Siatkówka ogólnie > Rozgrywki międzynarodowe

Turniej kwalifikacyjny do IO Berlin

<< < (10/10)

repres1:
Lek był "legalny", ale jego stosowanie było, jest i będzie nieuczciwe.
Stosujący ani nie byli chorzy, ani nie byli po urazach. To nie była nawet profilaktyka. Po prostu ich organizm nie był zdolny do pewnego wyczynu, więc wspomagali organizm chemią.
I co z tego, że nieuczciwie? Nic.
"Liczy się efekt końcowy".

RZW:

--- Cytat: repres1 w Marca 11, 2016, 09:19:23 am ---"Liczy się efekt końcowy".

--- Koniec cytatu ---

Tak, ten tego przepraszam, ale zapytam. Czy mnie się zdaje czy jednak tetryczejesz ;)

repres1:
A w związku z czym to pytanie?
W związku z tym, ze zauważam, że istotą sportu nie jest zwycięstwo za wszelką cenę? Że istotą sportu nie jest nawet zwycięstwo? Że prawdziwy sens sportu to coś więcej?
Pisząc takie rzeczy nie liczę na powszechny poklask. Liczę się nawet z ironią. Ale doskonale wiem, dlaczego to piszę. Sport bez wyższych wartości jest zwykłym dziwowiskiem. Samo "szybciej, wyżej, dalej" jest mało sensowne.
-------------------------------------
Widzisz, Marcinie, hasło "Liczy się tylko (przede wszystkim) wynik" należy do moich "ulubionych" haseł. Doświadczeni forumowicze być może pamiętają moje polemiki, gdy z tym hasłem wyskoczył Ljubo, po pierwszym roku swoich rządów. Przestrzegałem wtedy, że jest to hasło bardzo krótkowzroczne. I akurat wyniki trudno było uznać za oczekiwane.
Spoglądając z perspektywy lat, nie liczył się wynik (nie potrafiliśmy nawet utrzymać srebra). Liczyło się coś innego.

A :):
Kolejny siatkarz z Rosji na dopingu. Aleksiej Obmoczajew

http://www.przegladsportowy.pl/aleksiej-obmoczajew-stosowal-meldonium,artykul,655666,1,12353.html

Smuci mnie jeszcze to:


--- Cytuj ---Zwłaszcza, że niektórzy siatkarze otwarcie przyznają, że meldonium dopóki nie było zabronionym środkiem (status ten zyskało 1 stycznia 2016), było powszechnie stosowane w takich drużynach jak Dynamo Moskwa czy Zenit Kazań. ? Ostrzegano mnie, że w każdej chwili może przyjść do mnie ktoś z WADA i pobrać próbkę. Podczas turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie zawsze brali do kontroli dwóch zawodników. Tym drugim byłem ja. Tyle, że my mamy w Kazaniu lekarza, który bardzo dobrze monitoruje takie rzeczy i przyjmowanie meldonium zakończyliśmy długo przed 1 stycznia ? wyznaje Aleksiej Werbow, libero Zenitu Kazań.
--- Koniec cytatu ---

FLPman:
Generalnie media internetowe zwietrzyły kliknięciogenny temat i sobie używają ;) W przypadku Obmoczajewa mój trop wiodący po rosyjskich portalach mówi, że chodzi po prostu o problemy dyscyplinarne, ale niezwiązane z niedozwolonymi środkami - bez zgody klubu opuścił trening zespołu i mecz półfinałowy pucharu CEV z Gazprom-Ugra Surgut, został już wyrzucony z Dynamo Moskwa (co jest ważną różnicą z przypadkiem Markina), a Stanisław Szewczenko, szef rosyjskiej federacji siatkówki dziś lub wczoraj mówił w wywiadzie, że jest w Luksemburgu i CEV nie ma żadnych informacji o zarzutach dla Obmoczajewa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej