Autor Wątek: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia  (Przeczytany 109798 razy)

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #390 dnia: Czerwca 17, 2018, 10:06:50 am »
" Z tym, że klub nie gra z nami do jednej bramki w tym zakresie. Nawet specjalnie jakoś nie pomaga. A szkoda." Darek mógłbyś rozwinąć tą myśl?

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #391 dnia: Czerwca 17, 2018, 22:02:20 pm »
Już rozwijam swoją wypowiedź.
Po długich dyskusjach stwierdziliśmy tu na forum, iż lepiej dla wszystkich nie odpalać tematu transferów do końca rozgrywek. I byliśmy w tym zakresie zgodni. Klub podobnie. Jakieś spekulacje dochodziły, ale nie było to w takiej skali jak w tym sezonie.

Nie wiem co się stało, iż klub zmienił strategię. Już w połowie marca był ustalony skład na przyszły sezon. Bez względu na wyniki, część zawodników wiedziała iż odejdą. Czy to zadziałało? W sumie to straciliśmy na Bartłomieju. Jego świetny Play off nie pozwolił mu zostać bo był podpisany amerykanin.

Zastanawiające jest też, iż Rafał Myśliwiec bezbłędnie wytypował skład. No może poza libero. Trafić tyłu graczy bez informacji z klubu to jak trafić w totolotka. W audycji u Bogdana Bartosz Górski zaprzeczył, iż źródłem informacji był klub. Niestety, prawdopodobnie musiało być inaczej. Zawodnicy są od różnych menadżerów. Można się od nich dowiedzieć jedno czy dwa nazwiska ale nie cały skład. Zwłaszcza, iż taki przeciek dotyczył tylko Resovii. W innych klubach na taką skalę tego nie było. Dodatkowo został potwierdzony Szerszeń który agenta w tamtym czasie mieć nie mógł, a każdy kontakt z zawodowym klubem byłby dyskwalifikacją na uniwersytecie. Nie miał on interesu aby dzwonić do dziennikarza w Polsce i chwalić się podpisaniem kontraktu ryzykując stypendia na uczelni. To musiał "sprzedać" ktoś z klubu.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #392 dnia: Czerwca 18, 2018, 07:59:57 am »
Grono "ktoś z klubu" jest dosyć szerokie i nie zawiera tylko samych pracowników klubu. Taką wiedzę mają sami zawodnicy czy sponsorzy i oni na pewno pewne informacje udzielają osoba z zewnątrz i tak to później leci, a nie musi to być wcale kontakt bezpośredni.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk


A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #393 dnia: Czerwca 18, 2018, 08:33:23 am »
Dlatego nie wskazuje kto, bo nie wiem. Ale stawiam orzechy przeciwko kasztamom iż to wyszło z Resovii. I w tym znaczeniu uważam, iż w zakresie transferów Asseco Resovia i nasze forum nie gra 'do jednej bramki'.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #394 dnia: Czerwca 18, 2018, 10:47:08 am »
Nie mam pojęcia, "skąd to wyszło" i nie ma sensu prowadzić śledztwa. Z zasady nie dopytuję się o przyszłosezonowy skład, bo... po co mam to wiedzieć?
Czasem mam wrażenie, że zamiast cieszyć się sezonem, kibice żyją "produkcją przyszłego roku". Jak w fabryce. "W tym roku wyprodukujemy mniej, ale w przyszłym roku, po zaopatrzeniu się w nowe środki produkcji, wyprodukujemy więcej". No i w lutym główną atrakcją staje się "zestaw środków produkcji na przyszły rok". Potem następują jakieś mecze końcowe, jakieś medale albo brak medali, jakieś spotkanie na Rynku albo brak spotkania na Rynku i 2 dni później nie ma już śladu po siatkarskiej Resovii.
A ja Wam powiem:
Cieszcie się swoimi dziećmi, dopóki macie je w domu. Bywają nieznośne, uciążliwe i mnóstwo kosztują, ale kiedyś pójdą w świat i nie będzie to dla Was radosny czas. Chwytajcie to, co w życiu bardzo szybko przemija. Przemija szybciej niż przypuszczacie. Nie zmarnujcie ani chwili.
Ten sam schemat dotyczy zawodników. Bywają rozgrymaszeni, wygrani, przegrani, mnóstwo kosztują, ale cieszcie się nimi do ostatniego ich dnia w klubie. Kiedyś pójdą w świat. Czasem będą wracać, ale będą to już trochę inni ludzie. Niech Olek Śliwka będzie resoviakiem do ostatniego dnia w klubie. No i co z tego, że wiedzieliście o tym, że przechodzi do Zaksy? Pomogło Wam to w kibicowaniu?
Sport to tylko zabawa. Sport to tylko pewna konwencja. Ubieramy się w jednakowe koszulki i spędzamy razem czas. Wspólne spędzanie czasu nie trwa wiecznie. Czasem rok, czasem 3 lata, czasem 8 lat.... Ktoś na wspólnym spędzaniu czasu zarabia pieniądze, a drugi za to wspólne spędzanie czasu płaci. Wspólnie spędzić czas można w różnych emocjach, różnych uczuciach, różnych poczuciach. Można do wspólnoty zapraszać i można z niej wypraszać. Można się do niej zapisać i można się z niej wypisać. Jeden kocha teściową, a drugi uważa ją jedynie za pewną uciążliwość związaną z tym, że kocha się żonę, ale tylko życiowy kretyn będzie się rozwodził z powodu teściowej. Czasem na imieninach jest wujek Staszek, a czasem wujek Staszek nie przyjdzie. Życie.
Nie psujmy sobie konwencji, nie psujmy sobie zabawy zbyt wczesnym wypraszaniem z towarzystwa ("Wiem, że w przyszłym roku wujka Staszka nie będzie na imieninach"). No i co z tego, że wiem? Muszę to ogłaszać już na tych imieninach? Przyjdą nstępne to i tak wyjdzie na jaw, ale dziś trza się bawić w towarzystwie wujka Staszka. Nie lubimy wujka Staszka? To przecież na imieninach jest jeszcze fafnaście osób, które lubimy. Spędźmy ten czas z nimi.
Jest kupa radości z powodu awansu piłkarskiej Resovii do trzeciej ligi (zwanej dla zmyły "drugą"). Słusznie? Pewnie, że słusznie. Przecież to tylko zabawa. To tylko pewna konwencja. To nie jest "produkcja trzeciej ligi". To jest radość z chwili. Bo i co to byłaby za "produkcja", jesli klub z 200-tysięcznego miasta mieści się gdzieś poza "50" polskich klubów? Ale chwili radości, związanych z awansem, nie odbierze kibicom nikt. No i co z tego, że rok temu się nie udało, że 2 lata temu się nie udało, że 3 lata temu...?
Tak to działa i nie warto sobie tego psuć.
Nie doczekam wygrania przez Resovię Ligi Mistrzów? Trudno. I tak zabawa była fajna.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #395 dnia: Czerwca 18, 2018, 12:07:58 pm »
Dlatego nie wskazuje kto, bo nie wiem. Ale stawiam orzechy przeciwko kasztamom iż to wyszło z Resovii. I w tym znaczeniu uważam, iż w zakresie transferów Asseco Resovia i nasze forum nie gra 'do jednej bramki'.
Powiem szczerze, nie bardzo potrafię sobie wyobrazić, dlaczego klub miałby "grać do jednej bramki" z kibicami w kwestii transferów? Za chwilę usłyszę, że dobrze by było, jakby klub konsultował transfery z kibicami.

A odnośnie wątku transferowego... jak dla mnie każdy robi to co lubi. Kto chce żyć kolejnym sezonem - niech to robi. Kto chce korzystać z chwili - wolna wola. Dlaczego jedni drugim mają narzucać swój "światopogląd"?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #396 dnia: Czerwca 18, 2018, 14:49:57 pm »
Są inne fora, na których można transferować zawodników przez cały rok. To (jedyne klubowe, które ocalało) może pozostać wolne od tego typu spekulacji.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #397 dnia: Czerwca 26, 2018, 18:10:44 pm »
Kolana Miki są w katastrofalnym stanie, szanse że więcej będzie grał niż się leczył niewielkie, taka zakulisowa informacja. Tak że szykuje się sezon gry na 2 przyjmujących, i jednego młokosa.
W końcu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #398 dnia: Czerwca 26, 2018, 23:19:45 pm »
Może dlatego Heynen powołał go na F6 LN.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #399 dnia: Czerwca 27, 2018, 15:00:23 pm »
Może dlatego Heynen powołał go na F6 LN.

A dlaczego niby to ma się wykluczać?

===

Fajny skład buduje stocznia, szykuje się fajna ekipa w Szczecinie i liga będzie ciekawsza :)