Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 318448 razy)

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1230 dnia: Sierpnia 22, 2017, 15:57:52 pm »
Tomi, a jaka jest różnica pomiędzy zerwaniem kontraktu z Resovią a zerwanie kontraktu z Zenitem? Taka, że Zenit proponuje kontrakty bardziej zbliżone wartościowo do tych z Chin? A jak Chińczyk zechce przebić kontrakt Leona powiedzmy trzykrotnie w zamian za zerwanie kontraktu z Zenitem, to też napiszesz, że w gruncie rzeczy to się mu nie dziwisz bo za taką "kupę kasy" to...?

Mógłbyś jednak sprecyzować dlaczego ZAKSIE i Skrze
 "nie kalkuluje się walka o sprawiedliwość" bo "lepiej dla nich jest mieć dobre relacje z Panem Matijasevicem"?

Jak ta sprawa się zakończy, czas pokaże. Rozumiem, że Ty się już pogodziłeś z tym, że menadżer lub zawodnik może czasem postąpić nieuczciwe i bezpodstawnie zerwać kontrakt i "za kupę kasy" pójść do Chin. Ja się z tym nie pogodziłem. I cieszę się, że mój klub też się z tym nie pogodził i, nie płacząc nad rozlanym mlekiem i nie zaklinając rzeczywistości, walczy o elementalną uczciwość.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1231 dnia: Sierpnia 22, 2017, 16:14:48 pm »
Leon, oczywiście, że biznes nie znosi obrażania się. Tyle tylko, że tu nie chodzi o obrażanie się tylko o elementarną uczciwość. I robieniem sobie na złość nazwałbym robienie interesów z kimś kto już raz cię próbował wykiwać. Ja z takimi ludźmi jeżeli mogę (a tutaj można bo jest tysiące zawodników, których pan Matijasevic nie reprezentuje) interesów nie robię już NIGDY.
Zgadzam się, że decyzje o zerwaniu umów to decyzje głównie Perrina i Tillie, ale:
1. To Matijasevic "znalazł" oferty dla zawodników (dużo więcej przypadków niż tylko dwa powyższe), którzy mają już podpisane umowy.
2. Sam na tym też dobrze zarobił. I nie mam pretensji o to, że menadżer zarabia. Mam pretensję o to JAK menadżer (i zawodnicy też) zarabia.
Powtórzę: z takimi ludźmi ja interesów nie robię. NIGDY.
Kogo to będzie obchodzić, że mój klub nie zgadza się na takie metody i nie współpracuje z ludźmi nieuczciwymi? Mnie! Ba, dla mnie będzie to BARDZO WAŻNE. Ważniejsze od miejsca, które zajmiemy w jakiś rozgrywkach...

Hmmm...zatem jeśli Tibo zaliczy u nas genialny sezon 2017/2018 i będzie chciał u nas zostać, i nie zmieniać agenta to my mamy walnąć focha i nie przedłużyć kontraktu? No bo jak nigdy to nigdy!
Alka też już pewnie w Resovii nie zobaczymy.
Trochę się zastanawiam, czy to bardziej romantyczne, czy może...a nieważne.
-----------------------------------------------
Dla jasności dodam, bo jest wielu takich którzy patrzą na świat zero...jedynkowo...wychodząc z założenia, że jak ktoś krytykuje PiS to na pewno jest za Platformą (lub odwrotnie, jak kto woli)...
Byłem, jestem i będę za absolutnym dotrzymywaniem umów. Zarówno tych pisemnych, jak i ustnych. W przypadku Matijasevica, Perrina i Tille mamy do czynienia z ludźmi nieuczciwymi. Ocena jest jednoznaczna. Tylko, że...nie otacza nas idealny świat.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1232 dnia: Sierpnia 22, 2017, 16:50:33 pm »
Tak Leon, "nigdy" znaczy nigdy.
Pisałem o tym już wcześniej. Jeżeli pozostanie Tibo miałoby się wiązać ze współpracą z panem Matijasevicem to... choćby miał on nie wiem jak genialny sezon... Trudno. Tym bardziej, że po tym genialnym sezonie, w okolicach sierpnia pan Matijasevic znowu mógłby sobie przypomnieć, że w Chinach płacą lepiej.
Dotyczy to również takich ikon jak Alek. Dla mnie on powinien mieć ZAWSZE miejsce w Resovii. Ale jak miałoby się to wiązać ze współpracą z Panem Matijasevicem... Przykro...
Powtórzę po raz kolejny: z ludźmi, którzy raz mnie oszukali albo choćby próbowali oszukać, ja interesów więcej nie robię. NIGDY.
A że swiat dookoła nie jest idealny... Nie jest. Ale jest w dużej mierze taki, jaki sami go sobie urządzimy...

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1233 dnia: Sierpnia 22, 2017, 19:09:16 pm »
Z ludźmi nieuczciwymi nie ma sensu się zadawać. Raz oszukał i trudno zaufać, iż nie zrobi tego ponownie.
Politykę klubu może wyznaczać postępowanie Adama Górala.  Zagumny coś mógłby powiedzieć na ten temat. A później drogę do Resovii miał już zamkniętą.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1234 dnia: Sierpnia 22, 2017, 20:30:44 pm »
Świat jest pełen usługodawców. Znacznie mniej jest chętnych, żeby za usługi płacić. Świat nie jest idealny i nie o ideał tu chodzi. Zaufanie buduje się mozolnie, ale traci się je bardzo łatwo.
Nie mam pojęcia, czy pan M. poradzi sobie bez Resovii. Chyba tak. Jestem jednak pewny, że Resovia poradzi sobie i bez pana M., i bez jego podopiecznych.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1235 dnia: Sierpnia 23, 2017, 08:02:54 am »
Myślę, że powinniśmy pójść dalej i już zwolnić Tibo. No...przynajmniej nie dać mu pograć w tym sezonie. No bo jeśli damy mu pograć to przecież jego notowania mogą wzrosnąć, a co za tym idzie, jego agent w następnym sezonie może więcej zarobić. Toż to niedopuszczalne!
Nie wiem w którym momencie Matijasevic bierze prowizję, ale jeśli pobiera ją sukcesywnie, to absolutnie powinniśmy, w ramach podniesienia swojej godności osobistej i honoru, odmówić wypłat temu oszustowi. Resovia na pewno sobie bez Tibo poradzi. I to już w tym sezonie.
A co mi tam: na złość mamie odmrożę sobie uszy.
Wiecie co...piękne to i romantyczne. Coś w sobie, my Polacy mamy. Romantyzm nas pochłania.
Nie zastanawialiście się kiedyś dlaczego, w naszej bogatej historii zrywów powstańczych, prawie w ogóle nie świętujemy tego jedynego zwycięskiego, a najwięcej uwagi poświęcamy tym najbardziej tragicznym w skutkach?
Pewnie nawet zdecydowana większość Polaków nie wie, które powstanie było zwycięskie i skuteczne.
-------------------------------------------------------------
Jak dla mnie głównym oszustem (idąc terminologią A : ) ) w tej sytuacji jest Perrin. Agent robi swoje i spełnia życzenia oraz wymagania swojego klienta. Nie jest bez winy, bo przyczynił się do obecnego stanu rzeczy, ale...to nie z Matijasevcem mieliśmy umowę. Wszelkie konsekwencje dotyczące zawartej umowy obciążają jej strony. A dla nas stroną był Gordon. Może na przyszłość zawierajmy w umowach zapisy o odpowiednio wysokich karach za odstąpienie lub zerwanie umowy?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2017, 08:06:23 am wysłana przez leon »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1236 dnia: Sierpnia 23, 2017, 08:07:08 am »
A dlaczego Alek teraz miałby rezygnować z lepszego kontraktu? Gdzie sens, gdzie logika?
O Alku tak sobie wtrąciłem. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zaoferować lepszych warunków niż w Turcji to nie ma sensu zaczynać rozmrozmowy.

Przemawia przeze mnie trochę tęsknota za ludźmi dla których Resovia była czymś więcej .

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1237 dnia: Sierpnia 23, 2017, 10:04:55 am »
Andrey Kutsmus na testach. Rynek puściutki.
https://twitter.com/FLPman7/status/899711047573135360

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1238 dnia: Sierpnia 23, 2017, 10:17:53 am »
Leon, serio z wpisów tutaj wywnioskowałeś, że komuś chodzi o to żeby Matijasevicowi nie dać zarobić?
Serio uważasz, że w całej tej sprawie chodzi o "podniesienie swojej godności osobistej i honoru"?

Do dalszej części wpisu nawet się nie odniosę bo rynce mnie opali...

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1239 dnia: Sierpnia 23, 2017, 11:06:24 am »

Jak dla mnie głównym oszustem (idąc terminologią A : ) ) w tej sytuacji jest Perrin. Agent robi swoje i spełnia życzenia oraz wymagania swojego klienta. Nie jest bez winy, bo przyczynił się do obecnego stanu rzeczy, ale...to nie z Matijasevcem mieliśmy umowę. Wszelkie konsekwencje dotyczące zawartej umowy obciążają jej strony. A dla nas stroną był Gordon. Może na przyszłość zawierajmy w umowach zapisy o odpowiednio wysokich karach za odstąpienie lub zerwanie umowy?

...rynce Ci opadli na tę część mojego wpisu?
No cóż, to mnie też opadli.
W przeciwieństwie do wielu wypowiadających się (wszystkich poza mną  :D ) w nieco idealistycznym tonie ja zaryzykuję i napiszę...jeśli Tibo zagra genialny przyszły sezon u nas i będzie chciał zostać w Resovii na kolejny, a nas na to będzie stać, to bez względu na to, kto jest jego menadżerem, dogadywałbym się z nim. A że pewnym osobom z Jego kręgu nie należy ufać to robiłbym wszystko, żeby zabezpieczyć warunki umowy w korzystny dla siebie sposób.
I zdaję sobie sprawę z tego, że jeszcze nikt nigdy nie stworzył takiej umowy, która zabezpieczałaby jej realizację na 100% pewności. Jeśli intencje którejś ze stron są nieuczciwe to i tak umowę można sobie mieć...