Autor Wątek: Sparing. 26 stycznia (piątek)  (Przeczytany 5056 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5370
  • Semper fidelis
Sparing. 26 stycznia (piątek)
« dnia: Stycznia 26, 2018, 11:54:12 am »
Witam
Dla tych co nie wiedzą, dziś o 18.00 jest wewnętrzny sparing Resovii.
Szczegóły poniżej


http://www.assecoresovia.pl/2018/01/zapraszamy-sparing-naszej-druzyny/

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Sparing. 26 stycznia (piątek)
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 27, 2018, 00:18:49 am »
Biało-czerwoni: Tichacek-Rossard-Możdżonek-Jarosz-Krastins-Perłowski-Rusek
Czarno-czerwoni: Kędzierski-Śliwka-Lemański-Schoeps-Depowski-Dryja-Masłowski
Biało-czerwoni - Czarno-czerwoni 2:3
Mecz niezwykle zacięty. Taką walkę o każdą(!) piłkę Podpromie widziało ostatni raz... chyba w meczu z Nowosybirskiem, czyli 3 lata temu. Kto nie był, niech żałuje.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Sparing. 26 stycznia (piątek)
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 27, 2018, 09:18:26 am »
Leszek, chyba byliśmy na innych meczach, bo ja byłem na tym w którym rywalizowały Resovia Imperium i Resovia Rebelia  ;D. Zwycięstwo Rebelii nie przyszło faktycznie łatwo, wygrana i cały mecz został skwitowany oklaskami nielicznie zgromadzonej widowni. "tak się bawi, tak się bawi Rebelia" zaintonował Masłowski, ale ja również nieźle się bawiłem, a taki był chyba charakter tego sparingu, aby dać radość kibicom. Momentami mecz stał na niezłym poziomie. Pokuszę się o drobne porównania. Kędzierski wg mnie grał szybciej niż Lukas i wcale przez to nie grał niedokładniej, na mały plus również Depowski, po nieudanym ataku, czy wybronieniu go w polu, Kędzierski natychmiast w następnej akcji posyła mu piłkę i Dominik pewnie ją kończy. Podobał mi się również Krastins, przede wszystkim w polu serwisowym. Ma Kowal zagwozdkę również przy obsadzie środka siatki, bo Dryja pokazał się z dobrej strony. Oby więcej takich sparingów, bo widać zdrową rywalizację w drużynie, a to tylko podniesie poziom całej ekipy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2018, 11:09:55 am wysłana przez repres1 »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Sparing. 26 stycznia (piątek)
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 27, 2018, 11:32:35 am »
Fakt: przeoczyłem nazwy drużyn. Dzięki za zwrócenie uwagi.
To był naprawdę dobry mecz. Jakoś komponuje mi się ten mecz ze zwycięstwem nad Zaksą.
Suche wyniki poszczególnych setów (20:25, 25:19, 30:32, 25:17, 15:12 wygrała Rebelia) nie oddają przebiegu meczu. O każdy punkt toczyła się walka.
Wypada jeszcze podać trenerów drużyn.
Rebelia: Lucio Oro
Imperium: Marcin Ogonowski
Andrzej Kowal nie ingerował w mecz.
Zakulisowo mówiło się o szczególnej, wielce pozytywnej inspiracji do tak walecznego sparringu, ale nie wypada mi rozgłaszać plotek, bo nie wiem, czy jest w nich choćby ziarenko prawdy  ;D
Jedno jest pewne: motywacja (jakakolwiek by nie była) jest warta powtarzania. Obawiam się tylko, że na następny tego typu sparring trzeba będzie zatrudnić ochronę i zainstalować system wideo. Ekspresja radości po zdobytym punkcie i złości po punkcie straconym przewyższała zwykły mecz ligowy.  ;D
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

bogdans

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 597
Odp: Sparing. 26 stycznia (piątek)
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 27, 2018, 11:58:21 am »
Leszku nawiązując do nie specjalnie przez Ciebie lubianej ''kopanej'' wiem z wiarygodnych żródeł że po wewnętrznych gierkach w największych klubach tych naprawdę topowych mecz ligowy to jest sielanka i odpoczynek :) ;)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Sparing. 26 stycznia (piątek)
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 27, 2018, 17:13:12 pm »
Też słyszałem tę opowieść. Nigdy nie widziałem, więc nie wiem. Pewnie tak jest.
Tylko, że nie ma co przykrywać wczorajszego meczu takim przykładem.
To było coś niezwykłego. Przez lata widziałem już wiele gierek treningowych, sparringowych w naszym wykonaniu. Składy też mieliśmy różnorakie: ambitniejsze, mniej ambitne, trochę lepsze, trochę gorsze. Wczoraj... Jeszcze czegoś takiego nie było. Chodzi mi głównie o emocjonalne zaangażowanie zawodników.
Zwolennicy Kowala mogą jego (jako pomysłodawcę) nazwać "wielkim motywatorem".
Przeciwnicy Kowala mogą powiedzieć, że to robota Oro i Ogonowskiego (uczciwie przyznam, że załoga Oro była bardziej ekspresyjna) oraz brak Kowala na ławce.
Dla każdego coś fajnego.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Timur

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 591
Odp: Sparing. 26 stycznia (piątek)
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 29, 2018, 18:40:43 pm »
Też słyszałem tę opowieść. Nigdy nie widziałem, więc nie wiem. Pewnie tak jest.
Tylko, że nie ma co przykrywać wczorajszego meczu takim przykładem.
To było coś niezwykłego. Przez lata widziałem już wiele gierek treningowych, sparringowych w naszym wykonaniu. Składy też mieliśmy różnorakie: ambitniejsze, mniej ambitne, trochę lepsze, trochę gorsze. Wczoraj... Jeszcze czegoś takiego nie było. Chodzi mi głównie o emocjonalne zaangażowanie zawodników.
Zwolennicy Kowala mogą jego (jako pomysłodawcę) nazwać "wielkim motywatorem".
Przeciwnicy Kowala mogą powiedzieć, że to robota Oro i Ogonowskiego (uczciwie przyznam, że załoga Oro była bardziej ekspresyjna) oraz brak Kowala na ławce.
Dla każdego coś fajnego.
Oj, w kopanej gierka o ... rzeźnia.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

"Środkiem nie wygrywa się meczu - LT"