Autor Wątek: Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 18.10.2014  (Przeczytany 15368 razy)

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 18.10.2014
« Odpowiedź #40 dnia: Października 19, 2014, 18:33:34 pm »
Żurek popełnił przynajmniej 3 punktowe błędy w przyjęciu, do tego wszystkie przyjęcia palcami były dogrywane na wysokość klatki piersiowej Drzyzgi. Przy takim przyjęciu ciężko o jakąś wygodę dla rozgrywającego, nawet jeśli jest dograna piłka do siatki. Do tego trzeba dodać że był to najgorsze spotkanie Żurka w obronie. Bardzo dużo piłek przelatywało obok niego ponieważ stał w złym miejscu. Generalnie wydaje mi się że się mocno przemotywował i za bardzo chciał, a przez to wyszło jak wyszło. Miejmy nadzieje że w środę będzie lepiej bo stać go na to.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 18.10.2014
« Odpowiedź #41 dnia: Października 19, 2014, 18:35:27 pm »
Repres masz rację, wygraliśmy ten mecz zagrywką. Podobnie zaczynaliśmy mistrzowski sezon 2011/12. Postawiliśmy na mocną zagrywkę, a to w końcowym rozrachunku zrobiło  różnicę na naszą korzyść. Mam nadzieję , że nasz sztab trenerski nie zejdzie z tej drogi. Mam też nadzieję, że  Mieszko Gogol nie będzie karmił nas dyrdymałami, że flot Niko przyniesie więcej pożytku, aniżeli jego zagrywka z wyskoku.
Co do Żurka, akceptuję jego obecność w składzie tylko i wyłącznie ze względu na kontuzję Igły.
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2014, 18:37:40 pm wysłana przez Slawko »

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 18.10.2014
« Odpowiedź #42 dnia: Października 19, 2014, 20:05:31 pm »
Nie ma co się podniecać zagrywką po drugiej stronie przyjęcie było oparte na 38 letnim Krzysiu Gierczyńskim, a także przestawionym na przyjęcie Bartmanie, który też ze stylu defensywnego nie słynął, można było zmienić któregoś kastrując atak. Zagrywkę sprawdzimy na Skrze.

Inna sprawa że dla mnie ta drużyna jest taka bez charakteru... może to początek, może brak Alka, może mimo wszystko gloryfikuje sezon 11/12... ale nasz styl gry z wbijania przeciwników w parkiet, zmienił się w klepanko, taka ulepszon Delecta...
Dawno nie widziałem Resovii bez typowej armaty.

Jeszcze jedno zauważam, że ktokolwiek z naszych jak trafia w libero drużyny przeciwnej, to piłka nam wraca.

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • D1
Odp: Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 18.10.2014
« Odpowiedź #43 dnia: Października 19, 2014, 20:09:27 pm »
Sławko ale jesteś cięty na tego Żurka  ;D ;D ;D daj chłopakowi trochę czasu . Nikt nie twierdzi że to będzie nasz zbawca .
Przyszedł do nas nie żeby zastąpić Igłę ale żeby go trochę odciążyć w trakcie całego sezonu , będzie grał ze słabszymi drużynami a Igła będzie odpoczywał . Zagrał z Ptokami bo widocznie Igła jeszcze nie był gotowy.
Nie wiemy czy Igła nie porozmawiał sobie z Kowalem że nie wytrzyma całego sezonu ale bardzo chciałby tu w Rzeszowie zostać (ub sezon - kontuzje)  Andrzej musiał więc uzupełnić tę dziurę bo Masło był za słaby , najlepszy Polak na rynku wolny i za rozsądne pieniądze to Żurek - ja uważam że to dobry wybór.
 

Tim

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 768
Odp: Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 18.10.2014
« Odpowiedź #44 dnia: Października 19, 2014, 21:27:24 pm »
Na wstępie pogratuluję chłopakom wygranego meczu, co by nie było po 4 kolejkach wygraliśmy wszystkie 4 mecze :) Jest to początek sezonu, ale można ocenić już przydatność poszczególnych zawodników po 4 meczach - można mieć swoje refleksje.
Na wstępie przypomnę wszystkim jak grał równo rok temu Drzyzga a jak gra teraz - rok temu było szybko i niedbale - teraz jest szybko i dokładnie - postęp u Fabiana jest tak duży, że trzymam kciuki aby nie ustawał - brawa dla niego :)
Piękna gra Pencheva w 5 secie to będzie jedna z tych chwil jaką będziemy wspominać latami (słynne "przegrane" mecze z ZAKSĄ to podobny kaliber) brawo dla niego - tutaj również widzę sporę postępy w grze - brawo :)
Gry Johena nie można nazwać inaczej niż profesorską - okazuje się, że na ataku są takie przypadki, że mięsień w głowie znaczy więcej niż biceps - brawo Johen.
Rozwój widać również u Rafała Buszka - Buszek sprzed kilku lat w Sovii a ten dzisiejszy to dwie różne osoby - w Rafale widzę gracza 6kowego, poczynił niesamowity postęp!!!
Na ocenę reszty poczekam - dziś grają swoje
Na koniec zostawiam sobie 2 zawodników - Żurek i Konarski, hmmmm
Obecność tego libero tłumaczę tylko problemami ze zdrowiem Igły i mam nadzieję, że Krzysiek szybko wróci - po prostu pewnego poziomu chłopak nie przeskoczy a nas nie stać na granie z takim libero, nie zarzucam mu braku chęci gdyż gra z sercem, ale ... to  nie jest poziom jakiego oczekuje się na podpromiu, ja obron czy pewnego przyjęcia u tego chłopaka nie widziałem, szybkością też nie grzeszy - krótko - Igła wracaj i będzie dobrze :)
I na koniec Konarski - jak ważny jest młotek na tej pozycji wiemy wszyscy, medal na MŚ zdobywali tylko Ci którzy na ataku mieli wielką siłę, ostatni finał +Ligi, ligi włoskiej czy rosyjskiej też to pokazał - bez pewnego młotka na ataku nie będzie złota - tego nie przeskoczymy  - a gry Konarskiego nie można zaliczyć do nawet dobrej, chłopak gra przeciętnie a du.ę ratuję nam Johen, tylko czy Niemiec da radę tak cały rok??? Odkąd Konarski zagrał dobry sezon (bez medalu oczywiście) w Bydgoszczy nie widzę u tego chłopaka znacznej poprawy w jakości gry, wydaje mi się, że jest to na razie gracz jednego sezonu a przy Wlazłym w kadrze na MŚ był jak wiadomo tylko statystą niewiele wnoszącym do końcowego efektu !!! I tutaj widzę największy problem Resovii - gdy wyżej wymienieni robią kolosalne postępy na ataku zostaliśmy nie z progresem, ale w najlepszym razie stagnacją, która nie wróży nic dobrego (to jest temat dla Prezesów na przyszłość oczywiście) - na dziś módlmy się aby Johen miał zdrowie, gdyż widziałem, że narzekał na kolano a Dawidowi życzę aby nie uwierzył, że po MŚ gra należy się z urzędu - dużo pracy przed Tobą !!! tylko ...... ile można czekać.
Jednemu się oberwało, ale zespół mamy i tak WIELKI :) stać nas sukces w tym sezonie jak zdrowie pozwoli !!!
a Andrzej mógł wpuścić Perłe na zagrywkę na Pitera w końcówce I seta ;)
pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2014, 21:36:34 pm wysłana przez Tim »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 18.10.2014
« Odpowiedź #45 dnia: Października 19, 2014, 21:43:21 pm »
Myślę, że...wyżywanie się na Żurku po tych kilku meczach jest nie fair. Nie można tak kategorycznie na początku sezonu skreślać gościa, któremu wyraźnie zależy na dobrej grze. Trzeba dać mu szansę, a nawet wiele szans. W pełni trafne są słowa Piotrasa:
Cytuj
Generalnie wydaje mi się że się mocno przemotywował i za bardzo chciał, a przez to wyszło jak wyszło.

Naszym zadaniem jest chłopaka wspierać...szczególnie teraz, kiedy presja na Nim jest duża. Nowy klub, wicemistrz Polski, duża i wymagająca publika, silna konkurencja na pozycji i niemałe oczekiwania. On musi się z tym wszystkim oswoić, musi się przyzwyczaić.
Co do meczu...zagrywka i blok były, przyjęcie i obrona...jako tako też, ale z takim poziomem ataku to my wiele nie zwojujemy. I ten pierwszy i ten na kontrze...katastrofa. Tak prawdę mówiąc w tym meczu Fabian ratował się graniem przez środek. Skrzydła były bardzo anemiczne i niepewne. Szósta strefa parę razy zadziałała, ale i tu szału nie było.
A wracając jeszcze do zagrywki...mam nadzieje, że Andrzej Kowal będzie liczył tak, jak ja i doliczy się maksymalnie 4/5 flotujących zawodników w całej szesnastce, którą dowodzi...

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 18.10.2014
« Odpowiedź #46 dnia: Października 19, 2014, 22:04:35 pm »
Wczorajszy mecz do ściągnięcia:

http://www9.zippyshare.com/v/86446438/file.html
http://www9.zippyshare.com/v/2311773/file.html
http://www9.zippyshare.com/v/69438953/file.html
http://www9.zippyshare.com/v/42779998/file.html
http://www9.zippyshare.com/v/45463636/file.html
http://www9.zippyshare.com/v/90941045/file.html
http://www9.zippyshare.com/v/42465647/file.html
http://www9.zippyshare.com/v/91148331/file.html

Pobieramy pliki po kolei z każdego linku - uruchamiamy kolejne linki, klikamy pomarańczowy przycisk "download now", ściągamy pliki do jednego folderu, jak ściągniemy wszystkie 8 plików to wystarczy jeden z nich rozpakować, potrzebny program do rozpakowywania np. WinRar...

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 18.10.2014
« Odpowiedź #47 dnia: Października 19, 2014, 22:23:23 pm »
A ja po meczu i oglądnięciu powtórki oraz dzisiejszego Skra-Zaksa stwierdzam, że musimy popracować głównie nad:
1. obroną w polu - bo jej brak (nie tylko libero);
2. zespołowością - bo niby jest, ale dalej chłopaki wyglądają jak grupa super Graczy (specjalnie z dużej) a nie Zespół;

To ile wnosi "zespołowość" pokazała i Reprezentacja, i pokazują Cuprum i Skra od początku sezonu. Porównując nas do Mistrza (tfuuuu, że to nie o nas) to sportowo jesteśmy z przodu, ale oni chyba mają inną, lepszą chemię! I dzięki temu tak "łoją" resztę (jak dotąd) !!!

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 18.10.2014
« Odpowiedź #48 dnia: Października 19, 2014, 22:26:40 pm »
No, no... Na pięć setów aż 3 punktowe błędy w przyjęciu... :o
Zaiste, nie ma czego chwalić.
Może nie będziesz wycinać fragmentu zdania ;) Napisałem że popełnił 3 punktowe błędy, a reszta jego przyjęcia na palce była fatalna. Podsumowując dobrego przyjęcia było dużo mniej niż tego złego.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel 18.10.2014
« Odpowiedź #49 dnia: Października 19, 2014, 22:28:32 pm »
Moim zdaniem, ten mecz nie wyszedł Michałowi. Może za bardzo chciał, może mu nie wyszło. Parę błędów, niedokładne dogrania a i parę razy za kołnierz wpadło. Ale nie popełnia błędów ten kto nic nie robi. Następny mecz powinien być lepszy.

Nie zgadzam się natomiast z opinią, iż nas nie stać na błędy i trenowanie na żywym organizmie :)

Może to kwestia priorytetów, ale dla mnie obecne wyniki nie są ważne. Bardziej cieszyła mnie gra z Jastrzębiem niż mecz z Bielskiem gdzie było nudno. Tutaj było troszeczkę emocji i walki i jest o czym porozmawiać. Uważam, iż zespół powinien być przygotowywany do tego aby w formie był na przełomie stycznia i lutego, kiedy będą decydujące mecze LM. PlusLigę sobie odpuściłbym. To tylko trening dla lepszego zgrania zespołu. Wynik jest drugorzędny i im więcej setów i trudnych momentów tym lepiej dla zespołu. Wydaje mi się, iż powinniśmy zrobić wszystko aby na te mecze w optymalnej formie byli nasi przyjmujący. Na dziś jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego to Buszek i Penchev. Niech rozgrywa Fabian z nimi.

Natomiast na Play off szykowałbym parę Lotman Alek/Marco. Ich forma może przyjść później ale aby w kwietniu ją mieli. Lucas Tichacek też powinien ćwiczyć aby poprowadzić nas do odzyskania medalu.

Co do libero. To Igła nic już nie musi nikomu udowadniać. Grać chwilowo też nie. Nam potrzebny jest Igła zdrowy na najważniejsze mecze w sezonie. Ostatnio przez jego kontuzję odpadliśmy z FF LM. Drugi raz tego błędu nie można zrobić. Jak pisałem wyżej, liga na tym etapie nie jest ważna więc i ogrywać można Żurka, nawet jak czasem mecz nie wyjdzie. Ale to kiedyś zaprocentuje. A i Igła wypoczęty da z siebie więcej kiedy będzie trzeba. Niech odpocznie, wyleczy się i wraca powoli do składu. W lidze to trzeba by tylko uniknąć Skry, wszyscy inni są w Naszym zasięgu.
   
Jedynie problem to Atak. Wszystko super u Konarskiego do momentu kiedy trzeba zaatakować. Chłop jak dąb a pary nie ma. Jakby lepszy atak to klasa światowa. Zagrywkę Dawid ma silną, w bloku jest bardzo czujny w obronie też nie jest ułomkiem .... ale co z tego jak na ataku często mu nie wychodzi. Dużo pracy przed nim i sztabem szkoleniowym. Muszą to poprawić bo będzie z nami źle. Chyba że w razie co wariant rozpaczy i Marco na atak. I gramy wtedy na 3 przyjmujących.