Autor Wątek: PlusLiga 2014/2015  (Przeczytany 217951 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #360 dnia: Lutego 15, 2015, 21:43:09 pm »
Coraz więcej niewiadomych rozstrzygnięto. W ostatniej kolejce Gdańsk, Kędzierzyn i Radom grają o pietruszkę bo nic ich mecze nie zmienią. Jastrzębia tez chyba na 6 miejsce nie spadną. Lubin i Bydgoszcz pewnie też nie poprawią swoich pozycji.
Generalnie to kolejka sparingów się szykuje. Jedyny mecz o coś jest w Rzeszowie. Ale to osobny temat.

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #361 dnia: Lutego 16, 2015, 12:15:21 pm »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #362 dnia: Lutego 16, 2015, 12:23:58 pm »
Paweł Papke prezesem PZPS.

http://www.pzps.pl/Pawel-Papke-Prezesem-Zarzadu-PZPS.html
No to ciekawie. Jedno jest pewne, Ljubo Travica nigdy nie zostanie trenerem kadry :)

I teraz pytanie, jak się klub pożegnał z Pawłem. Jak było Fair to super. Jak natomiast było nieciekawie to może być ciekawie. Chyba ze prezes ma krótką pamięć.

Choć polityka to polityka. Osobiste niechęci mogą nie mieć wpływu.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #363 dnia: Lutego 16, 2015, 13:26:09 pm »
No to ciekawie. Jedno jest pewne, Ljubo Travica nigdy nie zostanie trenerem kadry :)
:D to dobre.
Myślę że dla klubu jest to całkowicie neutralne. A podkarpacki związek i tak nie ma nic do zaoferowania kadrze. Ogólnie wybór dość przeciętny / na tle Mira powinno być blady ;)/.

lukashch

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 184
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #364 dnia: Lutego 16, 2015, 16:52:17 pm »
Coraz więcej niewiadomych rozstrzygnięto. W ostatniej kolejce Gdańsk, Kędzierzyn i Radom grają o pietruszkę bo nic ich mecze nie zmienią. Jastrzębia tez chyba na 6 miejsce nie spadną. Lubin i Bydgoszcz pewnie też nie poprawią swoich pozycji.
Generalnie to kolejka sparingów się szykuje. Jedyny mecz o coś jest w Rzeszowie. Ale to osobny temat.

Teoretycznie Gdańsk może spaść na 4. miejsce jeśli nie ugra nic Warszawą, a Jastrzębie wygra 3:0 z Cuprum, ale bądźmy realistami. W meczu z Jastrzębiem Cuprum będzie bronić 5. pozycji, Bydgoszcz gra z Radomiem który o nic już nie musi walczyć, więc jest duża szansa że Bydzia się poprawi w tabeli,  bo wydaje mi się Ptoki pokonają Cuprum. Reszta drużyn jak wspomniałeś gra o pietruszkę. Obstawiam że tabela będzie wyglądała  tak:

3.Gdańsk
4.Jastrzębie
5.Bydgoszcz
6.Lubin
7.Kędzierzyn
8.Radom

Co do pozycji 1 i 2 to sam nie wiem :) sercem jestem za Sovią, ale obawiam się meczu ze Skrą. Ale to nie ten wątek... :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2015, 16:55:56 pm wysłana przez lukashch »
Mistrz Mistrz Resovia!!!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #365 dnia: Lutego 16, 2015, 20:31:33 pm »
Nuda się skończyła (przynajmniej dla ekip z miejsc 1-8). Teraz każdy mecz...
Radom - Bydgoszcz (Bydgoszcz gra o 5. miejsce, a Radom ma ostateczny sprawdzian przed Skrą/Resovią, czyli przed teoretycznie niewielką szansą na ogromny sukces)
Resovia -Skra (to nie tylko walka o 1. miejsce; to walka o przewagę psychologiczną; dla nas porażka to pełna depresja, dla Skry - poważny sygnał ostrzegawczy).
AZS W. -Gdańsk (Gdańsk musi ugrać co najmniej 1 punkt, żeby obronić 3. miejsce, a Warszawa, na luzie, ma szansę znów się "pokazać")
JW - Lubin (JW walczy o 3. miejsce, ale na to ma marne szanse; Lubin broni 5. miejsca przed Bydgoszczą, zwycięstwo Lubina dodałoby dodatkowego smaczku I rundzie play-off)
Zaksa - Bielsko (jedyny mecz bez dużego(jakiegokolwiek?) znaczenia).
-------------------------------------------------------------------------------------
Dziwna była ta runda zasadnicza. Moim zdaniem, nużąca i nijaka. Dla mnie każdy mecz jest wydarzeniem (co najmniej towarzyskim), rozrywką, relaksem, ale dla zawodników większość meczów była raczej "odrabianiem pańszczyzny" niż wydarzeniem sportowym.
Zdecydowana większość klubów grała co najmniej bardzo dobrze. Nawet nisko plasująca się Zaksa nie ma powodów do "katastroficznych" myśli. Skład im się posypał, ale załapali się do "ósemki" i mieli kilka bardzo dobrych występów. Zwycięstwo nad Skrą (w najsilniejszym składzie) to duży wyczyn.
Lubin, Gdańsk, Bydgoszcz, Radom, AZS W. pokazały się z bardzo dobrej strony. Resovia, Skra, JW - na oczekiwanym poziomie.
Niezadowolony może być Olsztyn, ale i oni "skomponowali" całkiem niezły zespół. Mam wrażenie, że Kielce, Częstochowa i Bielsko grały na wyższym poziomie niż rok temu. Słaby Będzin też miał swoje "5 minut" i zwyciężył Skrę na wyjeździe. Jeśli ten klub przetrwa, może to być dla niego "mit założycielski".
-----------------------------------------------------
Przesadziliśmy z tempem gry. To było jakieś wariactwo. Kolejka za kolejką + europejskie puchary. Istny młyn, bez większego dramatyzmu.
A mówi się o kolejnych 2 zespołach w +L. 16 zespołów w tradycyjnym systemie to aż 30 kolejek.
To już wymagałoby reformy na wzór NBA.
Ja widziałbym to następująco:
Ligę dzielimy na 2 grupy.
Grupa Północna:
1. Skra
2. Gdańsk
3. Bydgoszcz
4. Olsztyn
5. Warszawa
6. Radom
7. Częstochowa
8. ................
Grupa Południowa:
1. Resovia
2. JW
3. Lubin
4. Zaksa
5. Będzin
6. Bielsko
7. Kielce
8. ...............
W grupie gramy mecz i rewanż, a z zespołami z drugiej grupy - tylko 1 mecz (mistrz u siebie z wicemistrzem i na wyjeździe z 2. druzyną drugiej grupy itd). Tabelę konstruuje się w grupie.
Play-off (każda runda do 3 wygranych, ale można zaryzykować np. ćwierćfinał do 2 zwycięstw) to "naprzemiennie:
1. Pn z 4. Pd.
1. Pd z 4. Pn
itd
Dziś mamy 26 meczów w rundzie zasadniczej i maks 13 meczów w play-off.
Zaproponowany system to 22 mecze w rundzie zasadniczej i maks 15 w play-off.
Może i mnie byłoby początkowo meczów "topowych", ale przy wyczerpującym sezonie reprezentacyjnym lżejsza runda zasadnicza mogłaby być zbawienna dla mocnych klubów i dawałaby większy komfort przygotowań do europejskich pucharów. A meczów Resovia - Skra i tak by nie zabrakło. Finał to finał.  :)
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #366 dnia: Lutego 16, 2015, 22:23:29 pm »
Repres ruszyłeś istotny temat czyli terminarz i powiększenie. Aktualnie ciężko stwierdzić, że ktoś zasłużył na spadek z ligi aby móc wpuścić nowych. Nawet Będzin odniósł 4 zwycięstwa i zebrał 15 pkt co jest przyzwoitym wynikiem.

Jeśli zostanie powiększona plusliga to uważam że powinna zostać podzielona na dwie grupy i zaproponowany podział jest ok. Jednakże uważam powinno to wyglądać troszkę inaczej.
Dwie grupy po 8 drużyn (grupa A i B), następnie 4 najlepsze drużyny z obu grup tworzą grupę C, a pozostałe drużyny do grupy D. Wyniki z poprzedniej fazy przenoszą się, aby nie grać kolejnego spotkania z tymi samymi drużynami. Wszystkie grupy grają w systemie mecz i rewanż.
Następnie przechodzimy do systemu play-off, które rozgrywamy jak do tej porty z tym że gramy w systemie 1-1-1-1-1, mecz co 3 dni ze zmianą gospodarza po każdym spotkaniu. Nie ma spotkań o miejsce 5-8, rozstawienie na podstawie tabeli.
Drużyny z grupy D nie grają play-off i rozstawione zostaną zgodnie z miejscami zajętymi w grupie (9-16).

Taki system to tak:
Pierwsza faza - 14 spotkań
Druga faza - 8 spotkań
Play-offy - maks 15 spotkań

Sumarycznie maksymalnie 37 spotkań. Mniej niż w tym sezonie (maks 39).

Można skrócić jeszcze o 3 spotkania robiąc system że drużyna wyżej postawiona w tabeli zaczyna od stanu 1:0. Wtedy każda runda play-off będzie trwała maksymalnie 4 spotkań.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #367 dnia: Lutego 16, 2015, 23:06:46 pm »
"Twój system" sprzyja kumulacji ważnych, ciężkich meczów w chwili, gdy w decydującą fazę wchodzą europejskie puchary. Moim zdaniem należy "rozluźnić" sezon zasadniczy. Niech napięcie rośnie dopiero w play-off. Zbyt duża ilość meczów "w czołówce", wbrew pozorom, nie posłuży formie i atrakcyjności ligi. Sezon zasadniczy to, chcąc - nie chcąc, "lizanie ran" po sezonie reprezentacyjnym. Widać, że organizmy zawodników źle reagują na nieustanną grę. Kilka meczów "topowych" wystarczy. Poza tym, każdy klub powinien zagrać z każdym, bo inaczej jedność ligi zostanie rozregulowana. Prawdopodobnie nie zagralibyśmy z Olsztynem i Częstochową, być może z Warszawą czy Radomiem.
Wzór "amerykański" wydaje mi się bardziej pożyteczny.
Meczów ze Skrą i tak rozegralibyśmy sporo (play-off). Ja myślę także o "dole" tabeli, który Twoim systemie w grudniu kończyłby grę. Bo i o co mieliby grać? Muszą mieć przynajmniej teoretyczne szanse na play-off do końca sezonu zasadniczego. Który sponsor będzie wykładał pieniądze na grę przez 2-3 miesiące? W tym sezonie 14. kolejkę rozegraliśmy 6 grudnia. No i telewizja traci motywację do pokazywania drużyn z "drugiej ósemki", a to nie sprzyja propagowaniu ligi. Skra, Resovia, JW, Skra, Resovia, JW, Skra... tego niezaangażowany w te kluby kibic telewizyjny nie wytrzyma. No i sponsorzy-reklamodawcy słabszych klubów tracą motywację.
O lidze, jeśli ma być prawdziwie zawodowa, a w przyszłości dochodowa, trzeba myśleć całościowo. O tych słabszych dziś klubach też.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #368 dnia: Lutego 17, 2015, 00:23:58 am »
"Twój system" sprzyja kumulacji ważnych, ciężkich meczów w chwili, gdy w decydującą fazę wchodzą europejskie puchary. Moim zdaniem należy "rozluźnić" sezon zasadniczy. Niech napięcie rośnie dopiero w play-off. Zbyt duża ilość meczów "w czołówce", wbrew pozorom, nie posłuży formie i atrakcyjności ligi. Sezon zasadniczy to, chcąc - nie chcąc, "lizanie ran" po sezonie reprezentacyjnym. Widać, że organizmy zawodników źle reagują na nieustanną grę. Kilka meczów "topowych" wystarczy. Poza tym, każdy klub powinien zagrać z każdym, bo inaczej jedność ligi zostanie rozregulowana. Prawdopodobnie nie zagralibyśmy z Olsztynem i Częstochową, być może z Warszawą czy Radomiem.
Wzór "amerykański" wydaje mi się bardziej pożyteczny.
Jest 14 spotkań w pierwszej fazie z czego ok 8-10 będzie z przeciwnikami z średniej i dolnej półki, także odpoczynek po sezonie reprezentacyjnym będzie w sam raz. Później trzeba dochodzić do jak najlepszej gry a to łatwiej uzyskać grają spotkania z dobrymi drużynami a nie słabymi. Poza tym atrakcyjność ligi budują właśnie dobre spotkania, a nie szybkie 3:0. Oczywiście jest możliwość że nie zagrasz spotkania z każdym.

Meczów ze Skrą i tak rozegralibyśmy sporo (play-off).
W rundzie zasadniczej w moim systemie rozegralibyśmy tylko 2 spotkania.

Ja myślę także o "dole" tabeli, który Twoim systemie w grudniu kończyłby grę. Bo i o co mieliby grać? Muszą mieć przynajmniej teoretyczne szanse na play-off do końca sezonu zasadniczego. Który sponsor będzie wykładał pieniądze na grę przez 2-3 miesiące?
Nie do końca, runda zasadnicza kończy się po 22 kolejkach czyli tak jak teraz. Czyli zakończyłaby się 22 lutego. Zauważmy że grupa D nie musi grać w tych samych terminach co grupa C, także mogą grac jedną kolejkę na tydzień i wtedy spokojnie kończą ligę ok końca marca.

W tym sezonie 14. kolejkę rozegraliśmy 6 grudnia. No i telewizja traci motywację do pokazywania drużyn z "drugiej ósemki", a to nie sprzyja propagowaniu ligi. Skra, Resovia, JW, Skra, Resovia, JW, Skra... tego niezaangażowany w te kluby kibic telewizyjny nie wytrzyma.
No i sponsorzy-reklamodawcy słabszych klubów tracą motywację.
O lidze, jeśli ma być prawdziwie zawodowa, a w przyszłości dochodowa, trzeba myśleć całościowo. O tych słabszych dziś klubach też.
Ile osób ogląda spotkania np. Bielsko-Będzin ? Raczej nie za dużo poza kibicami tych drużyn. Jeśli kluby będą mogły we własnym zakresie transmitować spotkania które nie transmituje telewizja to ja nie widzę problemu. Luke przejmie transmisja internetowa i kibice tych klubów i tak będą oglądać te spotkania. Sponsorzy będą także zadowoleni ponieważ praktycznie co kolejkę będą mieć transmisje i będą mogli się lepiej pokazać a nie tylko na hali.

Mój system ma za zadanie aby było jak najwięcej spotkań drużyn na podobnym poziomie, ponieważ one generują więcej emocji. Uważam że spotkania np. Resovii z Bielkiem, Kielcami czy Będzinem w momencie grania 1/6 lub 1/3 LM nie wpłynie dobrze na grę zespołu, wręcz przeciwnie będą mieli za mało gry na odpowiednim poziomie.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: PlusLiga 2014/2015
« Odpowiedź #369 dnia: Lutego 17, 2015, 08:21:59 am »
Obydwa powyższe schematy zakładały powiększenie PLS.  Ostatnio bodajże Sławko przedstawił ciekawszy jak da mnie projekt . Liga pozostaje 14 drużynowa.  Dzielimy ja na dwie grupy po 7 . Pozostałe zasady wg schematu Represa.  Z takim założeniem że zespoły pauzujące w grupach grają ze sobą. 
Zalety : PO angażują ponad połowę tabeli a przy 18 spotkaniach w sezonie zasadniczym można je rozbudować do maxa czyli 5 spotkań ze zmianą gospodarza co mecz.

Ps. Zmiana Represa z 26 na 22 raczej będzie niezauważalna. Powrót do 18 da czas na PP , CEV i odp. rangę Finalów PLS.

« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2015, 08:34:40 am wysłana przez d74 »