Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 318148 razy)

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #340 dnia: Kwietnia 30, 2017, 01:08:43 am »
https://twitter.com/LZSportPro/status/858455350676267008
W przyszłym sezonie nie zobaczymy Marko Ivovica w Resovii....

gregy69

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 453
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #341 dnia: Kwietnia 30, 2017, 01:22:40 am »
https://twitter.com/LZSportPro/status/858455350676267008
W przyszłym sezonie nie zobaczymy Marko Ivovica w Resovii....

Tiaaaaa... Bo jak sam powiedział, Rzeszów to najlepsze miejsce do grania w siatkówkę i bardzo chce tu zostać.. Nawet przez chwilę mu uwierzyłem

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #342 dnia: Kwietnia 30, 2017, 01:24:53 am »
Pewnie duży kontrakt w Azji go przekonał do zmiany zdania:)
Nie ma co się dziwić tam dostanie 3 x razy więcej kasy niż w Resovii zapewne.

Czyli zapewne wraca Śliwka do Nas.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2017, 01:31:22 am wysłana przez jupi_1991 »

mistrz2014

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 334
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #343 dnia: Kwietnia 30, 2017, 06:16:24 am »
Czyli zapewne wraca Śliwka do Nas.
Oby to był Olek bo jednak brakuje mi rodaka na przyjęciu.
Czekam na potwierdzenie.

fame1666

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #344 dnia: Kwietnia 30, 2017, 06:42:53 am »
Oj chyba ten budżet dość porządnie został zmniejszony. Nie nastawiam się na jakieś ciekawe ruchy w przypadku Resovii.

Greg

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 214
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #345 dnia: Kwietnia 30, 2017, 07:15:24 am »
Oj chyba ten budżet dość porządnie został zmniejszony. Nie nastawiam się na jakieś ciekawe ruchy w przypadku Resovii.
Oj biednie w tym sezonie będzie, aż tak mocno przykręcony kurek, ciekawe czy kariery tez obniżą

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #346 dnia: Kwietnia 30, 2017, 08:40:31 am »
https://twitter.com/LZSportPro/status/858455350676267008
W przyszłym sezonie nie zobaczymy Marko Ivovica w Resovii....
Jeśli Marko odchodzi to robi się miejsce na powrót Alka do Resovii. Nie jest tajemnicą, iż zeszły sezon Achremowi nie wyszedł. W Resovii mógłby się odbudować. Na 4 przyjmującego go szkoda, ale 3 przyjmujący czyli pierwszy zmianowy to wygląda interesująco. Jako 4 skład uzupełni prawdopodobnie Dominik Depowski.

Taka refleksja mi się nasunęła po ponownym przesłuchaniu audycji oraz wypowiedzi represa, parę postów wcześniej. Czy nie zafiksowaliśmy się troszeczkę na temat dyrektora sportowego w Resovii? To miało by być lekarstwo na całe zło i jednocześnie mistrz transferów, który świetnych zawodników wyciąga jak królika z kapelusza. Prezes powiedział, iż w kwestii transferów rynek jest tam ubogi, iż porusza się wśród kilku zawodników. W zakresie polskich graczy to i tak lekka przesada. Interesuję się siatkówką i zrobiłem sobie krótki test. Zakładam, że jestem dyrektorem sportowym Gdańska i przychodzi do mnie AA i pyta. Potrzebuję libero, bo Gacek skończył karierę. Podaj mi 3 doświadczonych kandydatów, abym miał z czego wybrać? I szczerze to nie znam takich. Mam problem, aby z mnogości polskich libero przyporządkować 3 zawodników, którzy byli by w stanie zastąpić Gacka. Co bardziej interesujący mają już kontrakty. Rusek, Żurek, Zatorski, Wojtaszek, Popiwczak, Masłowski, Piechocki, Milczarek, Stańczyk. Podobnie ma się z pozycją rozgrywającego, bo tu podobna posłucha. Z tych bardziej interesujących wg. mnie to Drzyzga i Żygadlo, pozostali to przepaść. Pozycja atakującego to Filip i Bartman. Później długo, długo nic. U przyjmujących jest trochę lepiej, ale tam poruszamy się w odrębie kilku nazwisk, ale żadnego na temat którego w Resovii można by krzyknąć Wow.
Tak więc funkcja dyrektora sportowego bardziej przypominała by cudotwórcę niż człowieka, który z gąszcza kandydatów wybierze właściwie. Bo niestety rynek jest bardzo ubogi.
Co do zagranicznych graczy, jest lepiej ale limity trzymają. Któraś z kluczowych pozycji musi być polska. Natomiast obecnie, polskie kluby poruszają się wśród graczy na dorobku ale nie anonimowych. Sanders z Gdańska grał już sezon w Polsce, w Będzinie rok temu. Macedończyk z Wawy, już przewijał się od jakiegoś czasu. Wielu ekspertów widzi w nim transfer zawodnika na miarę Grozera. Bizard jest znany wszystkim obserwatorom ligi francuskiej i ich reprezentacji.

Wracając do dyskusji na temat bardziej wartościowej pozycji atakujący vs. przyjmujący. We wczorajszym meczu Juantoreny nie było. I pomimo świetnej gry Sokolova kosmiczne Lube odpadło. A wydawało się jakiś czas temu, iż wciągnął Zenit nosem. W drugim półfinale Zenit bez problemu pokonał Berlin.
Nie trzeba być wielkim znawcą siatkówki lub dyrektorem sportowym aby zauważyć iż najlepszy zespół w Europie od lat gra prawie niezmienionym składzie. Ci co grali z nami w Berlinie są także w Rzymie. U nas z tego składu, co tam grał jest tylko Jochen.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #347 dnia: Kwietnia 30, 2017, 09:28:13 am »
A nie mówiłem, że trzeba trzymać Kurka na przyjęciu? Jakoś Bartek potrafił dogadać się ze Skrą.
Trza mieć wyobraźnię.
------------------------------------------
Abdull.
Nie przesadzaj z tym "lekarstwem na całe zło" i "mistrzem transferów". To nie tak.
Jeśli był jakiś "lek na całe zło", to raczej upatrywano tego leku w zmianie trenera. Próby jakiejkolwiek dyskusji o czymś (kimś) innym były bezcelowe. Trener będzie inny, a więc lek na całe zło został zastosowany.
Mistrza transferów nie potrzeba, bo od mistrzostwa w transferach jest konto w banku.
Ivović odchodzi. Rossard zostaje. O tym drugim dowiedzieliśmy się w trakcie sezonu, czyli można.
Sport to dziedzina dużego ryzyka. Nawet przy najbardziej racjonalnym komponowaniu składu może się nie udać. Czy zatem należy zrezygnować z racjonalności w działaniu, w planowaniu?
Pomiędzy "mam tak dużo pieniędzy, że kupuję kogo chcę" a "mam tak mało pieniędzy, że kupuję tego, kto się napatoczy" jest dość duża możliwość działania. I o wykorzystanie tej możliwości chodzi.
W całym tym bajzlu potrzebna byłaby jeszcze jedna informacja: "Ile będziemy mieć pieniędzy". Jeśli mało, to decydujemy się na mało i nie zawracamy sobie głowy rozmowami np. z Ivoviciem.
"Zawodnicy dostali od nas propozycje. Po sezonie usiądziemy z nimi do rozmów", czyli co się napatoczy, bez ładu i składu (z wyjątkiem Rossarda).
-------------------------------------
Koniec świata nie nastąpi. Nie tacy od nas odchodzili.
Lepiej to już było.
Nasz problem jest innego rodzaju: ktoś ma jakąś ideę, a jeśli ta idea się nie sprawdzi (a z góry wiadomo, że prawdopodobieństwo, że się sprawdzi jest niewielkie), to się ogólnie obraża na świat i po głowie dostaje ten, komu, bez konsekwencji dla siebie, można dać po głowie.
-------------------------------------
Szczerze mówiąc, trzymałem kciuki, żeby Góral wytrzymał do czasu, gdy rozbudowana będzie hala. Chciałem, żeby te 2.000 dodatkowych kibiców przyzwyczaiło się do bywania na Podpromiu, bo (wbrew pozorom) byłby to stosunkowo duży zastrzyk gotówki i cała rzesza nowych "konsumentów". Miałem nadzieję, że Ferenc dogadał się jakoś na ten temat z Góralem. Chyba moje trzymanie kciuków i moje nadzieje szlag trafił.
A teraz co? "Częstochowa" (nowa hala i zjazd) czy "Jastrzębie" (nowa hala i tylko chwilowa zadyszka)?
-------------------------------------
Po sezonie 2011/12, gdyby został Grozer, kibice zapłaciliby nawet 1.000 zł za karnet. Trochę by popsioczyli, ale by zapłacili. Teraz...
Nie będzie Ivovicia, to będzie Depowski. Dominik pewnie nie przyciągnie tłumów na trybuny, ale ja przyjdę.
O podwyżkę cen karnetów możecie się nie martwić.
------------------------------------
"Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny". "Jeśli przeżywasz dobre czasy, przygotowuj się na przeżywanie złych czasów".
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2017, 09:48:44 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Lewy21

  • Gość
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #348 dnia: Kwietnia 30, 2017, 09:53:17 am »
Ma ktoś tajemną wiedzę z jakimi przyjmującymi Resovia rozmawia, bo po odejściu Marko to trochę lipa z wysokimi, sytuacyjnymi piłkami?!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #349 dnia: Kwietnia 30, 2017, 09:57:51 am »
Ja wiem, z kim nie rozmawia: nie rozmawia z Kurkiem.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.