Autor Wątek: Nowy sezon 2016/2017  (Przeczytany 51741 razy)

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #70 dnia: Września 28, 2016, 11:32:02 am »
Jest Wódka, będzie wesoło ;)

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #71 dnia: Września 28, 2016, 12:02:01 pm »
Żebyśmy tylko w Wódce nie musieli topić smutków

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #72 dnia: Września 28, 2016, 12:07:36 pm »
W razie... będzie na kogo zwalić :-*

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #73 dnia: Września 28, 2016, 15:29:28 pm »
Ja z kolei ten sezon zaczynam inaczej. Dzięki niesamowitemu pomysłowi kolegi, jedziemy małą grupą kibicować Resoviakom w Warszawie w sobotę. Jest to dla mnie pierwszy wyjazdowy mecz ligowy. Mam nadzieję - nie: jestem przekonana, że nie ostatni.
Namów kolegów i jedź z SSPSem na wyjazd do Szczecina. Koszt 75 PLN za podróż.

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #74 dnia: Września 30, 2016, 01:00:18 am »
Nie kryzys ale skutek. Ale jest światełko w tunelu.

Genialny felietonista Stefan Kisielewski (nota bene o rzeszowskich korzeniach) mawiał o gospodarce PRL ? To nie kryzys, to skutek.

Wracajmy do Resovii przed sezonem. 
Sprzedaż karnetów szła bardziej opieszale niż zwykle. 
O letniej temperaturze przed sezonem piszą forumowicze. 
Na meczu-prezentacji drużyny było znacznie mniej kibiców niż się można było spodziewać.
Tak, to nie kryzys, to skutek.

Składa się na niego kilka czynników m. in. poprzedni sezon, który zawiódł wszelkie oczekiwania kibiców. Inny to odejście wybitnych i lubianych zawodników.
Ale to nie wszystko.
Na pewno do kryzysu przyczynił się także korporacyjny model funkcjonowania klubu, która może i wystarcza w prowadzeniu firmy, która produkuje obrabiarki ale nie wystarcza do prowadzenia klubu ? o czym nie raz pisałem i o czym i teraz ktoś od czasu do czasu wspomni.
Brak szacunku dla kibiców, dla tradycji klubu, dla miasta i regionu na pewno nie budują dobrej atmosfery.

A jak robią to inni? Choćby Skra Bełchatów? Przed rozpoczęciem sezonu, jak co roku zorganizowała DWUDNIOWE święto dla kibiców nie tylko z Bełchatowa ale CAŁEGO KRAJU. Konkursy, zabawy, rozmowy z zawodnikami, wspólne fotki, mecz z silną drużyną z zagranicy. 

Chciałbym wierzyć, że jest i u nas światełko w tunelu - ponoć utwór Tadeusza Nalepy zabrzmi jak należy na Podpromiu przed meczami Resovii. Upominałem się od lat o takie właśnie uczczenie tego wybitnego muzyka, wiernego kibica naszego klubu. Dziękuję tym, którzy mnie wspierali a niech się wstydem okryją ci, którzy z mojego uporu szydzili, ba, jeden z prominentnych kibiców wręcz nazwał na forum (a b. rzadko się tu pojawia) mój upór obsesją.   

Ale może idąc za ciosem - skoro jest Nalepa, to może inni wykonawcy z Rzeszowa i Podkarpacia mogli by zabrzmieć na Podpromiu? Stan Borys, KSU, RSC, Milion Bułgarów, Justyna Steczkowska, Kortez, Jesus Chrysler Suicide? A po wygranym meczu Balkanika Piersi, utworu który jak mało który jest rzeszowski i resoviacki? 
Niech kibice i z tego powodu poczują się, że razem ze swoim klubem, w swojej hali, u siebie na Podpromiu, w Rzeszowie, na Podkarpaciu. Tak się buduje więź z kibicami i jeśli żaden inny argument nie trafia do przekonania, to trzeba przypomnieć, że takie działania przekładają się na wzrost sprzedaży karnetów. 

No i może wreszcie uda się i to, by śpiewanie hymnu klubowego odbywało się z należytym szacunkiem czyli poprzez zatrzymanie przygotowań do meczu, tak by zawodnicy mogli być razem z publicznością w tym momencie? Nie powinno być kłopotów z wpisaniem tego momentu do oficjalnej minutówki. Czy nie byłby to poruszający moment w budowaniu widowiska? Czy taki moment nie budował by więzi między klubem, zawodnikami i kibicami?

Upominam się o takie rzeczy, bo jestem wierny zasadom, które wyznaję, wierny także tradycji tego klubu, temu miastu i regionowi, tym ludziom, żyjącym i już nieżyjącym.
A dla szyderców i ludzi małego ducha mam dwie dedykacje.   
Mahatma Gandhi: Najpierw cię ignorują. Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. Potem wygrywasz.
Angielskie porzekadło: Prawdziwy dżentelmen podejmuje się tylko zadań beznadziejnych. 

PS.
Jak od lat będę w sobotę na Torwarze.
Wszyscy jesteśmy Resovią! :)

Ironic222

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #75 dnia: Września 30, 2016, 15:48:31 pm »

Ale może idąc za ciosem - skoro jest Nalepa, to może inni wykonawcy z Rzeszowa i Podkarpacia mogli by zabrzmieć na Podpromiu? Stan Borys, KSU, RSC, Milion Bułgarów, Justyna Steczkowska, Kortez, Jesus Chrysler Suicide? A po wygranym meczu Balkanika Piersi, utworu który jak mało który jest rzeszowski i resoviacki?

... to jest takie kombo - utwór Nalepy w wykonaniu Jesus Chrysler Suicide .

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #76 dnia: Października 01, 2016, 09:49:45 am »
Wańka Wstańka, Kilar, German, Ratatam ;D

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #77 dnia: Października 01, 2016, 13:25:59 pm »
To mecz siatkówki będzie czy koncert rockowy?
Ale głównym wydarzeniem jest mecz. Reszta to dodatek. Dla części to ważne, ale nie jest to najważniejsze.

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #78 dnia: Października 04, 2016, 00:21:57 am »
Jeśli ktoś nie rozumie, że na widowisko sportowe składają się: mecz jako taki (owszem, przede wszystkim) ale także inne elementy, które budują odpowiedni klimat, niosą stosowny przekaz i czynią je bardziej atrakcyjnym to albo jest ignorantem albo ma złą wolę. W tym wypadku zgaduję to drugie a i domyślam się z czego to wynika.
W sytuacji w której znalazł się klub - znaczny spadek zainteresowania karnetami i letnia temperatura wokół rozgrywek (co widać na tym forum), musi szukać rozwiązań nie tylko  czysto sportowych ale także tych uatrakcyjniających widowisko i budujących więź z kibicami.
Ktoś kto szydzi z takich pomysłów działa wbrew interesom swojego klubu! 

Wszyscy jesteśmy Resovią!  :)
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2016, 00:33:34 am wysłana przez fanzwawy »

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Nowy sezon 2016/2017
« Odpowiedź #79 dnia: Października 04, 2016, 20:00:04 pm »
Cytuj
W sytuacji w której znalazł się klub - znaczny spadek zainteresowania karnetami i letnia temperatura wokół rozgrywek (co widać na tym forum), musi szukać rozwiązań nie tylko  czysto sportowych ale także tych uatrakcyjniających widowisko i budujących więź z kibicami.
Uważnie śledziłem sprzedaż karnetów i nie zgadzam się ze stwierdzeniem cyt. "spadek zainteresowania karnetami". Zainteresowanie było podobne i jak zwykle z wykupieniem czekano na ostatnią chwilę. Dzięki ponownym oferowaniu do sprzedaży około 30-tu karnetów, moi znajomi mogli zakupić karnety, a więc pojawią się jako nowi "karnetowcy". Nieodpowiedzialnie czynili Ci co rezerwując i nie mając zamiaru wykupić, blokowali miejsca. Trudno, zostanie więcej do sprzedaży w kasie biletowej przed meczami.
Zgadzam się, uatrakcyjniajmy zdarzenie jakim jest mecz siatkówki Resovii. Można wykorzystać w tym celu przerwę 10 minutową. Można puszczać utwory przed meczem, w czasie rozgrzewki. Nie wiem jaki utwór będzie puszczany na wejście zawodników Resovii?
Mnie akurat odpowiadał zespół AC/DC. Szanuję Nalepę, Stana Borysa i innych z Rzeszowa. To są artyści mojej młodości. Ale może nie wszyscy kochają ten rodzaj muzyki.
Ja jadę na mecz siatkówki, a cała "otoczka artystyczna" jest dla mnie sprawą drugorzędną.