Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 318169 razy)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1140 dnia: Sierpnia 09, 2017, 18:15:12 pm »
A jakie znaczenie ma nazwa dokumentu, którego zawodnik bezpodstawnie nie chce respektować?

Rozumiem, że pan menadżer tłumaczy bezpodstawne rozwiązanie kontraktu przez zawodnika, którego reprezentuje tym, że... w przeszłości inne kluby też rozwiązywały kontrakty z jego klientami (jak twierdzi też bezpodstawnie) i on z tego nie robił "wielkiego halo" i tym, że zmuszanie zawodnika do gry w drużynie, w której ma podpisany kontrakt ale nie chce grać, jest... niekorzystną sytuacją dla klubu.

Acha...
A właściwie: hahahahahahahaha...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2017, 18:24:07 pm wysłana przez wog »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1141 dnia: Sierpnia 09, 2017, 18:38:12 pm »
Wogu, ja rozumiem, że Ty nie rozumiesz. Problem w tym, że mało kto to rozumie i pewnie tak zostanie. Bo mało kto jest zdolny do myślenia o następnym kroku. A już o dwóch kolejnych krokach...
Właśnie dlatego, że mało kto to rozumie, polska siatkówka klubowa systematycznie marnieje i marnieć będzie - obojętne: z Perrinem w +L czy bez Perrina w +L.
"...szlachta na koń wsiędzie,. Ja z synowcem na czele i? - jakoś to będzie !".
Sprawa Perrina interesuje mnie niewiele, bo co to za "sprawa"? Ot, bełkot menedżera, podobny do bełkotu przy "sprawie Penczewa". Tam menago wymiękł, no to teraz testuje mocniejszy nacisk. Się zobaczy, z jakim skutkiem.
"Zawodnik podpisał - zawodnik ma grać" - no to Penczew nam zagrał, czyli wypełnił kontrakt. I co? I poszedł do Skry Bełchatów. Jaki z tego wniosek? Każdy niech sobie wyciąga, jaki chce.
Dla mnie wniosek jest jeden: ten menago nie powinien zakontraktować ani jednego swojego zawodnika w żadnym klubie +L. Ten pan nie powinien być mile widziany w dobrym towarzystwie. Zamknięcie polskiego rynku przed takimi osobami jest dla mnie czymś oczywistym.
Ale tak się nie stało i nie stanie. Dlaczego?
Pamiętacie "sprawę Boćka" i wygibasy na temat ustnej umowy?
Sami się nie szanujemy, więc i inni nie będą nas szanować.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1142 dnia: Sierpnia 09, 2017, 18:40:05 pm »
A jakie znaczenie ma nazwa dokumentu

Ma kluczowe znaczenie.

Wątpie jednak by wersja serba była prawdziwa.
W końcu.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1143 dnia: Sierpnia 09, 2017, 18:50:55 pm »
Ma kluczowe znaczenie.

Wątpie jednak by wersja serba była prawdziwa.

Przyjmijmy, że jest prawdziwa. Jakie ma znaczenie?

--------------------------------------
Niczego innego poza "argumentami" ad personam ("Wogu, ja rozumiem, że Ty nie rozumiesz") z Twojej strony się nie spodziewałem. Nie zawiodłem się.
Pozdrawiam

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1144 dnia: Sierpnia 09, 2017, 19:21:56 pm »
Odnośnie managera i jego oświadczenia. Próbuje robić z kibiców idiotów, powołując się na to, że w profesjonalnym sporcie takie zachowanie jest normalne. Przecież to kpina.

Niech ktoś mi wskaże inną dyscypilnę sportu w której takie cyrki są dozwolone. Nie ma takiej a jak jest taka sytuacja to jest kara i zawieszenie i nie ma licytowania, że to pre-kontrakt czy kontrakt.

Jeśli te sytuacje pozostaną bez zdecydowanych działań światowej i europejskiej Federacji to już całkowicie siatkówka zejdzie na psy.
Pachnie totalną amatorką w której liczy się tylko kasa i brak zasad.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1145 dnia: Sierpnia 09, 2017, 19:41:02 pm »
Wogu, naprawdę rozumiem, ze Ty nie rozumiesz. Co w tym "ad personam"?
Jak mogę inaczej potraktować Twoją wypowiedź "w tym konkretnym przypadku", gdy moja wypowiedź dystansuje się od "tego konkretnego przypadku"? "Ten konkretny przypadek" jest mi dość obojętny.
Zadajesz mi pytanie (cytuję): "O jakim "niezrozumieniu współczesnego, zawodowego sportu" piszesz w tym konkretnym przypadku...?".
Akurat "ten przypadek" ma dla mnie i dla moich wywodów niewielkie znaczenie. Niech se Perrin u nas gra albo niech se nie gra. I tak z Perrinem w składzie nie wygramy LM.
-------------------------------------------------
Jupi, masz sporo racji. Jest jednak po drodze kilka drobiazgów. Np. w jakim języku sporządzono umowę? Warto zapytać np. Andrzeja Grzyba, czy umowa pomiędzy Zenitem a Leonem została sporządzona po rosyjsku, po angielsku, po włosku czy po hiszpańsku? Coś mi się wydaje, że po rosyjsku, ale mogę się mylić.
To niby drobiazg, ale... Przecież "problem" leży (zdaniem zawodnika) w przedrostku "pre". Jest ten przedrostek czy go nie ma?
Po co mielibyśmy podpisywać jakąkolwiek umowę przedwstępną ("pre")? Tego też chyba nie wie nikt.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2017, 19:46:27 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1146 dnia: Sierpnia 09, 2017, 19:54:58 pm »
Jak mogę inaczej potraktować Twoją wypowiedź "w tym konkretnym przypadku", gdy moja wypowiedź dystansuje się od "tego konkretnego przypadku"? "Ten konkretny przypadek" jest mi dość obojętny.
Zadajesz mi pytanie (cytuję): "O jakim "niezrozumieniu współczesnego, zawodowego sportu" piszesz w tym konkretnym przypadku...?".
Akurat
"ten przypadek" ma dla mnie i dla moich wywodów niewielkie znaczenie.

No to przypomnijmy:
(...) Myślę jednak, że problem jest zupełnie innego rodzaju, a "sprawa Perrina" (o ile taka w ogóle występuje) jest jedynie symptomem pewnej naszej wady - nierozumienia współczesnego, zawodowego sportu.
Czy nam się to podoba, czy nie, we współczesnym sporcie...........

Tyle w temacie.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1147 dnia: Sierpnia 09, 2017, 20:08:12 pm »
Wogu, naprawdę rozumiem, ze Ty nie rozumiesz. Co w tym "ad personam"?
Jak mogę inaczej potraktować Twoją wypowiedź "w tym konkretnym przypadku", gdy moja wypowiedź dystansuje się od "tego konkretnego przypadku"? "Ten konkretny przypadek" jest mi dość obojętny.
Zadajesz mi pytanie (cytuję): "O jakim "niezrozumieniu współczesnego, zawodowego sportu" piszesz w tym konkretnym przypadku...?".
Akurat "ten przypadek" ma dla mnie i dla moich wywodów niewielkie znaczenie. Niech se Perrin u nas gra albo niech se nie gra. I tak z Perrinem w składzie nie wygramy LM.
-------------------------------------------------
Jupi, masz sporo racji. Jest jednak po drodze kilka drobiazgów. Np. w jakim języku sporządzono umowę? Warto zapytać np. Andrzeja Grzyba, czy umowa pomiędzy Zenitem a Leonem została sporządzona po rosyjsku, po angielsku, po włosku czy po hiszpańsku? Coś mi się wydaje, że po rosyjsku, ale mogę się mylić.
To niby drobiazg, ale... Przecież "problem" leży (zdaniem zawodnika) w przedrostku "pre". Jest ten przedrostek czy go nie ma?
Po co mielibyśmy podpisywać jakąkolwiek umowę przedwstępną ("pre")? Tego też chyba nie wie nikt.

"Karolina Korbecka: Nadal będzie pan wystepować w Polsce w barwach Asseco Resovii. Co zadecydowało o przedłużeniu pana kontraktu ?
John Gordon Perrin (przyjmujący Asseco Resovii): Od samego początku nosiłem się z zamiarem pozostania w Rzeszowie, bo to jest bardzo dobry klub, który jest świetnie zorganizowany. W trakcie rozgrywek nie chciałem jednak niczego deklarować i mówić głośno o negocjacjach kontraktowych, zwłaszcza kiedy byliśmy na etapie play-offów. Czekałem więc z podpisaniem nowej umowy na odpowiedni moment i cieszę się, że zostałem w Asseco Resovii."


Tak to tylko tu zostawię. Chciał zostać w Resovii mając podpisany pre kontrakt...? ciekawe.


« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2017, 20:09:53 pm wysłana przez jupi_1991 »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1148 dnia: Sierpnia 09, 2017, 21:05:36 pm »
Menadżer ordynarnie kłamie.  Perrin podpisał nowy kontrakt. Ubiegły się skończył. Żadnego dwuletniego nie było. Resovia nie podpisuje żadnych przed kontraktów. Bo po co? Myślę, iż jesteśmy na tyle rozpoznawaną marką iż nie musimy tak się bujać z zawodnikami pokroju Perrina. Dobry zawodnik, ale nie gwiazda.
Swego czasu w środowisku krążylo info, iż ten Serb znalazł dojście do ucha prezesa i wciska nam swoich klientów tabunami. Mógłbym zaryzykować stwierdzenie, iż większość obcokrajowców było od niego.  Coś sie skończyło i się na nas wypina. Chce dać nam pstryczka w nos.
Teraz juz gra jest o coś więcej. Chodzi o reputację klubu. Menadżer Perrina pisze pośrednio, iż sami jesteśmy sobie winni bo nie wiemy co podpisujemy. Czy aby na pewno?  Liczę na mocną odpowiedź ze strony klubu. Ale nie w prasie ale poprzez federacje.  Zawieszenie Perrina powinno dać do myślenia. A nie jesteśmy sami bo Jastrzębie jedzie na tym samym wózku.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1149 dnia: Sierpnia 10, 2017, 00:53:22 am »
Nie ma czegoś takiego jak prekontrakt w przypadku Perrina  jest za to luka w przepisach FIVB, którą menadżer wykorzystuje, dlatego też umowę nazywa "wstępną". Był gdzieś wywiad o tym z Malke i pisał na TT. Praktycznie żaden kontrakt zagraniczny nie jest ważny, dopóki nie zatwierdzi go FIVB. A zatwierdzają podobno we wrześniu.

Druga sprawa jest taka, że zawodnicy często sami nie wiedzą co podpisują. Wierzą menadżerowi na słowo. Perrin jest pewnie przekonany, że podpisał prekontrakt, który może zerwać.

Umowy z zagranicznymi na pewno są po angielsku bo trafiają do FIVB.