Siatkówka ogólnie > Liga Polska

Plusliga 2016/2017

(1/40) > >>

Gregor:

--- Cytuj ---(...) Wygląda jednak na to, że wykorzystując możliwość rozciągnięcia sezonu, jak nigdy dotąd, władze PlusLigi zdecydują się na grę w szestnastozespołowym składzie, a dopiero po kolejnym sezonie z ligi relegowane zostaną najsłabsze ekipy.

PlusLiga w kolejnym sezonie ruszy już 24 września, czyli blisko miesiąc wcześniej niż zwykle. Koniec rozgrywek planowany jest na 10 maja. Mimo tego, że do rozegrania będzie aż o cztery kolejki rundy zasadniczej więcej niż w tym roku, to środowych kolejek będzie tylko cztery.

Runda zasadnicza PlusLigi ma zakończyć się 1 kwietnia, a tydzień później zaplanowano play-offy. (...) O medale powalczą cztery pierwsze drużyny, które najpierw zmierzą się w półfinałach, granych tylko do dwóch zwycięstw! Pierwszy mecz rozegrany zostanie w hali zespołu niżej sklasyfikowanego, gospodarzem drugiego i trzeciego będzie drużyna z 1. lub 2. miejsca. Finały i mecze o brązowy medal toczyć się będą do trzech zwycięstw.

--- Koniec cytatu ---
http://www.rzeszow.sport.pl/sport-rzeszow/1,130162,20100200,plusliga-od-wrzesnia-do-maja-i-powiekszona-do-16-druzyn.html#indeks_news

repres1:
Ja zaryzykowałbym jeden mecz finałowy, a dołożyłbym ćwierćfinały.
Brak ćwierćfinałów powoduje, że tworzy się dość duża "grupa środka", która, przy zapowiedzi relegowania 2 zespołów z +L może ujawniać swoje sympatie i antypatie podczas niektórych meczów.
Jestem pewny, że jeden mecz finałowy (oczywiście w Krakowie!)  zgromadziłby na trybunach kilkanaście tysięcy widzów (myślę nawet, że byłby komplet) i cieszyłby się ogromnym zainteresowaniem telewidzów.
-------------------------------------------------------
Wieść gminna niosła, że władze +L intensywnie starały się znaleźć przynajmniej jeden klub z zaległościami płatniczymi, żeby go wyrzucić z +L. Pocieszające jest to, że kluby, w których szukano zaległości (a nie u wszystkich szukano), udokumentowały, że nie mają długów. Teraz pora na kolejny krok: trzeba położyć nacisk na ilość widzów na trybunach. Bo widz (nie mówiąc już o kibicu) jest najbardziej perspektywicznym sponsorem. Niech kluby podejmą działania w tym kierunku, bo niektórym po prostu się nie chce.

A :):
Historia uczy, iż ćwierćfinały przeważnie były stratą czasu. Jedynie w czasach małej ligi były emocje kiedy 4 walczył z 5. W pozostałych parach było mało interesująco. Zwłaszcza dla liderów tabeli. Przy 30 kolejkach niespodzianek powinno być mniej.
Inny pomysł to ćwierćfinały gdzie pierwsza 2 miała by od razu półfinał a następne 4 zespoły walczyły o pozostałe miejsca. Choć liga by to zweryfikowała.

Why:

--- Cytat: A :) w Maja 19, 2016, 14:21:34 pm ---Historia uczy, iż ćwierćfinały przeważnie były stratą czasu. Jedynie w czasach małej ligi były emocje kiedy 4 walczył z 5. W pozostałych parach było mało interesująco. Zwłaszcza dla liderów tabeli. Przy 30 kolejkach niespodzianek powinno być mniej.
Inny pomysł to ćwierćfinały gdzie pierwsza 2 miała by od razu półfinał a następne 4 zespoły walczyły o pozostałe miejsca. Choć liga by to zweryfikowała.

--- Koniec cytatu ---
Rozumiem, że nasz ćwierćfinał ze Skrą jest wyjątkiem potwierdzającym regułę?

kael:

--- Cytat: Why w Maja 19, 2016, 14:47:52 pm ---Rozumiem, że nasz ćwierćfinał ze Skrą jest wyjątkiem potwierdzającym regułę?

--- Koniec cytatu ---

Albo z Olsztynem, Czewą, albo Zaksy z JW...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej