Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 318032 razy)

Vegia

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 708
  • A2
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1000 dnia: Maja 21, 2017, 00:07:34 am »
Oglądając pożegnanie Igły, przykro mi się trochę robi, że z klubu odszedł tak nijako

Mnie też naszła ta refleksja...  :(

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1001 dnia: Maja 21, 2017, 08:31:21 am »
Oglądając pożegnanie Igły, przykro mi się trochę robi, że z klubu odszedł tak nijako
Taki klimat. "Nie ma czasu". Na nic nie ma czasu.
Wszyscy (włącznie z kibicami i Ignaczakiem) są bardzo zajęci.
Były czasy, gdy na trening przed ważnym meczem przyszło 3.000 kibiców. Później wszyscy się na wszystkich nadąsali i z tym nadąsaniem żyliśmy sobie przez 2 lata. Jak to w piaskownicy. W niczym to nikomu nie pomogło, ale ktoś komuś coś pokazał. Tylko nie wiadomo kto, komu, co i po co.
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2017, 08:33:25 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Vegia

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 708
  • A2
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1002 dnia: Maja 21, 2017, 11:56:34 am »
Myślę że dla Igły ( i Alka, bo odchodzili w tym samym czasie) wielu kibiców znalazłoby czas. Konferencja jako pożegnanie tych Zawodników ( napisane wielką literą nieprzypadkowo) to nieporozumienie. Wiem, ze to stare dzieje ale jakoś tak oglądając wczoraj Spodek trochę smutno się zrobiło. Jest jeszcze jedna hala, na której taka impreza powinna się odbyć.
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2017, 12:39:10 pm wysłana przez repres1 »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1003 dnia: Maja 21, 2017, 13:01:13 pm »
Sytuacja Alka i Igły była trochę inna.
Alek nie kończył kariery, więc na urządzanie mu pożegnania naprawdę nie było czasu. Do końca (poważnie) niegocjował z klubem. Przeszedł do innego klubu.
Z Krzyśkiem do końca nie było wiadomo: kończy czy nie kończy.
Igła negocjował ze Skrą (nie mam o to pretensji, chodzi o sam fakt) i bodajże z Warszawą. Te "oferty" okazały się niepoważne i wtedy podjął decyzję o zakończeniu kariery.
Nie wiem, co stanęło na przeszkodzie w organizacji jakiegoś godnego pożegnania. Myślę, że tylko to, że tam, gdzie trzeba wykazać odrobinę taktu, zachowujemy się najczęściej jak słoń w składzie porcelany.
Wiem, że chociaż Igła zakończył karierę reprezentacyjną wcześniej niż klubową, pożegnanie zorganizowano dopiero wczoraj.
Myślę, że klub przed nadchodzącym sezonem powinien zorganizować jakąś imprezę dla Igły. Za późno z pewnością nie jest.
Może powinniśmy pomyśleć o czymś "trwałym" dla zawodników, którzy w Resovii postanowili zakończyć karierę zawodniczą albo dla zawodników, którzy w Resovii byli zawodnikami znaczącymi? Sytuacja Ignaczaka jest bardzo mocnym impulsem do takich przemyśleń.
Może ktoś założy nowy wątek: "Nie pytaj, co Resovia może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, co ty możesz zrobić dla Resovii". Jesteśmy kibice czy konsumenci-widzowie?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Kuba

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 183
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1004 dnia: Maja 21, 2017, 16:13:18 pm »
Po usunięciu P. Karbarza jak jest każdy widzi. Wszyscy wiedzą tylko nikt nie napisze prawdy. Jaka jest pozycja naszych działaczy w polskiej siatkówce każdy wie .  Żadna. Jakieś pisma do prezesów nikogo nie interesują.Nie wszystko załatwimy marketingiem.  Nawet nowy trener nie poprawił wizerunku. Przyszedł tylko Rusek. Inni nie mieli wyjścia. Pozostanie p. Kowal i znowu cień Travicy będzie krążył w Rzeszowie.  Potraktowanie Ignaczaka to delikatnie mówiąc skandal. Myślałem że Klub Kibica coś wymyśli. Igła zasłużył na inne pożegnanie. 
Jeszcze jedna sprawa. Podobno od września zaczyna się przebudowa hali . Gdzie będziemy grać? To ważne dla karnetowiczów. Powinno być jakieś stanowisko klubu przed rozpoczęciem sprzedaży.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1005 dnia: Maja 21, 2017, 16:48:16 pm »
Jaka jest pozycja naszych działaczy w polskiej siatkówce każdy wie .  Żadna. Jakieś pisma do prezesów nikogo nie interesują.
I to jest właśnie niewłaściwe postawienie problemu.
Żyjemy w Polsce, czyli w kraju, w którym nie działa siła argumentu, tylko działa argument siły. Listy nikogo nie interesują? A co interesuje? Wódeczka w zaciszu pokoi hotelowych? No to se bądźmy krajem załatwiaczy. A kibice niech dalej narzekają. I na dodatek niech wyśmiewają tych, którzy piszą listy zamiast pić wódeczkę i być "skutecznym". Rzeczywiście, nie można się nadziwić tej "skuteczności".
Myślę, że powinniśmy się pośmiać wspólnie, jaka to niezguła jest z tego Górskiego. Listy pisze. Z księżyca spadł, czy co? Powinien brać przykład z Ryszarda Ochódzkiego - prezesa KS Tęcza, który bez pieniędzy i bez publiczności przez tyle lat utrzymywał klub w "zawodowej" lidze. I ani jednego listu nie napisał!
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1006 dnia: Maja 21, 2017, 16:59:16 pm »
Liczy się skuteczność, a Górski poległ na całej linii :P
Ciekawe jakie ceny karnetów wymyśli?

kilogram

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1007 dnia: Maja 21, 2017, 18:35:23 pm »
https://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/688712/facundo-conte-zagra-w-zaksie-kedzierzyn-kozle

Tylko ciekawie jakby to miało wyglądać, chyba tylko w lidze mistrzów by grał :P Chyba, że Deroo odchodzi, bo z tego co widzę to chcieli też Sandera.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1008 dnia: Maja 21, 2017, 21:40:22 pm »
Liczy się skuteczność, a Górski poległ na całej linii :P
Taka "skuteczność" liczy się jedynie wśród ludzi nieodpowiedzialnych i bez wyobraźni.
Górski wygrał więcej niż się komukolwiek wydaje.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1009 dnia: Maja 21, 2017, 23:12:40 pm »
Liczy się skuteczność, a Górski poległ na całej linii :P
Ciekawe jakie ceny karnetów wymyśli?

Cóż, nie kupił nam Kurka to i cen karnetów nie zmieni. Z terminów zawartych kontraktów wynika, że nasz klub ma zagwarantowane przez Dobrodzieja dwuletnie, niższe niż w poprzednich sezonach, finansowanie. Nie chcemy dołożyć od siebie to mamy na tyle, na ile Dobrodziej da.
Jeśli za dwa lata naszym sponsorom będzie się jeszcze mniej chcieć nam dać to znowu będziemy tylko narzekać i biadolić na nasz los.
I znowu jedynym winnym będzie...kto?
Może zaczniemy wreszcie wymagać od siebie i to my spróbujemy zmienić ten karkołomny system, który uwstecznia nas rozwojowo. Wystarczy dołożyć własną cegiełkę do tej bardzo pożytecznej roboty, którą wykonał już Górski. Bo to właśnie Górski zapewnił nam szersze niż tylko Góralowe wsparcie sponsorskie.
Właśnie wróciłem z czterodniowych MP w pływaniu w Lublinie. Trochę zdążyłem zgłębić zasady panujące w PZP. Jako przedsiębiorca nie "wrzuciłbym" do tej organizacji złamanego grosza. Owszem, indywidualnego zawodnika jest sens wspierać, ale system "pokoików hotelowych", o których pisze Repres, toczy rakiem cały system. Tłamsi i niszy młodych i ambitnych trenerów. Nie pozwala na przebicie się kreatywnych ludzi. Niszczy dyscyplinę.
Czym siatkówka różni się od innych dyscyplin? Na razie tylko tym, że kiedyś pewien prezes mniej albo więcej świadomie zdecydował, że podporządkuje statut związku telewizji Polsat. Dzięki temu w krótkim czasie stała się, wg wielu badań, dyscypliną narodową w Polsce.
Ale powolutku wracamy do punktu wyjścia.   
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2017, 23:15:35 pm wysłana przez repres1 »