Autor Wątek: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów  (Przeczytany 50691 razy)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #320 dnia: Kwietnia 15, 2017, 13:40:04 pm »
Leonie, Twoje stwierdzenie o "pokrętnej linii obrony" jest po prostu chamowate.
Ktoś wypisuje dyrdymały, że w piłce nożnej przychodzi trener i każe sobie kupić 20 zawodników, a to niby ja mam "pokrętną linię obrony"? Trener przychodzi i może sobie, co najwyżej rozmawiać o 2-3 zawodnikach (na 30-osobową kadrę). Magiera nasprowadzał zawodników do Legii? A przecież takie są realia piłki kopanej.

Leszku stwierdzenie: pokrętna linia obrony jest stwierdzeniem podważającym zasadność przyjęcia takiej linii obrony, nie ma w nim cienia wulgarności, nieprzyzwoitości, zasługującego na określenie chamowate. Kto, jak kto, ale Ty to doskonale  o tym wiesz i rozumiesz .
Nie kieruj się uprzedzeniami, nie używaj słów które zabijają dyskusję,  której sens doskonale rozumiesz i o którą na tym forum zawsze walczyłeś. Tak mi się przy najmniej wydawało.

Wesołych Świąt dla Ciebie, jak i dla wszystkich Forumowiczów :) .

Pozdrawiam gorąco .

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #321 dnia: Kwietnia 15, 2017, 13:47:09 pm »
No to mamy różne wrażliwości.
W stwierdzeniu, że trener jest od trenowania i od wygrywania, a nie od kupowania zawodników raczej nie ma nic pokrętnego, więc kto tu ma "pokrętną linię obrony"?
W przeciwieństwie do 95% większości nie dałem się jeszcze zwariować.
I takiego postawienia sprawy trenerzy najbardziej się boją. Będą bajdurzyć o "koncepcjach", "budowaniu", a tu trza mecze wygrywać i... klops.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2017, 13:50:00 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #322 dnia: Kwietnia 15, 2017, 13:49:46 pm »
Doskonale wiesz o co chodzi, ale dalej odwracasz kota ogonem. Cóż, widocznie lubisz z lustrem dyskutować..........

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #323 dnia: Kwietnia 15, 2017, 14:04:27 pm »
Już kilkakrotnie zaprzeczałem, żebym chciał kandydować na stanowisko trenera. Mam bardzo ciekawy, dający wiele satysfakcji zawód. Jeśli mnie z niego wyrzucą,... to wtedy, być może, będę kandydował.
A utalentowany i błyskotliwy rzeczywiście jestem. Na dodatek jestem skromny i przystojny.
------------------------------------
Kolego Jupi.
Schemat, który przedstawiłem, nadaje się do każdego klubu.
Po kiego wafla mi trener, który zrobi wynik, jak mu nakupię grajków. Mi potrzebny jest trener, który mi zrobi wynik z tymi grajkami, których mam. Jak se nakupię grajków to każdy trener zrobi mi wynik. Czy coś się nie zgadza?
Ale Wam ktoś w głowach namieszał.

Oczywiście, że tak, tylko że ja piszę o wygrywaniu +L, LM w perspektywie Resovii, a nie każdego klubu +L, gdzie dla niektórych zrobienie wyniku to 10 miejsce w lidze.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #324 dnia: Kwietnia 15, 2017, 14:12:06 pm »
W Resovii etap "budowania" zakończyliśmy wraz z sezonem 14/15. Wystarczyło nie zepsuć, a jedynie doskonalić.
-----------------
Mistrzostwo Polski? Gdyby się Panom Siatkarzom chciało w Łodzi grać, to pewnie bylibyśmy mistrzami Polski. Się im nie chciało.
Do wygrania LM potrzebowaliśmy tego samego + jeszcze coś.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pietro

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 97
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #325 dnia: Kwietnia 15, 2017, 14:29:24 pm »
Do tej pory byłem przekonany, że trener przychodzący przed sezonem do zespołu, albo w nim zostający jest od tego, żeby wyznaczyć sobie celem na sezon i powiedzieć: takimi ludźmi go zrealizuję i ja za to odpowiem.
Później idzie do dyrektora sportowego i mówi: takich mi kup.
Na co dyrektor odpowiada: tego i tego i kupimy, ale tamten już sprzedany albo nas nie stać. Szukaj Pan innego na jego miejsce, może to będzie ten?
Na co trener odpowiadał: może być ten, albo odpowiada: no to niech będzie inny. Mógł oczywiście pokręcić nosem, ale tutaj odsyłam do zdania pierwszego.

Moja niewiedza potwierdza tylko, że podobnie jak ludzie na tym forum nie znam się na siatkówce.

Bo po lekturze kilkunastu postów represa wynika mi że:

Skład robi tylko dyrektor i w sumie trener nie ma nic do gadania (dla nieświadomych przypomnę, że w Resovii nie ma stanowiska dyrektora sportowego).
Trener przychodzi na gotowe.
Trener ma trenować zawodników (przypominam, że oprócz trenera mamy trenera przygotowania fizycznego, drugiego trenera, statystyków itd).
Zawodnik nawet bez treningu trenera powinien wiedzieć jak zaserwować i zaatakować, bo przecież jest profesjonalistą.
Trener ma odpowiadać za cel drużyny.
Trener w sumie może nie odpowiadać, z uwagi na powyższe. Trenować w sumie też nie, bo zawodnik to profesjonalista. Zawsze może też powiedzieć: nie wygrywamy bo: zawodnicy są nieprofesjonalni, skład nie mój, reszta trenerów nie wytrenowała tego co mieli.


Kurde, w takim kontekście to ja już wiem czemu ten Kowal ciągle chce być trenerem. I co w sumie robi ten trener?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #326 dnia: Kwietnia 15, 2017, 14:50:33 pm »
Kowal, Kowal i Kowal.
Szanowny Pietro, oprócz zaserwowania i zaatakowania, gra w siatkówkę jest grą dość zespołową. Trener od przygotowania fizycznego powinien przygotować motorykę. Zawodnik powinien sam nauczyć się zagrywki (zawodowy klub nie ma czasu na to; może co najwyżej pomóc), a trener główny ma nauczyć zawodników grać w zespole. To chyba dość przejrzyste, no nie?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #327 dnia: Kwietnia 15, 2017, 14:53:52 pm »
wog - MarianG-Slawko-resowiak z wawy -repres -leon -spider- zapraszam do programu ''W Centrum Sportu ''termin pierwszy wtorek maja .

Bogdan, dziękuję za zaproszenie.
Mam nadzieję, że przed tą audycją (z kibicami) usłyszymy o WNIOSKACH jakie nasz klub wyciągnął z mijającego (dla mnie zakończonego) sezonu(ów). Bo choć bardzo doceniam Twoje inicjatywy, zaproszenia i udostępnienia audycji nam kibicom, byśmy mogli porozmawiać o naszym klubie, to... nie wiem czy mają one jakikolwiek sens w przypadku, gdy klub nie bardzo będzie chciał się liczyć z naszym zdaniem (napisane bardzo eufemistycznie).
A jeżeli dla naszego klubu opinia kibica jest ważna to... materiału do przemyślenia po całym sezonie ma sporo. Trzeba tylko chcieć pewne rzeczy dostrzec. Ba!!! Trzeba bardzo się starać, żeby tych rzeczy nie dostrzec...

A to czy dla ważnej, bardzo ważnej dla klubu osoby, jaką jest trener Kowal, opinia kibiców, czy szerzej kibice są ważni, widzimy (nie pierwsz raz) w tym jak NAM KIBICOM trener po raz kolejny odmówił przyjścia do Twojej audycji. Pisałem swą opinię w tym temacie po poprzedniej odmowie, teraz tylko to powtórzę: trener Kowal odmówił NAM KIBICOM przyjścia do audycji i porozmawiania o Resovii a nie Bogdanowi Smoli.

Ta odmowa to dodatkowa "pozycja" w obszernym materiale do przeanalizowania i wyciągnięcia WNIOSKÓW przed następnym sezonem...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2017, 15:06:20 pm wysłana przez wog »

pietro

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 97
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #328 dnia: Kwietnia 15, 2017, 15:29:25 pm »
Kowal, Kowal i Kowal.
Szanowny Pietro, oprócz zaserwowania i zaatakowania, gra w siatkówkę jest grą dość zespołową. Trener od przygotowania fizycznego powinien przygotować motorykę. Zawodnik powinien sam nauczyć się zagrywki (zawodowy klub nie ma czasu na to; może co najwyżej pomóc), a trener główny ma nauczyć zawodników grać w zespole. To chyba dość przejrzyste, no nie?

Dość to dobre określenie.

Tylko dla pewności.

Ma nauczyć zawodników grać w zespole, chociaż jego zdaniem mogą kompletnie nie pasować do siebie i być z innej parafii? - takich przecież dostał.
Co powinien zrobić trener jeżeli nie odpowiada mu koncepcji zespołu zagrywka wyuczona przez zawodnika?

I dla drugiej jasności. To twoim zdaniem (nauczenie gry w zespole) oznacza właśnie "trenowanie"? Bo całą resztę już sam wykluczyłeś.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Pólfinał Plusligi Resovia - Skrą Bełchatów
« Odpowiedź #329 dnia: Kwietnia 15, 2017, 16:13:20 pm »
Ależ dokładnie tak jest.
Jeśli zawodnik, którego trener ma, nie pasuje do "koncepcji", to trzeba zmienić "koncepcję" albo zmienić trenera.
Bo o "koncepcji", że Kurek nie umie przyjmować to już słyszałem.
Lubicie piłkarskie porównania? To zapytajcie się Lewandowskiego "Kto Cię uczył wykonywania rzutów wolnych? Trener?".
Zagrywka? Pamiętam Masnego jak strzelał zagrywką z wyskoku. Na Podpromie przyjechał zespół z Paryża (LM). W meczu LM (już o nic) zniszczył nas mocną zagrywką niejaki Bazin (o ile mnie pamięć nie myli). I nie miał gość zasięgu 3,50. Ot, siatkarski konus.
Czy ktoś jeszcze pamięta bomby Tichacka? Baranowicza? Sami giganci.
---------------------------------
Nauka gry w zespole to część treningu, którą ćwiczy się w zespole. Trening motoryczny i techniczny odbywa się indywidualnie (nawet jeśli odbywa się to w towarzystwie innych).
Już jasne, czy trzeba bardziej łopatologicznie?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.