Autor Wątek: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)  (Przeczytany 65776 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 25, 2018, 12:39:46 pm »
Bez przesady z tą nieograniczoną ilością klubów i wszechwładnym pieniądzem. Największą przeszkodą w tym, żeby Leon grał w Polsce nie są pieniądze. Przeszkodą jest to, że w Polsce nie da się (takie jest przekonanie) realizować sportowych ambicji. I jest to przekonanie w dużej mierze słuszne. Na to przekonanie rzetelnie "zapracowaliśmy" (cała polska liga) przez ostatnie 2 sezony. Ten sezon jest trzecim, w którym na to przekonanie pracujemy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 25, 2018, 12:56:15 pm »
Bez przesady z tą nieograniczoną ilością klubów i wszechwładnym pieniądzem. Największą przeszkodą w tym, żeby Leon grał w Polsce nie są pieniądze. Przeszkodą jest to, że w Polsce nie da się (takie jest przekonanie) realizować sportowych ambicji. I jest to przekonanie w dużej mierze słuszne. Na to przekonanie rzetelnie "zapracowaliśmy" (cała polska liga) przez ostatnie 2 sezony. Ten sezon jest trzecim, w którym na to przekonanie pracujemy.
Przede wszystkim pieniądze decydują. W 90% to jest pierwszy czynnik. Leon nie gra bo nikt mu nie zaoferował pieniędzy które są adekwatne do jego umiejętności. Zwłaszcza, iż inni mu takie pieniądze oferują.  Nawet przy Grozerze poszło o pieniądze.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 25, 2018, 13:11:27 pm »
Darek, możemy się przerzucać procentami (90, 60, 30), ale nie o to chodzi. Nie wiem, ile proponują Leonowi Chińczycy, ale podejrzewam kwotę około 3.000.000 $. Przy tym pieniądze Perugi to drobne. Nie sądzę jednak, żeby Leon wybrał Chiny. Może nie mam racji. Się zobaczy.
Piszesz o Grozerze, że "poszło o pieniądze". To o jakie pieniądze poszło? Czy Grozer był w stanie zostać w Resovii za połowę pieniędzy, które proponował Biełgorod? No dobrze, za 2/3? Prawdopodobnie był. Alek został.
Nie licytujmy się zatem, "w ilu procentach (90 czy 60) decyzują pieniądze?".
Inaczej podchodzi się do czołowego klubu Włoch czy Rosji, a inaczej podchodzi się do czołowego klubu Polski. I sami to spartoliliśmy, bo zaczęliśmy się zamartwiać, "żeby Śliwka nie siedział na ławie".
1. Śliwce nic się nie stało, że na ławie posiedział.
2. Co mnie to obchodzi?
I naprodukowaliśmy klubów "ni to, ni owo", w których każdy, kto w miarę potrafi odbić piłkę, łapie się do składu.
----------------------------------
Żeby było jasne: nie interesuje mnie, ilu Perrinów będzie skakać po polskich parkietach. Może nie być ani jednego Perrina i nie odczujemy pustki. Bo tu nie o Perrinów chodzi. Oni mogą być co najwyżej w miarę fajnym uzupełnieniem składu. Takich Perrinów jest na pęczki i to nie Perriny posuną nas w górę. Niech se grają, gdzie chcą.
Życiowa mądrość polega na odróżnieniu Perrina od Achrema. Jeśli umiem ich odróżnić, to bez znaczenia pozostanie kwestia, "W ilu procentach decyzują pieniądze?".
Życiowej mądrości nie uczą ani na uniwersytetach, ani na kursach trenerskich.
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2018, 17:00:10 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 25, 2018, 17:04:47 pm »
Lotos w tym sezonie ma na nas patent i nie ma zmiłuj, wszak są jedną z wyższych, jeśli nie najwyższą ekipą w +L. Także i na ten moment podopieczni Anastasiego są w większym gazie niż Asseco Resovia (wygrane mecze PP z Zaksą, Skrą, a w lidze z Jastrzębiem i teraz z AR to nie jest przypadek).
Szkoda tego drugiego seta, bo nawet pomimo kilku spotkań trzeciego stopnia z siatką, był fragment, gdzie AR prowadziła 3 pkt. bodaj 14:17, ale od tego momentu coś się zacięło i jakby to delikatnie ująć, nie pykło.
Smutne jest to ignorowanie zagrywki w tym sezonie. To powinien być atut tego zespołu w sytuacji kiedy siła ataku jest, w pewnym stopniu, ograniczona. Piątkowe spotkanie pokazało, że jak Rossardowi w tym elemencie nie idzie, to reszta zawodników, boi się (nawet) spróbować mocnego serwisu.
Ale o mecz z Olsztynem jestem dosyć spokojny, wszak oni serwują podobnie, jeśli nie gorzej (są jeszcze bardziej radosnymi flotowcami niż AR). Tylko Hadrava i Kochanowski (a ten ma jakieś problemy z barkiem, vide mecz z Jastrzębskim, posiadają mocną zagrywkę z wyskoku.
Patrząc na ostatnie spotkania: Masłowskiemu przyda się odpoczynek od "6".

Ktoś fajnie opisał transfery. Ile klubów z czołówki +L co roku zmienia 2-3 przyjmujących, 1 libero i jednego atakującego?
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 25, 2018, 20:29:26 pm »
"Brawo Andrzej, profesor Anastazji pokazał gdzie miejsce A.K. - bożyszcza Górskiego i Górala - jasełka trwają nadal". Tak masz rację mediolan8, jasełka trwają nadal, bo do PO jeszcze parę kolejek. Zapomniałeś we wstępie swojego wpisu dodać, że Anastasi (Ty napisałeś Anastazji, ale domyślam się że chodzi o tego samego trenera co i mi) pokazał miejsce w szeregu również Serniottiemu, bo chyba nie zaprzeczysz faktom, że i Serniotti przegrał z Anastasim. Moim i nie tylko moim zdaniem w jeszcze gorszym stylu, masz jakąś dziwną wybiórczą pamięć, ale nic dziwnego, bo zainfekowaną nienawiścią do Kowala. Tak dla przypomnienia, napisz proszę czy pamiętasz jak skończył się sezon 2014/2015, a szczególnie jego finał i kto komu pokazał miejsce w szeregu ? ::), to tak tylko na marginesie. Wuefista zlał wielkiego profesora 3:0, może warto sobie przypomnieć ten fakt ;)

Faktycznie spolszczyłem nazwisko Anastasiego  ;D - za co przepraszam profesora i trenera z klasą z nieprzeciętnymi umiejętnościami.

Sezon 2014/2015 to drużyna gwiazd pod wodzą Mr. Kowala, także nie ma co tu porównywać bo Adam Małysz też by przeciwko tamtemu Treflowi odniósł sukces  8). Majer nie staraj się reagować na każdą moją wypowiedź i tak mnie nie przekonasz, strata Twojego zapewne cennego czasu. Wypowiadam się jak mi się żywnie podoba a odbiorcy tego forum też to będą odbierać na swój sposób i interpretować jak im wygodniej. Mniej spiny i więcej luzu wrzuć  ;) Nawiasem mówiąc jak chcesz coś dobrego zrobić to zapytaj lepiej Górskiego na jakiej podstawie przedłużył Kowalowi kontrakt w trakcie sezonu jak jeszcze nic nie osiągnęliśmy (ął), no może jedno, że nie spadniemy już z ligi  ;D. Masz na pewno lepsze dojścia do niego, ja mu zadałem pytanie na jednym z portali społecznościowych lecz niestety nie miał cywilnej odwagi odpowiedzieć, wolał mnie zablokować - hehe. Żałosny prezesio...
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2018, 20:57:01 pm wysłana przez mediolan8 »
Prezes-Ignaczak

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 25, 2018, 21:32:05 pm »
Ktoś fajnie opisał transfery. Ile klubów z czołówki +L co roku zmienia 2-3 przyjmujących, 1 libero i jednego atakującego?
2014/15:
Buszek, Lotman, Ivović, Penczew, Achrem(kontuzjowany), Konarski, Schoeps, Ignaczak.
2015/16
Penczew, Achrem, Jaeschke, Lyneel, Śliwka, Ignaczak, Wojtaszek, Schoeps, Kurek
2016/17
Jaeschke, Ivović, Perrin, Winters, Rossard, Wojtaszek, Masłowski, Schmitt, Schoeps
Atakującego mamy wciąż tego samego od paru sezonów. Czy to dobrze, czy to źle - zostawmy na boku.
Mieliśmy zostawić Kurka czy Schmitta?
Miał być Wojtaszek "pomostem" pomiędzy Ignaczakiem i Masłowskim i był. Myślę, że co najmniej przedwczesne jest skreślanie Masłowskiego i upatrywanie na tej pozycji braku stabilizacji. Akurat tę pozycję bardzo stabilizujemy.
A teraz porozmawiajmy sobie szczerze o naszych przyjmujących.
Który z nich mógłby zapewnić Resovii granie na światowym poziomie? Wybierzcie sobie tę parę, którą należało ustabilizować.
Dziś bijemy się o "6" w lidze. Z tej perspektywy każdy poprzedni skład byłby wart "stabilizacji", bo każdy poprzedni skład za zajęcie 6. miejsca w RZ byłby spalony na stosie.
Fajnie się mówi o ustabilizowaniu składu. Też bym go chętnie ustabilizował. Niestety, źle ulokowaliśmy uczucia (niejaki Perrin) i stabilizację szlag trafił. W Ivoviciu uczuć nie ulokowaliśmy. Pewnie było drogo.
Będę wielkim zwolennikiem stabilizacji, jeśli będzie ona oparta na Leonie lub Grozerze, a nawet na Kurku (choć na tę jest za późno; trzeba było to zrobić 2 lata temu - na przyjęciu). Stabilizacja oparta na Penczewie czy Buszku (z całą sympatią dla Rafała) średnio mnie interesuje.
Jeśli chodzi o stabilizację składu, to wciąż odbija się nam czkawką postawienie Kurka na ataku. A wystarczyło kupić dobrego atakiera (za Konarskiego) i mielibyśmy święty spokój na parę lat. No to nam się zachciało atakującego Kurka.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 25, 2018, 21:42:36 pm »
Mediolan bez spiny, wrzuć na luz, poniżej Twojego wpisu Repres przedstawił skład Resovii z sezonu 2014/2015, wg Ciebie to drużyna gwiazd, mam pytanie w związku z tym, który z tych graczy to wg Ciebie gwiazda i czy przychodząc do Resovii miał takie miano ? Skoro twierdzisz, że w Resovii były wtedy gwiazdy, to w takim razie Mateusz Mika (którego notabene wielu forumowiczów miało za gwiazdę, którą Kowal nie doceniał), Marco Falasci, Sebastian Schwarz, Murphy Troy, Wojciech Grzyb, Damian Schulz, Krzysztof Wierzbowski, Piotr Gacek, to kto, jakieś leszcze ?. Swoim wpisem trochę nieświadomie skrzywdziłeś tych zawodników, przeciwstawiając im Małysza. Gratuluję poczucia humoru i tylko tego, bo nie wiedzy siatkarskiej. Przypomnę, że czterech z nich w dalszym ciągu gra w Gdańsku, gdzie trenerem jest Anastasi, wg Ciebie profesor i trener z klasą z nieprzeciętnymi umiejętnościami. Jak to jest w takim razie, że taki klasowy trener dalej pracuje z takimi patałachami, których zlaliśmy do zera. Jeden z forumowiczów widzi tych zawodników w roli kandydata do finału, czyżby on też się mylił ?.
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2018, 22:05:05 pm wysłana przez Majer »

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 25, 2018, 22:13:33 pm »
Mediolan bez spiny, wrzuć na luz, poniżej Twojego wpisu Repres przedstawił skład Resovii z sezonu 2014/2015, wg Ciebie to drużyna gwiazd, mam pytanie w związku z tym, który z tych graczy to wg Ciebie gwiazda i czy przychodząc do Resovii miał takie miano ? Skoro twierdzisz, że w Resovii były wtedy gwiazdy, to w takim razie Mateusz Mika (którego notabene wielu forumowiczów miało za gwiazdę, którą Kowal nie doceniał), Marco Falasci, Sebastian Schwarz, Murphy Troy, Wojciech Grzyb, Damian Schulz, Krzysztof Wierzbowski, Piotr Gacek, to kto, jakieś leszcze ?. Swoim wpisem trochę nieświadomie skrzywdziłeś tych zawodników, przeciwstawiając im Małysza. Gratuluję poczucia humoru i tylko tego, bo nie wiedzy siatkarskiej. Przypomnę, że czterech z nich w dalszym ciągu gra w Gdańsku, gdzie trenerem jest Anastasi, wg Ciebie profesor i trener z klasą z nieprzeciętnymi umiejętnościami. Jak to jest w takim razie, że taki klasowy trener dalej pracuje z takimi patałachami, których zlaliśmy do zera. Jeden z forumowiczów widzi tych zawodników w roli kandydata do finału, czyżby on też się mylił ?.

Konarski, Ivovic, Igła, Schops (wtedy jeszcze młodszy :) ), Drzyzga, Holms, Lotman, Nowakowski, Achrem - gwiazdami światowymi może nie byli ale na warunki PL tak, patrz pod tym kontekstem. Na przeciwko kadry Gdańska wyglądali imponująco:
http://sport.trefl.com/siatkowka/druzyny/lotos-trefl-gda-sk/sezon-2014-2015/

Nie zapomnij jeszcze, że Trefl z braków kadrowych a bardziej z dysproporcji w umiejętnościach pomiędzy pierwszą a drugą szóstką musiał jechać cały sezon podstawowym składem, nie mieli takiego bogactwa jak Andrzejek.

« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2018, 22:22:50 pm wysłana przez mediolan8 »
Prezes-Ignaczak

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 25, 2018, 22:52:16 pm »
No widzisz mediolan, teraz Nowakowski gra po przeciwnej stronie, a u nas z Tamtych zawodników został Tylko Johen i Ty w swoim zaślepieniu piszesz, że Anastasi pokazał miejsce w szeregu Kowalowi. Co za hipokryzja, Gdańsk wzmocniony jeszcze o Nowakowskiego, a my zdecydowanie osłabieni, a Ty nawet się nie zająknąłeś, tylko dowalić na oślep Andrzejowi, dlatego ten Twój apel o więcej luzu skieruj raczej do Siebie  8)

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Trefl Gdańsk-Asseco Resovia mecz 23.02.2018 r. (piątek)
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 25, 2018, 23:18:59 pm »
Zgodzę się, że w tym sezonie Trefl ma na papierze lepszy skład od Resovii ale nie zmienia to faktu, że Andrea pięknie wypunktował Kowala, pokazując mu miejsce w szeregu, nie zważając na inne okoliczności związane z kadrą zespołu. Dlatego mam tym większą satysfakcję. Pasuje taka odpowiedz  ;)
Prezes-Ignaczak