Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 318155 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #190 dnia: Kwietnia 26, 2017, 08:50:21 am »
A zdrowy Schmitt odchodzi  :)
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #191 dnia: Kwietnia 26, 2017, 09:06:13 am »
Ze Shmittem zaryzykowaliśmy i...prawie się udało, ale jednak nie wyszło.
A czy zdrowy odchodzi?...No nie wiem. Teraz ryzykują Japończycy.

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #192 dnia: Kwietnia 26, 2017, 09:17:26 am »
Z tych środkowych to tylko jeden ma blok.Reszta jak dzieci we mgle.Uważam ,że brak Pita mocno odczujemy.Lemański ma potencjał,ale daleka droga przed nim.Dryja ma już sporo doświadczenia ,ale nie jest wybitnym środkowym.A Perła? Powiem tylko ,że Resoviak.
I co z tym Ruskiem ?Mnie on nie przekonuje,ale jako drugi może/musi  być.
Możdżon to król polowania na bloku, a Leman kapitalnie blokował w PW. Zakładam, że to oni będą podstawowymi graczami, ale i Perła wchodząc na zadania na blok ma czucie! Na zadania na zagrywkę może wchodzić też Dryja. Myślę, że mogą się fajnie dopełniać. Nowakowskiego szkoda, to fakt, ale nie ma co... trzeba grać. Potencjał na bloku jest! Z nowym trenerem jest nadzieja, że to będzie fajnie wyglądało. Nie stawiałbym też klubu w negatywnym świetle w sytuacji z Pitkiem. Zawsze kij ma 2 końce, a może to Piter potrzebował zmiany i chciał odejść.
Najważniejsze to zostawić filary, prawdziwych Resoviaków w drużynie i na nich opierać skład. Jochen już jest, Masłowski też, teraz czas na przedłużenie z Tichackiem i powrót Alka. ;) Kto wie, może Tibo, a może Kędzior zaraz będą jak to Abdul mówi "pniokami", nie wspominając o Marko. ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2017, 09:26:17 am wysłana przez Unge »

_Misiek_

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #193 dnia: Kwietnia 26, 2017, 09:30:11 am »
Czy mocniejszy jest klub z kontuzjowanym Schmittem, czy ten ze zdrowym Jaroszem?"

To jest akurat fakt. W ogóle skład tak naprawdę nie wygląda wiele gorzej niż właśnie zakończonego sezonu. Bo co prawda byli Nowakowski i Schmitt, ale i tak z wiadomych względów nie grali.

Myślę, iż era Nowakowskiego w Resovii po prostu się skończyła. [...] Już teraz depczął mu po piętach Lemański i Dryja. Kolejny sezon w kwadracie byłby dla Pita dużym rozczarowaniem.

:| Dryja nigdy nie zagra na takim poziomie ja grywał Nowakowski, bo to zwyczajnie nie ta klasa. Lemański potrzebuje jeszcze dużo grania żeby wejść na odpowiedni poziom. Jeśli zdrowie nie przeszkodziłoby Piotrkowi w powrocie do gry, to wracając powoli do formy, a co już pokazał w ostatnim meczu, m.in. dzięki dobrym do niego wystawom od Tichacka, byłby zdecydowanie najlepszym środkowym. Niektórzy już chyba zapomnieli jak grał Nowakowski przez te wszystkie lata dopóki był zdrowy. Zestawianie Dryji z nim, zawodnika bez bloku, wygląda po prostu słabo.


Jest w siatkówce teoria, iż właściwie na ataku może grać ktokolwiek bo to silni skrzydłowi przesądzają o końcowym sukcesie drużyny. Atakujący otrzyma ileś tam piłek i część z nich skończy. Nawet jak ma ataku będzie grał środkowy

 ??? Chyba w alternatywnej rzeczywistości coś takiego jest prawdą. Sam sobie zaprzeczyłeś w tym zdaniu: "silni skrzydłowi przesądzają o końcowym sukcesie drużyny". Tak, silni skrzydłowi przesądzają... Atakujący też jest skrzydłowym. Parafrazując "przyjmujący ileś tam piłek otrzyma i część skończy". Dobry atakujący jest podstawą drużyny, atakujący wygrywa mecze. Wstaw środkowego na atak, który tam sobie nie radzi, a będziesz miał wykastrowane jedno skrzydło. Ciekawi mnie dlaczego skoro to takie proste, to czemu każda drużyna na świecie dąży jednak do posiadania w składzie dobrego atakującego? Wstaw za Grozera w 11/12 Dryję. Wstaw za Schopsa z 14/15 Dryję. Wstaw za Kurka z 15/16 Perłowskiego (:D). I wreszcie dlaczego Schops był zmieniany w tym sezonie przez Rossarda, skoro "część piłek by skończył" i tak Jochen i nie ma to znaczenia kto tam gra? Dalej: Wlazły w Skrze, Konarski z ostatnich dwóch lat w KK, Konarski w Bydgoszczy, Grozer gdziekolwiek, Schmitt zdrowy gdziekolwiek, Michajłow, legenda już Milijković, Omrcen, Sokołow ( 8)). Do dobrej gry potrzebujesz dobrych mocnych skrzydeł, nie tylko jednego.

Co do Lukasa, to Pablo to czytasz i nie odpowiadasz? Wszak naszego "biją" :) I tu jest słowo kluczowe. Nasz. Lukas jest nasz, w składzie od lat i wiemy na co go stać. Szczęśliwie kontuzje go omijają a doświadczenie rośnie. Umie prowadzic grę i szczerze w niedzielę podobała mi się gra Resovii.

Nikt nikogo nie "bije", obiektywna i zgodna ze stanem faktycznym ocena to nie bicie. Ok, zrozumiała jest niechęć do Drzyzgi, ale czy i on nie jest w jakimś stopniu "nasz?" Gość grał już cztery sezony tutaj, jak sam mówił zadomowili się z żoną i chcieliby zostać, więc traktowanie Lukasa jako swojaka, a Drzyzgi już nie to niesprawiedliwe.

Za to, iż Andrzej nie postawił na Lukasa wcześniej to stracił posadę.

Szkoda, że w zeszłym sezonie, jak zmieniał Drzyzgę, to nie grał wcale lepiej.

Przenosząc to na wymiar siatkówki to można by napisać, iż zawodnicy "ptoki" to tacy, którzy są w drużynie przez rok. Tak jak ptak przyleci i odleci i tyle go widziano.

Właśnie odkryłeś prawdę na temat zawodowej siatkówki na najwyższym poziomie. Ludzie chcą zarabiać na chleb i rodziny, jak ktoś daje więcej to odchodzą, bo nikt im po zakończeniu kariery raczej nie będzie dawać. Bardzo trudno myślę jest mieć zawodników na wieloletnim kontrakcie. Niektórzy po prostu chcą zmenić otoczenie co jakiś czas, a nawet jeżeli to się udaje, to może to kolidować z poziomem sportowym.

Lukas to jest nasz człowiek, Resoviak i z nim osiągaliśmy wielkie rzeczy! Jak pokazuje historia to bardzo ważne, żeby opierać zespół na swoich ludziach, nie najemnikach

Trochę więcej jednak z Drzyzgą  8) i wracam do Drzyzgi: dlaczego Drzyzgi nie trakujesz jako "naszego człowieka"?

Dodatkowo Lukas na prawdę nie będzie drogi i jest do wzięcia od zaraz.

To najlepiej wziąć zawodników na poziomie Częstochowy, czy Bydgoszczy, bo są "tani i do wzięcia od zaraz"  :o. Tylko pytanie czy chcesz się bawić w granie tylko "swoimi", nie "najemnikami", w zależności jeszcze od tego kogo zakwalifikujesz na bycie najemnikiem, a kogo swojakiem, czy chcesz się bawić w zawodowy klub z celami na wygrywanie. Bo jeśli to drugie to popatrz na Kędzierzyn gdzie po słabym/ych sezonach wymieniono pół składu i jak teraz ten klub wygląda od dwóch lat? Najemnicy? Czy swojacy? Hm :) ?

Gdyby w KK dalej chciano trzymać na siłę Ruciaka, Zagumnego, nie wiem kogo tam jeszcze, bo "swojacy" itp to do dalej byliby w czarnej d. Zamiast tego postawili na rozgrywającego z czołówki światowej, to samo na libero, skład uzupełnili młodymi, ale wszechstronnymi przyjmującymi oraz Konarem, który wskoczył o półkę wyżej ze swoją grą i jest w zasadzie kompletnym graczem.

Wracając do najemników, to trudno jest to zdefiniować i granica jest cienka. Bo chyba wszyscy się zgodzimy, że oni wszyscy grają dla pieniędzy, bo to ich praca. Ilu z nich łączą więzi emocjonalne z klubem? Kurka raczej nie łączyły, to był tylko biznes. Ale Drzyzgi bym tak nie skreślał. Czy Nowakowskiego.

Cytat: fanres
Możdżon to król polowania na bloku

Sprawdź statystyki Możdżonka za właśnie zakończony sezon, w szczególności ilość bloków na set.  8) Ma jedne z najgorszych w lidze z czołówki klubów. Może to jednak jednosezonowa zniżka formy i w przyszłym roku się ogarnie, bo może królem bloku bywał i do tego wróci, ale królem ataku to już nigdy.

----------------------------------------

polecam zadanie sobie pytania jaki jest, jaki powinien być cel Resovii jako klubu?
-czy wygranie LM, albo chociaż regularne granie w FF?
-czy wygrywanie +L, a w sprzyjających okolicznościach także wejście do FF i może nawet wygranie LM?
-czy granie młodzikami
-czy granie jedynie "swoimi" nie patrząc na ich aktualną formę sportową i często związany z tym niski poziom?

Do dwóch pierwszych potrzeba gwiazd i zmian w składzie, za to jest duża szansa na wyniki. Z dwoma ostatnimi szanse na dobry wynik typu FF, finał +L, mistrzostwo Polski, itp. są raczej mniejsze. Za to może zaspokojona zostanie potrzeba niektórych do grania swoimi bez patrzenia na ich formę sportową.

Myślę że Resovia zmierza ku hybrydzie juniorsko-swojskiej z dobrymi zawodnikami na kilku pozycjach.


repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #194 dnia: Kwietnia 26, 2017, 09:58:36 am »
Wrzucenie tematu "Zdrowy Jarosz ca kulawy Schmitt" nie miało na celu podkreślanie zalet Jarosza i wad Schmitta. Problem jest innego rodzaju.
Ponieważ naszym celem nie jest wygranie LM, nie ma sensu ekscytować się nazwiskami.
Myślę, że Berlin w dzisiejszej formie zdobyłby mistrzostwo Polski. A wielkich nazwisk tam nie ma.
Myślę, że warto skończyć z narzekactwem na Kędzierskiego, Jarosza, Ruska i Kozuba (tak se strzelam nazwiskami i niczego nie sugeruję, bo nie mam żadnych informacji). Trzeba przyjąć do wiadomości, że jakiś Holender na ataku i "jakiś Żukowski" na rozegraniu demolowali naszych (i nie tylko naszych) mistrzów, wobec czego nie ma powodów, żeby Jarosz na ataku i Kędzierski na rozegraniu nie zdemolowali Skry, JW i Zaksy.
Może się nie udać. Może się udać. To jest sport.
Tylko czy trener będzie potrafił trenować? Bo że nie umie układać składu, to już wiemy. Przecież Jarosz, Kędzierski, Kozub i Rusek nie nadają się do wielkiego sportu. No chyba, że ktoś ich wytrenuje.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2017, 10:05:48 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #195 dnia: Kwietnia 26, 2017, 10:12:06 am »
Właśnie nie wiem czy Komenda czasem nie został wypożyczony podobnie jak Kozub na 2 lata.
Ziobrowskiemu potrzebne jest granie, a w przyszłym sezonie będzie chyba I w Radomiu.
Jest z Rzeszowa i sam mówi, że jego marzeniem jest gra w Resovii. Także myślę, że jak się rozwinie i będzie miał ofertę od Nas to ją przyjmie.

Huber już teraz spokojnie mógłby zadomowić się w podstawowej 6. Środkowy ma dużo łatwiej niż gracze na innych pozycjach.

Jeśli inwestujesz w młodzież powinieneś kierować tak jego karierą aby jak najszybciej mieć z takiego gracza korzyści.
Albo go sprowadzamy i gra w 6, albo niech idzie na wypożyczenie.

Górski już dobry rok temu mówił w audycji,że Ziobrowski odmówił Resovii.

olka_ja

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 123
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #196 dnia: Kwietnia 26, 2017, 10:17:21 am »
Górski już dobry rok temu mówił w audycji,że Ziobrowski odmówił Resovii.

Ziobrowski ponoć do Friedrichshafen się wybiera, gdzieś wczoraj czytałam
"Nie ma miłości, jest Asseco Resovia"

skibens

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #197 dnia: Kwietnia 26, 2017, 10:24:33 am »


 ??? Chyba w alternatywnej rzeczywistości coś takiego jest prawdą. Sam sobie zaprzeczyłeś w tym zdaniu: "silni skrzydłowi przesądzają o końcowym sukcesie drużyny". Tak, silni skrzydłowi przesądzają... Atakujący też jest skrzydłowym. Parafrazując "przyjmujący ileś tam piłek otrzyma i część skończy". Dobry atakujący jest podstawą drużyny, atakujący wygrywa mecze. Wstaw środkowego na atak, który tam sobie nie radzi, a będziesz miał wykastrowane jedno skrzydło. Ciekawi mnie dlaczego skoro to takie proste, to czemu każda drużyna na świecie dąży jednak do posiadania w składzie dobrego atakującego? Wstaw za Grozera w 11/12 Dryję. Wstaw za Schopsa z 14/15 Dryję. Wstaw za Kurka z 15/16 Perłowskiego (:D). I wreszcie dlaczego Schops był zmieniany w tym sezonie przez Rossarda, skoro "część piłek by skończył" i tak Jochen i nie ma to znaczenia kto tam gra? Dalej: Wlazły w Skrze, Konarski z ostatnich dwóch lat w KK, Konarski w Bydgoszczy, Grozer gdziekolwiek, Schmitt zdrowy gdziekolwiek, Michajłow, legenda już Milijković, Omrcen, Sokołow ( 8)). Do dobrej gry potrzebujesz dobrych mocnych skrzydeł, nie tylko jednego.


Każdy ktokolwiek odbijał piłkę do siatkówki na poziomie 'jakiejś' ligi, z podziałem na libero, środkowych itd wie, że mocne lewe>>>>mocna prawe/atakujący, dlatego ponieważ, że:
- przy kiepskim przyjęcie dyszlem do tyłu na prawe jest ciężko
- z głębi pola też stawia się świeczkę na lewe bo jest łatwiej temu kto atakuje (parabola lotu piłki, zazwyczaj praworęczność itd)
- lewe zawsze jest w pierwszej linii

Ot cała filozofia.

_Misiek_

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #198 dnia: Kwietnia 26, 2017, 10:45:08 am »

Ja nie twierdzę, że mocne lewe nie jest istone. Może ważniejsze niż prawe. Ja mówiłem, że oba skrzydła są istotne, tyle że na lewym potrzebujesz jeszcze kogoś kto potrafi przyjmować, więc siłą rzeczy łatwiej jest znaleźć kogoś z mocnym atakiem na prawe skrzydło, tyle że też przecież nie może to być byle kto.

W meczach można zaobserwować, że najczęściej wygląda to tak, że piłki sytuacyjne są wystawiane najmocniejszemu w ataku, którym najczęściej bywa atakujący, chyba że ktoś ma Kurka na lewym i nie ma Sokołowa na prawym, albo ma słabego Jarosza ( 8)) na prawym i woli grać na lewe do Cupkovicia, bo jest pewniejszy w ataku.

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #199 dnia: Kwietnia 26, 2017, 10:51:25 am »
Ja nie twierdzę, że mocne lewe nie jest istone. Może ważniejsze niż prawe. Ja mówiłem, że oba skrzydła są istotne, tyle że na lewym potrzebujesz jeszcze kogoś kto potrafi przyjmować, więc siłą rzeczy łatwiej jest znaleźć kogoś z mocnym atakiem na prawe skrzydło, tyle że też przecież nie może to być byle kto.

W meczach można zaobserwować, że najczęściej wygląda to tak, że piłki sytuacyjne są wystawiane najmocniejszemu w ataku, którym najczęściej bywa atakujący, chyba że ktoś ma Kurka na lewym i nie ma Sokołowa na prawym, albo ma słabego Jarosza ( 8)) na prawym i woli grać na lewe do Cupkovicia, bo jest pewniejszy w ataku.
No chyba że ma się mocnego technicznie Jochena na prawym który z szybkich, wysokich, wolnych, płaskich piłek w formie robi cuda bo taki nadgarstek  :D pisze to bo licze na takiego Henia w przyszłym sezonie :)

W związku z tym że wraca do reprezentacji będziemy mieli możliwość weryfikacji jego formy w lecie  :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2017, 10:58:07 am wysłana przez tomi92 »