Autor Wątek: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia  (Przeczytany 109847 razy)

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #270 dnia: Maja 23, 2018, 12:31:06 pm »
Bierzemy kulawego Mike, Buszka po miernym sezonie, młokosa który nie powąchał dorosłej siatkówki, a to dla Alka miejsca zabrakło. Zresztą po co on jak trener nie lubi charakternych zawodników... żenada, ręce opadają co wyprawia duet AKBG
W końcu.

mmb

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #271 dnia: Maja 23, 2018, 12:40:03 pm »
Lepiej dla wszystkich byłoby zakontraktować Alka, a Szerszenia wypożyczyć żeby gdzieś grał regularnie, szkoda..

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #272 dnia: Maja 23, 2018, 13:16:50 pm »
Alek  prawdziwy Resoviak nie znalazł miejsca w drużynie na sezon 2018/19. Tak wygląda odbudowywanie zaufania kibiców w wykonaniu Asseco Rzeszów. Resovię celowo pominąłem, bo nie godzi się tak pięknej i zasłużonej karty w historii rzeszowskiego (i nie tylko ) sportu mieszać z tym bagienkiem.   

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #273 dnia: Maja 23, 2018, 14:16:06 pm »
Tylko zgaduje, ze negatywna decyzja o zakontraktowaniu Alka mogla byc uzasadniona poziomem sportowym. Obecne ruchy transferowe moim zdaniem wskazuja, ze konczy sie czas sentymentow (ze sportowego punktu widzenia)- odejscie Jochena, Tichacka, brak zgody na kontrakt Alka, jak i wypozyczenie Perlowskiego. Czy to decyzja wlasciwa, czy bledna- czas pokaze. Natomiast z wizerunkowego punktu widzenia- jesli chodzi wylacznie o samego Alka- bywaly lepsze.

Rok temu i w tym roku skład komponowała ta sama osoba.
Ta osoba nie tylko komponuje skład. Ona komponuje (czytaj: trzęsie) cały klub. I dopóki tak jest, dopóty... jest jak jest.
Cóż.. Ja się już pogodziłem. Zdaje się, że nie tylko ja. "Pogodzonych" jest (coraz) więcej.
Poczekam/przeczekam... może kiedyś prezes Góral jednak przejrzy na oczy i dotrze do Niego wokół jakich ludzi ten klub powinien być budowany (dla kogo kibice na halę przychodzą), a wokół kogo jest budowany od jakiegoś czasu (kto kibiców skutecznie do tego przychodzenia zniechęca)...
 

@wog - tak bardzo w punkt, chyle czola.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2018, 14:49:48 pm wysłana przez Dude »
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

Kibicka1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 113
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #274 dnia: Maja 23, 2018, 15:01:42 pm »
Nie wypowiadam się często na tym forum , ale w tym temacie bym się chciała wypowiedzieć. Sama jestem zła na to,że Alek do nas nie wrócił. Dostaję białej gorączki jak czytam momentami wypowiedzi trenera, który próbuje ze mnie zrobić głupiego, nieznającego się na siatkówce kibica... Czasem również prezes mnie denerwuje odpowiadając lakonicznie i czasem wymijająco ,zamiast powiedzieć prawdę jak było (ale cieszę się że pojawił się na forum- może komunikacja będzie lepsza) . Po tym sezonie jestem zwyczajnie zmęczona i rozgoryczona postawą klubu z taką piękną i wieloletnią tradycją...
Wyjdę na adwokata diabła ale co tam. Zdaję sobie sprawę że poprzedni sezon wywołał złość, straciliśmy zaufanie do klubu - to zrozumiałe, bo sama należę do tej grupy.
Co do transferów - to może warto by się zastanowić  i pomyśleć, czy sytuacja z Alkiem , zarówno przed jego odejściem do Turcji jak i teraz , wyglądała tak jak sobie wyobrażamy. Czy na pewno Resovia się na niego wypięła? Alek też ma własny rozum i podejmuje (albo powinien)  decyzje sam , ale przypomnijcie sobie , kto jest jego menadżerem ?  Ulubieniec wszystkich czyli Matijasevic .. Nie od dziś wiadomo, że gra nie fair w stosunku do klubów ( przypadków Perrina , Tillie i ich "chińskich marzeń" nie muszę przypominać ), bardzo wątpię że jego głównym celem jest działanie dla dobra swoich zawodników , tylko po prostu od kontraktów odpala niezłą prowizję dla siebie , stąd tyle cyrków z kontraktami. Mi się wydaje , że i w tej sytuacji Matijasevic maczał palce - czyli mógł krzyknąć sumę z kosmosu, a zaplanowany budżet na sezon z gumy nie jest i możliwe że się nie dogadaliśmy na tym polu ... Jaka była prawda ? Nie mam pojęcia , ale myślę że można pomyśleć i o takiej ewentualności. Nie w każdym przypadku zawala klub- czasem wina leży po stronie zawodnika i menadżera , a czasem wina rozkłada się w stosunku 50/50.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #275 dnia: Maja 23, 2018, 15:55:59 pm »
Czas sentymentów się skończył. Przychodzi kontuzjowany Mikuś i słabiutki Buszu.
A Alek chciał grać w Rzeszowie. Nie sądzę że Zawiercie dało mu taką kasę że AR zwalilo z kolan. Także sugerowanie że to Matijasevic namieszać w tym wypadku nie broni się .

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #276 dnia: Maja 23, 2018, 16:06:19 pm »
Ej no! Nie róbmy z Alka jakiejś bezwiednej głupiutkiej kukiełki Matijesevica!! a z tego drugiego pałającego nienawiścią do Resovii managera który działa przeciwko zawodnikom, bo to są jakieś kosmiczne bzdury?

Po pierwsze Alek nie raz pokazał że pieniądze nie są najważniejsze (jestem przekonany że nawet zszedłby z ceny względem tego co dostał w zawierciu), po drugie on i Resovia mają kontakt do siebie, a wola w wypadku Alka do przeniesienia się tutaj była(nie po to zamiast grać w nieźle płatnej Turcji, czy u szejków wybrał miasto niedaleko Rzeszowa, zresztą sam to mówił), ot koncepcja budowy składu jest zgoła inna, niestety.

Przypominam Ci Kibicka też że to agent Rossarda z którym normalnie przedłużyliśmy kontrakt i nikt cyrków nie robił, nie dawał ceny z kosmosu, czy nie grał na czas.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2018, 16:40:32 pm wysłana przez biperion »

Kibicka1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 113
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #277 dnia: Maja 23, 2018, 16:25:50 pm »
Ej no! Nie róbmy z Alka jakiejś bezwiednej głupiutkiej kukiełki Matijesevica!! a z tego drugiego pałającego nienawiścią do Resovii managera który działa przeciwko zawodnikom, bo to są jakieś kosmiczne bzdury?

Po pierwsze Alek nie raz pokazał że pieniądze nie są najważniejsze (jestem przekonany że nawet zszedłby z ceny względem tego co dostał w zawierciu), po drugie on i Resovia mają kontakt do siebie, a wola w wypadku Alka do przeniesienia się tutaj była(nie po to zamiast grać w nieźle płatnej Turcji, czy u szejków wybrał miasto niedaleko Rzeszowa, zresztą sam to mówił), ot koncepcja budowy składu jest zgoła inna, niestety.

Przypominam Ci iglasta też że to agent Rossarda z którym normalnie przedłużyliśmy kontrakt i nikt cyrków nie robił, nie dawał ceny z kosmosu, czy nie grał na czas.
Chyba mnie źle zrozumiałeś, nigdzie nie napisałam że Alek jest kukielka Matijasevica to po 1, po 2 nigdzie nie wspomniałam że menadżer pała do nas jakąś nienawiścią... Czytajcie proszę ze zrozumieniem... Tak wiem Matijasevic jest również menago naszego nowego libero Perry'ego i Rafała Buszka +jest Tibo,z którego kontraktem nie było problemów i chwała za to...
Forum jest od tego żeby by wyrazić swoje zdanie, ja wyraziłam swoje... Prawdy i tak się nie dowiemy 

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #278 dnia: Maja 23, 2018, 16:41:19 pm »
Ja rozumiem, ale pisanie że Matisijevic strzela jakieś sumy z kosmosu dla Resovii, a nagle Alek dogaduje się z Zawierciem? to gdzie w tym zwykły sens i logika. Im też wrzucił sumy z kosmosu, tylko jakoś zeszli do realnej kwoty, a my nie? Tym bardziej że to my mamy kontakt do zawodnika, jesteśmy jego pierwszym wyborem?

Powiedzmy sobie szczerze Achrem był w naszym zasięgu finansowym, chciał przyjść do Polski i byliśmy jego pierwszym wyborem, tylko po prostu koncepcja budowy składu + limity nie uwzględniała Alka, ot cała tajemnica. Rozmawialiśmy, głównie po to aby powiedzieć że dla Alka w Resovii na tą chwilę nie ma miejsca.

===

Szkoda i smutno.
Szkoda bo po raz kolejny skład budujemy dwuwymiarowo, patrząc na aspekty rzekłbym sportowo-statystyczne - ten przyjmuje, ten atakuje, ten się nadaje na przyszłość. Niestety zupełnie pomijamy skrajnie ważne w budowie drużyny aspekty mentalne, przywódcze, brakuje osób które swoim sposobem bycia, ciężką pracą na treningach, czy postawą na boisku lub poza nim wyciągają z reszty zawodników to co najlepsze. To cały czas procentuje, bo taki zawodnik nie jest tylko elementem dodatnim na swojej pozycji, a jest tym elementem dodatnim dla całej drużyny.

My takich zawodników nie mamy, a jednego który taką rolę mógł spełnić puściliśmy do Zawiercia.

Szkoda bo romantycznie historie w sporcie rządzonym przez pieniądze są szalenie rzadkie, ale za to najpiękniejsze i wymagają opieki i troski, mogliśmy razem napisać naprawdę fajną historię którą wspominalibyśmy latami.

Szkoda bo Alek to byłby fajny pomost klubu do kibiców, szkoda bo wielu za nim poszłoby w ogień i postawiło razem Twierdzę.

Szkoda bo wszystko jest na tak, a stało się jak stało, wygrała sztywna koncepcja z tym z niezłym atakiem, a tym z dobrym przyjęciem?

Szkoda bo Alek drużynę ciągnął w PO, grał wyśmienicie, niektóre sety sam wygrywał i to do niego szły najważniejsze piłki, sportowo podwyższyłby poziom, nie obniżył, to nie emeryt z Turcji tylko nadal klasowy zawodnik, w wieku aktualnego mistrza Polski Wlazłego.



Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #279 dnia: Maja 23, 2018, 17:10:02 pm »
Witamy Damiana.

Jest ktos od wysokiej pilki 8) i wierze, ze utrzyma dobra dyspozycje z zeszlego sezonu.

Ps. Nie, ta informacja niestety nie przykryje wczorajszej.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!