Autor Wątek: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa  (Przeczytany 54369 razy)

pietro

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 97
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #130 dnia: Lutego 07, 2016, 13:04:57 pm »
Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Moim zdaniem, nie ma takiej opcji.
Od siebie dodam iż będę baaaaaardzo pozytywnie i mile zaskoczony jeżeli cena biletów na wszystkie mecze będzie poniżej 300 zeta. Pożyjemy zobaczymy

Zgadzam się z Paweł. Ludzie to finał LM w kraju Mistrzów Świata w siatkówce i sporym kraju. Uwierzcie, że nawet jak zrobią średnią cenę biletów za 500 zł to hala będzie pełna.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #131 dnia: Lutego 07, 2016, 13:57:52 pm »
Ludzie to finał LM w kraju Mistrzów Świata w siatkówce i sporym kraju. Uwierzcie, że nawet jak zrobią średnią cenę biletów za 500 zł to hala będzie pełna.

Na ilu finałach LM rozgrywanych w Polsce byłeś? Ja na ani jednym, mimo tego, że np. meczy Resovii w Rzeszowie w ciągu kilkunastu lat opuściłem góra 10.
Dla mnie większym świętem siatkówki jest mecz Resovii na Podpromiu z Olsztynem niż nawet mecz półfinałowy w F4 LM w Łodzi bez naszego udziału. Choć nie powiem, żebym F4 przed poprzednim sezonem nie oglądał. Tyle tylko, że.... w TV.

Jeżeli uważasz, że Tauron Arena w kwietniu wypełni się całymi tysiącami kibiców siatkówki z całej Polski, którzy bez względu na cenę biletu będą złaknieni obejrzenia w akcji ( jeżeli nie wystąpi drugi polskii zespół ) Resovii, Zenitu, Lube... to... ja mam na ten temat inne zdanie.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #132 dnia: Lutego 08, 2016, 14:53:45 pm »
Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Moim zdaniem, nie ma takiej opcji.
Od siebie dodam iż będę baaaaaardzo pozytywnie i mile zaskoczony jeżeli cena biletów na wszystkie mecze będzie poniżej 300 zeta. Pożyjemy zobaczymy

No wog za mnie de facto odpowiedział. Impreza może być sukcesem finasowym i marketingowym, ale niekoniecznie będą na niej fanatycy. Mogą być kibice jak na reprezentacji. Czy  tego chce klub? Zobaczymy.


Pablo, też myślę, że puste miejsca w F4 raczej nie grożą, ale...
Przegięcie  z ceną biletów może skutkować tym, że sporo osób z Reszowa może jednak zrezygnować z wyjazdu. Pablo Ty, ja i jeszcze "kilka" osób z naszego Forum pojedzie do Krakowa bez względu na cenę biletów. I nie dlatego, że jesteśmy obrzydliwie bogaci tylko... odjechani na punkcie siatkówki, Resovii... Takich osób jest sporo, ale czy np. 10.000? Bo biorąc pod uwagę wielkość hali, to, że Kraków nie jest "siatkarskim miastem", w Krakowie tylko w tym roku będzie (z punktu widzenia kibiców spoza Rzeszowa) kilka innych... ciekawszych imprez... zapełnić te 15.000 musimy w zdecydowanej większości my, kibice z Rzeszowa.
Jakby F4 był w Rzeszowie jestem pewny, że nawet przy wysokiej cenie, nie byłoby absolutnie żadnego problemu z wypełnieniem nawet 30.000. Ale jak dochodzą koszty noclegu, dojazdu... chcąc pojechać we dwoje, troje... idziemy w tysiące.
Także wbrew pozorom według mnie wcale nie jest tak, że cena nie będzie grała roli, bo bilety i tak się sprzedadzą. Choć raz jeszcze powtórzę - przy rozsądnej cenie problem raczej będzie ze zdobyciem biletu niż z wypełnieniem hali. Przy rozsądnej cenie...
obaczymy, co chce.

Rudolf

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 249
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #133 dnia: Lutego 08, 2016, 15:03:58 pm »
Również ciekawy jestem cen biletów.
Przed sezonem kiedy okazało się, że ceny karnetów znowu idą w górę pomimo mniejszej ilości meczów niż w zeszłym sezonie (wtedy tłumaczono podwyżkę większą liczbą spotkań-ok) pomyślałem sobie 'No dobra zbierają na FF'.
Może błędnie traktowałem tę podwyżkę ale wciąż mam nadzieję, że to już była taka 'mała' zrzutka na turniej finałowy.

pietro

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 97
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #134 dnia: Lutego 08, 2016, 15:09:22 pm »
Na ilu finałach LM rozgrywanych w Polsce byłeś? Ja na ani jednym, mimo tego, że np. meczy Resovii w Rzeszowie w ciągu kilkunastu lat opuściłem góra 10.
Dla mnie większym świętem siatkówki jest mecz Resovii na Podpromiu z Olsztynem niż nawet mecz półfinałowy w F4 LM w Łodzi bez naszego udziału. Choć nie powiem, żebym F4 przed poprzednim sezonem nie oglądał. Tyle tylko, że.... w TV.

Jeżeli uważasz, że Tauron Arena w kwietniu wypełni się całymi tysiącami kibiców siatkówki z całej Polski, którzy bez względu na cenę biletu będą złaknieni obejrzenia w akcji ( jeżeli nie wystąpi drugi polskii zespół ) Resovii, Zenitu, Lube... to... ja mam na ten temat inne zdanie.

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Nie byłem na żadnym finale LM bo nie jestem fanem sportów w których były rozgrywane. Nie sprawdzałem natomiast ile było takich imprez, ale chyba nie za wiele? Lubię natomiast piłkę nożną i chciałem kupić bilet na finał LE, który rozgrywany był na Stadionie Narodowym i nie było w nim ani jednej polskiej drużyny. Stadion był oczywiście pełny.
Nie można oceniać ilości chętnych zapominając, że siatkówka to obecnie sport nr 2 jak chodzi o liczbę kibiców w Polsce. Kraków oferuje natomiast nie tylko mecze i dla zainteresowanych LM może być dodatkiem do całej jego atmosfery. Podobnie dla wielu zagranicznych kibiców.
Dlatego jestem przekonany że bilety po pierwsze nie będą tanie, a po drugie i tak rozejdą się w moment. Co będziemy mieli okazje sprawdzić już niedługo.

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • D1
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #135 dnia: Lutego 08, 2016, 15:20:41 pm »
Prawdopodobnie bedzie tak , cena za dwa dni
Najdroższe 320 , najtańsze 150

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #136 dnia: Lutego 08, 2016, 16:46:52 pm »
Jeszcze nie wiem, jakie będą ceny.
Wiem jednak, że:
1. impreza nie może być dla klubu deficytowa,
2. starania klubu o F4 LM nie miały na celu zysku finansowego, jako celu pierwszoplanowego, choć taki byłby chyba przez każdego mile widziany; liczy się głównie cel sportowy i organizacyjny,
3. klubowi zależy na kibicach Resovii, bo jest to przede wszystkim święto kibiców Resovii.
Gdzieś w tych trzech punktach trzeba się wstrzelić z ceną. Pewnie, jak zwykle, dla wielu osób będzie to "za drogo", dla innych "do przyjęcia", a jeszcze dla innych (z innego "punktu siedzenia") - "za tanio". Nie jest łatwo pogodzić kilka racji.
Mam jednak duże przekonanie do tego, że klub z ogromnym szacunkiem podchodzi do swojego "codziennego kibica", czyli do nas.
A że zadowolić tak wielką grupę nie jest łatwo, to i odgłosy pewnie będą różne.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #137 dnia: Lutego 08, 2016, 18:20:14 pm »
Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. Nie byłem na żadnym finale LM bo nie jestem fanem sportów w których były rozgrywane. Nie sprawdzałem natomiast ile było takich imprez, ale chyba nie za wiele? Lubię natomiast piłkę nożną i chciałem kupić bilet na finał LE, który rozgrywany był na Stadionie Narodowym i nie było w nim ani jednej polskiej drużyny. Stadion był oczywiście pełny.

Porównywanie siatkówki do piłki nożnej ma taki sens jak np. porównanie zarobków Roberta Lewandowskiego do zarobków Mariusza Wlazłego. Nie muszę chyba rozwijać tematu popularności, pieniędzy itd. na świecie siatkówki i piłki nożnej.

Nie można oceniać ilości chętnych zapominając, że siatkówka to obecnie sport nr 2 jak chodzi o liczbę kibiców w Polsce. Kraków oferuje natomiast nie tylko mecze i dla zainteresowanych LM może być dodatkiem do całej jego atmosfery. Podobnie dla wielu zagranicznych kibiców.

Nie sądzę, że ligowa siatkówka to w tej chwili sport numer dwa w Polsce. Chociażby na żużel przychodzi więcej kibiców.
A tak poza tym to jeśli nie oglądasz meczy innych niż Resovii na Podpromiu to zaglądnij w statystyki ilości widzów na ligowych meczach siatkarskich. Uwierz mi, poza kilkoma klubami, nie wygląda to kolorowo, a niestety, jest coraz gorzej. Na meczach kadry owszem, jest święto ( w piłce ręcznej, koszykówce również ) ale już w lidze... szału nie ma.
Kraków też uwielbiam, ale uwierz mi, że kibice przyjezdnych drużyn jak już się wybiorą na F4 to zwiedzą go tak jak my Berlin rok temu. 3 godziny przed meczem w sobotę. Także tu na ściągnięcie kibiców z zagranicy bo F4 w Krakowie za bardzo bym się nie nastawiał. Zresztą z tą liczbą kibiców drużyn przyjezdnych (jeżeli nie zagra druga polska drużyna) to też bez przesady. Kibiców z Rosji będzie, strzelam 100-200 na jedną drużynę. Z Włoch na pewno trochę więcej ale też bez przesady. Nas Resoviaków w zeszłym roku w Berlinie było około tysiąca i... wszyscy określali to jako "najazd" kibiców z Rzeszowa.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2016, 18:22:01 pm wysłana przez wog »

pietro

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 97
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #138 dnia: Lutego 08, 2016, 22:00:53 pm »
Porównywanie siatkówki do piłki nożnej ma taki sens jak np. porównanie zarobków Roberta Lewandowskiego do zarobków Mariusza Wlazłego. Nie muszę chyba rozwijać tematu popularności, pieniędzy itd. na świecie siatkówki i piłki nożnej.

Nie sądzę, że ligowa siatkówka to w tej chwili sport numer dwa w Polsce. Chociażby na żużel przychodzi więcej kibiców.
A tak poza tym to jeśli nie oglądasz meczy innych niż Resovii na Podpromiu to zaglądnij w statystyki ilości widzów na ligowych meczach siatkarskich. Uwierz mi, poza kilkoma klubami, nie wygląda to kolorowo, a niestety, jest coraz gorzej. Na meczach kadry owszem, jest święto ( w piłce ręcznej, koszykówce również ) ale już w lidze... szału nie ma.
Kraków też uwielbiam, ale uwierz mi, że kibice przyjezdnych drużyn jak już się wybiorą na F4 to zwiedzą go tak jak my Berlin rok temu. 3 godziny przed meczem w sobotę. Także tu na ściągnięcie kibiców z zagranicy bo F4 w Krakowie za bardzo bym się nie nastawiał. Zresztą z tą liczbą kibiców drużyn przyjezdnych (jeżeli nie zagra druga polska drużyna) to też bez przesady. Kibiców z Rosji będzie, strzelam 100-200 na jedną drużynę. Z Włoch na pewno trochę więcej ale też bez przesady. Nas Resoviaków w zeszłym roku w Berlinie było około tysiąca i... wszyscy określali to jako "najazd" kibiców z Rzeszowa.


wog, ale pieniądze w kontekście popularności finału imprezy nie mają aż takiego znaczenia. A pieniądze zarabiane przez sportów znaczenia nie mają w ogóle. Siatkówka jako taka to w tym momencie z pewnością dyscyplina nr 2 w Polsce (także o tej porze roku itd). Ponownie liga nie ma tu nic do tego. Gdyby tak było na reprezentacje chodziliby zapaleni ligowcy, a chyba nie muszę cię przekonywać, że tak nie jest.
Finał LM będzie bardziej podobny do reprezentacji niż do finałów PL. Ludzie będą chcieli jechać, bo będą nasi (Polacy i to patrzcie nawet barwy mają biało - czerwone), będzie jakiś Rusek albo dwóch i do tego Włoch może. Więc kibicujemy naszym, a nie koniecznie dla wszystkich musi to być Resovia, wystarczy, że klub będzie polski.
Pamiętaj proszę, że nie dyskutujemy o najeździe kibiców zza granicy bo tak z pewnością nie będzie, tylko o popularności dyscypliny i turnieju.

Zobacz, co napisał J. Mielewski na TT:
https://twitter.com/Mielewski/status/696758107289079814

Niech 1/10 z tych ludzi pomyśli: pojechałbym na LM.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: F4 Kraków bilety, transport, hotele, doping, oprawa
« Odpowiedź #139 dnia: Lutego 08, 2016, 22:51:07 pm »
pietro, napisałem, że porównywanie siatkówki do piłki nożnej ma taki sens jak zarobków R.Lewandowskiego do M.Wlazłego. Jak myślisz, dlaczego ten pierwszy zarabia kilkadziesiąt razy więcej od drugiego? Mimo tego, że obydwaj graja w czołowych klubach Europy i są najlepszymi polskimi sportowcami w swojej dyscyplinie (precyzyjnie to Mariusz był, ale zakładam, że jego zarobki znacząco się nie zmieniły). Tak sobie myślę, że wpływ na to ma m.in. popularność dyscypliny, które uprawiają ( w Polsce, Europie i na całym świecie ). Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale jeśli piszesz, że pieniądze zarabiane przez sportowców nie mają kompletnie znaczenia w kontekście popularności dyscypliny, to... ja się z tym kompletnie nie zgadzam.

Ale wróćmy do F4 w Krakowie.
pietro nie musisz mnie przekonywać, że na mecze reprezentacji nie chodzą sami zapaleńcy. Powiem Ci więcej. Ja sam siebie uważam za siatkarskiego zapaleńca ( nie mylić ze znawcą, bo na siatkówce się nie znam  ;D ). Tak jak wcześniej pisałem w ostatnich kilkunastu latach (nie tylko odkąd Resovia gra w PLS ale także w dawnej Seri B ) mecze na których na Podpromiu ( wcześniej na ROSiRze ) nie byłem można by policzyć na palcach dwóch rąk. Z wyjazdami jest znacznie gorzej, a właściwie w porównaniu do niektórych Kolegów z Forum fatalnie. A jak myślisz na ilu meczach reprezentacji w tym czasie byłem? Na ani jednym. A nie, przepraszam. W 2005 r. w Rzeszowie był rozgrywany turniej kwalifikacyjny do MŚ2006 i to były jedyne mecze reprezentacji na których byłem. Ale tylko dlatego, że były rozgrywane w Rzeszowie. Chociaż rzadko którego meczu reprezentacji nie oglądam w TV. Po co o tym piszę? Po to, żeby na swoim przykładzie ( na pewno niereprezentatywnym ale...) pokazać, że mecze reprezentacji, a mecze klubowe ( w tym w europejskich pucharach ) to dwie różne historie. I jeżeli Ty uważasz, że mecze F4 w Krakowie z udziałem Resovii ( chciałbym, żeby wystąpiła też druga polska drużyna, ale... nie bardzo w to wierzę ) i trzech innych topowych KLUBOWYCH europejskich drużyn można porównać do meczy reprezentacji to... z tym też się kompletnie nie zgadzam. Jak myślisz ilu (chodzi mi o znaczącą liczbę) kibiców Skry, Lotosu ( jak nie awansują ) czy ZAKSY przyjedzie na F4 do Krakowa? Ja myślę, że niewielu.

Pokazujesz Tweeta Mielewskiego, w którym pisze on, że średnio około 450 tysi ludzi zasiadło przed TV i oglądało finał PP. I piszesz, że niech tylko 1/10 z nich pomyśli "pojechałbym na LM".
Ja Ci powiem, że "pomyśli o tym" znacznie więcej niż 45.000. A ile pojedzie? Duuuuużo mniej. I nie tylko dlatego, że hala mieści 15.000. A mecze F4 zapewne oglądnie znacznie więcej niż 450 tysięcy. Tyle, że.... w TV.

« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2016, 23:00:24 pm wysłana przez wog »