Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 318386 razy)

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #240 dnia: Kwietnia 26, 2017, 19:03:34 pm »
Jak poważna jest kontuzja Kuby Jarosza? Wie ktoś?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #241 dnia: Kwietnia 26, 2017, 19:07:28 pm »
"Co by było, gdyby było".
Sport to taka dziedzina, że szczęście jednego jest nieszczęściem innego i na odwrót: nieszczęście jednego staje się szczęściem drugiego.
Gdyby nie choroba Boćka, to pewnie Konarski nie grałby ani w Zaksie, ani w reprezentacji.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #242 dnia: Kwietnia 26, 2017, 19:09:04 pm »
Jak dla mnie to główna przyczyna słabej gry Śliwki leżała po stronie rozgrywającego. Dostawał takie same farfocle to ataku jak Ivović w tym sezonie. A Śliwka miał o tyle trudniej, że nie dość że leworęczny to nie łapie piłki na takim zasięgu jak Marko.

No to trzeba zrobić Żukowskiego z Kędzierskiego. Niemożliwe? A od czego jest trener?

Jeszcze klika dni temu twierdziłeś, że trener nie jest od trenowania a od zrobienia wyniku. Szybko zmieniasz zdanie.

Jak poważna jest kontuzja Kuby Jarosza? Wie ktoś?

Z tego co można było przeczytać, to nic poważnego.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #243 dnia: Kwietnia 26, 2017, 19:11:00 pm »
Jupi, nie opowiadaj bzdur.
Trenowanie nie jest celem samym w sobie.
Średnio inteligentny człowiek jest w stanie to pojąć. Pracuj. Warto.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2017, 19:13:43 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #244 dnia: Kwietnia 26, 2017, 19:29:54 pm »

Z tego co można było przeczytać, to nic poważnego.
[/quote]

Oby. Niespecjalnie przepadam za Kubą, ale tak jak każdemu zawodnikowi Resovii daję mu szansę i oczekuję fajerwerków ;-)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #245 dnia: Kwietnia 26, 2017, 20:27:42 pm »


Cytat: _Misiek_

:| Dryja nigdy nie zagra na takim poziomie ja grywał Nowakowski, bo to zwyczajnie nie ta klasa. Lemański potrzebuje jeszcze dużo grania żeby wejść na odpowiedni poziom. Jeśli zdrowie nie przeszkodziłoby Piotrkowi w powrocie do gry, to wracając powoli do formy, a co już pokazał w ostatnim meczu, m.in. dzięki dobrym do niego wystawom od Tichacka, byłby zdecydowanie najlepszym środkowym. Niektórzy już chyba zapomnieli jak grał Nowakowski przez te wszystkie lata dopóki był zdrowy. Zestawianie Dryji z nim, zawodnika bez bloku, wygląda po prostu słabo.


 ??? Chyba w alternatywnej rzeczywistości coś takiego jest prawdą. Sam sobie zaprzeczyłeś w tym zdaniu: "silni skrzydłowi przesądzają o końcowym sukcesie drużyny". Tak, silni skrzydłowi przesądzają... Atakujący też jest skrzydłowym. Parafrazując "przyjmujący ileś tam piłek otrzyma i część skończy". Dobry atakujący jest podstawą drużyny, atakujący wygrywa mecze. Wstaw środkowego na atak, który tam sobie nie radzi, a będziesz miał wykastrowane jedno skrzydło. Ciekawi mnie dlaczego skoro to takie proste, to czemu każda drużyna na świecie dąży jednak do posiadania w składzie dobrego atakującego? Wstaw za Grozera w 11/12 Dryję. Wstaw za Schopsa z 14/15 Dryję. Wstaw za Kurka z 15/16 Perłowskiego (:D). I wreszcie dlaczego Schops był zmieniany w tym sezonie przez Rossarda, skoro "część piłek by skończył" i tak Jochen i nie ma to znaczenia kto tam gra? Dalej: Wlazły w Skrze, Konarski z ostatnich dwóch lat w KK, Konarski w Bydgoszczy, Grozer gdziekolwiek, Schmitt zdrowy gdziekolwiek, Michajłow, legenda już Milijković, Omrcen, Sokołow ( 8)). Do dobrej gry potrzebujesz dobrych mocnych skrzydeł, nie tylko jednego.

Nikt nikogo nie "bije", obiektywna i zgodna ze stanem faktycznym ocena to nie bicie. Ok, zrozumiała jest niechęć do Drzyzgi, ale czy i on nie jest w jakimś stopniu "nasz?" Gość grał już cztery sezony tutaj, jak sam mówił zadomowili się z żoną i chcieliby zostać, więc traktowanie Lukasa jako swojaka, a Drzyzgi już nie to niesprawiedliwe.

Szkoda, że w zeszłym sezonie, jak zmieniał Drzyzgę, to nie grał wcale lepiej.

Właśnie odkryłeś prawdę na temat zawodowej siatkówki na najwyższym poziomie. Ludzie chcą zarabiać na chleb i rodziny, jak ktoś daje więcej to odchodzą, bo nikt im po zakończeniu kariery raczej nie będzie dawać. Bardzo trudno myślę jest mieć zawodników na wieloletnim kontrakcie. Niektórzy po prostu chcą zmenić otoczenie co jakiś czas, a nawet jeżeli to się udaje, to może to kolidować z poziomem sportowym.

Trochę więcej jednak z Drzyzgą  8) i wracam do Drzyzgi: dlaczego Drzyzgi nie trakujesz jako "naszego człowieka"?

To najlepiej wziąć zawodników na poziomie Częstochowy, czy Bydgoszczy, bo są "tani i do wzięcia od zaraz"  :o. Tylko pytanie czy chcesz się bawić w granie tylko "swoimi", nie "najemnikami", w zależności jeszcze od tego kogo zakwalifikujesz na bycie najemnikiem, a kogo swojakiem, czy chcesz się bawić w zawodowy klub z celami na wygrywanie. Bo jeśli to drugie to popatrz na Kędzierzyn gdzie po słabym/ych sezonach wymieniono pół składu i jak teraz ten klub wygląda od dwóch lat? Najemnicy? Czy swojacy? Hm :) ?



Wracając do najemników, to trudno jest to zdefiniować i granica jest cienka. Bo chyba wszyscy się zgodzimy, że oni wszyscy grają dla pieniędzy, bo to ich praca.
.....

Myślę że Resovia zmierza ku hybrydzie juniorsko-swojskiej z dobrymi zawodnikami na kilku pozycjach.

Zostawiłem fragment Twojej wypowiedź, do której się odniosę. Cały post parę stron wcześniej.

Fajnie jest mieć super młotka na ataku, ale w tym sezonie wśród przeciwników nie atakujący zrobili najwięcej nam szkody.

Brązowy medal to bardziej zasługa Oliwy niż Muzaja. To nie Wlazły nas zmasakrował w półfinale, a Kurek do pary z Penchevem. To nie atakujący Lube poprowadził ich do zwycięstw w Rzeszowie. Zrobił to Quantorena i to nie atakujący wyciągnął mecz Modenie a zrobił to Ervin. Podobnie świetny klub jakim jest Zenit grę opiera na Leonie. I to od niego bardziej niż od Maxima zależy wynik tego klubu.

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #246 dnia: Kwietnia 26, 2017, 20:44:11 pm »
Na młota tylko Agamez - spełnia prawie wszystkie kryteria: zdrowy. duży, silny, murzyn, waryjat, duchem Polak ;-)

j_w_pan_p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 162
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #247 dnia: Kwietnia 26, 2017, 21:23:54 pm »
Rzadko się udzielam ale i ja się wypowiem po obserwacji całego sezonu i planach klubu na przyszły sezon.

1. Zmniejszenie budżetu - wydaje mi się, że ma to związek z przebudową hali. Przecież ograniczenia związane z miejscem do trenowania tez wpływa na wydatki klubu. Zmniejszy się tez (przejściowo) widownia. Jeśli o karnety raczej można być spokojnym to kwestia biletów na sektory "biletowane" jest już mocno problematyczna - a to tez są wpływy. Druga kwestia są chyba nietrafione w większości transfery gwiazd.
2. Kwestia składu - mniejszy budżet to tez mniej pieniędzy na zakupy zawodników i ich wynagrodzenie. Wydaje mi się, że po odejściu trenera odejdziemy tez od teorii 2 równych szóstek. Może ta teoria ma swoje dobre strony ale ma tez jedna podstawowa wadę - brak zgrania. W sezonie czasami można było odnieść wrażenie, że zawodnicy się na boisku średnio rozumieją.
 Podajecie  wasze składy ale... . Póki nie wiadomo co z Ivovicem (inne ligi jeszcze grają), Perrinem ( casting w Korei dopiero za tydzień) i Tichym ( (zmiana licencji wymaga zgody FIVB) to zastanawianie się, czy Śliwka jako 4 przyjmujący w Sovii to dobry pomysł jest raczej.... biciem piany.
Wydaje mi się, że właśnie z powyższych przyczyn klub nie ogłasza jeszcze przedłużeń kontraktów.
Stąd też pewnie zamieszanie z Drzyzgą.

Wydaje mi się, że do ogłoszenia nowego trenera informacji o nowych zawodnikach/przedłużeniu obecnych umów nie będzie.
A tak nawiasem mówiąc moje spostrzeżenie po ostatnich dwóch sezonach - tak słabych fizycznie zawodników na koniec sezonu to dawno nie widziałem. Nie wiem czy to problem głównego trenera ale ten problem oraz liczne kontuzje w trakcie to chyba bierze się ze złego przygotowania fizycznego zawodników... a za to główny trener jakoś mniej odpowiada. Jak zawodnik jest niedotrenowany fizycznie , ma mikro urazy itp to nawet genialnej taktyki nie zrealizuje.



A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #248 dnia: Kwietnia 26, 2017, 21:29:20 pm »
Na młota tylko Agamez - spełnia prawie wszystkie kryteria: zdrowy. duży, silny, murzyn, waryjat, duchem Polak ;-)
Tylko obywatelstwo nie to :(

Jeszcze wracając do poprzedniego postu to zawodowy sport nie jest instytucją do wyznawanie sentymentów. Przywiązanie do barw klubowych to obecnie deficytowym towarem. Ale zdarzają się wyjątki. Trudno obrażać się na zawodnika, iż wybiera lepszą kasę taki zawód. Trudno też mieć pretensje do klubu bo on też ma własne cele. To kibice są sentymentalni i kierują się uczuciami. I często uczcia klubu i kibiców się różnią. Kibic będzie chciał oglądać swoich ziomków w drużynie. I dlatego Maślak będzie cieszył się większą sympatią niż. np Peter Veres. Maślak jest związany z klubem od lat i przeszedł wszystkie ścieżki kariery natomiast Peter jaj "ptok" był i odleciał, i teraz nawet niewiadomo gdzie go szukać. Dla części kibiców ważne jest identyfikowanie się z zawodnikami i to co powtarza Bogdan w audycjach, chłopaki stąd zostawiają także serducho i nawet jak umiejętności brakuje, nadrabiają walecznością. I dlatego Maślak w Jastrzębiu zaciskał zęby i walczył ze swoim ciałem, aby grać. Myślicie, iż człowieka który tylko na rok tu przyszedł stać byłoby na taką postawę?

Co do Pita czy Fabiana to trudno określić jak im się potoczy życie i czy jeszcze wrócą do Rzeszowa. Za słabo ich znam. Wiem natomiast iż tacy gracze jak Igła, Alek czy Ivan Ilic zwiazali się z Rzeszowem na dłużej.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2017, 21:34:32 pm wysłana przez A :) »

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #249 dnia: Kwietnia 26, 2017, 21:43:25 pm »


Aj noł ;-) Maślak to jeszcze świeżynka, znaczy zawodnik z potencjałem na duuuuuże granie... Ale taki \Agamez to by pozamiatał  - i murzyn i gwiazda i w ogóle....
Tylko obywatelstwo nie to :(

Jeszcze wracając do poprzedniego postu to zawodowy sport nie jest instytucją do wyznawanie sentymentów. Przywiązanie do barw klubowych to obecnie deficytowym towarem. Ale zdarzają się wyjątki. Trudno obrażać się na zawodnika, iż wybiera lepszą kasę taki zawód. Trudno też mieć pretensje do klubu bo on też ma własne cele. To kibice są sentymentalni i kierują się uczuciami. I często uczcia klubu i kibiców się różnią. Kibic będzie chciał oglądać swoich ziomków w drużynie. I dlatego Maślak będzie cieszył się większą sympatią niż. np Peter Veres. Maślak jest związany z klubem od lat i przeszedł wszystkie ścieżki kariery natomiast Peter jaj "ptok" był i odleciał, i teraz nawet niewiadomo gdzie go szukać. Dla części kibiców ważne jest identyfikowanie się z zawodnikami i to co powtarza Bogdan w audycjach, chłopaki stąd zostawiają także serducho i nawet jak umiejętności brakuje, nadrabiają walecznością. I dlatego Maślak w Jastrzębiu zaciskał zęby i walczył ze swoim ciałem, aby grać. Myślicie, iż człowieka który tylko na rok tu przyszedł stać byłoby na taką postawę?

Co do Pita czy Fabiana to trudno określić jak im się potoczy życie i czy jeszcze wrócą do Rzeszowa. Za słabo ich znam. Wiem natomiast iż tacy gracze jak Igła, Alek czy Ivan Ilic zwiazali się z Rzeszowem na dłużej.