Autor Wątek: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów  (Przeczytany 50721 razy)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #250 dnia: Kwietnia 13, 2017, 22:09:38 pm »
Dla mnie jest obojętnie, czy wygrają, czy przegrają walkę o brąz.
Poza tym człowiek na stanowisku trenera ASSECO Resovii w ostatnich dwóch sezonach sprawił, że siatkówka stała mi się obojętna, a przyjście na mecz stało się w zdecydowanej większości, zwykłym udziałem w widowisku. Przychodzę, bo zapłaciłem za karnet. Tak sprawił to ten człowiek, który na każdym kroku  pokazuje swoją butę i arogancję. Szacunek ma do Dobrodzieja, a może tylko do Jego pieniędzy. Dosyć Go mają kibice, zawodnicy (co widać na czasach), dziennikarze (nie tylko Polsatu). On zaś na siłę "uszczęśliwia" wszystkich swoją ponuracką postawą.
 Tutaj zaś niektórzy próbują rozmydlić jego nieudacznictwo w  relacjach międzyludzkich, a  odpowiedzialność za jego butną  i arogancką postawę przerzuca się na zawodników, kibiców, telewizję .
Ja mam się ekscytować walką o brąz? Pytam po co? Po to żeby usłyszeć, że to jest sukces, bo  mamy jeszcze szansę na dzikusa do LM, bo jest medal, bo dzięki temu  o Asseco Resovii się mówi. A On nadal będzie traktował nie tylko kibiców jak idiotów........?
Sorry, za "dużym chłopcem" jestem na takie manewry.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2017, 22:14:30 pm wysłana przez Slawko »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #251 dnia: Kwietnia 13, 2017, 22:33:09 pm »
"Dzikich kart" w LM już chyba nie ma. Trzecia drużyna z Polski wystartuje w eliminacjach do LM (podobnie jak Skra w tym sezonie).
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #252 dnia: Kwietnia 13, 2017, 22:38:06 pm »
Nie jest to takie pewne. Spadliśmy  chyba w rankingu.

Lewy21

  • Gość
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #253 dnia: Kwietnia 13, 2017, 22:48:30 pm »
Szczerze mówiąc, nie mam takich ambicji, żeby ludzie wyrażali się zgodnie z moimi przekonaniami, których to przekonań nie znają.
Co mi się nie podoba w Twoich wypowiedziach? Przede wszystkim monotematyczność. Pozostałych "niepodobań" nie chciałbyś znać.

Monotematyczność? Skoro uważam, że największym problemem w zespole jest jej trener to o tym piszę, a że to trwa od około dwóch lat to już nie moja wina. Skąd ta pewność, że innych nie podobań nie chciałbym znać???  Wręcz przeciwnie wal śmiało!!!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #254 dnia: Kwietnia 13, 2017, 23:08:31 pm »
Całe szczęście, że największym problemem w zespole nie są pierogi.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #255 dnia: Kwietnia 13, 2017, 23:17:35 pm »
Gratulacje dla Skry i powodzenia w finale. Szacunek dla Bartka Kurka, podobała mi się zwłaszcza jego postawa pomiędzy setami jak np. uspokajał Lisinaca, może dojrzał, może faktycznie się zmienił a może to przez to ,że u nas grał...

Piszecie,że doping był mega. Owszem był ale patrząc na obecny sezon bo gdy cofniemy się pamięcią to tak jak większość z Was byłem na tych pamiętnych pojedynkach z Zaksą, Skrą,Fenerbahce czy z Dynamo...,kto był na nich to wie o czym piszę. Ten wczorajszy nie jest nawet w pierwszej piątce.

Rozumiem trochę to o czym pisze Slawko. Mam podobne odczucia z tym,że nie zwalałbym całej winy na trenera, problem jest złożony i już był wielokrotnie wałkowany na forum. Przypomnę tylko,że dla Mieszko poprzedni sezon to była porażka.
Ciekawe co powie nam po tym sezonie Prezes Górski u Bogdana (bo na wizytę trenera Kowala nie liczę).


bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #256 dnia: Kwietnia 14, 2017, 06:47:52 am »
wog - MarianG-Slawko-resowiak z wawy -repres -leon -spider- zapraszam do programu ''W Centrum Sportu ''termin pierwszy wtorek maja .

Lewy21

  • Gość
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #257 dnia: Kwietnia 14, 2017, 07:57:15 am »
Całe szczęście, że największym problemem w zespole nie są pierogi.

Świetna odpowiedź coś w stylu "napij się wody". Są chwile, gdy milczenie jest złotem.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #258 dnia: Kwietnia 14, 2017, 08:55:41 am »
Leonie!
ad 1.
Opamiętaj się. Przeciwieństwem poprawności (także politycznej) jest chamstwo i buta, które to zjawiska chwilkę później potępiasz. Nie masz dość wszechobecnego prostactwa? Nie masz dość wszechobecnej buty?
Poprawność jest niezbędna do zachowania zasady szacunku dla drugiego człowieka.
ad 2.
Użycie określeń "chamskie zachowanie", "buta", "arogancja" nie jest przejawem braku poprawności, więc nie masz powodów, żeby potępiać poprawność (także polityczną).
ad 3.
W tej części Twojej wypowiedzi występują 2... (wbrew pozorom) bliskie siebie wątki.
Powołujesz się na aspekt ekonomiczny, więc i wyjaśnienie pewnych zjawisk przeze mnie będzie miało ten aspekt.
Otóż, trzeba sobie zdawać sprawę, że i trener Kowal, i prezes Górski pracują "za nasze pieniądze" tylko w pewnej części. Dla uproszczenia przyjmę, że jest to 1/4. W 3/4 pracują za pieniądze Górala (to też pewne uproszczenie, ale dość zasadne).
Od dość długiego czasu (chyba od sezonu 12/13, z krótką przerwą na końcówkę sezonu 14/15) atmosfera wokół Andrzeja Kowala jest taka, że gdyby ta 1/4 decydowała o jego losie, to już by go w Resovii nie było. W tym miejscu nie oceniam, czy to zasadne, czy nie. Po prostu stwierdzam fakt.
Zależność pomiędzy wolą 1/4 a wolą 3/4 jest niemal żadna. Dziwne byłoby, żeby Andrzej Kowal o tym nie wiedział.
No to (z ekonomicznego punktu widzenia) Andrzej Kowal może sobie pozwolić na stratę 1/4. Nie może sobie natomiast pozwolić na stratę 3/4. Nie wiem, po co to Andrzejowi (moim zdaniem, grzeczność, czyli poprawność nic nie kosztuje a może przynosić kapitalne efekty), ale pożegnał się już dawno temu z poparciem tej 1/4 i (niepotrzebnie) daje temu wyraz. Nie stracił natomiast poparcia 3/4.
Honor w biznesie jest rzeczą wielce kosztowną, bo gdyby honor nic nie kosztował, to wszyscy byliby honorowi (i np. nikt nie powoływałby się na przedawnienie w procesie).
Możesz apelować do Bartka Górskiego, ale...
Pod pewnym względem we wszystkich klubach jest podobnie: sponsor jest także większościowym, często jedynym akcjonariuszem. Nawet jeśli umowa sponsorska jest zawarta na kilka lat, to i tak może być w każdej chwili przez sponsora zmieniona. Wystarczy, że zażąda zmiany tej umowy w trybie porozumienia stron. I co, zarząd klubu się nie zgodzi? To natychmiast (albo w dłuższym czasie, bo tu nawet pośpiech nie jest konieczny) zostanie odwołany i zastąpiony zarządem, który się zgodzi. To się nazywa "dobrowolny przymus".
Panek może i chciał zatrudnić dołożyć Grozerowi te 50.000 euro, ale jesli Góral powiedział "Nie!", to dołożyć nie mógł.
Jeśli ktoś postanowi, że spółki Skarbu Państwa wycofają się ze sponsorowania siatkówki (a takie słuchy chodzą), to i Zaksa, i Skra "dobrowolnie" zmienią umowy sponsorskie i zagrają za znacznie mniejsze pieniądze. JW zachował się sprytnie, bo szybciutko podpisał umowy na nowy sezon. I postawił akcjonariusza przed faktem dokonanym. W Resovii by to nie przeszło.
Szkoda, że nie zaapelowałeś do kogoś innego i na własciwym "placu boju", a właściwie "placu dyskusji" (bo przecież argumentuję, a nie atakuję Górala) jestem sam.
Ps. Wiem, że Górala stać na to, żeby mieć głęboko gdzieś moją opinię i moje argumenty.
-----------------------------
Szanowny Gonzo!
Po prostu nie chce mi się argumentować, że "to przez trenera". Ty i paru innych robicie to od lat konsekwentnie i doskonale. Ja nie muszę się do tego przyłączać.

Repres,
to nie ja nadałem kryterium zero jedynkowemu naczelne znaczenie. Trener Kowal stwierdził...zresztą idąc w ślady swojego poprzednika...że liczy się tylko wynik. Dla mnie nie tylko wynik się liczy. Ale skoro już sobie Andrzej narzucił te kryteria i na dodatek zrobił to publicznie to sprawą nadrzędną jest poniesienie pełnych konsekwencji za wynik właśnie. Mamy wynik, czekam na konsekwencje.
Piszesz 1/4 do 3/4. Cóż, dałeś się wkręcić w ten sam płytki aspekt ekonomiczny, co nasz zarząd, choć przez całe lata odżegnywałeś się od takiego myślenia. Krótkowzrocznością jest myślenie, że ten kto dziś płaci najwięcej, będzie to robił ciągle, a na dodatek jest jedynym, który może to robić na taką skalę. To trochę tak, jakby dla Biedronki nie liczył się pojedynczy klient tylko klient w swojej masie całkowitej. Otóż gdyby nie jednostka nie byłoby masy. Nie dbanie o jednostkę jest głupie.
A poza tym...zdajesz sobie sprawę z tego, ilu możemy mieć jeszcze w bliższej, bądź dalszej perspektywie, takich Adamów Górali w tej...1/4? Jeśli my mamy być...poprawni, to mamy też prawo oczekiwać, że ludzie, z którymi chcemy współpracować też tę poprawność będą zachowywać!
Życie uczy pokory. Znowu podam z niego przykład. Przychodzi klient i zawraca Ci głowę jakąś pierdołą. Nie masz czasu mu pomóc albo...nie opłaca Ci się. Niby zero konsekwencji. Nawet korzyści, bo mogłeś zająć się tym, czym naprawdę kalkuluje się zająć. Proste, jak to.
Ale wielokrotnie już zdarzyło mi się, że pomagając temu klientowi...zupełnie przez przypadek...czasami po wielu latach...koszt tej pomocy zwracał się kilkukrotnie.
Jeśli trener Andrzej Kowal myśli krótkowzrocznie, nie wykonuje wyniku, który, jak sam stwierdził, jest najważniejszym, a może nawet jedynym wyznacznikiem jego pracy, na dodatek w sposób arogancki obraża swoich klientów i brnie w taki styl coraz głębiej...to moim zdaniem bardzo mocno szkodzi interesom klubu. Niestety.
Powściągliwy byłem do końca sezonu. Twoje założenie, żeby dać se spokój ze zwalnianiem Andrzeja, miało swój słuszny cel. Ale czas pokazał, że to założenie się wyczerpało i...ubolewam nad tym...nie przyniosło oczekiwanego efektu. Brnięcie w kolejny sezon z Andrzejem Kowalem w roli trenera Resovii staje się na potęgę szkodliwe. I dla Niego i dla Klubu. Być może będzie tak, jak przypuszczasz...Adam Góral zrobi nam na przekór i pokarze, kto tu rządzi. Tym samym zrobi też na złość Kowalowi i Klubowi.
Być może taktyka softowa zachęciłaby naszego Dobrodzieja do zmiany. Być może...tego nie jestem w stanie przewidzieć, bo nie siedzę w głowie Górala. Jednak i Ty i ja, i wielu obecnych na tym Forum wiemy, że termin zaraz po sezonie, jest jedynym i najlepszym na dokonanie tej zmiany. Potem będzie znowu za późno.
Na koniec jeszcze jedna uwaga. To, co napisałem powyżej, w żaden sposób nie stanowi namowy do chamskiego, wulgarnego, aroganckiego i bezczelnego w swojej formie wyzywania, zwalniania, obrażania Andrzeja Kowala. Proszę, by każdy, kto w przypływie emocji, czy złości zamierza wywalić wiadro pomyj na Naszego Trenera...zanim to zrobi...przypomni sobie, ile radochy i dumy mieliśmy dzięki pracy Andrzeja Kowala w Naszej Resovii. Na to, co udało się stworzyć Andrzejowi czekaliśmy wiele lat. I oby nie okazało się, że ponownie znaleźliśmy się w okresie takiego oczekiwania.     

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #259 dnia: Kwietnia 14, 2017, 09:03:34 am »
Żeby było jasne: zupełnie nie rozumiem, jaki jest pożytek z niegrzecznego traktowania kibiców, czyli "po co to Andrzejowi".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.