Autor Wątek: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów  (Przeczytany 50700 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #260 dnia: Kwietnia 14, 2017, 09:06:08 am »
To już jest jasne.
A czy równie jasne dla Ciebie jest, że trzymanie na siłę Andrzeja przez cały przyszły sezon jest...niemądre?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #261 dnia: Kwietnia 14, 2017, 09:14:01 am »
W tę dyskusję się nie wdaję, bo szanuję regulamin forum.
Nawet w "sezonie transferowym" unikam wypowiedzi na temat "Kto powinien odejść z Resovii?". Wypowiadam się co najwyżej na temat "Kto powinien przyjść do Resovii na zwolnione już miejsce?".
Mógłbym uzasadnić, dlaczego unikam takich tematów, ale:
1. już wielokrotnie to robiłem (powtarzałbym się),
2. nie liczę na akceptację mojej postawy wobec tematu (takie czasy).
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #262 dnia: Kwietnia 14, 2017, 09:20:01 am »
W tę dyskusję się nie wdaję, bo szanuję regulamin forum.
Nawet w "sezonie transferowym" unikam wypowiedzi na temat "Kto powinien odejść z Resovii?". Wypowiadam się co najwyżej na temat "Kto powinien przyjść do Resovii na zwolnione już miejsce?".
Mógłbym uzasadnić, dlaczego unikam takich tematów, ale:
1. już wielokrotnie to robiłem (powtarzałbym się),
2. nie liczę na akceptację mojej postawy wobec tematu (takie czasy).

Tym samy...udzieliłeś odpowiedzi na moje pytanie.
A sposób w jaki to zrobiłeś powinien być przykładem...nie, nie poprawności, a taktownej powściągliwości mającej na celu szacunek dla innych.
Ja poprawności się wyzbyłem zadając pytanie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2017, 09:22:27 am wysłana przez leon »

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skra Bełchatów
« Odpowiedź #263 dnia: Kwietnia 14, 2017, 15:15:34 pm »
To już jest jasne.
A czy równie jasne dla Ciebie jest, że trzymanie na siłę Andrzeja przez cały przyszły sezon jest...niemądre?

To jest bardzo ciekawe pytanie do audycji z udziałem kibiców i mam nadzieję, że zostanie ono zadane.

Oficjalnie można już to powiedzieć - jest to sezon wyraźnie gorszy od poprzednio, zarówno pod względem, liczącego się najbardziej, wyniku, jak i stylu gry. Zdobycie brązowego medalu nie będzie sukcesem, co to to nie.

I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skra Bełchatów
« Odpowiedź #264 dnia: Kwietnia 14, 2017, 15:46:45 pm »
Oficjalnie można już to powiedzieć - jest to sezon wyraźnie gorszy od poprzednio, zarówno pod względem, liczącego się najbardziej, wyniku, jak i stylu gry. Zdobycie brązowego medalu nie będzie sukcesem, co to to nie.

Wszystko co mieliśmy przegrać przegraliśmy, a nawet więcej. Powiedzmy sobie szczerze przy takim budżecie i z takim składem 90% asystentów z plusligi ugrałaby to co myśmy ugrali(10% wyszarpała by więcej), bo sezon jest katastrofalny, o ile w latach ubiegłych można było znaleźć ten plusik na zasadzie pokonania przeciwnika z polski z powiedzmy zbliżonym potencjałem, tak w tym to się nie udało, ani razu. Playoffy przerżnęliśmy ze Skrą, na 7 setów które się liczyły wyszarpaliśmy dwa, w lidze mistrzów Macerata zrobiła z nas wiatraki i wynikowo nie różniłoby się jakbyśmy tam młodzików wysłali... a potem dostaliśmy w czapę z Modena, PP pominę milczeniem.

Sezon jest dramatyczny, można powiedzieć że jest składową dwóch wartości które moim zdaniem przesądziły: filozofii budowania składu na zasadzie równych 14 i doboru zawodników (ktoś za to już dawno powinien beknąć, bo patrząc przez pryzmat ubiegłych lat, wybory zawodników do klubu wyglądają jak losowanie piłeczek z koszyka), a druga jest to całokształt prowadzenia zespołu, przygotowania go, taktyki i trenowania.

Naprawdę aż szkoda się robi patrząc ile kasy jest ładowane w tą drużynę i jak mizernie to wygląda przy potyczkach z klubami z innych krajów...
Drużynę budować trzeba umieć, to jest sztuka i to jedna z trudniejszych, my nie umiemy, dobrze że chociaż kasę mamy...

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skra Bełchatów
« Odpowiedź #265 dnia: Kwietnia 14, 2017, 16:09:58 pm »
Drużynę budować trzeba umieć, to jest sztuka i to jedna z trudniejszych, my nie umiemy, dobrze że chociaż kasę mamy...

Myślę że jeśli zabraknie tego drugiego to może uda się zdobyć to pierwsze, bardzo możliwe że już od przyszłego sezonu - i to w kwestii tego drugiego będzie mniej  :)
Wyjdzie Nam to na dobre.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skra Bełchatów
« Odpowiedź #266 dnia: Kwietnia 14, 2017, 17:09:07 pm »
dobrze że chociaż kasę mamy...

Mieliśmy, nasze ruchy transferowe jasno to pokazują.
W końcu.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skra Bełchatów
« Odpowiedź #267 dnia: Kwietnia 14, 2017, 18:15:39 pm »
Myślę że jeśli zabraknie tego drugiego to może uda się zdobyć to pierwsze, bardzo możliwe że już od przyszłego sezonu - i to w kwestii tego drugiego będzie mniej  :)
Wyjdzie Nam to na dobre.

Albo na gorsze, skoro z takimi niesamowitymi możliwościami zarówno finansowymi jak i organizacyjnymi budujemy zespół tak źle, to trzeba być naprawdę wielkim optymistą żeby pomyśleć że bez jednego dość kluczowego elementu będzie lepiej... nie chce wyjść na fatalistę, ale jak te same osoby zbudują zespół "tańszy" to wcale nie wyjdzie lepiej.
Jak z F1, masz inżynierów którzy mają dostęp do wszystkich potrzebnych środków i dają d.... to raczej za mniejszą kasę nie zbudują lepszego bolidu :)
Cytat: kael
Mieliśmy, nasze ruchy transferowe jasno to pokazują.
Niestety też, to moim skromnym zdaniem pokazują że osoby które budowały zespół na obecny sezon, budują na następny... tak samo tylko taniej.

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skra Bełchatów
« Odpowiedź #268 dnia: Kwietnia 14, 2017, 18:31:27 pm »
Albo na gorsze, skoro z takimi niesamowitymi możliwościami zarówno finansowymi jak i organizacyjnymi budujemy zespół tak źle, to trzeba być naprawdę wielkim optymistą żeby pomyśleć że bez jednego dość kluczowego elementu będzie lepiej... nie chce wyjść na fatalistę, ale jak te same osoby zbudują zespół "tańszy" to wcale nie wyjdzie lepiej.
Jak z F1, masz inżynierów którzy mają dostęp do wszystkich potrzebnych środków i dają d.... to raczej za mniejszą kasę nie zbudują lepszego bolidu :)Niestety też, to moim skromnym zdaniem pokazują że osoby które budowały zespół na obecny sezon, budują na następny... tak samo tylko taniej.
Ciężko się z tym nie zgodzić. Jeśli chodzi o umiejętność budowy drużyny to licze że uda się ją zdobyć wraz z przyjściem nowego "asystenta" trenera który za mniejsze fundusze zbuduje lepszy kolektyw niż ten ktory do tej pory funkcjonował. Nawet jeśli autorski pomysł będzie miał dopiero w następnym sezonie.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skra Bełchatów
« Odpowiedź #269 dnia: Kwietnia 14, 2017, 19:25:21 pm »
Ciężko się z tym nie zgodzić. Jeśli chodzi o umiejętność budowy drużyny to licze że uda się ją zdobyć wraz z przyjściem nowego "asystenta" trenera który za mniejsze fundusze zbuduje lepszy kolektyw niż ten ktory do tej pory funkcjonował. Nawet jeśli autorski pomysł będzie miał dopiero w następnym sezonie.

Asystent jest od uczenia się tajników trenerskich :)
Sytuacja jest dość kuriozalna, ale cóż....