Autor Wątek: PlusLiga 2014/2015  (Przeczytany 217956 razy)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #210 dnia: Listopada 17, 2014, 19:38:20 pm »
http://wideo.przegladsportowy.pl/wideo,lemek-ferowanie-wyrokow-to-nieuczciwosc,wideo,519163,1,1060.html

Skruszyć ten beton będzie bardzo ciężko. Lemek zarzuca sygnatariuszom próbę destabilizacji polskiej siatkówki.  Qwa ta zorganizowana grupa przestępcza trzymająca władzę w polskiej siatkówce trzyma się mocno. Jak można pierd...ić o tym że dwaj ojcowie chrzestni zorganizowanej, grupy....... jeszcze nie skorzystali z prawa zażalenia na decyzję o 3-miesięcznym areszcie, zatem ferowanie wyroków, czytaj: mówienie/stawianie w z złym świetle dwóch bosów zorgnanizowanej grupy.... jest wysoce nanganne. Jeszcze pier...czy o opracowaniach o nadużywaniu w Polsce aresztu.

Paweł (Chelepperro) proponował wprowadzenia do typera punktów bonusowych za wytypowanie "kto następny na pryczy". Ja już swojego typa  ;) mam. Domyślacie się o kim myślę. Ten typ chodzi mi od momentu zatrzymanie pana AP.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #211 dnia: Listopada 17, 2014, 20:17:56 pm »
A ją bym tonowal kolegę Slawko. Grillowanego nie lubię, ale.pamiętam jak to z Biesiadą było. Pamiętam też 'świadka' tvn w sprawie Wiplera.

Kluczowe jest czy CBA akcji nie spartoliło. Jak to im się już zdarzyło.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #212 dnia: Listopada 17, 2014, 20:21:09 pm »
Bo w myśl zasady, nie jest winny ten co kradnie. Winny jest ten co o tym mówi. Naginając to, problemem siatkówki nie jest prezes, domniemany lamówkarz lecz CBA, która go przyłapała. A taki sprytny plan był. Taki światowy.


Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #213 dnia: Listopada 17, 2014, 20:38:33 pm »
A ją bym tonowal kolegę Slawko. Grillowanego nie lubię, ale.pamiętam jak to z Biesiadą było. Pamiętam też 'świadka' tvn w sprawie Wiplera.

Kluczowe jest czy CBA akcji nie spartoliło. Jak to im się już zdarzyło.

Czyżby Kolega Vice popierał stanowisko Zarządu PZPS wyartykułowanego ustami dwóch mędrców? :P . A od kiedy to Kolega taki poprawny politycznie się zrobił? Hę?  8)  ;) . Sorki, ale pier...leta o opracowaniach o nadużywaniu tymczasowego aresztu tudzież zatrzymania jest żałosne  ::) . Myślę, że sąd skorygowałby zapędy prokuratury,  gdyby było coś nie halo. A ten niedobry sąd przychylił się do wersji CBA i prokuratury.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #214 dnia: Listopada 17, 2014, 21:17:17 pm »
Kilka refleksji:
Zatrzymano i tymczasowo aresztowano osoby powszechnie znane. Lemek poruszył problem nadużywania tymczasowego aresztowania, co nie wydaje mi się tu na miejscu. Mamy zbyt mało danych, by oceniać tę kwestię w przypadku panów P. O wiele istotniejsza wydaje mi się kwestia nadużywania instytucji tajemnicy śledztwa. Panowie P. to osoby publicznie znane. Podobno przekazanie łapówki nastąpiło pod czujnym okiem CBA. Bardzo istotne wydaje mi się szybkie upublicznienie przynajmniej części dowodów, jakie zgromadzono przeciwko panom P., z nagraniem "łapówki kontrolowanej" włącznie. Zbyt często pod pozorem "dobra śledztwa" ukrywa się przed opinią publiczną dowody, na podstawie których orzeczono tymczasowe aresztowanie. Tajemnica śledztwa jest nadużywana.
Powinniśmy żądać jak najszybszego upublicznienia dowodów.
W kraju o jakiej takiej przyzwoitości sam fakt tymczasowego aresztowania powinien skłaniać do (przynajmniej) zawieszenia swojej funkcji publicznej. Mam bardzo krytyczny stosunek do pracy polskiej prokuratury. Tak, to prawda - tymczasowe aresztowanie jest nadużywane. Jednak konieczność przestrzegania wysokich standardów powoduje, że kierować siatkówką powinien ktoś inny. Tu nie chodzi o wydawanie wyroków na panów P. Nikt nie zamierza odbierać im prawa do obrony. Nie słyszałem też, żeby ktokolwiek uznawał ich winnymi (nawet Biesiada). Bez względu na areszt czy brak aresztu, postanowienie o przedstawieniu zarzutów obowiązuje. Nie chodzi tu o jakieś drobne przestępstwo, ale o sprzeniewierzenie pieniędzy podatnika. Łapówka świadczy o tym, że za usługi ochroniarskie zapłacono więcej niż powinno się zapłacić, a jeśli na organizację MŚ'14 wzięto pieniądze podatnika (a wzięto)...
Panie Lemek, trochę ciszej, trochę mniej oburzenia, a więcej pokory wobec tego, co się stało. Ci, którzy milczą wobec zła, akceptują to zło. Może Pan być święcie przekonany o niewinności panów P. Może być Pan święcie przekonany o niesłuszności ich tymczasowego aresztowania. To Pana prawo i być może przyjacielski obowiązek. Tylko, że PZPS to nie jest Pana prywatny folwark. Trzeba podjąć decyzje, które podniosą PZPS na pewien poziom przyzwoitości i godności, bo to, co się stało poniżyło coś, co przede wszystkim kibice budowali przez kilkanaście lat.
Prywatnie broń Pan panów P. z całych sił, ale dla dobra polskiej siatkówki zwołajcie to zebranie i podejmijcie decyzje.
A tak już na zakończenie: jeśli prokuratura zdecydowała się "uderzyć" w tak znane osoby, to wątpię w słabość dowodów. Aż tak szaleni to oni nie są i o swoje stołki potrafią zadbać. Przy bezzasadnym uderzeniu w maluczkiego nikt im nic nie zrobi. Przy bezzasadnym uderzeniu w osoby "na świeczniku" ryzyko utraty stołka jest wyjątkowo duże. Ja tam wielkich szans zażaleniu na areszt nie daję. Nie ten rozmiar, żeby z byle czym wnioskować o "sanki".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #215 dnia: Listopada 17, 2014, 21:22:19 pm »
Moje pytanie pozostaje kluczowe.

Sprawa Biesiady też wygląda zupełnie inaczej niż jak leciał że stołka. I na tym poprzestane w tej kwestii.

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #216 dnia: Listopada 17, 2014, 21:39:55 pm »
Moje pytanie pozostaje kluczowe.

Sprawa Biesiady też wygląda zupełnie inaczej niż jak leciał że stołka. I na tym poprzestane w tej kwestii.

Oczywiście. I jak najbardziej zgodzę się z Tobą, że nie ma co nam wyroków wydawać, bo od tego jest sąd. I mamy też domniemanie niewinności. Jednak uważam, że do czasu wyjaśnienia panowie P. powinni zostać zawieszeni. Nie usunięci ze stanowisk, a właśnie zawieszeni.
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #217 dnia: Listopada 17, 2014, 22:49:26 pm »
W innym kraju sami podaliby się do dymisji. Także masz umiarkowane ;) oczekiwania.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #218 dnia: Listopada 17, 2014, 22:58:09 pm »
Dobre imię Polski (nie nadużywam tego zwrotu), dobro wymiaru sprawiedliwości wymaga szybkiego upublicznienia przynajmniej niektórych dowodów.
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej odznacza, a kilka dni później taki skandal! Tego nie wolno zostawić "standardowym procedurom". Sytuacja jest nadzwyczajna i wymaga nadzwyczajnych działań.
Przypomnę, że każda władza należy przede wszystkim do narodu. Ta prokuratorska też.
Jestem daleki od orzekania winy panów P., ale dziś powinni usunąć się z polskiej siatkówki, dla dobra siatkówki.
Dopóki postanowienie o zarzutach obowiązuje, nie wyobrażam sobie przekazania choćby jednej publicznej złotówki do dyspozycji PZPS. A bez publicznych pieniędzy siatkówkę czeka katastrofa. To nie piłka nożna, która utrzymuje się z telewizji i transferów.
Lemek zaprezentował mentalność towarzystwa wzajemnej adoracji, a nie opiekuna polskiej siatkówki. Zapatrzył się na PZPN i FIFA? Andrzeju nie idź tą drogą.
Myślę, że warto byłoby zwrócić się z ogólnopolską petycją kibiców do prokuratury o szybkie upublicznienie dowodów w sprawie. Myślę także, że obraz nie kłamie, a podejrzewam, że obraz (w postaci filmu) jest. To sprawa zbyt ważna społecznie, żeby czekać na normalne tempo prokuratury. Co o tym sądzicie?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #219 dnia: Listopada 18, 2014, 08:25:00 am »
http://wideo.przegladsportowy.pl/wideo,lemek-ferowanie-wyrokow-to-nieuczciwosc,wideo,519163,1,1060.html

Skruszyć ten beton będzie bardzo ciężko. Lemek zarzuca sygnatariuszom próbę destabilizacji polskiej siatkówki.  Qwa ta zorganizowana grupa przestępcza trzymająca władzę w polskiej siatkówce trzyma się mocno. Jak można pierd...ić o tym że dwaj ojcowie chrzestni zorganizowanej, grupy....... jeszcze nie skorzystali z prawa zażalenia na decyzję o 3-miesięcznym areszcie, zatem ferowanie wyroków, czytaj: mówienie/stawianie w z złym świetle dwóch bosów zorgnanizowanej grupy.... jest wysoce nanganne. Jeszcze pier...czy o opracowaniach o nadużywaniu w Polsce aresztu.

Po wysłuchaniu wypocin Lemka tylko jedna rzecz rzuca mi się na usta

Nie zadzieraj nosa
Nie rób takiej miny
Nie udawaj Greka
Zmień się lepiej, zmień!
Już za parę minut
Będziesz z przyjacielem
jak na razie dwójki
Tylko rozchmurz się   :P
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy