Autor Wątek: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.  (Przeczytany 318220 razy)

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1370 dnia: Marca 17, 2019, 17:07:19 pm »
A ja bym chciał "wypożyczyć" Alka na następny(podpisany ma kontrakt z Zawierciem), być może ostatni sezon, bo brakuje nam właśnie kogoś z takim charakterem.
Nie wiem ile będzie grał, nie wiem czy się nie rozsypie, wiem że napewno nie będzie kulą u nogi, wiem że charakterem i tym że jest tutaj u nas legendą sprawi że drużyna wyglądać będzie lepiej, jestem przekonany że będzie chciał pokazać że jeszcze potrafi.

Kogoś takiego nam trzeba, choć ja jestem siatkarskim romantykiem :)

Greg

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 214
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1371 dnia: Marca 17, 2019, 18:49:35 pm »
http://sportdziennik.pl/gieksa-przed-rewolucja-lyczko/

Zanosi się na stabilizację składu poprzez zakontraktowanie prawie całej podstawowej 6 graczy GKS XD
Nie podoba mi sie taka Sovia. z tego co pamitam kiedys takie zakupy zrobiono z Czestochowy i nie bylo rezultatów. Moim zdaniem to brak koncepcji na drużynę, a jak nie ma koncepcji to powinien odejsc, to juz coraz mniej ma wspolnego z Sovia. Wszystko jest na dobrej drodze by w koncu nie bylo problemu z biletami bo bedzie sporo wolnych miejsc
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2019, 18:53:36 pm wysłana przez Greg »

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1372 dnia: Marca 17, 2019, 19:23:27 pm »
Nie podoba mi sie taka Sovia. z tego co pamitam kiedys takie zakupy zrobiono z Czestochowy i nie bylo rezultatów. Moim zdaniem to brak koncepcji na drużynę, a jak nie ma koncepcji to powinien odejsc, to juz coraz mniej ma wspolnego z Sovia. Wszystko jest na dobrej drodze by w koncu nie bylo problemu z biletami bo bedzie sporo wolnych miejsc

Optymistycznie to nie wygląda jeśli chodzi o walkę o najwyższe cele... Zobaczymy już nie długo jak będzie wygląd cały skład na sezon 19/20 wtedy będzie się można zastanawiać odnośnie potencjału zbudowanej drużyny.
W każdym razie jedno jest pewne kolejna rewolucja w składzie.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1373 dnia: Marca 17, 2019, 19:29:43 pm »
Nie podoba mi sie taka Sovia. z tego co pamitam kiedys takie zakupy zrobiono z Czestochowy i nie bylo rezultatów.
1. "Z Częstochowy" zrobiono inne "zakupy". Kończąc sezon na 5. miejscu kupiliśmy najlepszych zawodników wicemistrza Polski (AZS Cz.). To tak jakbyśmy teraz pozyskali Toniuttiego, Deroo i Śliwkę.
2. Dało to wyśmienity rezultat - wicemistrzostwo Polski, czyli pierwszy medal dla Resovii od ponad 20 lat (bodajże od 21 lat).
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2019, 20:51:58 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Greg

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 214
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1374 dnia: Marca 17, 2019, 21:12:48 pm »
1. "Z Częstochowy" zrobiono inne "zakupy". Kończąc sezon na 5. miejscu kupiliśmy najlepszych zawodników wicemistrza Polski (AZS Cz.). To tak jakbyśmy teraz pozyskali Toniuttiego, Deroo i Śliwkę.
2. Dało to wyśmienity rezultat - wicemistrzostwo Polski, czyli pierwszy medal dla Resovii od ponad 20 lat (bodajże od 21 lat).
Ja bym nie porównywał Zaksy z Katowicami - delikatni mówiąc to nie ta sama liga, chyba, że twierdzisz inaczej.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1375 dnia: Marca 17, 2019, 21:25:47 pm »
Ja porównuję ówczesną Częstochowę z obecną Zaksą. I jest to porównanie bardzo zasadne.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

stary kibic

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1376 dnia: Marca 17, 2019, 22:55:05 pm »
Z Katowic to chciałbym, żeby Grucha wziął ze sobą Andrzeja Zahorskiego.. Komenda i Rousseauz na plus, Butryn i Mariański to ryzyko, ale do zaakceptowania.. I to by było na tyle. Czwórka na przyjęciu Zibi, Buszek, Penczew i Rousseaux to by był dobry pomysł. Młot jest ważny, bo z tym jest problem od odejścia Kurka. Komenda i Shoji to dobry pakiet. A środek po odejściu Smitha cały do wymiany. Lemanski nie może się ogarnąć, co chłopak złapie trochę grania, to zaraz jakiś uraz i znowu przerwa i wchodzenie na poziom, a reszta w kratkę. Dryja pewnie seta całego nie zagrał w sezonie. Jak sobie przypomnę skład ze sparingów przed sezonem z Katowicami i późniejszą ekwilibrystykę z rotacjami, to trudno się dziwić, że był problem z utrzymaniem poziomu. Zupełnie inna drużyna przeszła przygotowania, niż była na nowo zakontraktowana.. I trudno było to scalić - nie po raz pierwszy z resztą.

Wilinho10

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1377 dnia: Marca 17, 2019, 23:16:59 pm »
Sezon transferowy pomału się rozkręca, a jeżeli wierzyć plotkom to w Resovii się już pewnie zakończył.

Klub musi sobie odpowiedzieć na pytanie w jakim kierunku Resovia ma podążać w najbliższych latach. Według informacji które do nas trafiają, mamy być drugimi Katowicami. Czy to dobrze, czy źle, nie wiem. Wiem tylko tyle, że przed tym sezonem też były nazwiska z "wysokiej półki" a jak się skończyło to wszyscy wiemy.

Nie bardzo do mnie przemawia budowa zespołu z 2,3 gwiazdami + reszta "szaraki". W tym sezonie wielokrotnie pojawiały się sytuacje, że wchodzili zmiennicy na pozycjach przyjmujących czy atakujących i grali gorzej od tych co wyszli od początku. Szczególnie pozycja przyjęcia musi być bardzo dobrze przemyślana i zbudowana. O tym sezonie i widoku Nicolasa w 80% meczach za bandami nawet nie chce mi się rozmawiać.

Jeżeli ten zestaw przyjęcia się potwierdzi, czyli: Ivović, Penchev, Tomas, Buszu, kibice nie mają prawa być niezadowoleni. (Chociaż ostatnie informacje mówią że Ivovicia nie będzie). Wszyscy 4 potrafią mocno uderzyć w ataku. Skończy się klepanie i "kiweczki". Zagrywka to wiadomo, jeżeli Tibo odejdzie to go nie zastąpimy. O ile Marko ma dobrą zagrywke o tyle Tomas zagrywa flotem. Ale z drugiej strony, wydaje mi się że Tomas jest od Tibo lepszy na sytuacyjnej piłce. Ale to można gdybać.

Rozegranie: Shoji i Komenda. Według mnie, zestaw ok. Ale Amerykanin musi się bardzo "ogarnąć'. Bardzo dobre mecze przeplata ze słabymi. Największe problemy u niego widzę, jak ma do piłki dobiec i wystawić na kontrze. Wtedy jest naprawdę dużo niedokładności. Ale za to zagrywka na plus. Duży plus. Marcin z kolei pokazał ,że może zostać już pierwszym rozgrywającym. Razem z Shojim może się dobrze uzupełniać.

Atak: Bartman + ????? Butryn. Zbyszek to Zbyszek. Czasami jeździec bez głowy. Jednakże siła jest i swoje będzie robił. Do tego charakter i walczak. Karol na zmiennika to bardzo dobre posunięcie.

Środek: Leman, Możdzon, Kosok, ???. Leman pewnie pierwsza opcja. Na drugiego to ja bym widział Szalache, ale jego to podobno już Jastrzębie podkupiło. Kosok ma dobre staty w bloku. Ale jak zagra w nowym sezonie to tego nikt nie wie.


No i pozycja Libero. Jeżeli ten Mariański faktycznie jest do wyciągnięcia to nawet nie ma się co zastanawiać. Ten sezon pokazał ,że jest lepszy i to sporo od Maślaka. Perry? Fajny chłopak, ale zagraniczny. Zabierze miejsce innemu zawodnikowi z pola.


Chciałbym przypomnieć ,że my w przyszłym sezonie nie zagramy w żadnych pucharach. To też jest jakiś czynnik przez który niektórzy zawodnicy nie będą chcieli tutaj przyjść. Budowanie zespołu na zawodnikach ww ma według mnie jakiś sens.

W poprzednim sezonie skład na papierze był słaby i ... nie wyszło. W tym był mocny i też ... nie wyszło.

To w takim razie może niech będzie ...średni :D

SupporteRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Resovia Rzeszów na zawsze w moim sercu
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1378 dnia: Marca 17, 2019, 23:36:07 pm »
Bartman to w końcu jest u nas przymierzany na atak czy przyjęcie? Jeśli na ataku ma pozostać Schulz to mysle że Butryn byłby ciekawą opcją. Mam nadzieję że Damian nie zostanie powołany do kadry. Wypocznie, zaleczy się i przepracuje okres przygotowawczy i może będzie grał tak jak w Gdańsku. A jak nie to Butryn zagra na odpowiednim poziomie.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2017/2018 spekulacje, plotki i marzenia.
« Odpowiedź #1379 dnia: Marca 18, 2019, 00:51:29 am »
Sezon transferowy w Resovii nie skończył się. Jego najważniejsza część (przyjmujący" dopiero przed nami. Kłopot w tym, że rynek wolnych zawodników jest mizerny. Nawet "drugi garnitur" jest już zajęty.
Ja nie liczę na to, że przyjdzie Ivović. Chciałbym, ale nie zanosi się na to.
Jesteśmy mało atrakcyjni finansowo i sportowo, więc nie ma się co łudzić. Będę się powtarzał, ale trzeba: powiatowe myślenie musi przynieść powiatowe efekty.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.