Autor Wątek: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów  (Przeczytany 23581 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 23, 2016, 08:26:29 am »
Jak ja się cieszę, że my nie mamy takich...cech szczególnych, jak Zaksa, czy Skra. Te skargi, płacze, troska o arbitrów, pielgrzymki do słupka sędziowskiego, że o spektakularnych...zasłabnięciach nie wspomnę.
Czasami zauważam u naszych chłopaków taką...chęć, pokusę, żeby sobie przy tym słupku sędziowskim trochę pogrymasić, ale jakoś tak szybko im przechodzi. W tej dziedzinie na miano "dyplomaty" zasługuje Bartek Kurek. Podejdzie do sędziego i kulturalnie podyskutuje. Czasami odnoszę wrażenie, że...pyta, jaka pogoda na zewnątrz hali, tak to spokojnie wygląda  :)
Te listy można dwojako rozumieć.
Z jednej strony mamy do czynienia z meczem na szczycie i to wywoływanie pewnych zatargów, sensacji, powoduje wzrost napięcia, przyczynia się do zainteresowania mediów, buduje jakąś otoczkę. Zjawisko najczęściej występujące przed walkami bokserskimi.
Wątpię jednak, żeby działacze Zaksy mieli właśnie te względy na uwadze.
Chodzi im o tę drugą, dużo bardziej prozaiczną stronę, mianowicie o wyeliminowanie wszelkimi możliwymi sposobami najgroźniejszego przeciwnika do tytułu MP.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 23, 2016, 09:50:05 am »
Jedni przed meczem na szczycie listy piszą, a inny w meczu na szczycie przy stanie 0-1 i 26-27 robi to...

http://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/581884/earvin-ngapeth-opanowal-to-fantastyczne-zagranie-do-perfekcji-to-trzeba-zobaczyc

 :o :o :o ;D ;D ;D

Jak już oglądniecie tę akcję 10 razy ;D to zwróćcie uwagę na zachowanie ekipy z Modeny. Zawodnicy Modeny pogratulowali NGapethowi jakby skończył atak po dotknięciu siatki przez rywala. Trener tak jakby nie zauważył jak NGapeth akcję skończył. A sam NGapeth taki spokój jakby zdobył punkt bo przeciwnik w siatkę zaserwował...
Ale jak się ma takiego geniusza/wariata/.... w drużynie jak NGapeth to myślę, że nadejdzie kiedyś mecz, że zakończy on atak nogą z przewrotki i.... też specjalnie nikt się nie zdziwi.
« Ostatnia zmiana: Lutego 23, 2016, 10:02:49 am wysłana przez wog »

charo2606

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 23, 2016, 10:10:39 am »
Jak ja się cieszę, że my nie mamy takich...cech szczególnych, jak Zaksa, czy Skra. Te skargi, płacze, troska o arbitrów, pielgrzymki do słupka sędziowskiego, że o spektakularnych...zasłabnięciach nie wspomnę.
Czasami zauważam u naszych chłopaków taką...chęć, pokusę, żeby sobie przy tym słupku sędziowskim trochę pogrymasić, ale jakoś tak szybko im przechodzi. W tej dziedzinie na miano "dyplomaty" zasługuje Bartek Kurek. Podejdzie do sędziego i kulturalnie podyskutuje. Czasami odnoszę wrażenie, że...pyta, jaka pogoda na zewnątrz hali, tak to spokojnie wygląda  :)

Właśnie bardzo mnie to cieszy, że u nas nikt nie wpada na takie genialne pomysły ani na "górze" ani na boisku. Może komuś się podobają takie szopki jak odstawia np. Conte. Mi jednak nie. Przegrywać też trzeba umieć z godnością.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 23, 2016, 10:28:49 am »
W tej dziedzinie na miano "dyplomaty" zasługuje Bartek Kurek. Podejdzie do sędziego i kulturalnie podyskutuje. Czasami odnoszę wrażenie, że...pyta, jaka pogoda na zewnątrz hali, tak to spokojnie wygląda  :)
Echhhh....... Leon, Leon ::). Jak Ty nic nie rozumisz ;). Bartek zawsze był i jest temperamentnym zawodnikiem. Cała tajemnica w soku z ćwikły, który nie dość że dodaje sił witalnych to działa bardzo ale to bardzo kojąco na nerwy ;) :P. Qrna, a może znowu mnie się coś pokiełbasiło i pomyliłem sok z ćwikly z czerwonym winem :-\?
Golnie Bartek w środę przed meczem wiadro soku z ćwikły to będzie jak Asterix i Obelix w jednym ;D.
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

arni

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 385
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 23, 2016, 11:21:21 am »
ZAKSA news ?@zaksa_news 52 min.52 minuty temu

W Rzeszowie chodzą słuchy, że ZAKSA się ich boi. Może od tego mrozu(-10) nie myślą tam trzeźwo.


Nie wiem kto prowadzi ten profil na Twitterze ale jeśli to ich oficjalne konto to troche jak dzieci się zachowują.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 23, 2016, 11:28:39 am »
Profil ten nie jest oficjalnym, prowadzą go kibice :)

arni

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 385
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 23, 2016, 11:57:58 am »
Profil ten nie jest oficjalnym, prowadzą go kibice :)
W takim razie to w sumie fajna docinka:)

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 23, 2016, 13:38:50 pm »
ZAKSA news ?@zaksa_news 52 min.52 minuty temu

W Rzeszowie chodzą słuchy, że ZAKSA się ich boi. Może od tego mrozu(-10) nie myślą tam trzeźwo.

Nie wiem kto prowadzi ten profil na Twitterze ale jeśli to ich oficjalne konto to troche jak dzieci się zachowują.
Chyba im od mrozu rozum odmroziło, bo u nas ciepło +10  ;D

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 23, 2016, 17:03:56 pm »
Już sobie wyobrażam ten dym gdyby Kędzierzyn przegrał i sędziowie popełnili o parę błędów za dużo... No bo przecież w tym sezonie Zaksa nie może przegrać z przeciwnikiem bo są za mocni  ;)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 23, 2016, 17:29:59 pm »
ZAKSA news ?@zaksa_news 52 min.52 minuty temu
W Rzeszowie chodzą słuchy, że ZAKSA się ich boi. Może od tego mrozu(-10) nie myślą tam trzeźwo.
Nie wiem kto prowadzi ten profil na Twitterze ale jeśli to ich oficjalne konto to troche jak dzieci się zachowują.
Miałem kiedyś stały kontakt mailowy z pewną kibicką Zaksy. Po jednym z meczów w Kędzierzynie (jeszcze przed "erą wideopowtórek"), który oglądała z trybun, a ja oglądałem go w tv, narzekała na sędziowanie. Podesłałem jej zapis z "kontrowersyjnymi" sytuacjami i wyszło na to, że jeśli ktokolwiek został przez sędziów skrzywdzony, to była to Resovia. Nie było to problemem, bo Resovia i tak mecz wygrała, ale...
Ja rozumiem chwilowe rozgoryczenie decyzją sędziego. Mecz to emocje, a emocje nie pomagają logicznej analizie i logicznemu wnioskowaniu. Warto jednak, po emocjonalnym wychłodzeniu, logicznie oceniać fakty. Niektórym takiej refleksji brakuje.
Miewałem i ja pretensje do sędziów, ale te pretensje starałem się spokojnie weryfikować.
Cóż, myślę, że dużo złego robili kiedyś komentatorzy: co innego widziałem - co innego słyszałem. Teraz jest trochę lepiej, ale wciąż zdarzają się komentatorskie bambole.
Podczas PP we Wrocławiu rozmawiałem z kibicami Skry i Zaksy, przysłuchiwałem rozmowom innych kibiców. Myślę, że i przedmeczowe przechwałki, i pomeczowe żale do sędziów są zwykłym, kibicowskim odruchem. Wartym pielęgnowania czy zapanowania nad nim? Sami rozstrzygnijcie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.