Autor Wątek: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia  (Przeczytany 109727 razy)

Gonzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 273
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 30, 2018, 20:09:52 pm »
A mi, mimo, że kolega Slawko już się w sumie odniósł do tego rysunku  bardziej pasuje cytat z Napoleona - Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana. A o "warsztacie" Kowala porozmawiaj, jeśli będziesz mógł szczerze, z zawodnikami, którzy grali u nas w ostatnich latach. Tak w dużym skrócie to można by tu zacytować pewnego naszego ministra bawiącego w słynnej warszawskiej restauracji, czyli "Ch..., d... i kamieni kupa". Wiem, wiem oni tez na siatkówce się nie znają.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 30, 2018, 21:13:46 pm »


A mi, mimo, że kolega Slawko już się w sumie odniósł do tego rysunku  bardziej pasuje cytat z Napoleona - Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana. A o "warsztacie" Kowala porozmawiaj, jeśli będziesz mógł szczerze, z zawodnikami, którzy grali u nas w ostatnich latach. Tak w dużym skrócie to można by tu zacytować pewnego naszego ministra bawiącego w słynnej warszawskiej restauracji, czyli "Ch..., d... i kamieni kupa". Wiem, wiem oni tez na siatkówce się nie znają.

Ten sam Napoleon, co przegrał pod Waterloo i skończył na wyspie w której go otruli? Zaiste, wielki lew :)

Na prawdę nie ma nic do zarzucenia trenerowi tylko same ogólniki? Mityczni zawodnicy, którzy po odejściu od Kowala poczuli wiatr we włosach i odnoszą sukcesy za sukcesami. Póki co to tylko Buszek osiągnął porównywalne sukcesy jaknza swojej kadencji w Resovii. Reszta raczej sportowo straciła na krajowym podwórku. Wśród zagranicznych różnie losy się potoczyły.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 30, 2018, 21:24:21 pm »
Tak same ogólniki, ostatnie 3 sezony różami usłane.

W końcu.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 30, 2018, 21:30:38 pm »
Tak same ogólniki, ostatnie 3 sezony różami usłane.
Żaglowanie faktami w zależności od potrzeb. Tak masz rację, 3 ostatnie lata słabe. W zeszłym roku Kowal zapłacił za to głową. Teraz wrócił. Albo zacznijmy go punktować za konkretne rzeczy z tego sezonu albo odpuśćmy. Bo co było dwa czy trzy lata temu to już historia. Za to poniósł konsekwencje.  Oceniamy bieżący sezon. A chętnie poczytam co Andrzej zrobił nie tak.

Ps. Zaraz ktoś wrzucić , iż właściwie to wcześniej Kowal wór medali przyniósł.

stary kibic

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 30, 2018, 21:46:18 pm »
Z całym szacunkiem - nie spotkałem nieomylnego trenera (może poza Ramseyem  ::). Wypada odróżnić pracę z zawodnikami, a dobór składu. Każdy zawodnik może mieć różne odczucia i emocje w stosunku do trenera. Andrzej Kowal z pewnością nie jest typem wychowawcy, kumpla, grzecznego słuchacza, czy naprawiacza. Nie musi to każdemu odpowiadać. Jedno co rzuca się w oczy, to niekomplementarność osobowa kadry. Uważam, że dopóki jakiś wpływ na skauting miał Marek Karbarz, to jakość/ceny sprowadzanych zawodników była lepsza, a poza tym dało się z tego stworzyć zgrany zespół.. Od odsunięcia Marka widać jakiś chaos w decyzjach zakupowych i brak zrozumienia na parkiecie. W tym sezonie do kontuzji Możdżonka jeszcze udawało się czasem grać razem - po jego kontuzji każdy z zawodników miewał lepsze mecze, ale nigdy razem.. No może poza meczem w p-o w Olsztynie.
Brakuje sensownego skauta, który czuje możliwości drużyny.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 30, 2018, 22:27:13 pm »
Ja bym powiedział, iż raczej brakuje pieniędzy na gwiazdy światowej siatkówki. Skauting u nas nie najgorszy, bo takiego Bartosza z Francji udało się ściągnąć jako transfer medyczny. Niestety w społeczeństwie internetowym rzadko kiedy wyskakuje ktoś niewiadomo skąd. Raczej poruszamy się wśród zawodników, którzy w tej czy innej lidze błyszczeli. Wpierw jest przegląd rynku krajowego, a tutaj cudów nie ma. Wszyscy dobrzy są już sprawdzeni w warunkach ligowych. A z zagranicy poruszamy się po tym co zostało po transferach do ligi włoskiej lub rosyjskiej.

Gonzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 273
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 30, 2018, 22:33:30 pm »
Nie pisałem nic o Napoleonie tylko o baranie i lwach, ale mniejsza z tym ;). Nie pisałem też nic o zawodnikach, którzy odeszli z Resovii i osiągnęli jakieś niesamowite sukcesy. Temu też dajmy spokój. Za to z tymi konsekwencjami to naprawdę świetny ubaw mi sprawiłeś ;D Poniósł konsekwencje... Dobre. Naprawdę super ;D ;D ;D Odpuszczę sobie też co zrobił/robi źle, bo jaki jest koń wszyscy widzą. Za to napiszę co zrobił dobrze, a nawet bardzo dobrze. "Ograł" Serniottiego, jak małego chłopca. Do tego cześć zawodników i sponsorów (o kibicach nie wspomnę, bo są w tym bagienku zupełnie nieistotni). Naprawdę razem z Góralem to wybitni stratedzy. Co prawda z siatkówką nie ma to nic wspólnego, ale trzeba przyznać, że rozegrali to po mistrzowsku. Serniotti tak naprawdę był bardzo naiwny, albo nie znał układów panujących w Asseco Resovii Rzeszów. Jaki wynik by nie osiągnął po sezonie i tak by się go pozbyli, żeby zrobić miejsce dla naszego "geniusza", który postanowił się zadekować na jakiś czas na nowym stanowisku. Jak do tego dodać, że jednego faceta po paru miesiącach wywalają na zbity pysk za słabe rezultaty, a z drugim za podobne wyniki podpisuje się dwuletni kontrakt to coś tu chyba jest nie halo? Oj wylało się szambo w Resovii i smród pozostanie na długo, ale jaki pan taki kram.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 30, 2018, 22:50:52 pm »

Ten sam Napoleon, co przegrał pod Waterloo i skończył na wyspie w której go otruli? Zaiste, wielki lew :)

Na prawdę nie ma nic do zarzucenia trenerowi tylko same ogólniki? Mityczni zawodnicy, którzy po odejściu od Kowala poczuli wiatr we włosach i odnoszą sukcesy za sukcesami. Póki co to tylko Buszek osiągnął porównywalne sukcesy jaknza swojej kadencji w Resovii. Reszta raczej sportowo straciła na krajowym podwórku. Wśród zagranicznych różnie losy się potoczyły.

Dołączyłeś do chóru piewców. Masz do tego prawo. Ale, ja mam prawo przestać to czytać, co niniejszym czynię. Skończyła się bowiem bardzo fajna analiza, a zaczęła korpo-papka.....
Pozdrawiam

SupporteRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Resovia Rzeszów na zawsze w moim sercu
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 30, 2018, 23:03:00 pm »
Serniotti tak naprawdę był bardzo naiwny, albo nie znał układów panujących w Asseco Resovii Rzeszów. Jaki wynik by nie osiągnął po sezonie i tak by się go pozbyli, żeby zrobić miejsce dla naszego "geniusza", który postanowił się zadekować na jakiś czas na nowym stanowisku.
A gdyby Serniotti zdobył medal, to co też by się go pozbyli. Pewnie nie. Następny sezon mocny skład i Serniotti miałby duże szanse na kolejny medal, a może i mistrzostwo. I co cały misterny układ spiskowy wziąłby w łeb. No chyba, że Górski w celu wykonania swojego głównego celu, którym jest nie sukces Resovii, lecz Kowala zrezygnowałby z tego składu i postawił na przeciętniaków. Wtedy może by mu się udało przywrócić Kowala. Bez żartów. Zgodzę się z bodajże z Represem, że Góral subiektywnie, niesprawiedliwie i stronniczo ocenia Kowala i ew. innych trenerów (Serniotti). Ma takie ,,widzimisię" i bezgranicznie wierzy w Kowala. Ale układanie takich teorii spiskowych to jest po prostu kpina.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5371
  • Semper fidelis
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 30, 2018, 23:12:00 pm »
#Sławko, świat nie jest czarno biały, ale ma masę odcieni szarości. Po x-nastu postach dotyczących trenera chciałbym w końcu przeczytać analizę/argumenty co ten trener dokładnie zawalił. Nie drużyny, nie klub a trener. Bo argument, iż to Kowal zwolnił Serniottiego jest o kant d..  rozbić. Andrzej takiej władzy w klubie nie miał i nie ma. A jeżeli to jest jedyny zarzut do trenera to jest to bardzo słabe. Dlatego oczekuję od przeciwników Andrzej troszeczkę wysiłku i przedstawienia argumentów, co on złego w tym sezonie zrobił. Aby można było merytorycznie porozmawiać.

Ze swej strony mogę wymienić kilka rzeczy które mi się nie podobały w tym sezonie i uważam, iż miały wpływ na porażkę. I zarówno jest tam kamyczek do ogródka Andrzeja ale są też kamyczki do ogródka zawodników. Bo nie zgadzam się z twierdzeniem, iż całą wina trenera a zawodnicy nie mają swojego udziału w tym "osiągnięciu". Choć Ljubo zawsze powtarzał, iż Wygrywa drużyna, zawodnicy a przegrywa trener.