Autor Wątek: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów  (Przeczytany 50692 razy)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #150 dnia: Kwietnia 11, 2017, 11:01:58 am »
W środę arcyważny mecz! Natomiast dyskusja na tym forum rozwija się głównie; ja dokopać Kowalowi(niektórzy piszą już nazwisko małą literą, chyba żeby bardziej dokopać), kto zamknął wątek na forum i takie tam wyciąganie flaków, kto bardziej potrafi coś wyciągnąć. Niektórzy byli na meczu w AA, przejechali kilkaset  kilometrów i srodze się zawiedli, teraz wyładowują się na forum. Myślę, że niezły ubaw mają kibice SKRY, bo forum jest ogólnie dostępne.

W sumie nie wiem po co Ci odpisuję, ale jak zrobisz sobie przerwę w budowaniu kolejnego ołtarzyka, to sobie przypomnij tę sytuację.
http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2017-04-11/kogo-chcial-wykiwac-trener-kowal/

Ja jestem totalnie zażenowany taką postawą osoby na stanowisku trenera. A wytłumaczenie, że go Polsat nie pieścił jest godne grupy "Poziomek", która od nowego roku przedszkolnego awansuje do grupy "Truskawek".


biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #151 dnia: Kwietnia 11, 2017, 12:20:17 pm »
Czyżby fakty były "usprawiedliwieniem Kowala"?
Sławek, trener może być beznadziejny albo może go nawet nie być. Czy to zwalnia zawodowca od tego, żeby stanąć za 9. metrem, podrzucić piłkę, rąbnąć ją 110 km/h i trafić?
Trener nie nauczy koszykarza trafiać do kosza. Trener go tego nie oduczy. To jest indywidualna umiejętność, którą zawodnik musi nabyć sam i nad którą musi nieustannie sam pracować. Można mieć "dobry dzień", można mieć "zły dzień", ale pudła nigdy(!) nie są winą trenera. Nigdy!
Pogadamy o grze przeciwko Juantorenie, Leonowi, Ngapethowi czy nawet przeciwko Wlazłemu czy Lisinacowi, jesli zawodnik X będzie zagrywał jak któryś z tych zawodników. Oni też nie mają 100% skuteczności w zagrywce. Jeśli nie potrafisz tak zagrywać, to graj przeciwko zawodnikom Bielska, Częstochowy i Będzina i rozwalaj ich taktyką, szybkością rozegrania, wypracowanymi schematami. I wtedy miej pretensje do trenera, jeśli ci to nie wychodzi. Ale na Lube, Zenit, Modenę czy nawet Skrę, to się nie szarp, bo to daremny trud.
Bo o grze: taktyce, dynamice, rozegraniu, wyborach... możemy mówić dopiero po wykonaniu zagrywki. Wcześniejsza rozmowa jest bez sensu. To nie jest siatkówka kobiet.

Zupełnie się nie zgadzam. Trener jest od tego że jak widzi że zawodnik ma problemy z jakimś elementem to zostaje z nim po treningu, aby ten element doszlifować i popracować nad problemami. Przypominam że w Resovii nie ma umów o pracę, 16 i do domu i to samo się tyczy trenera, który powinien nad wszystkim czuwać, jemu chyba też zależy aby ten zawodnik grał lepiej.

Dodatkowo z zagrywką jest jak z wieloma innymi elementami które są skrajnie techniczne, łatwo przez ileś prób, bez nadzoru trenerskiego wprowadzić do tego elementu jeszcze więcej błędów które potem będą trudne do przeskoczenia(opinia trenera siatkówki nie moja), od tego jest trener, żeby z zawodnikowi pokazał jakie błędy wykonuje i jak ich uniknąć, nie zawodnik - metodą prób i błędów i doszukiwaniem się dlaczego czasami się udaje, a czasami nie.
Kolejna kwestia jest przygotowanie fizyczne za które odpowiada trener, przy zagrywce duża część Resoviaków ma bardzo niewielki margines między zagrywką błędną a poprawną, nikt z nich nie skacze na poziomie Leona aby ten margines był zdecydowanie większy i mieć że tak ujmę większy komfort. Sam jestem w stanie ledwo co zapakować piłkę do kosza, ale zapakuje, jak pare razy powalczyłem na siłowni to odbijałem się od kosza, a kolega wyższy o te 7 cm tego praktycznie nie odczuł, margines błędu na zupełnie innym poziomie.

Inna sprawa że często (co jest rzeczą niedopuszczalną, ale tak się dzieje) zawodnicy grają przeciwko trenerowi... na to trener nic nie pocznie i są dwie opcje - wywalić zawodników / wywalić trenera / wywalić wszystkich.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #152 dnia: Kwietnia 11, 2017, 12:26:07 pm »
Pamiętam taką sytuację, ze 2 sezony temu, przed meczem LM. Trener wziął kilku graczy, którzy mieli silną zagrywkę i zaaplikował im jeden trening zagrywki. Efekt? Rozstrzelaliśmy przeciwnika zagrywką. Może warto odpuścić pół treningu na tłuczenie "prawe-lewe" i umożliwić zawodnikom doskonalenie podrzutu, wyskoku jak i samego uderzenia zza linii 9-ego metra.
Oczywiście powtórzę nie mam nic przeciwko,aby zawodnicy po treningu trenowali zagrywkę.
Abstra...ąc od Resovii, co da trenowanie, ba nawet katowanie się zawodnika elementem zagrywki, jeżeli nie będzie u niego odpowiedniej motoryki, siły? 

Toms

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 609
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #153 dnia: Kwietnia 11, 2017, 13:17:21 pm »
Staram się pocieszać tylko jednym. NIE MOŻNA ZAGRAĆ JUŻ GORZEJ!!!

Pesymiści mówią:"nie może być gorzej", a optymiści: "może, może..." :)

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #154 dnia: Kwietnia 11, 2017, 13:18:34 pm »
reso_viak_zwawy
? dnia: Dzisiaj o 11:01:58 ?

 
Cytuj
Ja jestem totalnie zażenowany taką postawą osoby na stanowisku trenera.

Wolno Ci wyrazić swoją opinię i niezadowolenie.
Mnie ta sytuacja ani nie zdziwiła,  ani nie zażenowała. Ja podczas transmisji widziałem wiele razy, jak skład podawany na grafice różnił się od tego wyjściowego i jakoś nikogo to wtedy nie bolało i chcę zaznaczyć, że nie dotyczyło to Resovii. Zabolało w niedzielę, bo przecież gramy z dobrem narodowym i należy w każdym calu wszystko wyjawić. A może w ostatniej chwili coś się zmieniło w koncepcji trenera; nie może się zmienić?
Poza tym , kto pisze ten artykuł: Marcin Lepa -pracownik Polsatu, kto się wypowiada Wojciech Drzyzga -pracownik Polsatu, kto gra przeciwko Resovii -PolsatSKRA! Mnie to wystarczy. Wiem, że nic dobrego o Resovii nie usłyszę.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #155 dnia: Kwietnia 11, 2017, 13:36:25 pm »
reso_viak_zwawy
? dnia: Dzisiaj o 11:01:58 ?

 
Wolno Ci wyrazić swoją opinię i niezadowolenie.
Mnie ta sytuacja ani nie zdziwiła,  ani nie zażenowała. Ja podczas transmisji widziałem wiele razy, jak skład podawany na grafice różnił się od tego wyjściowego i jakoś nikogo to wtedy nie bolało i chcę zaznaczyć, że nie dotyczyło to Resovii. Zabolało w niedzielę, bo przecież gramy z dobrem narodowym i należy w każdym calu wszystko wyjawić. A może w ostatniej chwili coś się zmieniło w koncepcji trenera; nie może się zmienić?
Poza tym , kto pisze ten artykuł: Marcin Lepa -pracownik Polsatu, kto się wypowiada Wojciech Drzyzga -pracownik Polsatu, kto gra przeciwko Resovii -PolsatSKRA! Mnie to wystarczy. Wiem, że nic dobrego o Resovii nie usłyszę.

No dziwiłem się sam sobie, że do Ciebie piszę. Bo ołtarzyk Twój niezachwiany, mało tego jeszcze pewnie aureolkę od niedzieli dołożyłeś.
A żeby już nie drwić....
To jak wytłumaczysz wypowiedź trenejro, że komu się nie podoba styl gry Resovii to może na halę nie przychodzić?

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #156 dnia: Kwietnia 11, 2017, 15:26:12 pm »
Poddanie się do dyspozycji zarządu, "jeśli komuś nie podoba się gra Resovii, to nie musi przychodzić na siatkówkę", przekazanie fałszywego składu Polsatowi, wyjście na półfinałowy mecz na pięć minut przed jego rozpoczęciem... I parę jeszcze innych, na pierwszy rzut oka kompletnie nielogicznych i nieracjonalnych zachowań/wypowiedzi pana Kowala.
Niektórzy z Was kładą je na karb "medialnej niezręczności" pana Kowala. Jeszcze inni winy upatrują w kibicach, Swędrowskich, Smolach, Polsatach i Bóg jeden wie kim jeszcze, tylko nie w samym panu Kowalu...
A ja to wszystko traktuję jako ciąg zdarzeń jak najbardziej logicznych i jak najbardziej świadomie podejmowanych przez pana Kowala. Tak, tak. Logicznych. I świadomie podejmowanych.
Andrzej Kowal od jakiegoś czasu gra w "grę" przeciwko wszystkiemu i wszystkim. I sromotnie tę swoją gierkę przegra. Bo nawet jak w co wciąż głęboko wierzę, zdobędziemy to MP, nawet jak.. dopnie swego to... i tak przegra.

Ale póki się sezon nie skończył, a dla mnie jeszcze się nie skończył, to ja nie zamierzam w tę zaproponowaną przez pana Kowala "grę" dać się wciągnąć. Nie zamierzam dostosować się do jego apelu i nie przychodzić jutro na Podpromie, bo mi się gra Resovii nie podoba. Nie tylko zamierzam przyjść. Zamierzam przyjść  i dopingować swoją drużynę jak nigdy dotąd. Bo Resovia jutro, jak jeszcze chyba nigdy dotąd, tej mojej pomocy potrzebuje. I Wam też to proponuję.

Mam jeszcze jedną prośbę/apel. Do zawodników Resovii:
Nie wiem ilu z Was w przyszłym sezonie będzie grało w Resovii. Pewnie są tacy, którzy jeszcze przez następne wiele sezonów będzie występować w pasiaku i są i tacy, którzy nigdy w pasiaku już na boisku nie wystąpią. To jest teraz kompletnie nieważne. Dopóki się ten sezon nie skończy wszyscy jesteśmy Resoviakami. I wszyscy, Wy na boisku i koło niego i my na trybunach, zróbmy wszystko by ten sezon jeszcze uratować!
Zróbmy to razem!!! Bo tylko razem możemy tego dokonać!!!
GO SOVIA!!!

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #157 dnia: Kwietnia 11, 2017, 16:20:48 pm »
A ja to wszystko traktuję jako ciąg zdarzeń jak najbardziej logicznych i jak najbardziej świadomie podejmowanych przez pana Kowala. Tak, tak. Logicznych. I świadomie podejmowanych.
Andrzej Kowal od jakiegoś czasu gra w "grę" przeciwko wszystkiemu i wszystkim.

Wogu,
to przecież p*dolenie spiskowa teoria!
Jeszcze wyjaśnij co Kowal chce w swoim mniemaniu wg Ciebie taką gierką osiągnąć?

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #158 dnia: Kwietnia 11, 2017, 16:34:19 pm »
Wiem, iż dyskusja ciekawa ale może wrócimy do niej w czwartek ?

Teraz najważniejszy mecz sezonu. Jutro możemy razem odwrócić jeszcze wszystko i awansować do finału. Trzeba tylko w to uwierzyć. My kibice mamy coś do zrobienia i dopóki piłka w grze swoim dopingiem poprowadźmy Resovię do zwycięstwa. Nie dla Kowala, Górskiego czy kogoś innego. Zróbmy to dla siebie.

Zachęcam też, aby przyjść troszeczkę wcześniej niż 20.30. Tak, aby poczuć atmosferę i aby zawodnicy wbiegają na boisko widziali, iż mają w nas wsparcie.

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #159 dnia: Kwietnia 11, 2017, 16:35:52 pm »
W sumie nie wiem po co Ci odpisuję, ale jak zrobisz sobie przerwę w budowaniu kolejnego ołtarzyka, to sobie przypomnij tę sytuację.
http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2017-04-11/kogo-chcial-wykiwac-trener-kowal/

Ja jestem totalnie zażenowany taką postawą osoby na stanowisku trenera. A wytłumaczenie, że go Polsat nie pieścił jest godne grupy "Poziomek", która od nowego roku przedszkolnego awansuje do grupy "Truskawek".

Jak ci się nie podoba, możesz nie oglądać. Napij się wody.....