Autor Wątek: Igrzyska w RIO  (Przeczytany 16785 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Igrzyska w RIO
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 24, 2016, 16:31:47 pm »
A kto ich przygotowywał do najważniejszej imprezy, że bez formy byli Zatorski, Kłos, Bieniek, Kubiak?
Ale Kurek w formie był a trenował z nimi.

Gdyby zmiana trenera była receptą na wszystkie bolączki to nikt dłużej niż rok by nie pracował.  A najbardziej utytułowany trener Rezende i jego Brazylia jak na złość wyłamują się temu schematowi.

Fizycznie byli OK. Zawiodła głowa. Jak miałbym się już czepiać to nonszalancja na Pucharze Świata w 2015 i brak awansu nas teraz pogrążył. Kiedy mógł być czas na regenerację my się bujaliśmy w Tokio.

Jakby nie patrzeć, to w 4 były zespoły które już wcześniej zapewniły sobie awans. Brazylia gospodarz, USA i Włochy z Pucharu Świata i Rosja z kwalifikacji z Berlina.

Natomiast my,  Francuzi, Kanadyjczycy i Iranczycy odpadliśmy wcześniej.

Przypadek?

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Igrzyska w RIO
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 24, 2016, 16:45:04 pm »
http://www.sport.pl/siatkowka/1,64948,20589616,siatkowka-co-z-tym-antiga.html
Sorry za post za postem, ale gazeta poszła po bandzie. Pełno anonimów jak w sprawie karnej.

Co do zagrywki to czy któryś z zawodników Polski zaskoczył was? Grają to co w klubach. A że  nas rządzą weseli flotowcy to w kadrze jest jak jest. U nas zwią to Kowalioza i już dawno zostało wyszydzone na forum. Dziwne, iż niektórzy się dopiero teraz zorientowali. Zaskoczenie in minus to ilość popsutych zagrywek. Jak na floty to my nawet momentami nie byliśmy w stanie przebić piłki na drugą stronę.

A komentarze Pana Boska to już szkoda komentować.

Grzesiek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Igrzyska w RIO
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 24, 2016, 18:14:46 pm »
Nie wiem czy zmiana trenera cos pomoze, moze tak moze nie. Wiem natomiast ze na IO osiagnelismy maksimum co bylo do ugrania. Jezeli ktos sie ludzil ze ogramy Wlochy, Brazylie, USA, czy nawe Rosje(choc Rosje moze bysmy ,,pykneli") to sie rozczarowal. Ja sie nie rozczarowalem bo wiedzialem co nas czeka w cwierfinale i na kogo mozemy trafic;) na dzien dzisiejszy jestesmy o klase gorsi od druzyn ktore wymienilem poniewaz mamy slabszych siatkarzy. W tej chwili mamy jednego zawodnika swiatowej klasy a jest nim Bartek Kurek, reszta to bardzo dobrzy lub sredni zawodnicy ale nie swiatowi. W 2014 gdy zdowyalismy mś mielismy kilku takich zawodnikow( Winiar, Wlazly, Guma,) reszta trafila z forma i wypalilo. A przed IO jak slyszalem ze jedziemy po zloto to smiac mi sie chcialo. Z czym? Z Grzesiem na rozegraniu?(z calym szacunkiem) Z Bienkiem?( kilka ladnych lat jeszcze zanim ,,cos bedzie gral", po za zagrywka nic nie wnosi) Anemikiem Mika?(turniej zycia za nim, pewnego poziomu nie przeskoczy) z Zatorskim?(co za libero co nie umie bronic?) Pewna epoka w polskiej siatkowce skonczyla sie w 2014 po odejscu starej gwardi. Na Winiarow, Zagumnych, czy Wlazlych poczekamy jeszcze ladnych pare lat... taka prawda.

jasio p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 282
Odp: Igrzyska w RIO
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 31, 2016, 19:02:11 pm »
kolejna wypowiedź:

Wiktor Krebok krytykuje kondycję polskiej siatkówki. "Jestem rozgoryczony"
Były selekcjoner reprezentacji Polski Wiktor Krebok bezlitośnie ocenia postawę kadry narodowej w 2016 roku. Uważa zarazem, że jej problem nie tkwi w osobie trenera Stephane'a Antigi, a w polityce prowadzonej przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

 Ludzie decydujący o obliczu polskiej siatkówki kompletnie się pogubili. Zamknięcie ligi spowodowało, że cztery zespoły walczą o mistrzostwo, a reszta sobie jeździ po Polsce i się bawi, za niemałe pieniądze. Zawodnicy od kilku lat grają w PlusLidze bez żadnego obciążenia i przez to nie potrafią walczyć. Pokazały to dobitnie igrzyska olimpijskie, w których to Polacy przegrali swoją szansę przede wszystkim w głowach - mówi Wiktor Krebok ....

więcej
http://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/626805/wiktor-krebok-krytykuje-kondycje-polskiej-siatkowki-jestem-rozgoryczony

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Igrzyska w RIO
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 31, 2016, 20:16:58 pm »
Dobry wywiad.

JEszcze taki fragment

Selekcjoner, który prowadził reprezentację Polski na igrzyskach w Atlancie (1996), odwołuje się również do raportu, jaki sporządził po zakończeniu tej imprezy. Biało-Czerwoni powrócili wówczas do udziału w turnieju olimpijskim po 16 latach przerwy. I zaznacza, że nie zauważył postępu w aspektach zaliczanych przez niego do słabości polskiej siatkówki.

- Napisałem wtedy, że najsłabszymi elementami naszej kadry są zagrywka, gra w polu i blok. Nie zmieniło się kompletnie nic. Okazało się, że nasi środkowi są tylko wysocy. Gdy nie ma idealnego przyjęcia, w ogóle nie gramy pierwszym tempem. Nasz serwis jest po prostu dramatyczny. Osmany Juantorena i Iwan Zajcew pokazali naszym profesjonałom, Bartoszowi Kurkowi oraz Michałowi Kubiakowi, jak się powinno zagrywać w walce o medale. A nasza gra w polu była dosłownie śmieszna. Nawet Rosjanie potrafili się rzucać i bronić - dodaje.

Czy to nie są też grzechy Resovii?