Autor Wątek: Igrzyska w RIO  (Przeczytany 16777 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Igrzyska w RIO
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 18, 2016, 16:04:01 pm »
Niestety wtopiliśmy.
Stało się to, czego najbardziej się obawiałem. Graliśmy ten sam schemat, który był wykorzystywany we wszystkich meczach rozegranych przez nas na tych IO. Prawe rządziło. Do tego doszło słabe przyjęcie i przeciętna zagrywka. To pierwsze było w dużej mierze wynikiem dobrej zagrywki Amerykanów. Niestety my dość często, zamiast serwować, podawaliśmy piłkę na drugą stronę.
Czy stać nas było na więcej na tej Olimpiadzie? Nawet jeśli tak to na niewiele więcej. Realnie patrząc na nasz skład to światowej klasy graczem jest u nas jedynie Bartek Kurek. Z pozostałymi Graczami mogliśmy liczyć na aż trzy torowy zbieg okoliczności: absolutny szczyt formy u wszystkich, stworzenie najlepszej z możliwych atmosfery w zespole i trochę sportowego szczęścia.
Mam dwie nadzieje:
- od września do tej kadry, pod niezmienionym przywództwem, dołączy Leon.
- Fabian Drzyzga wróci do swojej wysokiej formy z sezonu mistrzowskiego (może po ślubie nabierze ochoty na skomasowaną ilość treningów  ;) )
 

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Igrzyska w RIO
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 18, 2016, 19:22:24 pm »
Jest pewien przesąd, iż siatkarze po ślubie maja zjazd formy.

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832
Odp: Igrzyska w RIO
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 18, 2016, 23:37:30 pm »

- od września do tej kadry, pod niezmienionym przywództwem, dołączy Leon.
 
A zapłacisz federacji kubańskiej za wyrażenie zgody na grę Leona w naszej reprezentacji, bo na PZPS chyba nie ma co liczyć vide Alek

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Igrzyska w RIO
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 19, 2016, 06:26:47 am »
I Alka na IO w Londynie brakło. Z Alkiem w składzie wydaje mi się, iż przeszli by Australię  bo Alek w 2012 formę miał. Kasa w PZPSie jest, tylko decydenci muszą pewne rzeczy zrozumieć.

Bez Leona nie będzie lepszej gry i będziemy przegrywać turniej za turniejem. Na IO w ćwierćfinale to było widać dość wyraźnie, kiedy brakło drugiego skrzydła obok Kurka. Co z tego iż Bartek grał, jak Kubiak z Miką się zablokowali.

Brak Leona w kadrze będzie można uznać za sabotaż działaczy.

krisT

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 297
Odp: Igrzyska w RIO
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 20, 2016, 14:00:48 pm »
I Alka na IO w Londynie brakło. Z Alkiem w składzie wydaje mi się, iż przeszli by Australię  bo Alek w 2012 formę miał. Kasa w PZPSie jest, tylko decydenci muszą pewne rzeczy zrozumieć.

Bez Leona nie będzie lepszej gry i będziemy przegrywać turniej za turniejem. Na IO w ćwierćfinale to było widać dość wyraźnie, kiedy brakło drugiego skrzydła obok Kurka. Co z tego iż Bartek grał, jak Kubiak z Miką się zablokowali.

Brak Leona w kadrze będzie można uznać za sabotaż działaczy.
Święte słowa , oby nie prorocze ( te odnośnie działaczy i sabotażu).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2016, 14:03:40 pm wysłana przez krisT »

jasio p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 282
Odp: Igrzyska w RIO
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 23, 2016, 21:25:07 pm »
Marek Bobakowski: dwa lata porażek - już wystarczy. Siatkarze potrzebują nowego trenera (komentarz)

Złotego medalu mistrzostw świata nikt mu nie zabierze. Stephane Antiga zapisał się na kartach historii polskiego sportu i chwała mu za to. Przyszedł jednak czas na zmianę.
Rok 2015: brak medalu Ligi Światowej, pechowo przegrany Puchar Świata i katastrofa w mistrzostwach Europy (porażka w ćwierćfinale ze... Słowenią!). Rok 2016: awans do IO z turnieju ostatniej szansy (uff), piąte miejsce we Lidze Światowej (byliśmy gospodarzem turnieju finałowego), w końcu brak medalu IO (porażka w ćwierćfinale).

Jako aktualni mistrzowie świata przegraliśmy w ciągu dwóch sezonów pięć dużych i ważnych imprez. Jeden turniej zakończyliśmy sukcesem. Słabo ...

http://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/625071/marek-bobakowski-dwa-lata-porazek-juz-wystarczy-siatkarze-potrzebuja-nowego-tren

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Igrzyska w RIO
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 23, 2016, 21:55:33 pm »
Ja tam bym zmienił zawodników, zaczynając od rozgrywających. Tylko w tym problem, iż lepszych niż tych dwóch co są teraz nie ma. Na środku też było rozsądnie. Atak i jego bolączki były nam znane. Ale lepszego niż Bartek nie będzie.
Czyli jak pisałem wcześniej. To nie trener jest problem.

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832
Odp: Igrzyska w RIO
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 24, 2016, 10:32:16 am »
Ja tam bym zmienił zawodników, zaczynając od rozgrywających. Tylko w tym problem, iż lepszych niż tych dwóch co są teraz nie ma. Na środku też było rozsądnie. Atak i jego bolączki były nam znane. Ale lepszego niż Bartek nie będzie.
Czyli jak pisałem wcześniej. To nie trener jest problem.
A kto ich przygotowywał do najważniejszej imprezy, że bez formy byli Zatorski, Kłos, Bieniek, Kubiak?

fru.ostrowski

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Igrzyska w RIO
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 24, 2016, 10:42:02 am »

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832