Autor Wątek: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia  (Przeczytany 109930 razy)

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #260 dnia: Maja 22, 2018, 21:05:48 pm »
Ludzie Alek wraca do Polski i będzie grał w Zawierciu nie wiemy czy były z nim prowadzone rozmowy ,czy sam Alek chciał wrócić także bez takich tekstów ze ktos sie obraża jak małe dziecko bo Alek nie zagra w Resovii Alek był jest i Będzie Legendą tego klubu i trzeba go szanowac wybrał taką decyzje a nie inna
Kto ma pretensje do Alka powiedz?

ollo0

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #261 dnia: Maja 22, 2018, 21:10:46 pm »
Ty masz pretensje do Resovii i poniekąd do Alka nie wiesz czy klub prowadził z nim rozmowy czy on chciał zagrać w pasiaku, ważne to że wraca i trzeba będzie patrzeć na jego grę

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #262 dnia: Maja 22, 2018, 21:20:41 pm »
Ty masz pretensje do Resovii i poniekąd do Alka nie wiesz czy klub prowadził z nim rozmowy czy on chciał zagrać w pasiaku, ważne to że wraca i trzeba będzie patrzeć na jego grę
Co ja wiem, a co nie to już zostawię dla siebie, ale... powiem tylko tyle, że Alka w pasiaku już raczej nie zobaczysz.
Pretensji do Resovii nie mam. Mam tylko pretensje do Asseco Rzeszów. Gdzie niby zasugerowałem Ci, że mam pretensje do Alka? Jego decyzja jest zrozumiała i na pewno nie była dla niego łatwa. Zawsze życzę mu jak najlepiej.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #263 dnia: Maja 22, 2018, 21:59:56 pm »
Unge powiedz tak szczerze, jesteś kibicem Resovii,,,,, jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to moje kolejne pytanie, chodzisz na piłkę, albo czy chodziłeś?, jeśli jesteś sfrustrowany sytuacją z Alkiem przyjdź na W22, zobaczysz Resoviaków, nie najemników, tyle w temacie. Nie jesteś chyba na tyle niemądry, że myślisz iż piszę tu o Alku, on jest, był i będzie ikoną Resovii. Drogi jego i klubu się rozeszły, to wszystko. Ponawiam zaproszenie, przyjdź na Maltę a resztę pozostaw za sobą, daj się ponieść euforii :)

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #264 dnia: Maja 22, 2018, 22:05:04 pm »
Unge powiedz tak szczerze, jesteś kibicem Resovii,,,,, jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to moje kolejne pytanie, chodzisz na piłkę, albo czy chodziłeś?, jeśli jesteś sfrustrowany sytuacją z Alkiem przyjdź na W22, zobaczysz Resoviaków, nie najemników, tyle w temacie. Nie jesteś chyba na tyle niemądry, że myślisz iż piszę tu o Alku, on jest, był i będzie ikoną Resovii. Drogi jego i klubu się rozeszły, to wszystko. Ponawiam zaproszenie, przyjdź na Maltę a resztę pozostaw za sobą, daj się ponieść euforii :)
Chodzę na piłkę i z wielką przyjemnością widzę jak chłopaki za marne grosze gryzą trawę w walce o awans. Nawet myślałem, że dzisiaj odpuszczą mecz, a tu proszę - mamy finał! :)
Jeśli, w którymś zdaniu zasugerowałem chociaż, że mam pretensję do Alka to sorx - "nie jestem na tyle niemądry", żeby mieć pretensje do Alka! ;) On był, jest i będzie moim ulubionym zawodnikiem i idolem! Był, jest i będzie ikoną i legendą Resovii! Zdaje sobie sprawę, że po prostu chciał być blisko rodziny, chciał być u siebie.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #265 dnia: Maja 22, 2018, 22:35:32 pm »
Cóż jestem rozczarowany postawą klubu, mogliśmy zyskać zarówno sportowo jak i marketingowo, bo jednak Alek to nadal ulubieniec Rzeszowskiej publiczności, jest mi przykro że takich okazji zupełnie nie wykorzystujemy.
Sprawa jest prosta Alek chciał być blisko Rzeszowa, nie blisko Białorusi (Białystok/Warszawa), a właśnie blisko Rzeszowa z którym się związał.

Skorzystałby on, reklamodawcy i sponsorzy ( powrót Alka to marketingowy strzał w przysłowiową dychę), a także klub nie tylko sportowo, bo Alek to wciąż klasowy zawodnik zarówno pod kontem mentalnym jak i czysto sportowym, ale właśnie także marketingowo. Jestem pewien że Alek swoją postawą na boisku nakręciłby pozytywnie całe Podpromie, sprzedał niejedną koszulkę, a także niejeden bilet, no i niejeden sponsor mógłby wykorzystać tą najbardziej rozpoznawalną siatkarsko postać w Rzeszowie do swoich marketingowych celów.

Szczerze jestem totalnie zaskoczony że to nie z nami Alek podpisał kontrakt, wydawać by się mogło romans idealny, wraca kapitan na swój statek
aby ponownie walczyć o najwyższe cele, jestem pewien że do walki zabrałby całą rzeszowską publiczność... trochę mi przykro że klub tego tak nie widzi.

Jeszcze odnośnie aspektu sportowego:
Cytuj
Do playoffów startował z 6 miejsca aby spotkać się z silnym Fenerbache które miało 3 miejsce po sezonie zasadniczym:

1/8

Pierwszy mecz wygrany 3:2 to popis Alka który ciągnął całą drużynę 21 punktów przy 60% skuteczności, dodatkowo silna i regularna zagrywka z małą ilością błędów, kolejny z zawodników zdobył 16 punktów.

Kolejny mecz niestety przegrany ale nadal w 4 setach Alek z 15 punktami i 60% skutecznością w ataku był głównym motorem napędowym.

Ostatni mecz to całkiem dobra gra Alka (dużo piłek sytuacyjnych które kończył) sporo punktów 12 (drugie miejsce w drużynie po atakującym) 42% w ataku(warto jednak podkreślić że piłki które dostawał nie były łatwe a raczej sytuacyjne), ale co ciekawe 4 bloki punktowe :)

Półfinały
Tutaj niestety przeciwnik okazał się zdecydowanie lepszy...

Pierwszy mecz przegrany 3-1, ale warto podkreślić że Alek grał naprawde dobrze 16 punktów 60% w ataku, czy 2 asy serwisowe, niestety drugi przyjmujący który kończył co 4 piłkę pogrzebał szanse na wygraną zwłaszcza w drugim secie.

Ostatni mecz to tragiczna gra całego zespołu, aż przykro było patrzeć, zresztą nawet statystyki w jakiś sposób to potwierdzają że ciężko wygrać mecz jak drugi przyjmujący ma 13 ataków i 23% w ataku i jest notorycznie blokowany, przyjęcie na poziomie 30%/22%, a jego zmienik ataku nie kończy i kończy mecz w 0%. Jak przy tym wszystkim wyglądał Alek, a no przyzwoicie, poziom trzymał, 12 punktów przy około 50% skuteczności, no i najlepsza skuteczność w ataku :)

Taka ciekawostka Fromm którego ściągnęło JW w tym meczu miał 5 punktów i 27% w ataku i wchodził z ławki.

Mecze o 3 miejsce

Pierwszy wygrany mecz 3-1, dobra gra całej drużyny Alek 17 punktów 54% w ataku, do tego as i 3 bloki.

Kolejny mecz to niestety dramatyczna gra całego zespołu gdzie mało kto wyszedł powyżej 40% w ataku

Ostatni mecz to świetna gra Alka (szkoda że zespół nie dołączył) 8 punktów 60% w ataku

====

Powiedzmy sobie szczerze Alkowi Rzeszów służy, głupotą by było nie próbować go ściągnąć, tym bardziej że aklimatyzować się nie potrzebowałby, a i marketingowo strzał w 10.

Ba! jestem gotów postawić u buka sporo że Alek w Resovii grałby w PO w pierwszym składzie :)

Boss

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 115
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #266 dnia: Maja 22, 2018, 23:15:22 pm »
Alek swoją postawą na boisku nakręciłby pozytywnie całe Podpromie, sprzedał niejedną koszulkę, a także niejeden bilet, no i niejeden sponsor mógłby wykorzystać tą najbardziej rozpoznawalną siatkarsko postać w Rzeszowie do swoich marketingowych

Dokładnie.

Dla mnie osobiście ten sezon był ostatni, coś się skończyło bezpowrotnie. Oczywiście żalu po takim kibicu jak ja nie będzie, potrafiłem kląć i wyjść przed końcem jak nie mogłem na Nich patrzeć jak grali zupełną padakę!
No cóż ktoś ten karnet na pewno kupi kasa będzie się zgadzać ale lista obecności już nie.

Wielki szacunek dla kibiców ze Stowarzyszenia - daleko mi do Was.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2018, 00:04:16 am wysłana przez Boss »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #267 dnia: Maja 22, 2018, 23:33:53 pm »
Jeśli o mnie chodzi to teraz Asseco może sobie grać, jak tam chce i kim chce. Niech se nakupią zawodników nawet i 21. Tak się żadnego zespołu nie zbuduje. To się po prostu od dłuższego czasu kupy nie trzyma. I wydzwoni prędzej, niż później.
Natomiast jest coś do odbudowania przy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie. Zachęcam wszystkich Resoviaków do powrotu (jeśli ktoś jeszcze nie chodzi) na mecze piłkarzy. Grają sami swoi chłopcy i walczą o awans do II ligi. Mimo wielu problemów, harują na boisku, aż miło popatrzeć.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #268 dnia: Maja 23, 2018, 07:49:47 am »
Gdybym to ja kompletował skład Resovii, Alek byłby pierwszy na mojej liście.
Sytuacja jest o tyle niezrozumiała, że już w minionym sezonie, przed zamknięciem okienka transferowego naprawdę staraliśmy się dołączyć Alka do zespołu.
Już rok temu Alek nie miał ochoty wyjeżdżać do Turcji. Chciał zostać w domu. Pieniądze nie były jego motywacją.
Gdyby teraz z nami był, z pewnością nie byłby "za zasługi".
Szkoda.
Mogę się domyślać motywacji: nieszczęsny przepis, który nakazuje traktować obywateli RP jako obcokrajowców, robi ludziom wielką krzywdę. Kiedyś ktoś wywołał histerię i jakoś nikt nie potrafi się z głupiego pomysłu wycofać. Tych (potencjalnie) 3-4 zawodników w całej lidze naprawdę stanowi zagrożenie dla rozwoju polskiej siatkówki? A inne wartości, jak choćby zakaz dyskryminacji obywateli RP w stosunkach pracy i stosunkach gospodarczych? Ale kogo to dziś obchodzi?
Czy taka była motywacja? Nie mam pewności.
Smutne to.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2018, 08:18:55 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #269 dnia: Maja 23, 2018, 08:23:48 am »
Rok temu i w tym roku skład komponowała ta sama osoba.
Ta osoba nie tylko komponuje skład. Ona komponuje (czytaj: trzęsie) cały klub. I dopóki tak jest, dopóty... jest jak jest.
Cóż.. Ja się już pogodziłem. Zdaje się, że nie tylko ja. "Pogodzonych" jest (coraz) więcej.
Poczekam/przeczekam... może kiedyś prezes Góral jednak przejrzy na oczy i dotrze do Niego wokół jakich ludzi ten klub powinien być budowany (dla kogo kibice na halę przychodzą), a wokół kogo jest budowany od jakiegoś czasu (kto kibiców skutecznie do tego przychodzenia zniechęca)...
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2018, 08:28:06 am wysłana przez wog »