Autor Wątek: Finał Pucharu Polski - Gdańsk, 18-19 kwietnia 2015  (Przeczytany 22317 razy)

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: Finał Pucharu Polski - Gdańsk, 18-19 kwietnia 2015
« Odpowiedź #140 dnia: Kwietnia 20, 2015, 10:21:59 am »
Ja tam mam w nosie ten puchar i nawet cieszę się, że Trefl go wygrał, bo mam taką teorię spiskową:
1. K-K też śpiewał "Puchar już mamy, teraz na Mistrza czekamy" i....czekają dalej, więc kto będzie Mistrzem?
2. Teraz nasi kibice na Podporimiu, Ci piknikowo-niedopingujący, zrozumieją, że na Lotos, też się trzeba spiąć i kibicować, jak najlepiej, jak ze Skrą czy K-K, a nie takie klaski-oklaski od niechcenia, więc znowu ZMIECIEMY ich dopingiem.
3. Nasz trener i zawodnicy chcieli dać kolegom z Lotosu ten pucharek w prezencie, aby nie płakali po przegranym MP :), taki prezent dla AA od nas.

Tyle teorii.
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Finał Pucharu Polski - Gdańsk, 18-19 kwietnia 2015
« Odpowiedź #141 dnia: Kwietnia 20, 2015, 13:10:56 pm »
W kwestii heiterów. Uderz w stół a nożyce się odezwą. Szkoda, iż te niewłaściwe :)
Gdańsk był lepszy w tym meczu. Sportowo nas pokonał i zasłużenie zgarnął tytuł. Nie zagrali maxa swoich umiejętności, ale byli blisko tego. Schwarz zagrał najlepszy mecz w swojej karierze w Polsce.
Teraz sztab szkoleniowy ma dużo pracy przed sobą. Może zaskoczenia nie było, bo Gdańsk grał podobnie jak w 4 meczu ze Skrą, ale może coś się nowego pojawiło w ich grze. Resovia musi poszukać troszeczkę winy u siebie i parę elementów ma do poprawy. Przede wszystkim poprawa skuteczności na kontrze. Za dużo ataków nie skończyliśmy przez co Gdańsk zyskiwał szansę na akcje, które kończył. To był chyba klucz do wygranej. Poprawimy skuteczność i będzie lepiej.

Siatkówka to taki nie wdzięczny sport, iż na jednego zwycięzcę przypada jeden pokonany. Ktoś wygrywa a ktoś przegrywa. To jest sport. Nikt nie ma patentu na wygrywanie. Nawet wielkie Trentino kiedyś przegrywało. Zenitowi też się to zdarza :)  Resovia wcale nie jest lepsza.
Jak to mawia klasyk "mamy siłę, mamy moc"  aby wygrać ta rywalizację w trzech meczach. Bo dlaczego nie?
Czy w piątek jedziemy, aby przegrać? Nie sądzę. A Gdańsk wyjdzie z mocnym przeświadczeniem, iż przegrają. Też nie. A jednak ktoś przegra :) 
W tej rywalizacji na moje oko na każde rozegrane 10 meczów, 8 wygra Resovia a 2 Gdańsk. Pech chciał, iż to się stało w niedziele. Ale, jak da nam to wygranie w finale MP to będzie to kosztowna, ale pożyteczna lekcja.
Niedziela to taki #IceBucket dla zawodników oraz nas kibiców. Za lekceważenie przeciwnika paru osobom się on należał (w tym i mi) .

Na koniec coś na pocieszenie. Jakby nie patrzeć, droga do mistrzostwa wiedzie przez Podpromie. Bez wygrania w TwieRRdzy nie da się zostać Mistrzem Polski :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2015, 13:15:34 pm wysłana przez A :) »

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Finał Pucharu Polski - Gdańsk, 18-19 kwietnia 2015
« Odpowiedź #142 dnia: Kwietnia 20, 2015, 14:33:00 pm »
Musimy włączyć zagrywkę w piątek. W pierwszym meczu zdobyliśmy 7 asów. Dodajmy zagrywki po których piłkę dostaliśmy za darmo itd. Gdańsk zdobył po zagrywce tylko 3 pkt. Przy tym po 10 błędów w obu ekipach.

A teraz mecz finałowy PP wyglądał tak dwa asy Gdańska i 4 Nasze. Ale teraz uwagę petarda.. 21 błędów na zagrywce! Przy 14 LOTOSU i chyba nie ma co dalej szukać przyczyn porażki. Przegrywaliśmy do 22, 21, 23 można mówić o wyniku na styku i teraz dodać sobie te błędy na zagrywce..

Może trochę spłaszczam obraz po bitwie ale moim zdaniem przegraliśmy elementem którym wygraliśmy w I meczu o MP. I to dosłownie w zwycięstwie pomogła Nam zagrywka i w porażce pogrążyła Nas własna zagrywka  :)

A dodam jeszcze że jestem przekonany że dwa razy pod rząd nie zagramy tak słabego meczu na zagrywce  obym się nie mylił  ;D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2015, 14:54:35 pm wysłana przez tomi92 »

Lewy21

  • Gość
Odp: Finał Pucharu Polski - Gdańsk, 18-19 kwietnia 2015
« Odpowiedź #143 dnia: Kwietnia 20, 2015, 15:50:24 pm »
FOAK, czyli spisek.
Jest różnica pomiędzy "słowem krytyki" a nieustanną jazdą.
Nie ma trenera "Samo Dobro" (tez zwrot jest zarezerwowany dla innej niż trener osoby) i nie ma trenera "Samo Zło".
Ja rozumiem, ze w chwilach, gdy wahają się losy kontraktu trenera, urządza się propagandę, by trenera nieustannie oczerniać. Propaganda ma swoje haniebne prawa. Jednak jeśli ktoś nie zachowuje umiaru, niech się nie dziwi, że będzie określany jako hejter.
"Trenera ocenia się po wynikach". Ma Kowal wyniki, "i co z tego, skoro miał łatwych przeciwników, którzy sami się posypali".
Jest różnica pomiędzy krytyką a nieustannym obrzucaniem człowieka guanem (to taki nawóz naturalny).
Prześledziłem kiedyś dorobek pewnego dyskutanta, który  nieustannie jedzie po trenerze. Szukałem w wypowiedziach chociaż jednego dobrego słowa o Andrzeju. Nie znalazłem. Krytyka czy propaganda? A może misja dziejowa?
Żeby było jasne, prześledziłem także historię innego dyskutanta, dla którego wszystko zawsze jest cudowne, ktokolwiek był trenerem.
I jedne postawa, i druga nie sprzyja (w mojej ocenie) jakiejkolwiek dyskusji. To zwykła propaganda.

Nieustannie jadę po trenerze ??? No to proszę nieomylny Represie :

  O pracy trenera Kowala w sezonie 20011/12 mogę mówić w samych superlatywach. Nie chodzi tu wyłącznie o czysto siatkarski aspekt Jego pracy, ale również o to jak pracował z całym zespołem.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2015, 19:07:52 pm wysłana przez Lewy21 »

kanap

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 175
Odp: Finał Pucharu Polski - Gdańsk, 18-19 kwietnia 2015
« Odpowiedź #144 dnia: Kwietnia 20, 2015, 17:22:33 pm »
podczas finału nie było drużyny, tylko zlepek indywidualistów i taki tego efekt.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Finał Pucharu Polski - Gdańsk, 18-19 kwietnia 2015
« Odpowiedź #145 dnia: Kwietnia 20, 2015, 19:41:59 pm »
A może lepiej ruszyć temat "Finał Plus Ligi".
Ja Finał PP 2015, już wyrzuciłem z pamięci!

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Finał Pucharu Polski - Gdańsk, 18-19 kwietnia 2015
« Odpowiedź #146 dnia: Kwietnia 20, 2015, 22:05:13 pm »


Zrobię delikatne przejście  jednego tematu w drugi.Fakt -Lotos był w tym meczu lepszy.
Fakt drugi- Facjaty naszych siatkarzy podczas indywidualnych nagród były baarrrdzzooo wymowne.Wqrwienie i sportowa złość.Zero uśmiechu Igły Pita .Widać było że ich to ubodło.I dobrze .To nie były radosne spojrzenia po berlińskim srebrze .
Dlatego  o piątkowy mecz jestem spokojny.Oni chcą szybkiego  rewanżu .
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy