Autor Wątek: Resovia-Jastrzębie 2017  (Przeczytany 24088 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #100 dnia: Lutego 22, 2017, 09:09:21 am »
Nie klasyfikuję kibica na lepszego i gorszego. Opisuję klimat. Wyciąganiem poszczególnych słów z mojej wypowiedzi i sztucznym ich "ubarwianiem" niewiele zyskasz poza typową nawalanką, która...nie ma sensu. Bo niby co Ci mam odpisać...że "Resovia w budowie"?
Nie neguję zabiegów Zarządu prowadzących do zapełnienia hali. Klub robi co w jego mocy, żeby towar się sprzedawał i robi to na miarę swoich możliwości. A że nie wszystko zależy od Zarządu...to już inna kwestia.
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2017, 09:41:27 am wysłana przez leon »

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #101 dnia: Lutego 22, 2017, 09:13:38 am »
To nie kpienie Represie. To nakreślenie równi pochyłej, po której się ostatnio poruszamy. Bo niby do czego ma prowadzić zapełnianie trybun "za wszelką cenę"? Jakiejś improwizacji i zaczarowywaniu rzeczywistości? Ta prawdziwa rzeczywistość prędzej, czy później wylezie na wierzch.
Przyczyna nie tkwi w tym, że nie "wzrastamy". Nie dlatego pojawił się problem. My "malejemy". Od co najmniej dwóch sezonów. "Malejemy" mimo tego, że jesteśmy najlepiej poukładanym organizacyjnie i finansowo klubem w +L. Mimo, że jesteśmy statystycznie najbardziej rozpoznawalnym i lubianym siatkarskim klubem w Polsce. Mimo, że mamy najlepszych i najwierniejszych kibiców w Polsce. Trwonimy potencjał.
Może jest potrzebny reset?
A może jakaś zmiana/inna zachęta...nie wiem...sprowadzenie/założenie profesjonalnego zespołu czirliderek albo czirliderów  ;)
Taki żarcik...  ;) :D
Myślę, że większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, od jakich zmian trzeba zacząć, żeby spróbować zejść z tej równi pochyłej. Ale te decyzje nie leżą w naszej gestii.

Spokojnie hali na Liberec i tak nie uda się zapełnić. Na Berlin ledwie się udało. Było ponad 1000 osób ze szkół. Na szybko licząc miejsca czerwone, nie ma ich nawet 1000 na ten mecz, chyba z 600 dopiero.
Nie widzę aby ktoś tu robił coś za wszelką cenę. Na każdym meczu od początku sezonu boczne trybuny zajmują dzieciaki ze szkół. To nie jest jakaś nowa akcja.

To będzie bardzo smutny widok kiedy po raz pierwszy od x lat w hali będzie garstka kibiców. Ale widocznie tak musi być, widocznie ta drużyna sobie na to zasłużyła.
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2017, 09:16:03 am wysłana przez Monixx »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #102 dnia: Lutego 22, 2017, 09:34:41 am »
Spokojnie hali na Liberec i tak nie uda się zapełnić. Na Berlin ledwie się udało. Było ponad 1000 osób ze szkół. Na szybko licząc miejsca czerwone, nie ma ich nawet 1000 na ten mecz, chyba z 600 dopiero.
Nie widzę aby ktoś tu robił coś za wszelką cenę. Na każdym meczu od początku sezonu boczne trybuny zajmują dzieciaki ze szkół. To nie jest jakaś nowa akcja.

To będzie bardzo smutny widok kiedy po raz pierwszy od x lat w hali będzie garstka kibiców. Ale widocznie tak musi być, widocznie ta drużyna sobie na to zasłużyła.

Oczywiście, że nie jest to nowa...akcja. Zachęcanie młodych ludzi do "zostania Resoviakiem" jest potrzebne.
Tylko nie należy przechodzić do porządku dziennego nad faktem, że coraz znaczniejsza grupa dotychczasowych kibiców staje się...zniechęcona.
Wyjście z założenia...ci nie chcą...eee...nie ma problemu...będą następni na ich miejsce...nie jest chyba najlepsze?...

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #103 dnia: Lutego 22, 2017, 09:38:55 am »
Oczywiście, że nie jest to nowa...akcja. Zachęcanie młodych ludzi do "zostania Resoviakiem" jest potrzebne.
Tylko nie należy przechodzić do porządku dziennego nad faktem, że coraz znaczniejsza grupa dotychczasowych kibiców staje się...zniechęcona.
Wyjście z założenia...ci nie chcą...eee...nie ma problemu...będą następni na ich miejsce...nie jest chyba najlepsze?...

Ale co w tej sytuacji mają zrobić skoro trener jest nie do ruszenia? Większość kibiców jest na niego obrażona i chce jego zwolnienia.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #104 dnia: Lutego 22, 2017, 09:54:40 am »
Ale co w tej sytuacji mają zrobić skoro trener jest nie do ruszenia? Większość kibiców jest na niego obrażona i chce jego zwolnienia.

Ten pat trwa już od długiego czasu. Może to rozwiązać w zasadzie tylko dwie osoby. I nie muszą to być od razu rozwiązania radykalne.
Tylko jedna z tych osób nie potrafi i nie chce, a druga ma swoje zasady i nie zamierza ich zmieniać na potrzebę chwili.
Efekt jest taki, że coraz więcej kibiców porusza się w klimacie pt. dograjmy ten sezon do końca.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #105 dnia: Lutego 22, 2017, 11:19:16 am »
Ja mam 2 "zastrzeżenia" do Drużyny:
1. Do Zarządu, że skupił się tylko na aspektach organizacji i marketingu, a Trenera (sportowo) pozostawił samemu sobie. Andrzej nie ma osoby, która byłaby od Niego niezależna (bo II trener, trener przygotowania fizycznego jednak są zależni) i z którą mógłby porozmawiać merytorycznie o Drużynie, która by znała i Drużynę i siatkówkę. Takie czasem "puknięcie w łeb" i zwrócenie uwagi na coś! - nie mam na myśli "opieprzania" itp. tylko taka zwykła merytoryczna rozmowa, ludzi niezależnych od siebie służbowo; Tak - mam na myśli Dyrektora Sportowego!!! Mam nieodparte wrażenie, że "gorzej" zaczęło się dziać od momentu usunięcia Marka Karbarza z Klubu;

2. Do Andrzeja, że za bardzo pozwolił na spoufalenie się z zawodnikami. Po mojemu trener to ma być "Pan Trener" a nie "Andrzej". Możemy się bawić w bycie "profesjonalnymi" i "nowoczesnymi" i reagować TYLKO posadzeniem kogoś w kwadracie. Ale qrna zawodnicy to ludzie i do chilery czasem zwykły opierdol i wydarcie mordy lepszy da skutek niż mrożenie zawodnika w kwadracie.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #106 dnia: Lutego 22, 2017, 19:29:39 pm »
Slawko, czy byłbyś uprzejmy zacytować lub wkleić definicję kibica?, następnie napisz dlaczego nie reagowałeś gdy gwizdano na drużynę, pisane było coś w stylu, kupiłem karnet więc wymagam (to taki skrót myślowy), lub podobne. Teraz powiedz, czy w definicji kibica jest coś, że kibic jak za coś płaci, to już ma prawo wyzywać zawodników od patałachów, czy zwalniać trenera, czy jest to zgodne z definicją kibica?. Ja znam inną definicję kibica, Ty znasz inną ?, to proszę jeszcze raz abyś ją zacytował. To co pisałem to swego rodzaju zobrazowanie obecnej roli trenera, nie stricte definicja tego zawodu. Pisaliście nieraz, że nie takich trenerów zwalniano, pytam więc dlaczego ich zwolniono, czyżby byli słabymi trenerami, źle trenowali, oczywiście że to nie był powód, powodem był niezadowalający wynik. Właśnie w takim kontekście pisałem o trenerze. Definicja definicją, a realia są inne. Trenerem w dosłownym znaczeniu jest trener juniorów, on ma wytrenować, przygotować zawodnika do gry, trener takiego klubu jakim jest Resovia, przede wszystkim odpowiada za wynik, bo raczej takie ma zadanie. Co z tego, że super wytrenuje siatkarza, a drużyna zajmie odległe miejsce i nie będzie to zadowalać pracodawcę. W myśl tego co pisał Slawko, to Blain, Anastasi są słabymi trenerami, bo ich drużyny na razie zajmują pozycję w tabeli niższą niż Resovia. Specjalnie dla Slawko każdą moją wypowiedź będę zaczynał od: w myśl definicji trener....., dalej będę pisał, uważam jednak że, czy tak będzie dobrze kolego Sławko. Mam nadzieję, że od tego momentu będziesz również recenzował wypowiedzi innych forumowiczów zgodnie z definicją w Wikipedii. Teraz słowo do ciekawskiego w jakim stanie piszę swoje posty. Teraz również piszę po spożyciu 2 piw marki Warka, czy to wystarczy, czy coś więcej chciałbyś wiedzieć?. Kolego wog, czy wtedy, gdy forumowicze, mieniący się kibicami, gwizdali na zawodników, czy trenera, chcieli wyp..  trenera, czy wyzywali zawodników, zarzucali trenerowi brak honoru, itd., też Ci rynce opadały?, bo jakoś przeoczyłem Twoją krytykę. Jak wyżej napisałem, moja wypowiedź była na zasadzie zobrazowania, do jakiej roli została sprowadzona funkcja trenera, który teraz nie odpowiada za trenowanie, ale za wynik. Sami krytykujecie Go za brak wyniku, za porażkę, a przecież trenuje zawodników, więc chyba wywiązuje się z roli trenera, jeśli tak, to kiego h.... od niego chcecie?😒 Ja rozliczam go za wyniki, niektórzy zgodnie z definicją w Wikipedii , jak trenuje zawodników, a jeszcze inni za to, jak mówi o kibicach, ale tego w Wikipedii nie ma.
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2017, 19:54:12 pm wysłana przez Majer »

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #107 dnia: Lutego 22, 2017, 19:59:25 pm »
Majer Twoj poprzedni post to babol wszechczasów tego forum. Ostatniego posta nie czytałem i nie mam zamiaru. Jeżeli jest na podobnym poziomie, to....... nie moja liga

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #108 dnia: Lutego 22, 2017, 20:11:01 pm »
Slawko, oczywiście nikt nie zmusza Cię do czytania moich postów, napiszę tylko, że na wstępie prosiłem abyś zacytował definicję kibica, dalej pisałem o braku Twojej reakcji na wpisy innych forumowiczów, ale Ciebie to nie interesuje, zresztą znam Twój stosunek do mnie, więc w sumie nie dziwi mnie Twoja reakcja na mój post o trenerze.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #109 dnia: Lutego 22, 2017, 21:43:50 pm »
Do Ciebie Majer nic nie mam, tylko proszę przestań z nas robić idiotów. Twój wpis o roli trenera w dzisiejszym sporcie jest tego przykładem Innej diagnozy powstania tego wpisu nie dostrzegam, bo o infantylność Cię nie posądzam.

A co do definicji kibica-popatrz się w lustro, zrób rachunek sumienia, walnij się w pierś a potem innych osądzaj. Bo to, każdy..... potrafi.