Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 318156 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #170 dnia: Kwietnia 25, 2017, 23:09:21 pm »
Stare przysłowie mówi: cudze chwalicie, swego nie znacie.

Jednym z głównych grzechów Resovii była koncepcja wyrównanej 14. Jak odchodzimy od niej to larum piszą.

Patrzę na skład, który najprawdopodobniej będzie w Resovii (nawet tan przykładowy powyżej) i się zastanawiam, co was w nim dołuje, iż prorokujecie iż na medale szans nie mamy. Jak popatrzę w CV poszczególnych graczy to aż się roi od reprezentantów kraju, którzy już pokazali iż w siatkówkę grać potrafią. Wiem, iż ostatnio słabo grali niektórzy, ale w drugim roku gry każdy gracz notuje progres. Nie będzie gwiazd ale z gwiazdami w składzie niewiele ostatnio ugraliśmy. Trzeba spróbować czegoś innego. Nawet trzyma mi się to jakoś ładu i składu. Jeżeli chcemy rozwijać Kędzierskiego to przyszedł na niego czas. Przychodzi do Resovii pod oko dobrego fachowca. On powinien go ostatecznie ukształtować. Skrzydła będą lepsze niż w Radomiu i bardzo liczę, iż Michał rozwinie skrzydła.

Co do Lukasa, to Pablo to czytasz i nie odpowiadasz? Wszak naszego "biją" :) I tu jest słowo kluczowe. Nasz. Lukas jest nasz, w składzie od lat i wiemy na co go stać. Szczęśliwie kontuzje go omijają a doświadczenie rośnie. Umie prowadzic grę i szczerze w niedzielę podobała mi się gra Resovii. Przegraliśmy ale walczyliśmy. Lepszy libero i może byłoby coś więcej ugrać.

Nie podobało mi się rozgrywanie Fabiana. Uważam, iż nasz wyczyn to jego zasługa. To że miał konflikt z trenerem to jest jakaś tajemnica poliszynela. Dodatkowo jakieś kontuzje które się za nim ciągnął pewnie też swoje zrobiły.
Za to, iż Andrzej nie postawił na Lukasa wcześniej to stracił posadę. Lukas by mu sezon wyciągnął :)

harcerz

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 553
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #171 dnia: Kwietnia 25, 2017, 23:12:14 pm »
Ok. To mój skład.
R: Żygadło, Kędzierski
P: Tibo, Marko, Achrem, Cebulji
Ś: Marcin, Bartek, Dawid i Nowakowski J.
A: Jochen, Jarosz
L: Masło,  Rusek

I idziemy na Mistrza!!! 
I tylko Sovia, Sovia z Rzeszowa!!!

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #172 dnia: Kwietnia 25, 2017, 23:18:23 pm »
Ok. To mój skład.
R: Żygadło, Kędzierski
P: Tibo, Marko, Achrem, Cebulji
Ś: Marcin, Bartek, Dawid i Nowakowski J.
A: Jochen, Jarosz
L: Masło,  Rusek

I idziemy na Mistrza!!!
Linia przyjęcia. Kto szóstkowy a kto do kwadratu? Wg. mnie to jest zbyt silna ekipa. Musi być 4 wyraźnie słabszy, który będzie zadaniowy.

Co do Łukasza Żagadło, to on jest tylko rok młodszy od Gumy, który na emeryturę się wybrał. Widział ktoś jego ostatnie mecze? Uważam, iż ten transfer na dłuższą metę się nie sprawdzi i byłby to transfer tylko na sezon. Dodatkowo Żagadło dość ostro negocjuje i byłby dość drogi. A mógłbym zaryzykować, iż można by kogoś lepszego z zagranicy za połowę stawki ściągnąć lub Redwitza za 1/3 tego.


PS. Znacie Rzeszowską legendę o ptokoch  krzokoch i pniokach?
Przenosząc to na wymiar siatkówki to można by napisać, iż zawodnicy "ptoki" to tacy, którzy są w drużynie przez rok. Tak jak ptak przyleci i odleci i tyle go widziano.
Drugą kategorią to są "krzoki", czyli zawodnicy od dwóch do trzech lat związani z klubem. Niby łączy nas jakaś więź, ale nie jest na tyle silna, iż nie zmieniął niedługo otoczenia a może przejdą do wyższej kategorii czyli do pnioków.
"Pnioki " to zawodnicy, którzy w Resovii są już od dłuższego czasu. Związali się bardzo silnie z klubem i miastem i tu mają zamiar ułożyć sobie życie. Takimi zawodnikami jest Łukasz Perłowsko, Iwan Ilic, Igła, Alek, Jochen czy Lukas. Myślę iż Maślak pomimo młodego wieku to "rzeszowski pniok". Tacy gracze są bardzo cenni bo identyfikacja z klubem jest bardzo silna i sentymentalna. I na miejscu włodarzy 5 razy bym się zastanowił, czy zmieniać takiego gracza bo ten miejscowy nakręca trybuny. Fajnie jest przyjść, aby dopingować sąsiada, z którym spotyka się na osiedlu czy w szkole jak odbiera dzieci. Nowy musiałby, być z dwa razy lepszy a i tak nie wiem czy nie warto było by zostawić takiego gracza.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2017, 23:36:31 pm wysłana przez A :) »

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #173 dnia: Kwietnia 25, 2017, 23:37:41 pm »
Chyba nikt z Nas nie widział meczu Łukasza Żygadły, więc ciężko się tutaj wypowiadać.

Spokojnie można by zbudować skład z tych graczy których mamy:

Rozegranie: Kędzierski, Kozub
Atak: Filip, Schops
Przyjęcie: Rossard, Śliwka, Depowski, Busch
Środek: Lemański, Huber, Możdżonek, Dryja
Libero: Masłowski, Rusek

Pierwszy sezon walka o środek, później zostawić tych co się sprawdzili, wzmocnić skład i można się bić powoli o jakąś niespodziankę i medal.

Uważam, że daliśmy ciała z tym że Huber podpisał kontrakt na 3 lata w Radomiu. Pewnie chcieliśmy z nim podpisać, ale wybrał pewne miejsce w 6 Radomia.

Zobaczymy na kogo się zdecyduje Serniotti na rozegraniu. Pewnie w grze pozostają: Lukas, Fabian i Łukasz. Znając Włocha to pewnie chciałby Żygadło, którego doskonale zna, no ale zobaczymy co życie przyniesie. Jeśli Fabian ma grać w reprezentacji a u Nas się później leczyć to wolę zdecydowanie Lukasa. A za rok może odpali Kozub, więc ściągniemy go z wypożyczenia. Zresztą Michał Kędzierski też ten sezon miał bardzo udany, ale musi dużo pracować nad dokładnością rozegrania do skrzydeł. U nas też może gorzej chodzić środek niż w Radomiu.

harcerz

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 553
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #174 dnia: Kwietnia 25, 2017, 23:41:48 pm »
Linia przyjęcia. Kto szóstkowy a kto do kwadratu? Wg. mnie to jest zbyt silna ekipa. Musi być 4 wyraźnie słabszy, który będzie zadaniowy.

Co do Łukasza Żagadło, to on jest tylko rok młodszy od Gumy, który na emeryturę się wybrał. Widział ktoś jego ostatnie mecze? Uważam, iż ten transfer na dłuższą metę się nie sprawdzi i byłby to transfer tylko na sezon. Dodatkowo Żagadło dość ostro negocjuje i byłby dość drogi. A mógłbym zaryzykować, iż można by kogoś lepszego z zagranicy za połowę stawki ściągnąć lub Redwitza za 1/3 tego.

Ok. Może przyjęcie za bardzo wyrównane. Ale czy było by bardzo drogie?

Co do Łukasza, cóż lata swoje ma 37 czy 38 wiosen. Jednak gdzieś w tym szerokim składzie się znalazł u Fefe. Kolejny aspekt to taki że młody Kędzierski mógłby uczyć się od bardzo dobrego sypacza. A po trzecie, jak to p. Górski wspominał w audycji o marketingu. Taki Łukasz z Polski marketingowo wygląda lepiej niż Lukas z Czech. (BEZ OBRAZY DLA TICHEGO).
I tylko Sovia, Sovia z Rzeszowa!!!

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #175 dnia: Kwietnia 25, 2017, 23:45:44 pm »
Mamy troszeczkę komfortu w doborze składu. To że jest Kuba Jarosz pozwala nam brać pod uwagę także rozgrywającego z zagranicy. A tam jest dużo większy wybór, niż wśród polskich graczy.

Generalnie, to limit obcokrajowców Trzymaj nas przed zbudowania silnego zespołu na każdej pozycji. Przy zagranicznym przyjęciu, ktoś z Polaków musi grać na Ataku lub na rozegraniu. Tak aby dać możliwość gry trzeciemu obcokrajowcowi.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #176 dnia: Kwietnia 25, 2017, 23:56:09 pm »
Mamy troszeczkę komfortu w doborze składu. To że jest Kuba Jarosz pozwala nam brać pod uwagę także rozgrywającego z zagranicy. A tam jest dużo większy wybór, niż wśród polskich graczy.

Generalnie, to limit obcokrajowców Trzymaj nas przed zbudowania silnego zespołu na każdej pozycji. Przy zagranicznym przyjęciu, ktoś z Polaków musi grać na Ataku lub na rozegraniu. Tak aby dać możliwość gry trzeciemu obcokrajowcowi.

Wydaje mi się, że stawiamy na koncepcję z polskim rozgrywającym, choć w dzisiejszym audycji Prezes stwierdził, że tylko pozycja rozgrywającego jeszcze nie jest dograna i od tej decyzji zależą dalsze (polski rozgrywający -> zagraniczne przyjęcie i to jest opcja nr I; zagraniczny rozgrywający-> wraca Śliwka - opcja II)

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #177 dnia: Kwietnia 26, 2017, 00:31:31 am »
A szkoda marnować Olkowi karierę. Albo do podstawowej 6, albo wcale. Takie jest moje zdanie.
Kogo obchodzi jego kariera? Podpisał cyrograf, to niech za..dala :P

mmb

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #178 dnia: Kwietnia 26, 2017, 00:42:57 am »
Uważam, że daliśmy ciała z tym że Huber podpisał kontrakt na 3 lata w Radomiu. Pewnie chcieliśmy z nim podpisać, ale wybrał pewne miejsce w 6 Radomia.
To tak jak Ziobrowski?

No i teraz Komenda, który już jest lepszy od Kędziora, a 2 lata młodszy.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #179 dnia: Kwietnia 26, 2017, 00:56:01 am »
To tak jak Ziobrowski?

No i teraz Komenda, który już jest lepszy od Kędziora, a 2 lata młodszy.

Właśnie nie wiem czy Komenda czasem nie został wypożyczony podobnie jak Kozub na 2 lata.
Ziobrowskiemu potrzebne jest granie, a w przyszłym sezonie będzie chyba I w Radomiu.
Jest z Rzeszowa i sam mówi, że jego marzeniem jest gra w Resovii. Także myślę, że jak się rozwinie i będzie miał ofertę od Nas to ją przyjmie.

Huber już teraz spokojnie mógłby zadomowić się w podstawowej 6. Środkowy ma dużo łatwiej niż gracze na innych pozycjach.

Kogo obchodzi jego kariera? Podpisał cyrograf, to niech za..dala :P

Jeśli inwestujesz w młodzież powinieneś kierować tak jego karierą aby jak najszybciej mieć z takiego gracza korzyści.
Albo go sprowadzamy i gra w 6, albo niech idzie na wypożyczenie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2017, 00:59:00 am wysłana przez jupi_1991 »