Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 318111 razy)

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #180 dnia: Kwietnia 26, 2017, 01:20:20 am »
Takie garnie leżało też w naturze Alka.

Akurat Alek preferował ekspresy.

Nie oceniam zawodników przed sezonem .
Jarosz jeszcze seta nie rozegrał a już jest krytyka na różnych forach.  Ludzie.  Jak dobrze zagra to co napiszą?

Z Jaroszem jest jak z zarabianiem na automatach, zapewne znajdą się tacy co stwierdzą że można zrobić i zarobić, bo pewnie można, komuś się udaje, może też Jarski zagrać u nas sezon życia, bo pewnie może, szanse są porównywalne...

Pytanie podstawowe jest takie o co gramy?

fanres

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1142
  • A3
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #181 dnia: Kwietnia 26, 2017, 06:37:40 am »
Moj skład na przyszły sezon:
Atak: Heniu, Jarosz
Sypa: Kędzierski, Tichacek
Środek: Możdzonek, Lemański, Dryja, Perła
Pryjęcie: Tibo, Ivović, Alek, Śliwka
Libero: Masło, Rusek
Kolejność nazwisk nieprzypadkowa. ;)
Z tych środkowych to tylko jeden ma blok.Reszta jak dzieci we mgle.Uważam ,że brak Pita mocno odczujemy.Lemański ma potencjał,ale daleka droga przed nim.Dryja ma już sporo doświadczenia ,ale nie jest wybitnym środkowym.A Perła? Powiem tylko ,że Resoviak.
I co z tym Ruskiem ?Mnie on nie przekonuje,ale jako drugi może/musi  być.

michos

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #182 dnia: Kwietnia 26, 2017, 07:05:38 am »
Na libero będzie Dawid Ogórek z Zawiercia...

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #183 dnia: Kwietnia 26, 2017, 07:06:33 am »
Po to przychodzi nowy trener, aby wszystko od nowa poukładać. To, że coś nie funkcjonowało nie oznacza automatycznie że w nowym sezonie będzie podobnie. Zakłada się, iż nowe będzie lepsze.
Trudne pytanie "o co gramy?"
Nie znamy do końca swojego składu i nie wiemy jakim składem dysponują przeciwnicy. Nawet nie wiemy jak rozgrywki będą wyglądać.
Ze wstępnych deklaracji prezesa to jednym z celów będzie zdobycie Pucharu Cev.
Mi się wydaje, iż realnym celem jest wejście do 4 na każdym froncie.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #184 dnia: Kwietnia 26, 2017, 07:26:58 am »
Nie wiem, czy Fabian zostanie, czy odejdzie, ale wiem, jak grał przez ostatnie 2 sezony. Jeśli porzucić "magię" nazwiska, to każdy zawodnik (nawet Kozub) będzoe wzmocnieniem Resovii. Nie mam osobistych uprzedzeń do Fabiana. Po prostu widziałem jego grę.
Z Jaroszem nie zdobędziemy medalu?
To ja zapytam: czy łatwiej zdobyć medal ze zdrowym Jaroszem, czy z kontuzjowanym Schmittem? A przecież oczekiwaliśmy medalu w tym roku i były to oczekiwania uzasadnione.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Greg

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 214
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #185 dnia: Kwietnia 26, 2017, 07:53:16 am »
Ja się najbardziej boję o prawe skrzydło, osobiście nic nie mam do Johena, ale uważam, że po kontuzji to już nie ten sam zawodnik i na taki poziom jak był to już nie wejdzie, a Kuba jak to Kuba szału nie ma. Te będzie najsłabsze prawe skrzydło w pluslidze od miejsca 1do5.
Nie wiem co klub zrobił Pitowi ale szkoda go strasznie.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #186 dnia: Kwietnia 26, 2017, 08:29:06 am »
Ja się najbardziej boję o prawe skrzydło, osobiście nic nie mam do Johena, ale uważam, że po kontuzji to już nie ten sam zawodnik i na taki poziom jak był to już nie wejdzie, a Kuba jak to Kuba szału nie ma. Te będzie najsłabsze prawe skrzydło w pluslidze od miejsca 1do5.
Nie wiem co klub zrobił Pitowi ale szkoda go strasznie.
Myślę, iż era Nowakowskiego w Resovii po prostu się skończyła. Poprzedni sezon i kwadrat dla Piotrka był trudnym doświadczeniem. Dodatkowo prawdopodobnie zmniejszono znacznie kontrakt a ktoś inny zaoferował więcej. Stawia się w Resovii także na Naszych. Już teraz depczął mu po piętach Lemański i Dryja. Kolejny sezon w kwadracie byłby dla Pita dużym rozczarowaniem.

Dużo osób narzeka na koncepcje wyrównanej 6, ale trudno nam się przyzwyczaić iż na ławce w następnym sezonie nie będzie zawodników o porównywalnych umiejętnościach. Ten czwarty środkowy i ten 4 przyjmujący będzie grał w minimalnym zakresie. I kwestia kto to będzie nie ma większego znaczenia. Można zakładać, iż będzie to jakiś junior lub zawodnik doświadczony, który na taką rolę się zgodzi.

Co do pozycji atakującego to mi się marzył powrót Bartmana. Darzę go ogromną sympatią a i Resovia nie jest mu całkowicie obca. Zdecydowano inaczej. Jak już to napisano, Jarosz ma dwie niepowtarzalne zalety. Jest Polakiem i jest zdrowy. Umiejętności ataku także posiada. Jest w siatkówce teoria, iż właściwie na ataku może grać ktokolwiek bo to silni skrzydłowi przesądzają o końcowym sukcesie drużyny. Atakujący otrzyma ileś tam piłek i część z nich skończy. Nawet jak ma ataku będzie grał środkowy. Nie skreślałbym też Jochena. To zawodnik który bazuje na technice a nie na sile. A umiejętności nie traci się z wiekiem. Swoim doświadczeniem jeszcze nie raz nas zachwyci. A to, że zawodnik o takich umiejętnościach z pokorą przyjmuje rolę rezerwowego tym bardziej szacunek dla niego. On w razie potrzeby wejdzie na boisko i zagra to co od niego się oczekuje.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #187 dnia: Kwietnia 26, 2017, 08:36:37 am »
Akurat Alek preferował ekspresy.
(...)

...ale na odpowiednim pułapie. Na zbyt niskich piłkach do tego granych zbyt blisko siatki bardzo się męczył.

(...)
Pytanie podstawowe jest takie o co gramy?

Dopiero wieczorem i w pośpiechu odsłuchałem wczorajszą audycję w RC, ale tego pytania w zasadzie zabrakło. Poza określeniem celu zdobycia pucharu CEV nie padły żadne deklaracje. Ale...w sumie po co miały padać. Gramy o Majstra i PP. Toż to oczywiste.
-----------------------------------
Nie zgodzę się z opinią, że z zestawienia środkowych: Możdźon, Leman, Dryja, Perła, tylko jeden ma blok. Lemański zagrał bardzo dobry sezon w Politechnice przed przyjściem do nas i właśnie w bloku prezentował się dość dobrze. Potencjał bez wątpienia jest tylko...nadzieję pokładam w nowym szkoleniowcu.
Pita szkoda. Sześć lat gry w Resovii na pewno zrobiło z niego naszego Resoviaka. Cóż, życie toczy się dalej. Podobno żona pochodzi z Trójmiasta. Widocznie nie miał za wiele do powiedzenia  ;) ;D


repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #188 dnia: Kwietnia 26, 2017, 08:39:31 am »
Co do atakującego Jarosza, to zadajcie sobie pytanie: "Czy mocniejszy jest klub z kontuzjowanym Schmittem, czy ten ze zdrowym Jaroszem?". Kulawy Schmitt nie zdobędzie 20 punktów w meczu. Zdrowy Jarosz zdobędzie. Wystarczy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #189 dnia: Kwietnia 26, 2017, 08:43:12 am »
...pytanie średnio aktualne, bo właśnie Jarosz doznał kontuzji.
Jednak statystycznie patrząc, jest zawodnikiem mało podatnym na urazy.
Ten pomysł z Filipem mnie dręczy. Ciekawie by było, choć...nie wiem, czy taki wariant jest w ogóle brany pod uwagę.