Autor Wątek: Akademickie Mistrzostwa Europy 2017 w Piłce Siatkowej, Rzeszów  (Przeczytany 23271 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Akademickie Mistrzostwa Europy 2017 w Piłce Siatkowej, Rzeszów
« dnia: Czerwca 06, 2017, 21:28:03 pm »
Spragnionym siatkówki "na żywo" polecam kibicowanie podczas Akademickich Mistrzostw Europy 2017 w Piłce Siatkowej, które odbędą się w Rzeszowie, w dniach 25 czerwca - 2 lipca 2017 r.
Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć bardzo udaną imprezę siatkarską.
Może być ciekawie:
http://www.plusliga.pl/news/id/31578.html
Liczę na bardzo sympatyczną atmosferę Mistrzostw.
O poziom sportowy jestem spokojny.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Akademickie Mistrzostwa Europy 2017 w Piłce Siatkowej, Rzeszów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 27, 2017, 20:46:45 pm »
W pierwszym meczu drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego pokonała belgijski PXL University College 3:0 (19, 24 i 18).
Jakub Peszko 13
Daniel Gąsior 12
Kamil Długosz 9
Mateusz Kowalski 8
Patryk Kozdroń 8
Paweł Rusin 4
Paweł Stabrawa 3
Rafał Matuła 1
Kamil Durski, Dawid Wiczkowski, Piotr Pękala, Ernest Plizga, Kamil Dembiec, Tomasz Głód.
Mecz pod pełną kontrolą. Trochę emocji przyniósł set II, w którym ze stanu (bodajże) 24:20 Belgowie doszli na 24:24, bo w naszą grę wkradła się nerwowość. Mecz na całkiem niezłym, rzekłbym nawet, że wysokim poziomie. Mnie zaimponował siatkarską dojrzałością Kuba Peszko. ale w drużynie UR trudno było znaleźć słabszy punkt. Fajna, poprawna, zaangażowana siatkówka.
Jutro (28.06.2017) o godzinie 17:30 mecz UR ca Polytechnic Institute of Porto.
Polecam. Naprawdę warto.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Akademickie Mistrzostwa Europy 2017 w Piłce Siatkowej, Rzeszów
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 27, 2017, 21:33:17 pm »
Mecz pod pełną kontrolą. Trochę emocji przyniósł set II, w którym ze stanu (bodajże) 24:20 Belgowie doszli na 24:24, bo w naszą grę wkradła się nerwowość. Mecz na całkiem niezłym, rzekłbym nawet, że wysokim poziomie.

Tak, 24:20 już było. Również polecam, bardzo przyjemnie się ten mecz oglądało, ale zadziwiające dla mnie, że belgijska drużyna mając taki problem ze wzrostem/zasięgiem na skrzydłach postawiła faceta przewyższającego wszystkich o co najmniej pół głowy... na rozegraniu ;)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Akademickie Mistrzostwa Europy 2017 w Piłce Siatkowej, Rzeszów
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 27, 2017, 21:58:44 pm »
Fakt. Zwłaszcza, że zaprezentował się nieźle w ataku, gdy obok niego grał drugi rozgrywający. Takie dziwne ustawienie.
Skąd ja znam tego faceta? Gdzieś go już widziałem, ale nawet po nazwisku nie mogę sobie przypomnieć.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Akademickie Mistrzostwa Europy 2017 w Piłce Siatkowej, Rzeszów
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 27, 2017, 23:46:28 pm »
Skąd ja znam tego faceta? Gdzieś go już widziałem, ale nawet po nazwisku nie mogę sobie przypomnieć.

W sezonie 15/16 mieliśmy w grupie LM belgijski Lindemans Aalst (wówczas ten klub nazywał się jeszcze Asse-Lennik), a Lienert Cosemans o którym mowa był wtedy zmiennikiem Depestele :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2017, 23:49:21 pm wysłana przez FLPman »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Akademickie Mistrzostwa Europy 2017 w Piłce Siatkowej, Rzeszów
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 29, 2017, 07:00:20 am »
W drugim meczu druzyna Uniwersytetu Rzeszowskiego pokonała Polytechnic Institute of Porto 3:0 (14, 16, 16).
Jutro (30.06.2017, piątek) ćwierćfinały. O godz. 15:00 UR gra z Politechniką Poznań.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Akademickie Mistrzostwa Europy 2017 w Piłce Siatkowej, Rzeszów
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 30, 2017, 22:22:06 pm »
W ćwierćfinale UR pokonał Politechnikę Poznań 3:2. Trudny mecz. Politechnicy przeciwstawili naszym ogromne zaangażowanie, wolę walki i ograniczyli swoje błędy do minimum. My zagraliśmy trochę statycznie, trochę tak, jakby zwycięstwo nam się należało. Popełniliśmy bardzo dużo błędów, zwłaszcza w zagrywce. Nie był to nasz udany mecz. Było batdzo ciężko. Dopiero V set pokazał większą dojrzałość i obycie siatkarzy UR.
https://www.youtube.com/watch?v=WFv-JKCCTHA
Przerzucałem swoje zainteresowanie na inne mecze. W hali bocznej odbywał się mecz Włochy (Bolonia) - Serbia (Nisz). Dziwny mecz. Pierwsze dwa sety to dominacja Włochów. Byli drużyną doskonale zorganizowaną (lepiej nawet niż my). Przeniosłem się na mecz UR, wracam w przerwie i widzę całkowitą dominację Serbów. Nie wiem, co się stało,  bo Serbowie niczym specjalnym nie imponowali. Wystarczyła solidność. Włosi przestali istnieć i przegrali 2:3.
Później na boczną halę weszli Turcy (Stambuł) i Rosjanie (Moskawa). Turcy wygrali 3:0. Pierwsze dwa sety to ich całkowita dominacja (w I secie Rosjanie zbiżyli się dopiero w końcówce). W trzecim była walka i zacięta końcówka. Turcy są w moich oczach faworytem do złota.
Ostatni mecz to Portugalia (Porto) - Francja (Tuluza). Mecz szalony, bardzo spontaniczny: albo wyraźnie wygrywali jedni, albo równie wyraźnie wygrywali drudzy. Zwyciężyli Francuzi - lepsi indywidualnie, ale brawa dla energicznych, walecznych Portugalczyków.
Dzisiejsze mecze stały na bardzo wysokim poziomie.
Jutro powinno być jeszcze lepiej.
--------------------------------------------
Jutro (1 lipca 2017, sobota) półfinały. My gramy o 15:00 z Serbami.
Zostałem poproszony przez zawodników UR do przekazania ich gorącej prośby do kibiców Resovii.
Zawodnicy bardzo proszą o przybycie na trybuny Podpromia i gorący doping. Obiecują, że dadzą z siebie wszystko, ale pomoc kibiców jest im bardzo, bardzo potrzebna. Liczą na nas. Ci chłopcy naprawdę są warci pomocy ze strony kibiców. Wkładają w turniej bardzo dużo wysiłku. To jest prawdziwy, spontsniczny, niezmanierowany sport.
Bądźmy na Podpromiu i bądźmy z nimi.
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2017, 23:16:08 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Akademickie Mistrzostwa Europy 2017 w Piłce Siatkowej, Rzeszów
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 01, 2017, 20:16:08 pm »
Jesteśmy w finale!
Pokonaliśmy Serbów 3:1.
Po dwóch wyraźnie wygranych setach zaczęły się nerwy. Dekoncentracja na początku III seta spowodowała, że musieliśmy gonić przeciwnika. Prawie się udało. Prawie. 2 spartolone zagrywki (trudno je nawet nazwać "zepsutymi") dały Serbom komfort zdobywania cennych punktów w końcówce meczu, bez najmniejszego wysiłku.
No i rozpoczął się emocjonujący IV set. Na początku swoją dobrą grą zdobyliśmy dość dużą przewagę (3 czy nawet 4 punkty), ale Serbowie mozolnie odrabiali po punkciku. Nie wynikało to z naszych błędów. Po prostu była walka. No i doszło do końcówki seta na przewagi. Tym razem Serbowie psuli zagrywki. To dobrze, bo widać było, że mecz kosztował naszych zawodników bardzo wiele sił.
Wygraliśmy znakomitym przyjęciem i dobrym rozegraniem (znakomity rozkład ataku). Duży sukces.
W drugim półfinale Francuzi bardzo wyraźnie pokonali Turków. Turecka drużyna wyszła na mecz całkowicie ospała. Francuzi przeciwnie: pobudzeni, nakręceni, dynmiczni i z potężną zagrywką. I tak przez cały mecz.
https://www.youtube.com/watch?v=o3gkWW_zAOg
Będzie trudno.
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2017, 23:14:52 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Odp: Akademickie Mistrzostwa Europy 2017 w Piłce Siatkowej, Rzeszów
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 01, 2017, 21:30:38 pm »
Finał w niedzielę o 17.00

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6916
Odp: Akademickie Mistrzostwa Europy 2017 w Piłce Siatkowej, Rzeszów
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 02, 2017, 22:31:57 pm »
Uniwersytet Rzeszowski został Akademickim Mistrzem Europy!
Fantastyczny finał. Bardzo wysoki poziom gry.
I set to dominacja Francuzów (University Toulouse III - Paul Sabatier). Niby trzymaliśmy się blisko, ale widać było, że set jest trudny do wyrwania. Przegraliśmy 21:25.
W II secie też nam nie szło. O ile się nie mylę, przegrywaliśmy 13:18. Pomogły zmiany: na rozegranie za Kamila Durskiego wszedł Dawid Wiczkowski, a Pawła Rusina (fantastyczny mecz w półfinale) zastąpił Kamil Długosz. I Kamil Długosz rozegrał chyba mecz życia. Było już 21:24, ale po serii jego zagrywek (nie mocnych, ale wymagających) doszliśmy Francuzów i wyszliśmy na prowadzenie 25:24. Kamil był świetny i w zagrywce, i w przyjęciu, i w ataku. Fascynująca walka na przewagi. Mieliśmy my piłki setowe, mieli i Francuzi (mniej niż my). Co za walka! Co za emocje! 35:33 dla nas!
III set to nasza dominacja. Francuzi oklapli. Już nie byli tak szybcy. Wygrywamy 25:17.
IV set to kolejny horror. Widocznie Francuzom podskoczyła adrenalina. Na początku prowadziliśmy (3 punktami), ale później zrobiło się remisowo. Pod koniec Francuzi odskoczyli na 2 punkty. Na parkiet wrócił Kamil Durski, na zagrywkę wszedł Paweł Rusin i to my wyszliśmy na prowadzenie. I znów gramy na przewagi. Francuzi psują zagrywki, ale po naszych zagrywkach ratują się atakami po bloku, które dość pechowo wpadają w nasz parkiet. I wreszcie jest! 29:27!
Jeśli coś pokićkałem, to z emocji.
Bohaterem naszego zespołu jest dla mnie Kuba Peszko. Zawodnik nie do zmiany. Jego doświadczenie, pewność, chłodna głowa (i w przyjęciu, i w ataku) gwarantowały stabilność w grze. A turniej naprawdę nie należał do "żartobliwych".
Kto nie był, niech żałuje!
Dla chętnych do obejrzenia (wynik pokazuje się tylko co pewien czas):
https://www.youtube.com/watch?v=aWJGEWRv_vs
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2017, 23:06:34 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.