Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 318690 razy)

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #120 dnia: Kwietnia 25, 2017, 12:46:16 pm »
Może ktoś zapomniał, że Tichacek wygrał dla nas 2 mistrzostwa Polski?
A może ponarzekamy na jego wiek? No to popatrzcie, jak się porusza po parkiecie i porównajcie z Fabianem. Kto jest bardziej żwawy?
Wiecie, co powiedział Kosok po pierwszym meczu na Podpromiu? "Co Wy graliście? Prawe - lewe? Przecież my chodziliśmy blokiem na pewniaka". Fabian wystawił wtedy 10 piłek do środkowych. Tichacek wystawił do środkowych 24 piłki.

Oba mecze skonczyly sie porazka. Dobrze byloby tez zobaczyc skutecznosc ataku w obydwu meczach- nie jestem w stanie otworzyc strony plusligi za bardzo teraz.

Zeby nie bylo, nie jestem fanem pozostania zadnego z nich ;). Wady Fabiana- jak widac wszyscy (mniej lub bardziej slusznie) wymieniaja. Natomiast co do Lukasa- zawiesinki i czytelne lewe-prawe obok sztabu wszystkich zespolow +Ligi zna tez cale Podpromie. Tak tylko rzeklem.

Bardzo powaznie zastanowilbym sie nad Ivoviciem w nowym sezonie.

Szkoda Jaeschkego i to bardzo. Cos jest nie tak w tym Rzeszowie, ze "z mlodych-utalentowanych" malo kto chce sie wiazac z Resovia na dluzszy czas.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

Rudolf

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 249
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #121 dnia: Kwietnia 25, 2017, 12:59:33 pm »
No to na Jeaschke zrobiliśmy deal życia :-D polityka transferowa woła o pomstę do nieba....
Swoją drogą jak zostanie w Polsce to napsuje nam krwi

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #122 dnia: Kwietnia 25, 2017, 13:00:46 pm »
Nie przesadzaj, Rossard jest nasz, a do starych i niezdolnych raczej nie należy.
Problemem nie jest odejście Jaeschke'go. Jego decyzja. Podobno i bez siatkówki nie jest człowiekiem ubogim, więc na wiele może sobie pozwolić. Zobaczymy, kto przyjdzie zamiast Thomasa.
Ja bardzo mu dziękuję, że znacząco pomógł nam w ubiegłym sezonie. Dziękuję, że zgodził się ratować Resovię, która na właśne życzenie znalazła się w kadrowych tarapatach. Thomas w dużej mierze wyciągnął nas z tych tarapatów. Nie planował przerwania studiów, ale zaryzykował i przyjechał. Bardzo pomógł.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #123 dnia: Kwietnia 25, 2017, 13:03:28 pm »
Z młodych mamy Masło, Lemana, Kędzierskiego i Rossarda. To mało?

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #124 dnia: Kwietnia 25, 2017, 13:06:35 pm »
@repres1 - a np. Penchev, Sliwka (niby ma kontrakt, ale...), Mika (tak, teraz doluje i choruje, ale na +L w sam raz, a chyba +L bedzie glownym celem na ten sezon) i stary chyba nie jest?

Co do Jaeschkego, tak jak napisales, bardzo pomogl. Pytanie, czy nie bylo to na zasadzie qui pro quo (nie podejrzewam go o zla wole, mimo wszystko)?

I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

olka_ja

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 123
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #125 dnia: Kwietnia 25, 2017, 13:09:03 pm »
A jaką karierę w Skrze np, zrobił Szalpuk, Bednorz?
"Nie ma miłości, jest Asseco Resovia"

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #126 dnia: Kwietnia 25, 2017, 13:11:29 pm »
Dużo osób o pewnych rzeczach szybko zapomina...
Chociaż rok to znowu nie tak mało...

Wiesz człowiek przez rok może zmądrzeć, ale też zgłupieć :) Choć generalnie moja wizja budowania drużyny zbytnio się nie zmieniła, trzeba drużynę budować mądrze, ale opierając ją na siatkarzach którzy świetnie grają w siatkówkę. Z jednej strony drużyna, ale z drugiej te punkty trzeba jakoś zdobywać i mecze wygrywać. Bo jednak Ci najlepsi są najlepsi, bo udowadniają to ciągle na boisku, kwestią najważniejszą jest ich wsadzić tak aby wszystkie klocki grały ze sobą i tworzyły najlepszą drużynę w określonym budżecie, to jest najważniejsze zadanie.

Uważam że trzeba mieć kogoś kto to wszystko na boisku będzie trzymał za ?morde? i nie da grać piachu, a jak innym nie idzie to daje im sygnał do walki, takiego gościa do którego pod koniec ważnego setu dajesz piłkę sytuacyjną i on ją kończy, wchodzi na zagrywkę i robi asa, taki ktoś jest wybitnym siatkarzem zazwyczaj z ?nazwiskiem?.

Ostatnio moim zdaniem budowaliśmy drużynę głupio, strzelam nawet że wygralibyśmy Ligę Mistrzów i mistrzostwa gdyby siatkówka polegała na tym że dwa równoległe mecze prowadzą pierwsza i druga szóstka i sumujemy wyniki? ale na tym siatkówka nie polega?

Prawda jest taka że czasami w budowaniu zespołu 4+2 = 6 a czasami 4+3 = 5.5, to kwestia trenera, atmosfery i innych czynników, ale 2+1 nie daje raczej nigdy długofalowo 5.
Czasami to się zdarza, ale liczenie że zdarzy się nam jest mniej więcej jak próba dorobienia się na graniu w totka...

Z tym mi się kojarzy scena z filmu, Rabin i ksiądz spotkali się podczas walki bokserskiej... i patrzyli jak bokserzy wchodzą na ring. Rabin zobaczył, że jeden z bokserów się, żegna więc pyta się księdza "Co to znaczy?" A ksiądz mu odpowiada: "Absolutnie nic, jeśli gość nie umie walczyć".
Te wszystkie kwestie są ważne, ale trzeba umieć grać w siatkówkę, to jest podstawa na której buduje się drużynę.

Jakby to tylko "nazwiska" wygrywały Mistrzostwa, to wczoraj oglądalibyśmy finał Resovia-Skra. A już na pewno ZAKSA nie wygrałaby ze Skrą.

Warto zdefiniować także ?nazwisko?, bo dla jednych nazwisko to Cernic czy Veres (czyli bogate cv), a dla innych w tym mnie to po prostu świetny na tą chwilę (słowo klucz) gracz, który ma za sobą super dwa/trzy sezony w topowej druzynie, topowej ligi i gra w reprezentacji. Takim ?nazwiskiem? był Achrem, finalista LM, MVP mocnej ligi Greckiej, młody gracz o wysokich możliwościach, z potencjałem na więcej, który przez dwa sezony udowodnił swoją sportową wartość. Akurat dla mnie na tą chwilę Zaksa ma ciekawsze "nazwiska". Musisz też przyznać że plusligę wygrywają zespoły które mają tego "kogoś", czasem nawet ich jest dwóch czy trzech, plusligę wygrywają faworyci z solidnymi graczami, nie "czarne konie", one lądują na miejscach 3-5.

A tak przy okazji... Dużo znasz "nazwisk" zawodników z Berlina, finalisty F4 LM? Ja bym chciał żebyśmy w przyszłym sezonie byli takim "Berlinem"... Może będziemy...

No tak, ale można zarobić idąc do pracy, lub idąc do STS'u, pytanie jest gdzie są większe szanse i skoro masz dobrą pracę o dobrym dochodzie to czy warto ryzykować? Bo Berlin i Bled to wyjątki, nie reguła, wyjątki którym dopisało szczęście, drabinka, forma przeciwników, świetne transfery.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #127 dnia: Kwietnia 25, 2017, 13:13:31 pm »
Nie mialem na mysli Skry, ale chetnie odpowiem: czy nie bylo tak, ze do momentu powrotu Kurka na pozycje numer 5, to Szalpuk byl tym, ktory wychodzil w podstawowym skladzie? Nie twierdze, ze zrobil jakas zawrotna kariere, ale troche pogral.

Co do Bednorza- zgoda, Blain raczej nie mial pomyslu na tego siatkarza, dosc powiedziec, ze trenowal on na pozycji atakujacego pod koniec sezonu.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

olka_ja

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 123
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #128 dnia: Kwietnia 25, 2017, 13:15:22 pm »
Tak jak i u nas Śliwka, przecież pierwszą część sezonu grał regularnie
"Nie ma miłości, jest Asseco Resovia"

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #129 dnia: Kwietnia 25, 2017, 13:19:45 pm »
A jaką karierę w Skrze np, zrobił Szalpuk, Bednorz?

Z drugiej strony w Skrze wypromowali się młody Atan, Kurek, Zatorski, Lisinac, czy nawet Wlazły którzy wchodząc do klubu jako "żółtodzioby" robili w nim kolosalny postęp.