skrzywdzili Zaksę. I byli w stanie skrzywdzić każdego. Bezczelnie. W żywe oczy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #192 dnia: Listopada 14, 2014, 22:26:06 pm »
CBŚ rozpoczęło polowanie i ustrzrliło pierwszego "tłustego misia"  a i podobno drugi na celowniku.
Był pewien parasol ochronny nad działaczami w związku z MŚ i było raczej pewne, iż CBA do sprawy wróci. Wszak przed ostatnimi wyborami juz CBA było blisko. Ale widmo kłopotów z MŚ troszeczkę wstrzymało pewne sprawy. Smutne ale chyba prawdziwe.
Skala "dziwnych"  transakcji wokół siatkówki był porażający. Na jednym z forów, użytkownik "śledczy"  pisał co nie co. Ile z tego prawdy to trudno stwierdzić, ale faktem jest iż PZPS na Lidze Światowej w Polsce nie zarabiał. Co jest o tyle dziwne, iż halę były pełne, bilety drogie a sponsorzy chojni.
Zatrzymanie tak wysoko postawionych działaczy komplikuje sytuację na górze. Wszak jesteśmy wprzededniu przetargu na prawą telewizyjne. A i organizacja ME rusza.

Ale to chyba nie wszystko i jeszcze nie koniec. Kluczem do sukcesu jest złamanie solidarności dającego i biorącego. Ten kto będzie miał więcej do stracenia pójdzie na współpracę. Myślę, iż szef firmy ochroniarskiej. Dodatkowo Pan M. raczej przyzwyczajony jest do luksusu i pobyt na dołku może być traumatyczny. A pod presją i w stresie rozwiązuje mu się język. Np jak podczas jednej z konferencji wspominal iż mogą nam odebrać MŚ bo dziura w kasie, co później prostowano. Opozycja w PZPSie może przejąć inicjatywę. Tutaj już nie będzie doradców, specjalistów od PR którzy pomogą, zainspirują kilka fajnych artykułów. Prezes jest sam.
 Stronnictwo p. Biesiady wraz z regionem Śląskim, Pomorskim i Podkarpackim spróbują obalić układ Warszawsko Łódzki.
Pewnie jeszcze nie jedno wyjdzie.

Na forach żartują, iż powinien być transparent "Pozdrawienia do więzienia :) "
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2014, 22:39:42 pm wysłana przez A :) »

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #193 dnia: Listopada 15, 2014, 01:43:35 am »
Na całym tym zamieszaniu najbardziej w D dostanie siatkówka.
Smutne  :-[
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #194 dnia: Listopada 15, 2014, 07:31:44 am »
Smutne, ale jeśli oskarżenia się potwierdzą, to prezes sam skręcił na siebie bicz.
Póki co staram się nie osądzać. Nie jednemu postawiono zarzuty, by ten się z nich później oczyścił. Bez względu na finał tej historii "smród" pozostanie. I będzie się ciągnął za polską siatkówką.
Mimo tego, iż nie sympatyzuje z Spalonym, to również nie cieszy mnie ta sytuacja. Jestem nią szczerze zażenowana, jednak niekoniecznie zdziwiona. Prezes nigdy nie był dla mnie wiarygodny. W tym przekonaniu utwierdził mnie dodatkowo zezwalając na grę polskiej grupie we Wrocławiu, utwierdzil mnie w tym, że jest chciwy, gdy usłyszałam od moich znajomych z KK Reprezentacji w jakiej cenie od związku otrzymali bilety. Potwierdził swoją pazernosc, gdy ludzie z narodowego wrzucili zdjęcia z trybuny, na której bilety były po 250 zł, zdjęcia, które ukazywały "widoczność" z tamtych miejsc.
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #195 dnia: Listopada 15, 2014, 11:24:51 am »
Teraz będzie troszkę poważniej...

Zacznijmy od fundamentalnego pytania. Czy ktoś na forum jest zdziwiony zatrzymaniem Prezesa? Prędzej czy później musiało do tego dość. Abdul mądrze zauważył ,że CBA odpuściła okres MŚ (podejrzewam, że na rozkaz z góry).Teraz mamy czas wyborów. Temat chodliwy, pokazujący zręczność i efektywność władzy. Też niby prawda ,ale obserwując szum medialny, a właściwie jego brak, śmiem podejrzewać ,że ktoś na górze uznał ,że dużych lodów z tego się  nie ukręci. Trochę wzmianek w prasie i internecie ,jakiś wywiad z Biesiadą, żółty pasek w TVN. Dla mnie mało. Podejrzewałem trzęsienie ziemi a wyszło jakieś małe tąpnięcie. Cały czas mam przed oczami aferę w PZPN. Próbę obalenia władzy ,ingerencję Państwa w struktury w związku (nota bene większe przewały za większą kasę a się rozmyło-patrz casus Kręciny). Telewizja i prasa prześcigały się w programach relacjach live, artykułach. Za PZPN ujęła się UEFA. Siatkówka jest biedniejsza, z mniejszą oglądalnością i popularnością na świecie. Obawiam się , że CEV czy FIVB wytrychu Opalonemu do celu nie przyniosą. Podejrzewam ,że doszło do małego przewrotu w strukturach PZPS. Ktoś się wqurwił na maxa. Coś pękło. CBA to narzędzie. Oni pociągają tylko za spust. Są bronią do ustrzelenia ?grubych misiów? jak to Darek wcześniej wspomniał. Ktoś ich (Panów P.) podprowadził pod lufę. Tym strzałami najprawdopodobniej skończył się układ warszawsko-bełchatowsko-łódzki w PZPS. Poczekajmy do poniedziałku co reszta zarządu wymyśli.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Repres zapytał się czego Prezesowi brakowało.Na to pytanie chyba nikt nie odpowie. Wiem, natomiast ,co go zgubiło. Ludzka pycha, poczucie bezkarności, stan upojenia własnym sukcesem, nieomylność i brak czujności.Wyrok na nim jeszcze nie zapadł , ale smród jest taki , że we Władywostoku nosy zaciskają.
Jedna odpowiedź jest już znana. Straciła na tym polska siatkówka. I to boli mnie najbardziej.

Polecam poczytać dziennikarskie wpisy na TT. Też ciekawy podział.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wiecie, że gwiazda która na niebie świeci najjaśniej właśnie umiera?.

« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2014, 11:31:43 am wysłana przez chelepperro »
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #196 dnia: Listopada 15, 2014, 12:22:14 pm »
A ja bym ostrożnie podchodził do tego, co mówi prokuratura okręgowa w Warszawie, która się zajmuje tą sprawą, a w szczególności prokurator Nowak. Ostatnio już dali popis tego, jak można bezkarnie szkalować dobre imię niewinnych ludzi, nawet funkcjonariuszy publicznych. Nie mówię, że Prezes jest bez winy bo jakieś podstawy do wniosku o aresztowanie na 3 miesiące musieli mieć, ale mam nieodparte wrażenie, że prędzej czy później ta sprawa się rozmyje i nikt siedzieć nie pójdzie...

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #197 dnia: Listopada 15, 2014, 13:30:12 pm »
No, no, chłopcy  z PZPS-u się cenią. Blisko  milion złotych za wybór firmy ochroniarskiej. Nie wyobrażam sobie ile musiał zaoferować Cezary P w "przetargu" (cudzysłów nieprzypadkowy), aby wyjść na swoje i zabezpieczyć potrzeby dwóch ? "ojców chrzestnych" siatkarskiej la piovry. To jest jedno postępowanie. A co z resztą postępowań ? To może (nie musi) być wierzchołek góry lodowej.
Paweł (Chelepperro) reszta Zarządu trzęsie porami ( przy najmniej znaczna jego część), czy aby na pewno i do nich CBA nie wpadnie na herbatkę pogadać.
Zgadzam się, układu warszawsko-łódzko-bełchatowski i polsatowski od czwartku już jest w rozpadzie.
Założę się, że Solorz już nie pozwoli  więcej, swoim pracownikom na takie spoufalanie z jakimkolwiek związkiem sportowym. Za duże ryzyko, że potem jego stacja będzie kojarzona z tym bagnem. Nie wiadomo, czy się nie wycofa w transmitowania Plus Ligi. I wcale mu się nie będę dziwił.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #198 dnia: Listopada 15, 2014, 20:06:23 pm »
W Uranii się ciekawe rzeczy dzieją, w trzecim secie przy piłce setowej dla Warszawy sędzia zakończył partię choć challenge niby pokazywał, że przy ataku Szymańskiego było po bloku, ogólnie sporo zamieszania... Po meczu Dobrowolski nie podpisał protokołu, a ktoś wezwał policję żeby zbadać sędziów alkomatem, sędziowie się nie zgodzili więc ma być badanie krwi ;D Ponadto Stelmach oddał się do dyspozycji zarządu, ale nieoficjalnie jego dymisja nie będzie przyjęta...

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #199 dnia: Listopada 15, 2014, 20:11:29 pm »
W Uranii się ciekawe rzeczy dzieją, w trzecim secie przy piłce setowej dla Warszawy sędzia zakończył partię choć challenge niby pokazywał, że przy ataku Szymańskiego było po bloku, ogólnie sporo zamieszania... Po meczu Dobrowolski nie podpisał protokołu, a ktoś wezwał policję żeby zbadać sędziów alkomatem, sędziowie się nie zgodzili więc ma być badanie krwi ;D Ponadto Stelmach oddał się do dyspozycji zarządu, ale nieoficjalnie jego dymisja nie będzie przyjęta...

To akuratnie nic fajnego...
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!