Autor Wątek: ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Asseco Resovia 22.10.2014 g.20:30  (Przeczytany 11191 razy)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Asseco Resovia 22.10.2014 g.20:30
« Odpowiedź #50 dnia: Października 23, 2014, 15:24:54 pm »
Nie zrozumiałeś mnie napisałem dokładnie to samo co TY.

O żesz, ale skucha :))

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Asseco Resovia 22.10.2014 g.20:30
« Odpowiedź #51 dnia: Października 23, 2014, 16:02:38 pm »
Wprawdzie rozegrane zostało dopiero 5 kolejek, ale można się pokusić o pierwsze spostrzeżenia. Nasz trener prawdopodobnie wyciągnął wnioski z poprzedniego sezonu.  Na duży plus zagrywka. Wiem, że jest dużo błędów, ale zagrywką bardzo często robimy krzywdę przeciwnikom. W sezonie 2011/12 też od początku sezonu stawialiśmy na zagrywkę....... Bardzo fajnie wygląda gra na kontrach. Nie są to sztampowe schematy, a rozegrania (i to przez obu rozgrywających). No i blok-obrona zaczyna funkcjonować, tzn. czytanie gry, a co za tym idzie ustawianie się obrońców.
Tutaj nie chodzi tylko o zagrywkę oraz inne wymienione przez Ciebie elementy. Albo inaczej: one nie są w moim odczuciu najwazniejsze. Też po wczorajszym meczu dokonałem pierwszych analiz i wyciagnąłem pierwsze wnioski po tych 5 kolejkach. Wnioski są obiecujące i dobrze moim zdaniem rokują na przyszłość, zarówno tą kilkutygodniową jak i kilkumiesięczną. Uważam, że Nasz Trener w końcu wyciaga wnioski i uczy się na ubiegłorocznych (i nie tylko na ubiegłorocznych) błędach. Lepiej późno niż wcale.
W telegraficznym skrócie to co zaobserwowałem po tych 2 tygodniach grania (na omówienie w szczegółach przyjdzie czas w sobotę na Podpromiu albo przy najblizszym piwie):
1/ Grają w końcu Ci co mają grać! Czyli Ci którzy są aktualnie w "gazie" i formie. Nie gramy głośnymi i nowymi zawodniami, tylko po to żeby ich ogrywać czy dawać im wieeeeelki kredyt zaufania. Wierzę (i to wskazują mecze które za nami) że obecnie gramy naprawdę optymalną 6tką i grają obecnie najlepsi. A wiemy że często róznie z tym bywało u Kowala (zwłaszcza w ostatnim sezonie);
2/ Andrzej Kowal nie boi się szybko reagować na wydarzenia na parkiecie i dokonywać szybkich zmian. Nie było tego widać w 2 ostatnich meczach, bo nie było takiej potrzeby ale przypomnijcie sobie pierwsze 3 mecze tego sezonu. Nie bał się i nie miał oporów szybkiego zdjęcia Marko czy Paula, czy Konara.
3/ Trener w końcu chyba zrozumiał że od poczatku sezonu trzeba postawić na jednego konia. Mam na mysli ROZGRYWAJĄCEGO. Patrząc na cały ub. sezon konia z rzędem temu kto mi wskaże kto był numerem jeden w tamtym sezonie na rozegraniu (oczywiście Tichy jako rezerwowy nie raz i nie dwa wyciagnie nas za uszy, np: w finałowym meczu LM ;) => sorry, ale nie ogłem odmówić sobie tak małej dygresjii ;D ;))
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2014, 16:06:00 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Asseco Resovia 22.10.2014 g.20:30
« Odpowiedź #52 dnia: Października 23, 2014, 22:45:31 pm »
Ojojoj, dawno tylu pochwał w kierunku naszego trenera nie przeczytałem na tym forum. Tylko paradoksalnie, czy jest za co?

Ja na razie widzę chyba tylko i aż dwa pozytywy. Zwycięstwa i wreszcie odpowiednie ryzyko na zagrywce. Jeszcze nie wygląda ona tak jakby mi się marzyło ale jest dobrze w porównaniu z sezonami ubiegłymi.
Reszta elementów przeciętna albo słaba. O relacje blok-obrona się nie martwię bo Andrzej Kowal przyzwyczaił mnie, że potrafi w tym elemencie dobrze poukładać zespół na decydujące mecze.
Boję się o przyjęcie a co za tym idzie atak w pierwszej akcji. Tu niestety pewnie Andrzej będzie miał zagwozdkę bo trochę nam siły ognia w ataku brakuje. Tym bardziej boję się o nasze kontry. Bo co nam da dobra zagrywka, jeśli z mocnymi zespołami nie będziemy potrafili kończyć kontr?
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2014, 22:47:14 pm wysłana przez Blejd »

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Asseco Resovia 22.10.2014 g.20:30
« Odpowiedź #53 dnia: Października 24, 2014, 08:54:31 am »
Blejd spokojnie. Zagrywka to podstawa  ;) . Będzie zagrywka, będzie dobrze. W sezonie 2011/12 wydawało się, że Skra jest nie do ruszenia. A roznieśliśmy ich zagrywką. A dzisiejszej Skrze do Skry z tamtego okresu "troszeczkę" brakuje. Jak Uriarte nie będzie miał przyjęcia, to tak kolorowo nie będzie. Piszę o Skrze nie bez kozery. Uważam, że z nią stoczymy "świętą wojnę" o MP.
Możemy mieć problemy z prawym skrzydłem, z naciskiem na słowo "możemy". Mecz z Kędzierzynem pokazał, że tak wcale być nie musi. Heniu jak ma piłkę na odpowiednim zasięgu i odległości od siatki, pokazał że wie co zrobić.
Kluczem będzie przyjęcie. Wtedy Fabian (Tichy) dadzą radę. Póki co para Niko- Rafał prezentuje się bardzo fajnie w tym elemencie. Bezwzględnie trzeba poprawić odbiór bomb, bo tutaj mamy rezerwy  ;) .

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Asseco Resovia 22.10.2014 g.20:30
« Odpowiedź #54 dnia: Października 24, 2014, 10:36:31 am »
Blejd spokojnie. Zagrywka to podstawa  ;) . Będzie zagrywka, będzie dobrze. W sezonie 2011/12 wydawało się, że Skra jest nie do ruszenia. A roznieśliśmy ich zagrywką.

Tylko czekam, jak się włączy Pablo i napisze o obronie ;)