Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 318391 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #900 dnia: Maja 17, 2017, 22:09:22 pm »
Leszku, masz rację że ze Śliwki można wyciągnąć więcej, aniżeli pestkę. Jest tylko jeden problem, aby zawodnik dał się "wycisnąć", a nie latał z płaczem do mediów, że pójdzie tam, gdzie będzie grał. Jeżeli uważa, że z urzędu mu się należy miejsce w "6" Resovii, to znaczy, że jest jeszcze niedojrzałym młokosem, który nie wie na czym polega zawodowy sport.
Spokojnie, Sławku. Niewielu mi uwierzy, ale już załatwiłem sprawę. Olo dostanie takiego opiekuna, że szybciutko skończą się żale i płacze. Osobiście przekazałem go pod opiekę Maślakowi, a to nie jest miękka faja. Sam dość długo nie grał, więc wie, jak to smakuje. Ale Maślak się nie żalił. Maślak się wściekał. Pomogło.  ;D
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #901 dnia: Maja 18, 2017, 09:14:29 am »
100 na Kurka - ale przecież my chcemy (przynajmniej niektórzy z piszących tutaj to sugerują) złożyć się na Leona i innych grajków ze światowego topu.  Kwota 1000 czy 2000 padała już tu na forum.
(...)
Na wyspach też są ludzie których stać na bilet za 150 funtów czy karnet za 2100 funtów, nawet są tacy których stać żeby kupić karnet i nie chodzić.
(...)
Niie można porównywać incydentalnego wydatku raz na kilka lat z wydatkami powtarzalnymi tydzień w tydzień. Rozumiem że raz na jakiś czas istnieje możliwość wydania większej sumy na wyjazd. Część ludzi potraktowała wyjazd do Berlina jako rodzaj wakacji. Dodatkowo był to pierwszy FF Resovii.
(...)
Wydaje mi się, że gdyby ponownie Resovia weszła do FF i mecze byłyby w Bydgoszczy ciężko byłoby znaleźć tylu chętnych co na Berlin w podobnych pieniądzach.

1. 100 zł trzeba dołożyć, żeby mieć Kurka, kolejne 200 zł, żeby mieć Kubiaka, no i następne 500 zł, żeby mieć Leona. Matematyka jest nieubłagana. Takie są koszty wynikające z życzeń niektórych Forumowiczów. Oczywistym jest, że każdy będzie się bronił przed wydawaniem tych pieniędzy, jeśli będzie go wyręczał ktoś inny. Tylko, że ten ktoś inny ma dość wyręczania.
Cenę za karnet kształtuje stosunek podaży do popytu. Za 2.000 zł karnety by się zwyczajnie nie sprzedawały. Czyli...nie stać nas na Leona i Andersona. Ale za 600 zł mogłoby dojść do sytuacji...że będzie nas stać na Kurka. Nie widzę problemu. Wystarczy przeprowadzić gradacyjną sprzedaż i można się o tym łatwo przekonać.

2. Podawanie, dla porównania, cen z Wysp Brytyjskich w funtach jest niewłaściwe. Równie dobrze mogę napisać, że strzyżenie męskie w Anglii kosztuje 30 funtów (150 zł). U nas 20 zł. Różnica robi wrażenie.

3. Wydanie na karnet raz w roku pieniędzy jest również...incydentalne. Wydajesz raz do roku. Na swój ukochany klub wystarczy odłożyć dodatkowo 8,50 zł miesięcznie, czyli...równowartość niecałych dwóch piw w Morganie. Miłość to nie tylko przyjemność, ale czasem też wyrzeczenia.

4. A mnie się wydawało, że w trakcie tak marnego sezonu, jak ten ostatni to do Łodzi już nikt się nie wybierze. Jak bardzo się myliłem...   

Vegia

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 708
  • A2
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #902 dnia: Maja 18, 2017, 10:01:30 am »
600zł to my już płacimy   ;D

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #903 dnia: Maja 18, 2017, 10:21:43 am »
Bo realne koszty funkcjonowania Resovii, to 2.000 zł za karnet (zakładając, że wszystkie karnety się sprzedają).
Wielki sport nie bierze się znikąd. Bierze się z pieniędzy.
Nie podawajcie przykładów z piłki nożnej, bo na wielką piłkę nożną Polski nie stać. Stać ją natomiast na wielką siatkówkę, bo jest to sport relatywnie tani. To chyba najtańsza z gier zespołowych. Potrzebuje najmniejszej ilości zawodników. Drużyna koszykówki potrzebuje podobnej ilości, ale europejskie ceny (nie mówiąc już o światowych; patrz: NBA) są na o wiele wyższym poziomie.
Taniość siatkówki wynika stąd, że poza Polską, prawie nikt jej nie ogląda. Rosyjskie kluby muszą dopłacać telewizji, żeby chciała transmitować ich mecze w LM. Ewentualną konkurencją dla nas w oglądalności były tylko Włochy, ale była to konkurencja stosunkowo słaba.
Telewizja żyje z oglądalności i płaci twórcom za to, co jest oglądane. Im więcej jest oglądających, tym więcej telewizja jest skłonna zapłacić.
Tę oglądalność siatkówki zmarnowaliśmy i coraz trudniej będzie ją odbudować.
A ponieważ sponsorzy (głównie państwowi) wycofują się z fundowania kibicom wielkiej siatkówki, to albo ktoś ten ciężar finansowy weźmie na siebie, albo siatkówka będzie coraz mniejsza.
Takie jest odwieczne prawo przyrody.
Bajdurzenie o "prawdziwych kibicach, których nie stać na drogie bilety" jest próbą przysłowiowego zawracania Wisły kijem.
Być może i mnie nie będzie kiedyś stać na karnet (bo życie bywa nieodgadnione). Wtedy powien sobie "Trudno" i pomogę siatkówce oglądając ją w telewizji (za tym też mogą iść pieniądze). Ale dopóki mnie stać, nie biadolę, że jest drogi, choć wolałbym mieć karnet za darmo.
600zł to my już płacimy   ;D
A to dużo czy mało?
Na Kurka za mało.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

tenmisza

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #904 dnia: Maja 18, 2017, 11:21:44 am »
Ha! wreszcie zalogowany, witam wszystkich!... dzięki Adminie za akceptację :D. W sprawie transferów, to nie wiem czemu panuje tutaj taka rezygnacja: Depowski, Śliwka...i koniec??? Jakoś ostatnio na twitterze Marcin Lew wspominał, że widział listę transferową odnośnie pozycji przyjmującego i wcale nie była "smutna". Podobno był na niej Cebulj, ale jako jedna z kilku opcji równorzędnych. Skoro on nie chce, bo nie "czuje PLS" to może trwają po prostu dalsze negocjacje, stąd czekanie z ogłoszeniem zamknięcia transferów

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #905 dnia: Maja 18, 2017, 11:30:14 am »
Ha! wreszcie zalogowany, witam wszystkich!... dzięki Adminie za akceptację :D. W sprawie transferów, to nie wiem czemu panuje tutaj taka rezygnacja: Depowski, Śliwka...i koniec??? Jakoś ostatnio na twitterze Marcin Lew wspominał, że widział listę transferową odnośnie pozycji przyjmującego i wcale nie była "smutna". Podobno był na niej Cebulj, ale jako jedna z kilku opcji równorzędnych. Skoro on nie chce, bo nie "czuje PLS" to może trwają po prostu dalsze negocjacje, stąd czekanie z ogłoszeniem zamknięcia transferów
Witaj :)
Czytając Pana Lwa sam sobie krzywdę robisz ;D
Po prostu rzucił hasłem ze "lista nazwisk" w domyśle chodzi o te które plotki głoszą. Uwierz nikt Lwa w klubie nie upowarzynił do jakich kolwiek dokumentów zawierających nazwiska  ::) tylko przez znajomości która ma jako były zresztą dziennikarz, zna takie czy inne ciekawostki :D
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2017, 11:38:05 am wysłana przez tomi92 »

ollo0

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #906 dnia: Maja 18, 2017, 11:50:57 am »
Wczoraj pojawiła sie przez chwile plotka o Marshallu ale według mnie 37 letni zawodnik nie jest potrzebny Resovii

tenmisza

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #907 dnia: Maja 18, 2017, 11:57:53 am »
Czytaniem nikt jeszcze krzywdy sobie nie zrobił  ;) Ale nawet jeżeli Pan Lew głosi jakieś plotki czy ciekawostki, to jak sam wspomniałeś zna je dzięki znajomościom z ludźmi z klubu, więc raczej nie są one wyssane z palca. Ja myślę, że klub jeszcze szuka/negocjuje, pytanie tylko, czy kogoś znajdzie, bo jakoś ostatnio PLS zrobiła się mało atrakcyjna dla uznanych graczy.

tenmisza

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #908 dnia: Maja 18, 2017, 12:18:43 pm »
A tak btw, na jednym z głównych portali informacyjnych wisi tytuł "Transferowy sukces Skry...", myślę.... może wyjęli kogoś z Kazania, Modeny albo Civitanovy...., a tu Penczew przedłużył kontrakt..... Pytanie więc, czy aż tak mało atrakcyjna stał się PLS?, czy może aż tak dobrych pr-owców mają w Bełku? :D

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #909 dnia: Maja 18, 2017, 13:20:14 pm »
Czytaniem nikt jeszcze krzywdy sobie nie zrobił  ;) Ale nawet jeżeli Pan Lew głosi jakieś plotki czy ciekawostki, to jak sam wspomniałeś zna je dzięki znajomościom z ludźmi z klubu, więc raczej nie są one wyssane z palca. Ja myślę, że klub jeszcze szuka/negocjuje, pytanie tylko, czy kogoś znajdzie, bo jakoś ostatnio PLS zrobiła się mało atrakcyjna dla uznanych graczy.
Skłaniam się jednak do stwierdzenia że 6'tka już jest teraz jak już zostało wspomniane pare postów wcześniej, czeka Nas drugi etap czyli szukanie okazji jeśli jakaś będzie nawet po ME :)