Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 318202 razy)

Alexx12

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 111
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #450 dnia: Maja 03, 2017, 21:59:46 pm »
Mówiąc o nadwadze Fabiana.. De Cecco też  do szczupłych nie należy ale nie przeszkodziło mu to w tym żeby zostać najlepszym rozgrywającym w FF  Ligi Mistrzów tutaj nie chodzi o  dodatkowe kilogramy tylko... no właśnie o co? 

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #451 dnia: Maja 03, 2017, 22:20:26 pm »
Szanuję gusta innych. Cenią Fabiana i De Cecco - ich sprawa.
Nie lubię natomiast, gdy się klepie stereotypy (nie mające nic wspólnego z rzeczywistością) o innych, np. o Tichacku czy Kędzierskim. Dostaliście do obejrzenia spory fragment meczu Tichacka i co? Nadal będziecie klepać te same oceny? To wskażcie piłkę "nie w tempo" do któregokolwiek. Nie jest sztuką "grać szybko". To każdy potrafi. Tichy też. Problemem jest dostosować tempo wystawy do "zbierania się" atakującego. Każda wystawa Tichego to piłka, z której można atakować. Praktycznie nie ma piłek wrzuconych w blok przeciwnika. I o to chodzi. Reszta to sprawa atakującego.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #452 dnia: Maja 03, 2017, 22:37:51 pm »
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowka/plusliga,kandydat-na-trenera-resovii-moja-filozofia-zdaje-egzamin,artykul,781185,1,899.html

Polceam ten wywiad, a po przeczytaniu proszę odpowiedzcie sobie, który, z naszej dwójki rozgrywających pasuje do koncepcji  naszego, nowego? trenera.
Po oglądnięciu dzisiejszego drugiego meczu finału ligi niemieckiej, tylko utwierdziłem się w swoim przekonaniu. 

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #453 dnia: Maja 03, 2017, 23:23:43 pm »
@repres1 - to jest sam wspomniałeś raptem mecz towarzyski. Pal sześć, że z drugim garniturem Kazania, którego większość była na Pucharze Świata wtedy. Widziałem ten film nawet wcześniej, jasne widzę na nim rozegranie Tichacka, które nie zawsze pokazywał w +L.
Dwa, nie sztuką jest znaleźć podobne kompilacje o Fabianie - np. volleyball-videos.net,
Lepiej, autorstwa samego Mieszko Gogola https://www.youtube.com/watch?v=ueBSjaA2Fqc - rozumiem, że ten filmik jest "kiepski", bo nie wpisuje się w ogólną retorykę panującą na forum?
Już tak na poważnie - nie chodzi o to, by się ścigać na kompilacje, czy pojedyncze akcje, bo każdy i tak zobaczy, to co chce zobaczyć, natomiast, takie wycinki przedstawiają tylko pewien obraz zawodnika. Myślę, że o wiele więcej na ten temat mogliby powiedzieć, posiadający setki nagrań nt. danego zawodnika, statystycy.
Bardzo chciałbym, żeby ktoś podał mi przykłady meczów z ostatnich dwóch lat, których losy udało się odmienić w momencie, gdy na boisku pojawił się Lukas Tichacek (trzeci mecz finałowy z Lotosem z 2014/15 - to byłoby za proste ;) )

Edycja - nie na Pucharze Świata, tylko na kwalifikacjach w Berlinie.

Edycja2 - mój błąd - Nowakowski grał w Bełchatowie (vide mój poprzedni post).

« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2017, 23:31:51 pm wysłana przez Dude »
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #454 dnia: Maja 04, 2017, 00:04:06 am »
Z ostatnich dwóch lat? Czego Ty oczekujesz?
Nie jest ważne przeciwko komu jest mecz (Drugi garnitur Kazania z Leonem i Andersonem? Daj tych dwóch, dołóż Tichacka i resztę z dołu +L, to i tak wygrają LM), bo nie o przeciwnika tu chodzi. Nie eksponowałem faktu, że większość naszych ataków była na pojedynczym bloku (żeby się nie narażać na zarzut "mecz towarzyski" czy "drugi garnitur"). Warto zauważyć grę wszystkimi strefami, szybkość rozegrania i dokładność.
Nie chce mi się rozmawiać ani o Fabianie, ani o dwóch ostatnich sezonach, bo... jeszcze przyjdzie na to czas.
Nic nie musi mi się "wpisywać w ogólną retorykę", bo nie dyskutuję o Fabianie.
Nawiasem mówiąc, nie zamieściłeś meczu z ostatnich dwóch sezonów. Rozumiem: byłoby trudno coś znaleźć.
Mogę przypomnieć, że to Tichacek rozgrywał mecz półfinałowy sezonu 14/15 z JW w Rzeszowie (chyba mecz nr 1), więc tych meczów było trochę więcej.
"Odmienił losy meczu"? Gdy po 18. punkcie dla przeciwnika ten miał 6 punktów przewagi?  Żartujesz sobie? Trza było zmieniać, gdy męczyliśmy się w ataku, ale były jeszcze szanse dogonić przeciwnika, a gołym okiem było widać, że rozegranie jest byle jakie.
------------------------------------
I jeszcze jedno (można nie wierzyć): z moich rozmów z zawodnikami wynika, że większość wolała grać z Lukasem. Nie powiem kto, więc naprawdę można nie wierzyć.
------------------------------------
Co by było, gdyby Fabian wyleczył kolana? Nie mam pojęcia. Niech wyleczy. Lepiej by było, gdyby wyleczył w trakcie "sezonu reprezentacyjnego".
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2017, 00:18:45 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

kilogram

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #455 dnia: Maja 04, 2017, 03:45:26 am »
A ktoś wie czy Kurek zostaje w Skrze?

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #456 dnia: Maja 04, 2017, 07:59:09 am »
Fabian ma swoje zalety i wady i Lukas podobnie. Wg. mnie tak jak wypaliła się koncepcje Andrzej Kowal trener tak i powinna zakończyć się koncepcja Fabian rozgrywający Resovii. Uważam, iż to duet Fabian i Andrzej są autorami naszych ostatnich sukcesów. Zmieniamy trenera to i zmieńmy rozgrywającego. Kowal nie był na boisku i nie kreował gry.

To że Fabian ma kontuzję kolana mówi się od czasu kwalifikacji w Berlinie. Czyli jakieś dwa sezony. I nie zostało to wylwczone i niewiadomo kiedy zostanie. Nie chciałbym słyszeć kolejny rok, iż niewyleczona kontuzja kładzie nam kolejny sezon. Dziwię się, iż po IO Fabian nie poszedł na zabieg aby później być zdrowym. Dziwię się też Andrzejowi, iż wiedząc o Fabianie nie postawił na Lukasa. Przecież pół sezonu można było nim grać a w tym czasie Fabian by się rehabilitował. Z perspektywy czasu gorzej z Lukasem byśmy nie zagrali.
Wady Fabiana są powszechnie znane. Jest niedokładny, większość piłek idzie przez lewe, nawet można go określić Fabian "lewe" Drzyzga, Mistrz Świata w wystawianiu dyszlem oraz lubi dawać zawodnikowi "nieskończoną" ilość szans na przełamanie.
Dodatkowo zdenerwowany pali się psychicznie. Jak Fabian zaczyna "modlić" się przy słupku to niechybnie seta przegramy. Resovia czy reprezentacja niewiele ugrała pod kierunkiem Fabiana. W decydującym meczu Mistrzostw Świata rozgrywał Zagumny a ostatni mecz o złoto sezonu 2014/2015 rozgrywał Lukas. Oczywiście było by dużą niesprawiedliwością napisać, iż Fabiana nie stać na piękne mecze. Bo stać. Ale tych pięknych meczów było niewiele.

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #457 dnia: Maja 04, 2017, 09:00:51 am »
Tymczasem, nasz przyszły, nowy trener wygrał 3-1 z Fryderykami. 😀
Tym samym poczekamy jeszcze na ogłoszenie trenera, ale niech walczą  :D. Mogło być 3:0 ale tam w pierwszym secie prowadzili 24:22 i przegrali 26:24.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #458 dnia: Maja 04, 2017, 09:35:38 am »
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowka/plusliga,kandydat-na-trenera-resovii-moja-filozofia-zdaje-egzamin,artykul,781185,1,899.html

Polceam ten wywiad, a po przeczytaniu proszę odpowiedzcie sobie, który, z naszej dwójki rozgrywających pasuje do koncepcji  naszego, nowego? trenera.
Po oglądnięciu dzisiejszego drugiego meczu finału ligi niemieckiej, tylko utwierdziłem się w swoim przekonaniu.
Z wywiadu to jawi mi się "włoska" wersja Andrzeja Kowala.

PPP111

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #459 dnia: Maja 04, 2017, 11:09:01 am »
A ktoś wie czy Kurek zostaje w Skrze?

Zostaje, Grejmanka przechodzi do Budowlanych Łódź i małżenstwo będzie mieszkac tam. Kurek zostaje ale dostanie solidną podwyżke bo grał na pensji Luburica więc ok 100-150 fafli więc jak na takiego grajka to bida z nędzą a forsa jest zluzowana za Blaina i Winiara. Castellani nie dla Skry więc taki Stelmach czy Cretu drodzy nie będą.