Autor Wątek: Dotyczy - Regulamin forum  (Przeczytany 35690 razy)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Dotyczy - Regulamin forum
« dnia: Kwietnia 19, 2017, 11:52:22 am »
Wątek odnośnie regulaminu zamknięty, a jak wyszło całkiem niedawno, dawno temu regulamin został zmieniony i parasol ochronny, albo jak mawia Ireneusz Mazur namiot ochronny został rozpostarty nad trenerem, a może i całym sztabem.
Wg mnie nad trenerem, ale znając życie, zaraz się okaże, że nikogo wg regulaminu zwlaniać nie wolno w trakcie sezonu.

No to teraz kilka moich cierpkich słów dotyczących tej zmiany.

  • Sposób wprowadzenia.
    Gdy tylko się o niej dowiedziałem, zaczął za mną chodzić Orwell wraz z jego "Folwarkiem zwierzęcym".
    Młodziezy wyjaśnię. Zwierzęta zrobiły rewolucję, zaczęły się same rządzić na folwarku. Przyświecało im hasło namalowane na stodole: "Wszystkie zwierzęta są równe." Z czasem rewolucja zaczęła zjadać własne dzieci, aż tu nagle, któregoś ranka zwierzęta ujrzały dopisek na stodole. Mniejsza o to co zostało dopisane. Styl dopisania analogiczny jak w przypadku rozpięcia namiotu ochronnego nad trenerem. To lekko zgryźliwa uwaga wiem.
  • Bezsensowna zmiana.
    Nie dośc, że styl jak wyżej to zmiana jest bezsensowna. Nie będę się rozpisywał. Podam jedynie co wniosła zmiana ergo zwolnienie w trakcie sezonu trenera w Legii. Co Legia grała za poprzednika, a co jednka Magierze udało się wycisnąć.

A poza tym, takie zmiany to kastrowanie forum.

P.S. Nie złamałem regulaminu. Nikogo nie obraziłem. Nikogo nie zwolniłem.
[/list]

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Dotyczy - Regulamin forum
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 19, 2017, 14:05:35 pm »
Problem w tym, że nie uzasadniłeś swojej propozycji zmiany.
Jaki był cel tej zmiany (obowiązuje już chyba ze 3 lata), wiesz. No to przeciwstaw chronionej wartości inną wartość, która jest bardziej godna ochrony. Bo podawanie pojedynczych wydarzeń, gdzieś tam...
Pewien turysta poszedł w góry bez laptopka i spadł. Kto wie, czy by spadł, gdyby miał laptopka?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Dotyczy - Regulamin forum
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 19, 2017, 15:28:28 pm »
Drogi Represie,
jak te kilka lat temu podniosłem brak dyrektora sportowego w klubie, to wtedy wg Ciebie też tego nie uzasadniłem. Lat kilka minęło i Ty dojrzałeś do tej potrzeby. Bez mojego uzasadniania.
Nie pamiętam, żeby w momencie wprowadzenia zakazu zwalaniania trenera w regulaminie, przedstawiono jakiekolwiek i komukolwiek uzasadnienie. To po pierwsze.
Nie mam zamiaru uzasadniać  i się wysilać, zwłaszcza, że jak jesteś w opozycji do jakiegoś pomysłu to, żeby skały s*ały to i tak Cię nikt/nic w danym momencie nie przekona. I będziesz bronił danej opcji niczym niepodległości.
Przykładów dobrego wpływu na drużynę poprzez zmianę trenera mogę mnożyć, a i Ty znasz ich bezlik, tylko że jak napisałem powyżej, bliska Ci obecnie jest inna opcja.

Ale mam w pamięci jak sam zwalniałeś Ljubo...
Teraz byś nie zwalniał.
No to się nie dziw, że forum takie wykastrowane i że słabo ono żyje. I możesz se to tłumaczyć ogólną tendencją. Ale to nie tylko ona.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2017, 15:34:37 pm wysłana przez reso_viak_zwawy »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Dotyczy - Regulamin forum
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 19, 2017, 16:40:26 pm »
Nie mogę sobie przypomnieć, żebym Travicę zwalniał, choć bardzo go krytykowałem, ale nie wykluczam, że gdzieś takie zdanie padło. Wyciągnąłem z tego wniosek, ze nie był to dobry pomysł.
Marcinie, coś Ci się pomyliło. To Forum ma swojego wydawcę (SSPS "Resovia") i to wydawca ustala regulamin. Oczywiście, wydawca jest otwarty na dyskusję o regulaminie, ale musi być to dyskusja merytoryczna, a nie koncert życzeń.
Nie zapominaj, kto jest wydawcą i po co wydaje tę stronę (łatwo sprawdzić w Statucie SSPS).
Forum słabo żyje? To i tak sukces, że żyje, bo jest jedynym forum klubowym (siatkówki), które żyje.
Czy ktoś zabrania na Forum krytykowania A. Kowala? Nie przypominam sobie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Dotyczy - Regulamin forum
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 19, 2017, 17:19:26 pm »
Regulamin powstał jeśli dobrze pamiętam w 2006 roku w momencie powstania forum którego byłem założycielem. Nie powstało ono ani dla klubu albo SSPS. Po pewnym czasie stało się miejscem spotkań dla kibiców Resovii i przeszło pod rękę SSPS.

Aktualny regulamin jest wspólna praca wielu osób które tworzą to forum od wielu lat i wszelkie w nim zapisy były wprowadzane zgodnie z oczekiwaniami współtwórcy tego forum czyli jego użytkownicy.

Jeśli dobrze pamiętam wspomniany zapis o zakazie dyskusji o transferach powstał jeszcze za czasów Jaśka Sucha i nie  miał pełnić jakiegokolwiek parasoli ochronnego przed krytyką a jedynie ograniczyć ilość rozsiewanych plotek w trakcie sezonu oraz tworzenie burzy w trakcie najważniejszego okresu sezonu. Zapewne mało kto juz pamięta ale w tam tych czasach było tego bardzo dużo a zakładanie kont tylko po to aby napisać plotkę było nagminne.

Podsumowując wspomniany punkt nie ochroni przed krytyką kogokolwiek, za to inny punkt który jest od początku wymaga aby wypowiedź była kulturalna i nie obrażała nikogo oraz nie używano wulgaryzmów.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk


repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Dotyczy - Regulamin forum
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 19, 2017, 17:52:32 pm »
Piotras, pamiętam wprowadzenie zapisu o niewyrzucaniu kogokolwiek z Resovii ("dotyczy to także trenera"). To (o ile mnie pamięć nie myli) zapis późniejszy. Pewnie gdybyś się postarał, dotarłbyś do wcześniejszej wersji regulaminu. Ot, tak dla zabawy.
Istniał jeszcze inny problem, który był całkowicie pomijany: komuś umknęło, że istnieje coś takiego jak prawo prasowe. Fakt: wykroczenie, polegające na niezarejestrowaniu tytułu prasowego już się przedawniło, ale trzeba było tę kwestię uporządkować i została uporządkowana.
Czy sobie ktoś zdaje z tego sprawę, czy nie, wydawca (a tego nietrudno ustalić, nawet jeśli nie zarejestrował tytułu prasowego) ponosi odpowiedzialność za publikowane teksty (w tym za opublikowane opinie forumowiczów). Ta odpowiedzialność rozciąga się także (m.in.) na członków zarządu SSPS. Nie wiem, czy inni członkowie mają zamiar płacić za "wolność wypowiedzi" nieodpowiedzialnych forumowiczów, ale odrobinę w to wątpię.
Bo ocena sędziego w takiej sprawie bywa w dużej części zależna od jego wrażliwości (można to nazwać "doświadczeniem życiowym"), czyli od kryterium dość subiektywnego.
Nie ma problemu, Marcinie: wstąp do SSPS, przyjmij odpowiedzialność całym swoim majątkiem i wtedy niech każdy pisze, co chce.
Forum będzie żyło aż miło (jak się dobrze czuję, to mi się rymuje). I nie będzie wykastrowane.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2017, 18:10:32 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Dotyczy - Regulamin forum
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 19, 2017, 21:54:39 pm »
Leszku,
znam Cię jak zły szeląg. Dokładnie spodziewałem się argumentów, że forum jest SSPSu itd.
Piszesz mi w innym wątku, żebym czytał uważnie co piszesz i zwracał uwagę na to czego suweren nie wyłapuje.
Sam przy tym czytasz nieuważnie lub rozmydlasz problem. Jak mam obstawiać, obstawiam to drugie.
Ja piszę o stylu jak i o samym wprowadzenia zapisu chroniącym trenera przed zwalnianiem, Ty jakieś bałaki o wulgaryzmach i odpowiedzialności. Ni przypiął, ni wypiął.
Zbyt inteligentny jesteś, żebyś nie zrozumiał o co mi kaman. Ale też zbyt uparty, żeby się do tego przyznać. Dlatego, też tego ani nie wymagam, ani nie oczekuję.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Dotyczy - Regulamin forum
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 20, 2017, 07:39:31 am »
Nie będziemy na Forum nikogo zwalniać, bo chyba "Wszyscy jesteśmy Resovią", no nie? Czy Resovia to tylko kibice? Zastanów się odrobinę, jaka wartość jest chroniona zapisem.
Owszem, możemy na Forum trenera i zawodników traktować jako najemników. "Kupił-wyrzucił". Chcemy tego?
Mam propozycję: odstosunkuj się ode mnie i zacznij pisać do rzeczy. Zależy Ci na powyższej wartości, czy nie?
-------------------------------------
Dlaczego Travicy dostało się ode mnie?
Najpierw dlatego, że ten trener przez 3 miesiące nie potrafił przygotować zespołu (kompletnego) do dwumeczu ze Żłobinem, ale później przeszła mi cholera na niego.
Głównie podpadł mi tym, że zaczął traktować zawodników jako Jasiów Wędrowniczków.
-------------------------------------
Chcemy jakiejś jedności, jakiejś wspólnoty, czy nie? Czy ta jedność ma się sprowadzać jedynie do ubrania się w biało-czerwone pasiaki?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2017, 08:06:06 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Dotyczy - Regulamin forum
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 20, 2017, 08:21:49 am »

Mam propozycję: odstosunkuj się ode mnie i zacznij pisać do rzeczy. Zależy Ci na powyższej wartości, czy nie?

Nie pisz bałaków, trzymaj się ad remu, nie rozwadaniaj kwestii to się jak to ująłeś wyżej nie będę.

Nie będziemy na Forum nikogo zwalniać, bo chyba "Wszyscy jesteśmy Resovią", no nie?
 
Pisałem, ale powtórzę. Zmiana trenera jest czasem koniecznością, właśnie w związku z powyższym.
Dlatego uważam, że rozszerzenie regulaminu na trenera nie było bynajmniej dobrą zmianą.
Ale cóż począć, będę pisał tak jak napisałem po ostrzeżeniu, które dostałem za zwalnianie trenera i nie tylko.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Dotyczy - Regulamin forum
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 20, 2017, 08:57:01 am »
Tu dyskutujemy o zmianie regulaminu. Co to znaczy "jest koniecznością"? Za chwilę zmiana jakiegoś zawodnika będzie "koniecznością". Za chwilę wyrzucenie niezadowolonych kibiców będzie "koniecznością". I takich "konieczności" będzie wkrótce nieskończenie wiele.
Ani zmiana trenera nie jest koniecznością, ani odejście kontuzjowanego Schmitta nie jest koniecznością, ani wyrzucenie krytyków nie jest koniecznością.
Koniecznością jest nieustanna praca nad tworzeniem wspólnoty. Bo jeśli ktoś nie zauważa, jak mocno przesunęliśmy się w kierunku najemników i to nawet nie Resovii, ale wprost Adama Górala, to znaczy, że ma kiepski talent do obserwacji. I za taki stan rzeczy w dużej mierze odpowiedzialni jesteśmy my, kibice, "wyrzucając" ludzi z klubu.
1. Opinia kibiców nie ma żadnego znaczenia dla Adama Górala.
2. Ten "wyrzucany" ma tylko jedną ochronę (właśnie Górala) i zaczyna mieć w głębokim poważaniu jakiekolwiek sygnały od kibiców.
3. Ten "wyrzucany" rzadko kiedy jest mądrzejszy od wyrzucających i najczęściej odpowiada tym samym (w bardziej lub mniej delikatny sposób).
Żaden trener nie jest wieczny i żaden zawodnik nie jest wieczny. Kogoś witamy, a później go żegnamy. Wcześniej czy później powitamy nowego trenera/zawodnika i wcześniej czy później będziemy go żegnać. Ale przez ten czas, gdy jesteśmy razem, bądźmy razem. Ze swoimi zaletami i wadami. Zalety podkreślajmy, a nad wadami pracujmy.
Wyrzucanie kogokolwiek z rodziny nie jest "koniecznością". Jest porażką tych, którzy "wyrzucają".
--------------------------------
Nawiasem mówiąc, danie Ci bana byłoby moją porażką, acz "koniecznością".
Jakoś przez parę lat udało mi się przetrwać bez dawania banów (nie mogę sobie przypomnieć, żeby dał bana komukolwiek).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2017, 09:06:25 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.