Autor Wątek: Puchar Polski 2016  (Przeczytany 22745 razy)

olka_ja

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 123
Odp: Puchar Polski 2016
« Odpowiedź #100 dnia: Lutego 08, 2016, 09:38:35 am »
Chodziło mi bardziej o to, że Skra nas nie zaskoczy tym że gra swoją najlepszą grę. Ostatnio mieli gorszy okres, przegrywali mecze, ta ich gra nie wyglądała najlepiej, na PP mało kto spodziewał się że wygrają, a wręcz wieszczono im przegraną nawet ze Spałą (serio!). Mam wrażenie że tym właśnie wszystkich zaskoczyli że zagrali bardzo dobrze, i teraz Nasi już wiedzą że Skra swoje problemy ma już za sobą, i teraz trzeba zaskoczyć Skrę, po pierwsze podwójną mobilizacją, po drugie podwójną koncentracją, po trzecie podwójną mocą na zagrywce i po czwarte dobrymi zmianami  :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2016, 09:48:46 am wysłana przez olka84111 »
"Nie ma miłości, jest Asseco Resovia"

Maxel10

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 394
Odp: Puchar Polski 2016
« Odpowiedź #101 dnia: Lutego 08, 2016, 16:39:30 pm »
Oglądałem właśnie filimik z PP i co mi się najbardziej rzuciło w oczy - Dima Paszycki po meczu ze SKRĄ :( Przykry widok.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Puchar Polski 2016
« Odpowiedź #102 dnia: Lutego 08, 2016, 17:26:05 pm »
Dziwny był ten mecz półfinałowy.
I seta wygraliśmy wyraźnie głównie dzięki zagrywce Tomaszka Rzeskiego. Późniejszą słabą postawę łączę z zejściem Igły z parkietu, ale czy rzeczywiście to był najważniejszy powód?
Trochę znam naszych zawodników i mogę stwierdzić, że na wrocławskiej hali Dima nie był sobą i Alek nie był sobą. I to rzuciło mi się w oczy już w pierwszym meczu (GKS Katowice). Jakoś im ta hala "nie leżała".
Ja bardzo żałuję, że napięliśmy się na Puchar Polski. Nie uważałem za dobry pomysł "zdobywanie przewagi psychologicznej" nad Skrą, a do samego trofeum mam stosunek bardzo luźny - dla mnie to zwykły festyn; dobra zabawa i nic więcej. Uważałem, że podchodząc do PP poważnie, więcej możemy stracić niż zyskać.
Stało się, jak się stało i mamy niewiele czasu, żeby wydobyć się z emocjonalnego doła.
"Wszystko" to można wygrać przy okazji. W życiu trzeba się koncentrować na sprawach ważnych i nie wolno dopuszczać do tego, żeby sprawy mało ważne szkodziły tym ważnym. Nie mając mocy "wygrywania wszystkiego" (a ten sezon powinien nam już uświadomić, że jej nie mamy), warto było podporządkować rozgryweczki PP ważniejszym celom. Nie wiem, jaki sens miało zdołowanie paru zawodników, gdy w przegrywanych wyraźnie setach można było dać pohasać "rezerwowym". Mówię o sytuacji, w której prawdopodobieństwo zdołowania było o wiele większe niż prawdopodobieństwo odbudowania. Jeśli nie gra się "o życie", taką chwilę trzeba i warto wyczuć. Bo pomyłka może się okazać tragiczna. Z drużyny "do wszystkiego" szybko można zrobić drużynę "do niczego".
Mi pozostał następujący obraz: złe piłki sytuacyjne, które Conte i Marechal atakowali z pełnym ryzykiem, z pełną mocą i na pełnym wyskoku, my bojaźliwie przebijaliśmy palcami.
Zły prognostyk przed środą. Całe szczęście, że w życiu prognozy czasem się nie sprawdzają.
No to teraz zróbmy to, co mamy do zrobienia, najlepiej jak potrafimy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

olka_ja

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 123
Odp: Puchar Polski 2016
« Odpowiedź #103 dnia: Lutego 09, 2016, 12:20:29 pm »
Oglądałem właśnie filimik z PP i co mi się najbardziej rzuciło w oczy - Dima Paszycki po meczu ze SKRĄ :( Przykry widok.

Faktycznie, też na to zwróciłam uwagę, ale mam wrażenie że Dima znowu był bardzo spięty w tym meczu, jednak ta presja chłopakowi nie służy... :-\
FF to będzie dopiero wyzwanie dla niego.
"Nie ma miłości, jest Asseco Resovia"

charo2606

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Puchar Polski 2016
« Odpowiedź #104 dnia: Lutego 09, 2016, 21:45:49 pm »
Nie wiem czy Tichy zagra jutro. Wiem tylko, że nie mógł zagrać w sobote. Nie chce mi się wracać kto i co na ten temat pisał wcześniej... :)

Kowal: "Lukas nie nadawał się za bardzo do grania, ale liczyłem mimo wszystko, że ten zespół który grał utrzyma równy poziom. Niestety nie udało się. Skra wywarła na nas dużą presję serwisem"
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowka/plusliga,asseco-resovia-do-drugiej-w-tabeli-pge-skry-traci-dwa-punkty,artykul,644621,1,899.html
http://www.plusliga.pl/news/id/27419.html
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2016, 22:00:43 pm wysłana przez charo2606 »