Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 318093 razy)

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #840 dnia: Maja 15, 2017, 17:52:05 pm »
Widzisz, Biperionie, ktoś jest przedsiębiorcą, który sprzedaje swoje usługi, a ktoś jest tych usług konsumentem. Trudno, żeby widownia filmowa oczekiwała, że będzie wymieniona w napisach końcowych. Producent filmu - i owszem. Tak to już jest i z tym się nie dyskutuje.

Idąc jeszcze tropem filmowym z tego co wiem wiele filmów powstało dzięki zbiórkom społecznościowym i tam w zamian za ten przysłowiowy ?bilet? kupiony wcześniej (można powiedzieć w ciemno, podobnie jak karnet) i możliwość obejrzenia tego filmu, widz stawał się współtwórcą projektu filmowego i często zostawał wymieniony jako grupa, lub nawet osobno (to przy większych kwotach) w napisach końcowych i podziękowaniach, bo przecież dzięki niemu film mógł powstać.

Karnetowicz kupuje bilet na serialowego tasiemca, który może być całkowicie niestrawny i na 20 odcinków jeden może być niezły, różnica między nim a widzem/konsumentem jest taka, że jak widz widzi że 3 odcinek serialu jest do bani to na następne nie kupuje i czeka aż ewentualnie się pojawi w telewizji, karnetowicz już tą inicjatywę wsparł przedwcześnie i jest na dobre i na złe, warto takich ludzi mimo wszystko w jakiś sposób uhonorować.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #841 dnia: Maja 15, 2017, 18:05:48 pm »
Idąc takim tokiem myślenia to ktoś może napisać, że to każdy "karnetowicz" dopłacał średnio 500 pln do każdego 1500 pln wydawanego przez Asseco i innych sponsorów. I to kibic wydawał, a podmioty gospodarcze inwestowały, aby móc się reklamować poprzez klub siatkarski Resovia.
Prawda jest jednak taka, że wszystkie kluby siatkarskie w Europie opierają się na sponsoringu, a Rzeszów to jedyny klub w Polsce tak mocno wspierany finansowo przez kibiców; cena oraz ilość sprzedanych karnetów !!!!
Można pisać o NBA, NFL, MLS itp. tylko trzeba sobie zdać sprawę, że siatkówka to nie kopana, ani basket, a Polska to nie USA.
Kolego Lewy, żebyś się nie zdziwił, gdy któregoś dnia Pan Góral powie: "No to koniec zabawy. Zamiast łożyć na Resovię, kupię sobie nowy odrzutowiec". Ty naprawdę wierzysz, że Asseco robi to dla swojej reklamy? ZAK, PGE, Lotos, KGHM i JW też się w ten sposób reklamują? Oj, naiwności ludzka...
Masz rację: Polska to nie USA. Tam ludzie znają się na ekonomii. U nas "państwo ma dać". Tam sport żyje z tego, że jest oglądany przez miliony. U nas "państwo ma dać".
Przyjmij, że rzucanie jajowatym balonem jest zajęciem równie idiotycznym i niepraktycznym jak odbijanie kulistego balona. Dlaczego na jednym można zarabiać, a na drugim "się nie da"? I to, i to jest "sportem niszowym".
W USA rozumieją, że "fascynacja podlotków Alkiem Achremem" to jest 10.000.000 widzów przed telewizorem, a u nas się z takiego podejścia kpi i dlatego przed telewizorem nie zasiądzie nawet 100.000 widzów. A przecież nie jesteśmy krajem 100-krotnie mniejszym od USA.
Delikatnie mówiąc, przez działaczy-abnegatów, o poglądach podobnych do Twoich, dreptaliśmy w miejscu, a teraz się cofamy.
Klub "wspierany przez kibiców"? Jaja sobie robisz? To ma być zawodowstwo? "Zawodowstwo wspierane przez kibiców". Komedia.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Lewy21

  • Gość
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #842 dnia: Maja 15, 2017, 19:31:38 pm »
Kolego Lewy, żebyś się nie zdziwił, gdy któregoś dnia Pan Góral powie: "No to koniec zabawy. Zamiast łożyć na Resovię, kupię sobie nowy odrzutowiec". Ty naprawdę wierzysz, że Asseco robi to dla swojej reklamy? ZAK, PGE, Lotos, KGHM i JW też się w ten sposób reklamują? Oj, naiwności ludzka...
Masz rację: Polska to nie USA. Tam ludzie znają się na ekonomii. U nas "państwo ma dać". Tam sport żyje z tego, że jest oglądany przez miliony. U nas "państwo ma dać".
Przyjmij, że rzucanie jajowatym balonem jest zajęciem równie idiotycznym i niepraktycznym jak odbijanie kulistego balona. Dlaczego na jednym można zarabiać, a na drugim "się nie da"? I to, i to jest "sportem niszowym".
W USA rozumieją, że "fascynacja podlotków Alkiem Achremem" to jest 10.000.000 widzów przed telewizorem, a u nas się z takiego podejścia kpi i dlatego przed telewizorem nie zasiądzie nawet 100.000 widzów. A przecież nie jesteśmy krajem 100-krotnie mniejszym od USA.
Delikatnie mówiąc, przez działaczy-abnegatów, o poglądach podobnych do Twoich, dreptaliśmy w miejscu, a teraz się cofamy.
Klub "wspierany przez kibiców"? Jaja sobie robisz? To ma być zawodowstwo? "Zawodowstwo wspierane przez kibiców". Komedia.

Kolego Represie nie zdziwię się ,ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, iż Pan Góral może tak zrobić jak piszesz, to jest jego zbójeckie prawo. Wiem, że w tedy będzie ciężko!!!
Nie ma również znaczenia to w co ja wierzę, może Asseco robi to dla reklamy, może dla lokalnej społeczności, może Pan Góral ma takie hobby, a może w dobrym tonie w elitach e-biznesu jest posiadać jakiś klub sportowy - tego nie wiem.
Piszesz, że w USA znają się na ekonomii, odważna teoria (trochę zadłużenia Yankesi mają na Azjatyckim kontynencie). Na ekonomi to zna się Szwajcaria. Amerykanie natomiast znają się na robieniu show, a firmy znając potencjał konsumencki danego przedsięwzięcia ( np. NBA ) wchodzą w to i inwestują potężny cash!!!
Ile osób w stanach ogląda mecze NBA, ile osób na świecie ogląda mecze tej ligi. Firmy mają to policzone i dlatego wypuszczają produkty, które tworzą koło zamachowe do rozwoju firm poprzez sponsoring!!! W korpo wiedzą to ile dzieciaków oraz dorosłych kupi buty LeBrona czy ile kupuje Jordan'y, ile osób wypije Getorade itd.
Zgadzam się z Tobą, że władze PlusLigi przespały czas prosperity, ale proszę nie próbuj pisać, że bez sponsorów da się tworzyć profesjonalny klub, który chce się bić o tytuły.
Uważam również, że nasz Bartek Górski to rozumie i robi dobrą robotę jeżeli chodzi właśnie o sponsoring, gość wie, że bez Asseco będzie "lipa" i m.in. dlatego zbudował klastry sponsoringowe w większości z lokalnych firm. Ostatnio wszedł duży gracz w postaci STS-u. Mocno kibicuję Górskiemu, żeby udało mu się ściągnąć na wzór właśnie NBA takich gigantów jak np. PepsiCo., wtedy nasza Sovia będzie mocniejsza i "bezpieczny" będzie jej byt. Natomiast my dorzucajmy się do tego "biznesu", i kibicujmy włodarzom naszego klubu, aby prosperował On jak najlepiej, tak żeby w sobotnie popołudnie móc iść na pełen emocji mecz, a po nim z kumplami z Podpromia móc iść na zimne z pianką !!!
   

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #843 dnia: Maja 15, 2017, 19:46:25 pm »
(trochę zadłużenia Yankesi mają na Azjatyckim kontynencie).

W papierze który... sami drukują

Jak by nie chcieć tego obronić to jeśli prezesem związku siatkówki jest dziadyga który nie zna nawet nazwisk kadrowiczów, a prezes ligi nosił łapówki w plastikowej torbie z biedronki to nie może być dobrze.
W końcu.

Lewy21

  • Gość
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #844 dnia: Maja 15, 2017, 19:48:27 pm »
W papierze który... sami drukują

Jak by nie chcieć tego obronić to jeśli prezesem związku siatkówki jest dziadyga który nie zna nawet nazwisk kadrowiczów, a prezes ligi nosił łapówki w plastikowej torbie z biedronki to nie może być dobrze.

To na początek należy ich zastąpić.

j_w_pan_p

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 162
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #845 dnia: Maja 15, 2017, 20:26:50 pm »
To co jutro klub ogłosi?
Śliwka, Depowski czy może Kurek albo Bartman  ;)


Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #846 dnia: Maja 15, 2017, 20:34:39 pm »
To co jutro klub ogłosi?
Śliwka, Depowski czy może Kurek albo Bartman  ;)

Jest jeszcze sztab. Ale to pewnie na końcu

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #847 dnia: Maja 15, 2017, 20:59:37 pm »
Nie, Kolego Lewy.
Sponsoring to już był i należało tę chwilę wykorzystać , zamiast na tym żerować (nie mam tu na myśli Resovii, ale całą ligę). Mieliśmy (cała liga) przyzwoite pieniądze i rekordową oglądalność. Trzeba było tę oglądalność pieścić, powiększać i nie podsuwać kibicom meczów KS Tęcza. Później dorzuciliśmy jeszcze kilka KS-ów Tęcza i otoczyliśmy to koszmarnym systemem "dla prawdziwych kibiców". Wszystko to podlano bełkotliwym sosem o tabunach "młodych, zdolnych Polaków", "energii i pieniądzach sponsorów z Wólki Dalszej" itp dyrdymałach. No to gdzie są te pieniądze sponsorów z Wólki Dalszej i jakie to są pieniądze, skoro najbogatszych firm nie stać na Leona? Ja nie piszę o Messim. Piszę o Leonie, który nie zarabia nawet 1/100 tego, co Messi. W drużynie jest co najwyżej 7 takich Leonów, a w tej inne co najmniej 11 takich Messich.
Zamiast robić najlepszą ligę świata, fundujemy sobie mistrzostwa zadvpia. Zamiast zapełniać halę w Bydgoszczy, słyszymy bąka puszczonego przez kibica w tej hali.
Myślisz, że nie było telewizji chętnych do kupienia najlepszej ligi siatkarskiej świata? Pewnie, że były. Oni nie kupią ligi rosyjskiej, bo tam są puste hale. Ligi włoskiej też jakoś nikt nie umie sprzedać, bo ta przegra tam z kopaną. U nas kobiety nie interesują się kopaną, a to jest coś około połowy 38-milionowego "rynku". Dla mnie "prawdziwy kibic", który kpi z "małolatek w Galerii" jest szkodnikiem siatkówki. Jeśli komuś marzy się 200-osobowy chór samców, to niech idzie na kopaną. Siatkówka potrzebuje widowni telewizyjnej, około 500.000 kobiet na każdym meczu. Za to telewizja zapłaci. Siatkówka potrzebuje zapełnionej hali w Łodzi, Gdańsku, katowickim Spodku, 7-tysięcznej hali w Rzeszowie. I 800.000 - 1.000.000 telewidzów. Niemożliwe?
To właśnie to przełajdaczyliśmy.
Siatkówka nie poradzi sobie bez sponsorów? Przecież miała sponsorów i jak to wykorzystała?
Częstochowa lezy o rzut beretem od od Zawiercia. Mam się cieszyć, że sponsorzy poszli do Zawiercia? I kogo temu Zawierciu zafundują? Leona? A może zdrowego Mikę?
Ludzie, na jakim Wy świecie żyjecie?
Nie mieliśmy nigdy szans na przegonienie w sponsoringu Włoch, Rosji, Japonii, Chin, a nawet Niemiec czy Brazylii. Mieliśmy natomiast na tyle dużo pieniędzy ze sponsoringu, żeby (gdy się ich nie rozdrabnia) wykorzystując te pieniądze, zbudować najlepszą ligę świata. Bo mieliśmy ogromny atut: ogromną publiczność - zjawisko niespotykane nigdzie w świecie. Bo nigdzie nie dałoby się zbudować takiego rynku telewizyjnego jak w Polsce.
-------------------------------------------------
Kolego Lewy, jesli przez "prezesa noszącego łapówkę w worku z Biedronki" rozumiesz Przedpełskiego, to byłbym ostrożny w takich szybkich "osądach". Jeszcze nikt nie uznał Przedpełskiego winnym, a prawie 3 lata minęło jak z bicza trzasł. Trochę długo to trwa, no nie? Mnie życie oduczyło zbyt łatwego ferowania wyroków. Się zobaczy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

skibens

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #848 dnia: Maja 15, 2017, 22:39:00 pm »
Pany, skończcie te wywody od zaprzepaszczeniu szans, karnetach i innych głupotach nie związanych z tematem.

Jeśli skład jest już zamknięty, zakładając, że nie będzie "trasnferowej mini bomby" to martwi mnie poniekąd trochę taka bezpłciowość zawodników. Nie chodzi mi o lidera, ale o kogoś, kto powiedzmy, podejdzie do siatki i na pyskówki zareaguje tak jak chłop powinien :) (od razu mam obraz Lotmana i jego "płacz" na Wlazłym ). Wszyscy jacyś tacy bezjajeczni i grzeczni "chłopcy w rurkach".
Jedyna nadzieja w Tichym chyba, ewentualnie JJ, bo Jochen to gentelman, przyjęcie grzeczne chłopaki, środek też spokojny i "sympatyczny", a Masłowski,,,w sumie on by się nadał :) ino mały i młody, ale zakładam, że on pierwszy by pod siatkę biegł się bić :) Ja wiem, że siatkówka to sport bezkontaktowy, ale czasem trzeba być chłopem i poprężyć bica do przeciwnika.
To takie moje spostrzeżenia.

Ktoś tam ciągle się lituje nad Śliwką, bo a to talent, a to coś tam, a to, że ława. Kurde, facet ma 22 lata, zarabia pewnie większą kasę jak połowa użytkowników forum, no ludzie kiedy jak nie teraz ma odpalić? Czemu nie Resovia teraz? Boi się rywalizacji? A niby z kim tu ma rywalizować, skoro gramy o "środek" tabeli wg połowy ludzi z tego czy innego forum, a nasze przyjęcie woła o pomstę do nieba? To kogo się tu bać? Zwłaszcza, że trener nowy, nowe rozdanie.
Swoją drogą gra na 3ch przyjmujących - Rossard, Perrin, Śliwka - wygląda to nieźle na papierze, zwłaszcza prawe skrzydło 2x lewa ręka :) mogłoby się to dodać

Winiarski i Wlazły w wieku 23 lat grali w podstawowej reprezentacji i zdobyli srebro na MS 2006 - da się???

Z mojego punktu widzenia (nie jestem zagorzałym kibicem, do Rzeszowa mam daleko) cieszę się na myśl o nadchodzącym sezonie i emocjach z nim związanych - ten dreszczyk emocji przy grze ze  środkiem tabeli, bycie szczęśliwym jak się uda pocisnąć faworytów itd itd :) Po prostu małe zwycięstwa będą cieszyć bardziej niż poprzednio :)

mmb

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #849 dnia: Maja 15, 2017, 23:35:14 pm »
Swoją drogą gra na 3ch przyjmujących - Rossard, Perrin, Śliwka - wygląda to nieźle na papierze
Tylko Śliwka ciągle przyjmuje słabo, blok ma jeszcze gorszy i kiepską zagrywkę. Z czołówką grał źle, w końcówkach duża nieregularność w ataku.

Mocno kibicuję Olkowi ale on dla mnie gdzieś zatracił ten swój błysk i duży talent, w Polibudzie to jeszcze jakoś wyglądało (wiadomo, pierwszy sezon w +L), później już nie było tak różowo. Dla mnie on ciągle nie jest gotowy na duże granie, ale popracuje z Fefe, później z naszym Roberto i może będzie większy progres..