Autor Wątek: Wyjazd na mecz Dafi Społem Kielce - Asseco Resovia (06.01.18, sobota godz.14:45)  (Przeczytany 21054 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Wyjazd na mecz Dafi Społem Kielce - Asseco Resovia (06.01.18, sobota godz.14:45)
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 06, 2018, 23:46:45 pm »
Kilka krótkich pytanek. Kto przed tym sezonem odpowiadał za scouting (chwalił się zresztą w jednym z wywiadów)? Kto odpowiada za ten skład? Przy kim tak "fantastycznie" rozwijają się Depowski, Lemański czy Rossard, którzy z meczu na mecz grają coraz bardziej bojaźliwie? Ale co po niektórzy zawsze znajdą alibi. Tym razem siłownia.... Czy nie prościej czasami przestać rozbić z g.... perfumerię? O zakład z każdym, że po najbliższych 8 meczach Kowal lekko w porażkach "pobije" Serniottiego. Albo inaczej. 2-6 dla siłowni i to tylko dlatego, że jestem optymistą ;)
Coś w tym jest. Drużynę trzeba zacząć budować mądrze, od najważniejszej pozycji czyli rozegrania. I ta kluczowa pozycja jest najważniejsza. Z całym szacunkiem, ale w Polsce nie ma dobrych rozgrywających. Potrzeba nam gracza na miarę Toniuttiego w Zaksie. W Polsce takiego nie ma. Trzeba szukać za granicą. Dopiero po tej pozycji, trzeba zająć się kolejną pozycją czyli zawodnikiem na przyjęciu, który zagwarantuje nam kończenie piłek sytuacyjnych. To jest druga najważniejsza pozycja. Trzecią jest ktoś, kto zabezpieczy nam przyjęcie i jak trzeba to skończy co trzeba. Atakujący to dopiero czwarta opcja. Jeżeli na którąś z poprzednich pozycji będzie Polak to można szukać za granicą. W Polsce jest też dwójka młodych czyli Kaczmarek czy Muzaj. Ale za granicą o wiele łatwiej o "młotka" pokoju Grozera. Na libero czy środku Polacy. W sumie to i obecnie mamy te te pozycje zabezpieczone.

Co do trenera to Andrzej miał i lepsze składy i lepsze wyniki. Teraz w większości ma graczy na dorobku, którzy powinni grać lepiej. Często jest tak, iż graczy własnych się niedocenia. Kto wie, czy Dominik nie wskoczy na poziom reprezentacji. Ale jeszcze długa droga przed nami.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Wyjazd na mecz Dafi Społem Kielce - Asseco Resovia (06.01.18, sobota godz.14:45)
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 07, 2018, 00:01:49 am »
Powiedzmy, że tak to powinno wyglądać, aczkolwiek u Nas polityka transferowa jest dość dziwna. Chociażby fakt, że znów skład na kolejny sezon buduje się w porozumieniu z trenerem Kowalem, a nie wiemy czy będzie on prowadził drużynę w kolejnym sezonie.
Zadajmy sobie zatem pytanie czy jest to mądre podejście? Inaczej by to wyglądało jak na stanowisku dyrektora sportowego byłaby osoba zatrudniona powiedzmy na 3 lata i w przeciągu tych 3 lat mogłaby realizować swoją wizję (oczywiście w porozumieniu z trenerem) tak aby móc systematycznie budować i wzmacniać drużynę. Wtedy nawet rozwiązanie umowy z trenerem nie stanowi problemu.

Obawiam się, że kolejny raz brak LM może skutkować tym, że ciężko będzie nam skusić fajnych graczy do gry w Resovii, chyba że znacząco przebijemy oferty konkurentów.

Pożyjemy zobaczymy. Aczkolwiek mieliśmy obiecany jeden otwarty trening w tygodniu i informacje o nim. I ja się pytam gdzie jest ta informacja? Ano nie ma. Tak samo jak prezes zachęcał do kupowania karnetów na ten sezon, bo w przyszłym roku ma być miła niespodzianka i warto będzie przychodzić na Podpromie... zobaczymy czy też w tym wypadku ktoś z gęby nie zrobi trampka.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Wyjazd na mecz Dafi Społem Kielce - Asseco Resovia (06.01.18, sobota godz.14:45)
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 07, 2018, 00:17:28 am »
Coś w tym jest. Drużynę trzeba zacząć budować mądrze,

Tak trzeba budować drużyne jeśli celem ma być wygrywanie. "Naszym" celem nie jest wygrywanie tylko drużyna złożona z młodych Polakow i wychowanków. Tak wymyślił sobie pan dający pieniądze i tak będzie, ponieważ pan z którego udaje prezesa jest tylko kukiełką pana dającego pieniądze. 
W końcu.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Wyjazd na mecz Dafi Społem Kielce - Asseco Resovia (06.01.18, sobota godz.14:45)
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 07, 2018, 00:45:15 am »
Tak trzeba budować drużyne jeśli celem ma być wygrywanie. "Naszym" celem nie jest wygrywanie tylko drużyna złożona z młodych Polakow i wychowanków. Tak wymyślił sobie pan dający pieniądze i tak będzie, ponieważ pan z którego udaje prezesa jest tylko kukiełką pana dającego pieniądze.
Ale to jest długofalowa strategia prowadzenia klubu. To wizja nakreślona przez dyrektora sportowego Resovii i konsekwentnie realizowana. Ale, nie jest to cel absolutny. Nawet prezes Górski w ostatnim wywiadzie przyznał, iż tak się nie da i paru obcokrajowców jednak potrzeba. Ja bym nie śmiał się z tego. Parę lat temu Skra pokazała, iż składem opartym o polskich graczy można wojować w Europie i zdominować ligę.
Szczerze to dużo osób będzie kibicować zawodnikom z regionu niż bandzie najemników, dla których ten klub nie ma znaczenia. Ale, powiedzmy sobie szczerze iż najlepiej to kombinacja jednych i drugich.

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Wyjazd na mecz Dafi Społem Kielce - Asseco Resovia (06.01.18, sobota godz.14:45)
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 07, 2018, 08:20:15 am »
Dużo osób to będzie kibicować drużynie walczącej i wygrywającej. Chłopakom z podwórka i wychowankom to ja sobie mogę pokibicować w 3 lidze, jak gra Głogovia. Do tego za darmo i 600m od domu. Smutna to prawda, ale dochodzę do wniosku, że się dałem zmanipulować jak kupowałem karnet.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wyjazd na mecz Dafi Społem Kielce - Asseco Resovia (06.01.18, sobota godz.14:45)
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 07, 2018, 10:40:34 am »
Ja to bym wolał, żebyśmy przestali realizować "wizje" i "strategie". Coś mi się wydaje, że wszelkie nasze wizje i strategie to pochodzą z lat 70-ych XX wieku. I to z pierwszej połowy tych lat. W dzisiejszym, zawodowym sporcie jest to po prostu paradne.
(1)Parę lat temu Skra pokazała, iż składem opartym o polskich graczy można wojować w Europie i zdominować ligę.
(2)Szczerze to dużo osób będzie kibicować zawodnikom z regionu niż bandzie najemników, dla których ten klub nie ma znaczenia. Ale, powiedzmy sobie szczerze iż najlepiej to kombinacja jednych i drugich.
1. Skra zdominowała ligę, ale w Europie to się wtedy nie nawojowała. Dominowała ligę, bo płaciła więcej niż inni. W Europie zwojowała coś, ale miała wtedy Winiarskiego, Kurka, Wlazłego, Plińskiego, Możdżonka czyli całą (z największymi gwiazdami) silną (a nie taką jak obecna) reprezentację Polski, Falaskę i "wuefistę" Nawrockiego, a później Uriarte, Conte i Marechala.
Ja też będę zwolennikiem polskiego składu w Resovii, jeśli zaczniemy konstruować ten skład od Leona.

2. Jeśli dyskusja ma mieć poważny charakter, to warto dbać o słowa. Samo określenie "banda najemników" wypacza dyskusję. Członkiem tej "bandy najemników" był Alek Achrem. Członkiem tej "bandy najemników" był Georg Grozer. Członkiem tej "bandy najemników" był Jochen Schoeps. Temu ostatniemu teraz "nie idzie", ale Alkowi też w pewnym okresie "nie szło".
"Swój - chłopak z regionu"? A znacie taki "region" na świecie, który dałby temu światu 7 siatkarzy w jednym klubie, który to klub wygrałby LM tą siódemką?
To może przestańmy bajdurzyć o tego typu "wizjach" o "strategiach", bo nie są to żadne "strategie".
Chłopaków z regionu to my możemy mieć w składzie 2. No może jeszcze ze 2 na ławce.
"Chłopakiem z regionu" to dziś jest Alek Achrem.
"Chłopakiem z regionu" mógł być Georg Grozer i może być Wilfredo Leon.
"Chłopakiem z regionu" stał się Stefan Antiga.
"Chłopakiem z regionu" może być każdy.
Jeśli "region" daje ci Wilfredo Leona, Alka Achrema czy Georga Grozera to o nich dbaj, bo, jak mówi stare przysłowie, "Szkłem się kupra nie podetrze".
Leon, Anderson, Michajłow i Bućko mają tyle wspólnego z "regionem Tatarstan", co ja z regionem Calaise - Calaise też leży w UE.
----------------------------------------
Forum zdominowała dyskusja "o wyższości trenera Serniottiego nad trenerem Kowalem i odwrotnie".
Padają argumenty w postaci "kwaśnych winogron" i "słodkich cytryn".
Można tak w nieskończoność.
Nie uczestniczę już w tej dyskusji, bo nie ma ona dla mnie wielkiego sensu.
Przyjaźniłem się (resoviacko) z Serniottim i przyjaźnię się (resoviacko) z Kowalem - nawet jeśli oni tak nie uważają.
Ani Kowal, ani Serniotti nie sprawi, że jedyny nasz dwumetrowiec na przyjęciu uderzy piłkę ponad blokiem, w 5. metr, a ta piłka po odbiciu od parkietu, gwizdnie w sufit.
Ani Serniotti, ani Kowal nie sprawili, że Jarosz posyła petardy z zagrywki.
Ani Serniotti, ani Kowal nie sprawili, że nasi rozgrywający nie wykorzystują zasięgu w ataku Możdżonka i Lemańskiego.
Trener, prezes Górski i strona internetowa są jednymi z ostatnich naszych zmartwień.
Przypomnę tylko, że Olsztyn ze Śliwką w składzie zakończył ubiegły sezon na 5. miejscu, a reprezentacja z tymże Śliwką nie awansowała do F6 LŚ. I nie jest to wina Śliwki. Wina leży po stronie tych, którzy nie dali Śliwce do pary Leona i którzy zmarnowali Kurka.
Możemy se gromadzić reprezentację Polski (tę drugą), ale wtedy szczytem marzeń będzie przejście 1/12 LM. Bo w 1/6 jakiś Juantorena, Leon, Leal, Anderson, Lucarelli, Grozer,... rozwali nas na drzazgi.
Możemy też co 2 lata zostawać organizatorem F4 LM. Podpromie na 7.000 widzów będzie pełne.
A ja wiem, że 7.000 karnetów razy 700 zł za karnet daje kwotę 4.900.000 zł. To wystarczy i na Leona, i na Grozera, czyli na "bandę najemników". A reszta niech sobie będzie według upodobań Górala.
Ludzie nie zapłacą po 700 zł rocznie? Za Leona i Grozera zapłacą.
-----------------------------------------
Michael Jordan urodził się w Nowym Jorku. Studiował w Północnej Karolinie. Sukcesy sportowe odnosił jako zawodnik Chicago.
Jeśli możesz mieć Michaela Jordana, to go bierz i nie patrz na to, czy jest z "regionu". A jeśli nie bierzesz Michaela Jordana to jesteś dvpa, a nie biznesmen sportu.
------------------------------------------
Do "bandy najemników" wypada też dorzucić Ignaczaka.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2018, 13:24:14 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Wyjazd na mecz Dafi Społem Kielce - Asseco Resovia (06.01.18, sobota godz.14:45)
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 07, 2018, 15:54:05 pm »
Pablo nie chcę być niegrzeczny, ale weź koło i pii... się w czoło i przestań bredzić, albo przestań rozmawiać z wujkiem Jackiem, a potem przeczytaj co napisał mediolan8 i co ja mu odpisałem. Następnie poszukaj chociaż jeden wpis w którym krytykowałem Serniottiego za prowadzenie zespołu, ja nie znalazłem wpisu mediolana8 aby pisał podobnie o Serniottim, że to niby nie pokazał umiejętności. Jedynie zareagowałem na wpis mediolana8, dlatego że on zaatakował personalnie trenera Kowala, a nie pisał nic krytycznego wobec Serniottiego a też należałoby zareagować. Nienawiść mediolana8 do Kowala jest aż nader widoczna, dlatego nie mogę przejść obojętnie wobec tego. Dotyczy to każdego kto się wypowiada na tym forum i tak samo będę reagował, gdy ktokolwiek będzie obrażał innych użytkowników.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Wyjazd na mecz Dafi Społem Kielce - Asseco Resovia (06.01.18, sobota godz.14:45)
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 07, 2018, 16:52:47 pm »
Pablo nie chcę być niegrzeczny, ale weź koło i pii... się w czoło i przestań bredzić, albo przestań rozmawiać z wujkiem Jackiem, a potem przeczytaj co napisał mediolan8 i co ja mu odpisałem. Następnie poszukaj chociaż jeden wpis w którym krytykowałem Serniottiego za prowadzenie zespołu, ja nie znalazłem wpisu mediolana8 aby pisał podobnie o Serniottim, że to niby nie pokazał umiejętności. Jedynie zareagowałem na wpis mediolana8, dlatego że on zaatakował personalnie trenera Kowala, a nie pisał nic krytycznego wobec Serniottiego a też należałoby zareagować. Nienawiść mediolana8 do Kowala jest aż nader widoczna, dlatego nie mogę przejść obojętnie wobec tego. Dotyczy to każdego kto się wypowiada na tym forum i tak samo będę reagował, gdy ktokolwiek będzie obrażał innych użytkowników.
Majer, a mógłbyś w końcu zacząć pisać do rzeczy, a nie od rzeczy? To jak w końcu Majer jest i było? Odpowiesz na pytanie które sam wczoraj zadałeś a ja tylko je rozszerzyłem. Czy Serniotti też walił po autach albo serwował w pół siatki?
A zresztą po kiego wafla ja wogole zaczynam z Tobą rozmowę  :o ::)?
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Greg

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 214
Odp: Wyjazd na mecz Dafi Społem Kielce - Asseco Resovia (06.01.18, sobota godz.14:45)
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 07, 2018, 17:15:04 pm »
A dlaczego teraz trener nie został odwołany ..?

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Wyjazd na mecz Dafi Społem Kielce - Asseco Resovia (06.01.18, sobota godz.14:45)
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 07, 2018, 18:32:48 pm »
A dlaczego teraz trener nie został odwołany ..?
Greg, to proste. Bo ma nieograniczony kredyt zaufania ::)
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)