Autor Wątek: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów  (Przeczytany 50689 razy)

Gonzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 274
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #230 dnia: Kwietnia 13, 2017, 10:57:14 am »
A'propos publiczności:
Żenujący, wręcz dyskwalifikujący jest "styl" nowego spikera. Wyczerpał moją cierpliwość.
Po kiego wafla wydala z siebie "komentarze" w stylu "Kolejna zepsuta zagrywka Fabiana" czy "Skra prowadzi już trzema punktami"?
1. Wszyscy widzą, co się dzieje (co się stało), więc "informowanie" o tym jest całkowicie bezsensowne.
2. Takie stwierdzenia "dołują" część publiczności i (zapewne) zawodników, którzy znają język polski.
Człowiecze, przestań odgrywać rolę życia! Znasz takie pojęcie jak "takt"?
Jeśli myślisz, że Twoja rola polega na nieustannym kłapaniu szczęką, to się mylisz.
Jeśli masz aspiracje zostania gwiazdą Podpromia, to przyjmij, że Podpromie nie potrzebuje gwiazdy, bo przychodzi na nie tysiące świetnych kibiców, czyli tysiące takich gwiazd, z którymi spiker (mam nadzieję) nigdy(!) nie wygra rywalizacji.
Rzeszowskie trybuny nie potrzebowały, nie potrzebują i (mam nadzieję) jeszcze długo nie będą potrzebować spikera , który zagrzewa do dopingu. Na rzeszowskie trybuny nie przychodzą durnie, których należy poinformować, że "Możdżonek zepsuł zagrywkę".
Obiektywny komentator może i nawet powinien użyć zwrotu "przewaga Skry wzrasta do 4 punktów". Reszowskiemu spikerowi takiego zwrotu użyć nie wolno. Jeśli już bardzo pragnie o tym poinformować, może jedynie stwierdzić , że "jest 14:18". Niby to samo, ale ładunek emocjonalny jest inny.
Spiker, który nie pojmuję takich różnic, nie nadaje się do swej roli.
Gdyby to były jednostkowe wyskoki spikera, jedynie zwróciłbym na to uwagę. Niestety, taki "styl" powtarza się. A moim zdaniem, jest niedopuszczalny.
Dzieki repres. Wreszcie zakumałem dlaczego przep.... ten sezon. Przez spikera......

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #231 dnia: Kwietnia 13, 2017, 11:09:22 am »
A ja dodam kamyczek do play off. Formuła jest absurdalna i to wyszło. Przegraliśmy na boisku i Skra była zdecydowanie lepsza. Natomiast nie podoba mi się, iż cały sezon przegraliśmy w 3 dni. Mecz w niedzielę a rewanż w środę. Sezon ciągnął się jak flaki z olejem, aby wszystkie rozstrzygnięcia zrobić w niespełna tydzień. Brawo działacze. Przykro mi, iż głos wielkich jest ignorowany. Ale prezes jako udzialowiec podejmował decyzję.
Dodatkowo to co było już podnoszone wcześniej. Jaki wpływ na play off ma pierwszy mecz przekonaliśmy się na własnej skórze. Pierwszy mecz ustawił rywalizację. Czy inny przebieg byłby, jakby to Resovia zaczynała rozgrywki w Rzeszowie? Kto wie. A tak to lepszy zespół zaczynając na wyjeździe może w rewanżu być pod ścianą. To co było wcześniej też nie było idealne. Wg. Mnie powinno być na przeminie. Najpierw u lepszego później u gorszego po rundzie zasadniczej i wracamy do lepszego.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #232 dnia: Kwietnia 13, 2017, 11:25:37 am »
Może trochę przewrotnie, ale ja nie chce zmiany Trenera, ja chcę żeby Trener "zmienił się" !!!
Chyba wolę Andrzeja, który "puknie" się trochę w czoło i sam przed sobą przyzna, że nie do końca to wszystko wyszło, niż kogoś kompletnie nowego, obcego i typowo kontraktowego.
I w tym "zmienieniu się" Trenera, mam nadzieję że pomoże mu nowy asystent i ktoś w stylu dyrektora sportowego w Klubie.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #233 dnia: Kwietnia 13, 2017, 11:27:03 am »
A ja dodam kamyczek do play off. Formuła jest absurdalna i to wyszło. Przegraliśmy na boisku i Skra była zdecydowanie lepsza. Natomiast nie podoba mi się, iż cały sezon przegraliśmy w 3 dni. Mecz w niedzielę a rewanż w środę. Sezon ciągnął się jak flaki z olejem, aby wszystkie rozstrzygnięcia zrobić w niespełna tydzień. Brawo działacze. Przykro mi, iż głos wielkich jest ignorowany. Ale prezes jako udzialowiec podejmował decyzję.


Zeby nie bylo - to nas nie tlumaczy. Wszyscy wiedzieli i zaakceptowali (kwestia czy mieli wybor, czy tez nie) regulamin na ten sezon. To, ze jest podobnie spaprany jak ten z poprzedniego sezonu to inna sprawa.
Im predzej ktos zrozumie, ze nie powinno sie kierowac tzw. "dobrem reprezentacji" - tym lepiej. Przede wszystkim dla ligi jak i... dla samej kadry.

Czy mozna juz podsumowywac sezon- czy tez czekamy na mecze o braz? Po wczorajszym meczu to az sie prosi o podsumowanie dzialan... pewnych osob.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

Michał5

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 367
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #234 dnia: Kwietnia 13, 2017, 11:27:40 am »
A teraz ta smutna strona wczorajszego widowiska.
Przegraliśmy w środę nie tylko mistrza Polski. Wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę...przegraliśmy również udział w przyszłorocznej LM. A to oznacza, że w tym sezonie przegraliśmy totalnie wszystko...część następnego sezonu również.

Jeśli zajmiemy trzecie miejsce to zagramy w kwalifikacjach do LM.

Co do meczu, kapitalna atmosfera, zwłaszcza w tym trzecim secie. Szczerze mówiąc to nie pamiętam kiedy ostatnio było tak głośno na hali, brawa dla wszystkich. Czwarty set zaczęty dobrze, utrzymywały się 2-3 punkty przewagi i nagle stanęło. Podwójne odbicie Pita, Perrin chyba wpuścił ze dwie łatwe zagrywki i tak poszło, szkoda.

Co do Fabiana. Jak dla mnie zagrał bardzo dobre 3,5 seta, potem zwyczajnie spuchł. Nie wiem czy miało do tego coś jego zderzenie z Ivoviciem, na pewno po tej drugiej zepsutej zagrywce coś stanęło. Ogólnie chyba Drzyzga jest trochę niesprawiedliwie oceniany za ten sezon. Na pewno nie jest słaby w jego wykonaniu, miewał słabsze momenty, ale poza meczem w Łodzi to ostatnio gra bardzo dobrze. Więcej mu się chyba dostaje za nazwisko niż faktyczną grę.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #235 dnia: Kwietnia 13, 2017, 11:36:18 am »
(1.)I w końcu...napiszę to, bo konwenanse i tzw. poprawność polityczna również zaczynają być szkodliwe...

(2.)chamskie i butne zachowanie Andrzeja Kowala jest pełnym uzupełnieniem pierwszej części wyżej zamieszczonego powiedzenia. Nie widzę żadnego powodu, dla którego powinniśmy My, Kibice znosić arogancję i brak szacunku ze strony człowieka, który
(3.)wykonuje swoją pracę za nasze pieniądze. Celowo wprowadzam tu ten nieco bezwzględny czynnik ekonomiczny,
----------------------------------------------------------
Na koniec jeden wniosek na przyszłość.
Prowadzę firmę od 20 lat. Nie odkryję Ameryki, jeśli napiszę, że to ciągłe budowanie. Ale nie wyobrażam sobie, żebym co roku wymieniał 70 do 80 procent zatrudnionych u mnie ludzi. To byłoby działanie samobójcze i destrukcyjne. Nie udoskonali się niczego poprzez ciągłe zmiany i niestabilność. Myślę, że ma to bardzo bezpośrednie przełożenie na budowanie zespołu/klubu sportowego. To, co robimy od kilku sezonów jest znowu sprowadzone tylko do czynnika ekonomicznego. Jak zapłacimy to przyjdą grać. Nie ten to inny. I co roku robimy łapankę w oparciu o nadesłane CV. Etat do wzięcia...do 300 tys. euro. W końcu dział kadr też zwariował i stracił chyba kontrolę nad tym z kim i o czym w ostatnich latach i miesiącach rozmawiał. Efektem jest kolejny bałagan.
Stanę teraz w roli...wujka "Dobra Rada".
Szanowny Panie Prezesie, Bartku...to trzeba zmienić! Nie idźmy tą drogą, bo jest ona niewłaściwa. Nie sprawdziła się. Zacznijmy stabilizować nasz potencjał kadrowy i wymieniajmy tylko tam, gdzie zachodzi ku temu konieczność albo tam, gdzie widzimy szansę na podniesienie poziomu oferowanej przez nas usługi. Kupowanie w biegu na promocji zawsze wiąże się z ryzykiem niewłaściwego wydania pieniędzy i nakupienia niepotrzebnych nam rzeczy.
Leonie!
ad 1.
Opamiętaj się. Przeciwieństwem poprawności (także politycznej) jest chamstwo i buta, które to zjawiska chwilkę później potępiasz. Nie masz dość wszechobecnego prostactwa? Nie masz dość wszechobecnej buty?
Poprawność jest niezbędna do zachowania zasady szacunku dla drugiego człowieka.
ad 2.
Użycie określeń "chamskie zachowanie", "buta", "arogancja" nie jest przejawem braku poprawności, więc nie masz powodów, żeby potępiać poprawność (także polityczną).
ad 3.
W tej części Twojej wypowiedzi występują 2... (wbrew pozorom) bliskie siebie wątki.
Powołujesz się na aspekt ekonomiczny, więc i wyjaśnienie pewnych zjawisk przeze mnie będzie miało ten aspekt.
Otóż, trzeba sobie zdawać sprawę, że i trener Kowal, i prezes Górski pracują "za nasze pieniądze" tylko w pewnej części. Dla uproszczenia przyjmę, że jest to 1/4. W 3/4 pracują za pieniądze Górala (to też pewne uproszczenie, ale dość zasadne).
Od dość długiego czasu (chyba od sezonu 12/13, z krótką przerwą na końcówkę sezonu 14/15) atmosfera wokół Andrzeja Kowala jest taka, że gdyby ta 1/4 decydowała o jego losie, to już by go w Resovii nie było. W tym miejscu nie oceniam, czy to zasadne, czy nie. Po prostu stwierdzam fakt.
Zależność pomiędzy wolą 1/4 a wolą 3/4 jest niemal żadna. Dziwne byłoby, żeby Andrzej Kowal o tym nie wiedział.
No to (z ekonomicznego punktu widzenia) Andrzej Kowal może sobie pozwolić na stratę 1/4. Nie może sobie natomiast pozwolić na stratę 3/4. Nie wiem, po co to Andrzejowi (moim zdaniem, grzeczność, czyli poprawność nic nie kosztuje a może przynosić kapitalne efekty), ale pożegnał się już dawno temu z poparciem tej 1/4 i (niepotrzebnie) daje temu wyraz. Nie stracił natomiast poparcia 3/4.
Honor w biznesie jest rzeczą wielce kosztowną, bo gdyby honor nic nie kosztował, to wszyscy byliby honorowi (i np. nikt nie powoływałby się na przedawnienie w procesie).
Możesz apelować do Bartka Górskiego, ale...
Pod pewnym względem we wszystkich klubach jest podobnie: sponsor jest także większościowym, często jedynym akcjonariuszem. Nawet jeśli umowa sponsorska jest zawarta na kilka lat, to i tak może być w każdej chwili przez sponsora zmieniona. Wystarczy, że zażąda zmiany tej umowy w trybie porozumienia stron. I co, zarząd klubu się nie zgodzi? To natychmiast (albo w dłuższym czasie, bo tu nawet pośpiech nie jest konieczny) zostanie odwołany i zastąpiony zarządem, który się zgodzi. To się nazywa "dobrowolny przymus".
Panek może i chciał zatrudnić dołożyć Grozerowi te 50.000 euro, ale jesli Góral powiedział "Nie!", to dołożyć nie mógł.
Jeśli ktoś postanowi, że spółki Skarbu Państwa wycofają się ze sponsorowania siatkówki (a takie słuchy chodzą), to i Zaksa, i Skra "dobrowolnie" zmienią umowy sponsorskie i zagrają za znacznie mniejsze pieniądze. JW zachował się sprytnie, bo szybciutko podpisał umowy na nowy sezon. I postawił akcjonariusza przed faktem dokonanym. W Resovii by to nie przeszło.
Szkoda, że nie zaapelowałeś do kogoś innego i na własciwym "placu boju", a właściwie "placu dyskusji" (bo przecież argumentuję, a nie atakuję Górala) jestem sam.
Ps. Wiem, że Górala stać na to, żeby mieć głęboko gdzieś moją opinię i moje argumenty.
-----------------------------
Szanowny Gonzo!
Po prostu nie chce mi się argumentować, że "to przez trenera". Ty i paru innych robicie to od lat konsekwentnie i doskonale. Ja nie muszę się do tego przyłączać.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2017, 11:38:28 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #236 dnia: Kwietnia 13, 2017, 12:12:04 pm »
Sezon się skończył. Wiem, że jest jeszcze dwumecz o brązowy medal, ale... dla mnie on się już skończył. Nie dlatego, że mam "focha" bo "spasiony kot nie dostał finału, na który się  nastawiał". Kompletnie nie o to chodzi. Chodzi o to, że... jakoś mi to zobojętniało...
Tak samo jak wczoraj po czwartym secie zobojętniało połowie hali jak się mecz zakończy. Kibice, którzy przez dwie godziny dawali z siebie wszystko by pomóc drużynie, po czwartym secie, w ciszy, w spokoju (gwizdy i "bluzgi" jeżeli wystąpiły, to były zupełnie niesłyszalne) wstali i opuścili halę... I mimo tego, że sam nigdy (jak nie pojawiły się zewnętrzne okoliczności) żadnego meczu, przed jego zakończeniem nie opuściłem i nie pochwalam takiego zachowania to... rozumiem tych kibiców. Rozumiem i szanuję, że opuścili halę w ciszy i spokoju.
Ja nie wyszedłem. Nie wyszedłem przede wszystkim dlatego, że byłoby to bardzo nie w porządku wobec... Mateusza Masłowskiego. Bo z wczorajszego meczu, oprócz genialnej atmosfery wytworzonej przez kibiców, zapamiętam zachowanie Mateusza. Zachowanie, nie grę.

Sezon dla mnie się skończył. Teraz już tylko czekam na wnioski. Nawet nie na podsumowania i oceny, tylko od razu na wnioski.

Możemy przed następnym sezonem znowu wymienić 70% składu. Możemy wymienić asystenta trenera. Albo osobę odpowiedzialną za przygotowanie fizyczne drużyny. Możemy też wymienić spikera. Można nawet zmienić kibiców. Ba! Nazwę klubu można zmienić!

Tylko zanim to wszystko zrobimy, odpowiedzmy sobie na proste pytanie:
Czy ci kibice, którzy wczoraj opuścili halę, zrobili to dlatego, że nie wyszedł nam półfinał ze Skrą? A może dlatego, że spiker ich denerwował? Albo może chcieli wyrazić swą dezaprobatę wobec asystenta trenera i trenera od przygotowania fizycznego?
Dlaczego tylu kibiców, którzy dwie godziny dawali z siebie wszystko, by pomóc drużynie, nie zostali nawet kwadras dłużej, by tej drużynie podziękować za mecz?
Może to ci kibice są źli i należy ich wymienić? A może coś się wydarzyło (nie wczoraj, nie w niedzielę, a w całym tym sezonie, a właściwie w ostatnich dwóch sezonach) co ich do tego skłoniło?

Pisałem to już kiedyś, powtórzę i dziś:

Błądzić jest rzeczą ludzką, trwać w błędzie - głupotą.

I zadaję proste pytanie:

Brniemy?

Lewy21

  • Gość
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #237 dnia: Kwietnia 13, 2017, 12:12:43 pm »
---------------
Szanowny Gonzo!
Po prostu nie chce mi się argumentować, że "to przez trenera". Ty i paru innych robicie to od lat konsekwentnie i doskonale. Ja nie muszę się do tego przyłączać.

Szanowny Represie "nie musisz się do tego przyłączać" ponieważ uważasz inaczej czy z innych pobudek nie chcesz tego robić?
Nie przeszkadza Ci, że trener nie szanuje kibiców, którzy wczoraj pokazali po raz kolejny, że są z drużyną/klubem na dobre i na złe???

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #238 dnia: Kwietnia 13, 2017, 12:15:45 pm »
Dla mnie wczorajszy mecz to nie porażka Trenera , bardziej skłaniam się to tezy że postawił na złe "konie " . Pierwszy błąd to niestety Perrin - w statystykach niby wszystko ok ale błędy w końcówkach jakaś dziwna nie moc , drugi Fabian - 4 set zabiły jego niedokładności dlaczego pomimo równego składu Tichy nie grał ? Nie jest w cyklu meczowym i to już wina Trenera albo jego uprzedzeń . Myślałem że po tamtym sezonie może być tylko lepiej - myliłem się w tym roku żenada w PP , mecz w Łodzi , braki umiejętności w LM przelały czarę goryczy ... znów po drugim sezonie jestem zmęczony i pół roku odpoczynku od "emocji" mi pomogą

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #239 dnia: Kwietnia 13, 2017, 12:36:20 pm »
Dodam coś od siebie. Jeśli chodzi o wczoraj to był max co mogliśmy zagrać biorąc pod uwagę lanie jak dostaliśmy w I meczu. Brawa dla Nas, kibiców! jedynym elementem który w tym sezonie stanął na wysokości zadania. Jaki sezon takie playoffy, słaba gra z przebłyskami. Ciężko mi myśleć o meczach o brąz ale pewnie emocje przyjdą wraz z meczami.
Ale oprócz kibicowania Resovii trzymam kciuki za Berlin w FF bardzo chętnie pooglądam w akcji Naszego mam nadzieje nowego "asystenta" trenera. Na kartce mają słabszą drużynę niż My a jaki jest efekt na boisku każdy wie. Dlatego będę mocno kibicował SCC bo taki sukces jak awans Berlina do FF to na pewno po kłosie kunsztu trenera który tych chłopaków poukładał. Pewnie wyjdę na Janusza siatkówki ale dla mnie tylko dwa nazwiska z Berlina to uznane marki Kromm i Kovacevic  :) Myślę że u Nas doliczyć można się więcej. Oczywiście zdaję sobie sprawę z ścieżki jaką miał Berlin do FF.

Liczę że wygramy/wyszarpiemy ten brąz. A w przyszłym sezonie zaczniemy budować nową jakość i wracać na szczyt, ciężką pracą, dobra atmosferą w drużynie jak i między drużyną a sztabem szkoleniowym oraz kibicami  :)