Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 318233 razy)

harcerz

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 553
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1280 dnia: Sierpnia 31, 2017, 09:07:53 am »
Posypuję głowę popiołem. Nie da się obronić gry Drzyzgi na tym turnieju, nie da. Naprawdę, lepiej się stało, że został Tichacek  :o.

To Leman i Tibo od przyszłego tygodnia na treningach?

A nie było mowy o dwóch tygodniach wolnego dla kadrowiczów?
I tylko Sovia, Sovia z Rzeszowa!!!

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1281 dnia: Sierpnia 31, 2017, 09:38:24 am »
chyba żaden z nich nie zasłużył ... za to po klęsce reprezentacji mam wyjątkowe dobre ciśnienie na ligę - mam nadzieję że młodzi udowodnią że warto na nich stawiać

biancorossa

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 279
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1282 dnia: Sierpnia 31, 2017, 09:54:54 am »
Francję czeka jeszcze Puchar Wielkich Mistrzów, więc Tibo póki co raczej się nie pojawi w Rzeszowie.
Wiara w zwycięstwo źródłem sukcesu.

Ryoovi

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 70
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1283 dnia: Sierpnia 31, 2017, 10:46:31 am »
Na Twitterze juz jest oficjalnie podane, że Elviss u nas zamyka skład.

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1284 dnia: Sierpnia 31, 2017, 11:09:36 am »
JW zakontraktowało Rodrigo Quiroga fajny transfer ale on chyba jak Kuba Jarosz, grał w ZEA to taka nie wiadomo pewnie. Reprezentacja słabiutko wypadła, po mowie Kurka widzę że zrezygnuje z gry w kadrze szansa dla innych. Wydaję mi się że przyda się reset taki w Resovii, Naszej kadrze pora na nowe zaczynając od budowania atmosfery  :)

Czekam na lige z niecierpliwością, mam tak samo jak pisał kolega mumcio.  :)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1285 dnia: Sierpnia 31, 2017, 11:57:37 am »
Mistrzostwa Europy były (i są) dla mnie okazją do przyjrzenia się zawodnikom klasy europejskiej i porównania tych zawodników z naszym obecnym składem. Przed ME'17 zadałem sobie pytanie: "Która Resovia, z lat 2003-2017 byłaby odpowiednikiem naszej obecnej Resovii na tle europejskich potentatów?".
Wyszło mi (to jest bardzo subiektywne i raczej "odczucie" niż "wniosek"), że ta z sezonu 2006/2007. Nie kierowałem się przy swoim wyborze asekuranctwem (tamta Resovia nie walczyła w Europie, więc i wynik nie będzie "sprawdzalny"). Tak mi się to kojarzy i już.
Czy to dobrze, czy źle?
Nie oceniam "tamtej" Resovii źle. Niewiele jej brakło do zajęcia 4. miejsca w RZ (nieszczęsny mecz w Krośnie z AZS Cz.). W play-off też zaprezentowała się przyzwoicie (jak na ówczesny stan zdrowia - bardzo dobrze). Gdyby grała w Europie, pewnie byłaby faworytem w starciu z klubem z Finlandii.
Dzisiejsza Resovia ma łatwiejsze zadanie w +L. Przede wszystkim przeciwnicy są słabsi niż ówcześni, więc złoto nie będzie sensacją, ani nawet niespodzianką. Cała polska siatkówka odnotowała wielki zjazd i to zaledwie w ciągu 2 sezonów, gdy to zostaliśmy mistrzem świata, 2 kluby grały w F4 LM, a Zaksa doszła do półfinału PCEV. Końca tego zjazdu nie widać, bo pieniędzy będzie coraz mniej, a trudno oczekiwać, że 6-8 mistrzów świata juniorów + Kaczmarek i Szalpuk wydźwignie na wyżyny 16-zespołową ligę.
Medialnie i marketingowo ponosimy same klęski (i Resovia, i pozostałe polskie kluby, o reprezentacji nie mówiąc). I końca tych klęsk też nie widać. Kibice żądają obniżenia cen karnetów i pewnie "zagłosują nogami" za tym rozwiązaniem. Prezes Góral (I tak wielki szacun, Panie Prezesie) obraził się sam na siebie, czyli na własne pomysły (delikatnie mówiąc: trąciły feudalizmem), które od początku miały stosunkowo niewielkie szanse powodzenia.
Moda na Europę nie przyjęła się u nas.
Chyba jesteśmy trochę inni i mamy inny sposób myślenia.
Na przykład:
Pewien wybitny, polski ekonomista (nie tylko teoretyk, ale i praktyk) stwierdził niedawno, że niezgodne z ekonomią jest oczekiwanie, żeby polska spółka kapitałowa posiadała kapitał. A już oczekiwanie, że polska spółka kapitałowa będzie posiadała kapitał w czystej postaci (czyli w postaci pieniądza) jest niedorzecznością, absurdem i brakiem logiki. Kapitał w polskiej spółce kapitałowej nie ma prawa znaleźć się przed sporządzeniem bilansu i może zaistnieć najwcześniej po sporządzeniu bilansu. Wynika z tego, że sporządzenie bilansu jest czynnikiem kapitałotwórczym.
Od około 2 lat przeciwdziałamy czemuś, co określono tak: "Polscy, młodzi, zdolni siatkarze nie mają gdzie grać". W tym celu utworzyliśmy wiele miejsc pracy dla polskich, młodych zdolnych siatkarzy. Teraz pozostało nam utworzyć polskich, młodych, zdolnych siatkarzy i wszystko powinno się zgadzać. Dziwne jest to, że się nie zgadza, ale to pewnie przez Achrema, Tichaczka i niejakiego Paczko-Bozko.
Ale my im wszystkim i tak jeszcze pokażemy. Niech no tylko dołączy do nas Wilfredo Leon. Mam nadzieję, że się nie rozmyślił. Choć z drugiej strony, po co nam taki farbowany uchodźca, czyli imigrant ekonomiczny?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1286 dnia: Sierpnia 31, 2017, 13:05:03 pm »
U Amerykanów zawodników na zawodowym kontrakcie jest około 30.  W Polsce tylko w PlusLidze jest ponad 170. Z tym, że Amerykanie mają reprezentację która nie schodzi poniżej pewnego poziomu a u nas jest problem, aby sklecić kadrę.

Pamiętam jeszcze maj i 60 zawodników w kadrze. A Zibi się nie zmieścił bo był ten 61. Czy jakoś tak.

Niestety to nie była drużyna. Ktoś tam ostro miesza wewnątrz zespołu. I tej osoby trzeba się pozbyć. I wszystko jedno czy ten kret będzie nazywał się Kubiak, Zatotski,  Drzyzga lub Kurek. Bez tego to nigdy nie będzie drużyna.  Nie było radości z gry. Przynajmniej Ci z pierwszej szóstki tak jakby grali za karę.  Kaczmarek miał chęć i ochotę grać. Ale to mało.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1287 dnia: Sierpnia 31, 2017, 13:49:02 pm »
Ktoś tam ostro miesza wewnątrz zespołu. I tej osoby trzeba się pozbyć. I wszystko jedno czy ten kret będzie nazywał się Kubiak, Zatorski,  Drzyzga lub Kurek.
Mam wrażenie, ze z tej czwórki połowa jest trafiona.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1288 dnia: Sierpnia 31, 2017, 14:27:17 pm »
Dziś trafiłem na TT na tak wpis który dobrze pokazuje ego Fabiana i od kogo trzeba zacząć porządki.

"Ł.Kaczmarek: przepraszam kibiców.
D.Konarski: przepraszam, zagrałem słaby turniej.

Fabian: zagrałem dobre mistrzostwa.

Komentarz zbędny."

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1289 dnia: Sierpnia 31, 2017, 14:58:07 pm »
Gra i ataki Kadry przypominały niestety nas z ostatniego sezonu  :o
Chyba nie bez powodu i Anastasi i Antiga&Blain postawili na innego sypacza niż Fabianek