Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 318134 razy)

Greg

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 214
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1200 dnia: Sierpnia 17, 2017, 09:05:01 am »
Tak przypadkiem Conte nie jest wolny?
Oj chciałbym zobaczyć Conte w naszym pasiaku, ale z tego co pamiętam to ma kontrakt

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1201 dnia: Sierpnia 17, 2017, 11:46:59 am »
Z pewną ulgą patrzę jak znika ze składu "magia nazwisk". Jakoś tych nazwisk nie potrafiliśmy ustabilizować w swoim składzie. Tak naprawdę to udali nam się Alek, Igła i Jochen. Trochę Lotman. Tichy dobrze zaczął. Reszta? Była i, właściwie, tyle można o nich powiedzieć. Przyszli i poszli. Albo pozbywaliśmy się zawodników, albo oni się nas pozbywali. Niby to norma we współczesnej siatkówce, ale czy powinniśmy się do tej normy dostosowywać?
Niby "wszystko przez Travicę i Kowala", ale czy aby na pewno?
Gdyby zrobić remanent naszych składów z medalowych lat, to przewinęło się przez nasz skład kilku fajnych zawodników (np. Grozer, Redwitz, Ivović), którzy powinni przez długie lata decydować o obliczu Resovii, ale "czynniki obiektywne" i tym podobne ble, ble, ble.
Łukasz Perłowski to osobny temat.
Chyba coś robiliśmy nie tak.
Nasze "techniczne" podejście do zawodników nie bardzo (w mojej ocenie) się sprawdza.
Zastanawiam się, czy nie warto robić drużyny wokół kogoś znaczącego. I jakoś nie mam przekonania, że powinna to być osoba trenera (z całym szacunkiem dla Roberto). Nie wiem, czy powinien to być atakujący, rozgrywający czy przyjmujący (libero i środkowi raczej się do tej funkcji nie nadają), ale powinniśmy mieć kogoś, kto przez kilka (dobrych) lat, a może nawet przez kilkanaście będzie "poza zasięgiem" klubów rosyjskich, włoskich, chińskich, japońskich czy tureckich. Nie chodzi mi o pewniaka w składzie, bo takich pewniaków zawsze można mieć. Nie chodzi mi o zawodnika, do którego posyła się najważniejszą piłkę. Nie potrafię dziś powiedzieć, czy powinien to być "drugi Wlazły", "drugi Zagumny" czy "drugi Juantorena". Niechby to był nawet Rossard, Śliwka (mało prawdopodobne) albo (w przyszłości) Fornal, ale w końcu trzeba kogoś takiego znaleźć i na niego postawić.
Dziś nie potrafię powiedzieć, czy powinien to być zawodnik na miarę medalu mistrzostw Polski, złota mistrzostw Polski czy na miarę zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Dziś wygląda na to, że bliżej nam będzie do poziomu medalu mistrzostw Polski niż LM (czyżby "klątwa nowej hali"?), ale i to jestem w stanie zaakceptować i tym się cieszyć. Tylko niech ktoś taki nareszcie będzie.
Trochę "zmarnowaliśmy" pod tym względem Alka (mało przydatne i mało produktywne zestawianie go z Fabianem), ale nie mam o to pretensji. Alek i tak jest dla mnie "poza zasięgiem" innych. Nawet tych, którzy zagrali w finale LM.
Spróbujmy przemyśleć taki model. Warto.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Wronka

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 316
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1202 dnia: Sierpnia 17, 2017, 17:57:43 pm »
Ja tylko mam nadzieję, że widowisko, które nas czeka warte będzie zainwestowanych środków. Wynik sportowy pewnie będzie oceną nowego trenera choć dałbym mu odrobinę luzu. Chciałbym w tym roku oglądać mecze piękne, zacięte, zwycięskie - kolejność dowolna. Mam też nadzieję, że moje mizerne pińcet złotych w jakikolwiek sposób wspiera wielką Resovię... Koszulkę i durne nakrycia głowy pomijam.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2017, 17:59:30 pm wysłana przez Wronka »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1203 dnia: Sierpnia 17, 2017, 20:38:27 pm »
Akurat to zależy przede wszystkim od nas.
Mam nadzieję, że epokę (a wlasciwie "epoczkę") wzajemnych dąsów mamy za sobą. Mam nadzieję, że ten sklad będzie grał z kibicami i dla kibiców. M.in. dlatego, bez większego żalu pożegnałem Perrina. Jakoś mi nie pasował do klimatu "dawnego" Podpromia.
Wynik jest sprawą, dla mnie, drugorzędną, bo, jak większość kibiców, przeżyłem już wszystkie wyniki. Wyjątek to zwycięstwo w LM, ale to chyba nie będzie mi dane.
Zawodnicy mają ogromną szansę odbudowania dawnych relacji z kibicami - na dobre i na złe. Na kibiców z pewnością będą mogli liczyć. Mam nadzieję, że skorzystają z tej szansy.
Cokolwiek się nie wydarzy: zwycięstwo czy porażka, trzeba pamiętać, że prawdziwe widowisko możemy stworzyć tylko wspólnie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Toms

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 609
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1204 dnia: Sierpnia 18, 2017, 10:28:46 am »
teraz każde zwycięstwo będzie cieszyło podwójnie... minusem jest to że trzeba będzie się przyzwyczaić znowu do porażek z czołówką :)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1205 dnia: Sierpnia 18, 2017, 11:13:50 am »
Eeee tam..., spasionym kotom trochę diety dobrze zrobi. Przecież w ubiegłym sezonie nawet łomot, jaki sprawiliśmy Zaksie, był tłumaczony "ciężkim treningiem siłowym" i zwycięstwo nie cieszyło.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1206 dnia: Sierpnia 18, 2017, 14:02:01 pm »
A ja dużą nadzieję pokładam w nowym trenerze przygotowania fizycznego.
Skok jakościowy naszej gry po odejściu Miale był ogromy, Andrzej Zahorski dał naszym skrzydła dzięki którym i wyżej skakali i szybciej biegali od rywali. Ostatnie sezony po odejściu Andrzeja to była padaka w kondycji, szybkości, skoczności zawodników. Nie mówiąc już o rozgrzewce przed meczem - każdy coś tam sobie machał.
Mam nadzieję, że znowu zobaczmy power na boisku  ;)

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1207 dnia: Sierpnia 18, 2017, 14:25:56 pm »
A ja dużą nadzieję pokładam w nowym trenerze przygotowania fizycznego.
Skok jakościowy naszej gry po odejściu Miale był ogromy, Andrzej Zahorski dał naszym skrzydła dzięki którym i wyżej skakali i szybciej biegali od rywali. Ostatnie sezony po odejściu Andrzeja to była padaka w kondycji, szybkości, skoczności zawodników. Nie mówiąc już o rozgrzewce przed meczem - każdy coś tam sobie machał.
Mam nadzieję, że znowu zobaczmy power na boisku  ;)
Ja osobiście również w tym aspekcie pokładam nadzieje  :)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1208 dnia: Sierpnia 20, 2017, 21:57:59 pm »
...niektórzy Resoviacy bez wątpienia formy nie tracą...
Jak miałbym wybierać do Resovii na przyjęcie pomiędzy Cupkovicem, a Panem z linka poniżej to chyba nie miałbym problemu  :)

https://www.instagram.com/p/BYBYuHLjGFx/?hl=pl&taken-by=plotman6
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2017, 22:00:25 pm wysłana przez leon »

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1209 dnia: Sierpnia 21, 2017, 09:17:59 am »
Chyba większość chciałaby Alka lub Paul w miejsce Perrina

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk