Autor Wątek: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia  (Przeczytany 109829 razy)

edwardo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 196
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #210 dnia: Maja 17, 2018, 17:54:53 pm »
w mojej skromnej opini problem jest w tym ze prawie nikt z kadry trenersko /zarzadu nie ma doswiadczenia  na wysokim poziomie profesionalnej siatkowki.
Jak byl jeszcze Pan Marek Karbarz to jeszcze to jakos wygladalo.
Nik jeszcze nie znalal zastepstwa na doswiadczenie!!!!
potrzebna jest osoba ktora juz to zrobila , byla tam i miala sukcesy.
Moze Andrzej Grzyb powinien byc bardziej zwiazany z Resovia ? albo ktos inny z duzym doswiadczeniem
ostatnio kilka lat to same experimenty wyrownana 14 , rowne place itd.
chyba czas na powroty do metod sprawdzonych a nie odkrywania Ameryki od nowa.
co wy na to?
Edwardo

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #211 dnia: Maja 18, 2018, 00:08:26 am »
Ponieważ w swoim ostatnim wpisie kolejny raz zadałem pytania prezesowi Górskiemu, a jak dowiaduję się Bartek od dwóch tygodni nie może doczekać się weryfikacji konta na Forum, to:
1. Oczekuję, że jeszcze dziś administratorzy zweryfikują konto Bartka
2. Pytania z ostatniego wpisu kasuję bo zostały już raz zadane a z przyczyn obiektywnych Bartek nie mógł się do nich ustosunkować
3. Mam nadzieję na rzeczową i kulturalną (to uwaga do nas, bo o Bartka jestem spokojny) dyskusję z prezesem na tym Forum
4. Liczę Bartku, że i do moich ostatnio zadanych pytań znajdziesz czas (szczerze wierzę, że nie masz go teraz za dużo, ja też :) ) żeby się ustosunkować.

Moderatorzy, do cholery, na co Wy czekacie!? Prezes chce z kibicami pogadać ale nie może bo... nie może sie weryfikacji konta na Forum doczekać! Mam nadzieję, że to tylko jakieś przeoczenie...
Celowo blokowalismy Bartka, żeby nie mógł odpowiedzieć na Twoje pytania, ale Piotras wszystko nam zepsuł 😂😂😂
A tak na poważnie, Każdy, kto zakłada konto powinien wysłać nam maila z prośbą o akceptację. Nie było maila - nie było akceptacji konta. Codziennie na forum rejestruje się kilkadziesiąt nowych kont, z czego większość założone przez boty. Zazwyczaj nie akceptujemy nowych kont z automatu, bo nie chcemy zasypać Was i samych siebie milionem reklam. Nie ma co się tu doszukiwać drugiego dna 😉
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

Prason

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #212 dnia: Maja 18, 2018, 08:59:06 am »
Serdecznie wszystkich witam.
Jest mój pierwszy post na forum ( natomiast od dobrych paru lat czynnie go czytam ).

Przejdę do sedna sprawy aby się nie rozwodzić nad Tematem transferów ( które w mojej ocenie są coraz gorsze i nic nie wnoszą do filozofii kluby.) Od paru lat nie mogę zrozumieć dlaczego klub nie postarał się o B. Bednorza czy A. Szalpuka, kontrakt na 2-3 lata
( Solida podstawa do budowy składu na lata.)
Chciałbym, powrotu F. Drzyzgi ale pod innym trenerem.

Wizja mojego składu Resovii:

Rozegranie: Drzyzga, Kozłowski
Środek:       Lemański, Dryja, Chinenyeze B.
Przyjecie:    Bednorz, Szalpuk, Depowski, Mika
Libero:        Masłowski/Perry
Atak:          Szulc/Jarosz
Trener:        .....

Czy taki skład mieści się w budżecie?, Czy jest za słaby na PL i EP?, czy tworzy solidny grunt na przyszłość?..






RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #213 dnia: Maja 18, 2018, 09:59:16 am »

Chciałbym, powrotu F. Drzyzgi ale pod innym trenerem.


Wyjdę na obrońcę Kowala  ;D ;D ;D ;D
Fabię nie pasował i Kowal i Antiga.
Jeśli Fabię w Grecji zmądrzał, powściągnął swoje nadmuchane jak balon na zawodach Gordona-Beneta ego i zrozumiał, że trzeba mocno pracować, to wtedy i może.
A że ja w taką przemianę nie wierzę, to nie jestem jedyny.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #214 dnia: Maja 18, 2018, 11:03:38 am »
Jeśli Fabię w Grecji zmądrzał
A że ja w taką przemianę nie wierzę, to nie jestem jedyny.
No szansa, że Rosja trochę Mu pomoże i ustawi ego na dobre tory - no jak nie tam, to gdzie?!?  8)

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #215 dnia: Maja 18, 2018, 11:28:43 am »
Jeśli Fabię w Grecji zmądrzał, powściągnął swoje nadmuchane jak balon na zawodach Gordona-Beneta ego i zrozumiał, że trzeba mocno pracować, to wtedy i może.
A że ja w taką przemianę nie wierzę, to nie jestem jedyny.

To tak nie działa. Człowiek (ogólnie rzecz ujmując) się nie zmienia. Druga prawda życiowa brzmi: człowiek z natury jest leniem. Większość postępuje tak, by się nie narobić - wykonać zadanie po najmniejszej linii oporu.
Zatem to przełożeni decydują o tym ile pracownik z siebie wydobywa, a największym motywatorem jest wynagrodzenie i groźba jego utraty. Ważna jest tez charyzma przełożonego i szacunek podwładnego do niego.

Przenosząc to na pole sportowe - jeśli zawodnik nie szanuje trenera to efekty mamy takie jakie widzieliśmy w Resovii. Chodzi mi o pamiętne zachowanie Igły, czy ostentacyjne unikanie trenera przez Fabiana czy Lukasa. To jest najtrudniejszy z elementów rzemiosła trenerskiego. Można chyba powiedzieć, że autorytet jest wprost proporcjonalny do różnicy wieku między trenerem i zawodnikiem. Ale nie musi być, bo największy zbudowanie i największa utrata autorytetu jest powodowana kompetencjami.

I absolutnie nie sugeruję że wina leży po stronie trenera Kowala. Bednaruk nie mógł sobie poradzić z Kwolkiem, Antidze już się to udało. Ważne by trener był tego świadomym. Niestety podejście "że to są profesjonaliści" i mają umowy do zrealizowania nie powoduje umacniania autorytetu, tylko sprowadza drużynę do grupki najemników.

A przecież każdy jest inny. Jednemu trzeba powiedzieć dzień wcześniej że będzie wychodził w meczu, drugiemu nie wolno tego powiedzieć bo nie prześpi nocy. Jednego trzeba uspokoić innego wkurzyć.

Mówię oczywiste dyrdymały, ale mam wrażenie, że nie dla wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2018, 11:30:15 am wysłana przez pewniak »

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #216 dnia: Maja 18, 2018, 12:37:13 pm »
Drzyzga mógł być najlepszy na świecie na swojej pozycji. Problem w tym, że on uwierzył w to, że już jest najlepszy.
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #217 dnia: Maja 18, 2018, 13:08:12 pm »
Pewniaku, nie są to dyrdymały.
Z Twoją wypowiedzią w połowie się nie zgodzę. Zgodzę się, że z zasady "Każdy pracownik pracuje tak źle, jak tylko może".  :) Podkreślę "z zasady". Ale nie zgodzę się, że "Człowiek się nie zmienia". Zmienia się. Nie każdy, ale wielu korzysta z pewnych życiowych niepowodzeń (tak naprawdę to one, a nie sukcesy, są inspirujące).
Jakoś trudno mi się doszukać u Fabiana jakichkolwiek pretensji, jakichkolwiek zastrzeżeń do Resovii czy do ludzi z Resovii. Wojtek (ojciec) tak. Fabian nie.
Bardzo zaintrygowała mnie wypowiedź Wojtka, że (cytuję z pamięci) "Po sezonach w Resovii Fabian uznał, że w Polsce nic więcej nie może osiągnąć, że w Polsce wygrał wszystko, co można wygrać". Myślę, że jeśli Fabian wróci jednak kiedyś do polskiego klubu, to będzie trochę innym człowiekiem. Może czasem trzeba coś stracić, żeby docenić to, co się miało...?
Z punktu widzenia sportu dwudziestokilkuletni ludzie są dorośli. Z życiowego punktu widzenia, to nadal młodzieńcy (za Gierka i Jaruzelskiego "młodym" było się do 40-go roku życia  ;D ).
Człowiek naprawdę potrafi się zmienić. I nie mam tu na myśli zmian fizycznych.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #218 dnia: Maja 21, 2018, 12:31:04 pm »
Dear David- welcome on board :).

Shoji-Mika-Mozdzonek-Schulz-Buszek-Smith oraz Perry. Calkiem niezle w warunkach plusligowych wygladalaby ta najmocniejsza 6 czy tez 7. Z takim skladem personalnym mozna sie ludzic ;-), ze zagrywka bedzie nieco lepiej w nowym sezonie wygladac. Przyjecie w sumie tez. Inna sprawa, ze Mike trzeba bedzie nieco oszczedniej wprowadzac do gry, to wtedy Tibo in a David na lawke, argh...
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #219 dnia: Maja 21, 2018, 14:39:09 pm »
Dear David- welcome on board :).

Shoji-Mika-Mozdzonek-Schulz-Buszek-Smith oraz Perry. Calkiem niezle w warunkach plusligowych wygladalaby ta najmocniejsza 6 czy tez 7. Z takim skladem personalnym mozna sie ludzic ;-), ze zagrywka bedzie nieco lepiej w nowym sezonie wygladac. Przyjecie w sumie tez. Inna sprawa, ze Mike trzeba bedzie nieco oszczedniej wprowadzac do gry, to wtedy Tibo in a David na lawke, argh...
Gra na dwóch libero sprawę rozwiąże jak w Zawierciu w zeszłym sezonie.