Autor Wątek: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia  (Przeczytany 109455 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6918
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #420 dnia: Października 12, 2018, 09:29:23 am »
Skład mamy taki, że nalezymy do grupy 6-8 zespołów, które się liczą w walce o najwyższe trofea. To trochę tak jak z reprezentacją Polski: może zdobyć złoto mistrzostw świata, ale równie prawdopodobne jest, że zakończy sezon na 8. miejscu. Czyli od euforii do tragedii.
Z trenerami jest podobnie - najpierw Antiga jest cudowny, a później jest beznadziejny. Z Heynenem też tak będzie, nie wiadomo tylko kiedy (za 2 lata czy za 4 lata).
Porównywanie składów to fajna sprawa. Zarówno przed MŚ'14, jak i przed MŚ'18 tych porównań było bez liku i Polska nie wypadała w nich rewelacyjnie. I co z tych porównań zostało dziś?
Jeśli ktoś nie przepadał za Antigą, to twierdził, że mistrzostwo świata to zasługa Blaina.
Dziewczyny z Developresu też były super i "aż chciało się im kibicować", a parę tygodni później już takie super nie były.
I tak się to kręci.
Uwielbiam pytanie o "cele na sezon, z których będzie się rozliczanym". Dlaczego? Bo z jednej strony kpi się z "korpo", a z drugiej strony dąży się do "korpo" poprzez "rozliczanie z zaplanowanych celów". A przecież sport nalezy do najbardziej ryzykownych dziedzin życia i w nim planować to se można, ale po co? Żeby mieć pretekst do wyrzucenia kogoś? Taki pretekst zawsze się znajdzie, o ile potencjalny wyrzucający zechce to zrobić. A jesli nie zechce, to nie wyrzuci i żadne "zaplanowane cele" w tym nie pomogą.
A że na Forum zapowiada się kolejny sezon "kwaśnych winogron"... No cóż, niektórzy bez tego żyć nie mogą i tylko po to tu istnieją.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #421 dnia: Października 12, 2018, 09:30:56 am »
Reeman, każdy skład ktoś wybiera, chociaż to słowo jest nieadekwatne, bo gotowego składu nikt nie wybiera. Wiem do czego zmierzasz, ale ja nie wiem czy to jest autorski skład, jeśli Ty masz taką wiedzę, to jesteś w lepszej sytuacji. Odpowiedzialność za wynik tego zespołu bierze na siebie trener i to on będzie przeze mnie rozliczony na koniec sezonu. Ja w każdym razie będę trzymał kciuki aby to, co w paru wywiadach powiedział trener, ziściło się. Ja mu kibicuję i całej drużynie, bo wg mnie ta ekipa daje nadzieję na walkę w każdych rozgrywkach. Daje nadzieję na finały, ale nie gwarantuje ich. Podobnego zdania jest większość kibiców.

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 829
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #422 dnia: Października 12, 2018, 12:39:50 pm »
Resovia zawsze gra o MP i PP, nikt nie będzie miał pretensji, jak polegnie po walce, ale ostatnie sezony były nieudane , gra była czasami katastrofalna i niespecjalnie były wyciągnięte właściwe wnioski. Heynen potrafił z przeciętnych (czytaj brak gwiazd) siatkarzy zrobić mistrzów świata , a nasz trener z tego co ma, nie potrafi zrobić drużyny, żeby oczy nie bolały, jak się  patrzy na ich grę, Oby ten sezon był inny i gra radowała nasze oczy, czego sobie i wszystkim życzę 

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #423 dnia: Października 12, 2018, 12:49:59 pm »
Dla mnie stawianie celów przed drużyną sportową powinno się sprowadzać do wyboru priorytetów w momencie, gdy np. gra się w +L i LM i w pewnym momencie coś trzeba odpuścić. Wtedy przydają się cele. Miejsce na koniec nie może być celem samym w sobie, bo jak słusznie zauważył repres1 ryzyko i niepewność jest tak duża, że nie da się tego potem sprowadzić do wspólnego mianownika, żeby podsumować. Jedna kontuzja może z dnia na dzień zmienić potencjał zespołu i to co na początku wydaje się planem minimum nagle staje się planem maksimum, który wzięłoby się z pocałowaniem ręki.

Ja mam jedne od lat oczekiwania wobec tej drużyny: żeby...
gra radowała nasze oczy

SupporteRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Resovia Rzeszów na zawsze w moim sercu
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #424 dnia: Października 12, 2018, 13:50:58 pm »
Dysponujemy tak szerokim i silnym składem, że każdy trener byłby w stanie dojść z tymi zawodnikami do wszystkich finałów w tym sezonie, niestety nie mamy zwykłego trenera  ???. Wystarczy tylko wykorzystać ponad połowę potencjału zawodników - nawet nie 70-80%.
Z większością ligi możemy wygrywać drugim składem bez spocenia się. Zbliżony potencjał w lidze ma tylko ZAKSA
Toms, może Ty poprowadzisz ten zespół do sukcesów, skoro to takie proste, to szybko wpiszesz sobie Mistrza, PP i KMŚ do CV. Najpierw jednak zapoznaj się z Plusligą, składami, może oglądnij choć jeden mecz Plusligi.
Resovia zawsze gra o MP i PP, nikt nie będzie miał pretensji, jak polegnie po walce, ale ostatnie sezony były nieudane , gra była czasami katastrofalna i niespecjalnie były wyciągnięte właściwe wnioski. Heynen potrafił z przeciętnych (czytaj brak gwiazd) siatkarzy zrobić mistrzów świata , a nasz trener z tego co ma, nie potrafi zrobić drużyny, żeby oczy nie bolały, jak się  patrzy na ich grę, Oby ten sezon był inny i gra radowała nasze oczy, czego sobie i wszystkim życzę 
Nie znam ścisłego pojęcia ,,gwiazdy", ogólnie nie lubię tego zwrotu, ale jeśli go używać to chyba można nim określić 5 mistrzów świata których mieliśmy w zespole, plus Bartek Kurek, którego zna chyba każdy poważny kibic siatkówki na świecie. Jeśli to nie był zespół gwiazd to conajmniej zespół graczy klasy światowej. Więc nie mów że Heynen zrobił coś z niczego i że miał przeciętnych siatkarzy. Wszyscy są zaskoczeni tym wynikiem, on sam też, ale na pewno potencjał w zespole miał bardzo duży, o czym sam wielokrotnie powtarzał.

Napewno trzeba od nowego teamu Resovii wymagać pełnego zaangażowania i walki. Jeśli tak będzie to chyba wybaczymy im ewentualne niepowodzenia, tym bardziej że liga jest bardzo mocna. Jak dla mnie nawet nie musimy grać pięknie dla oka, ale musi być walka na maksa, o każdą piłkę. Celem jest medal, ale wszystko się może wydarzyć patrząc na potencjał zespołów i historię z poprzedniego sezonu.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Transfery. Plotki, spekulacje i marzenia
« Odpowiedź #425 dnia: Października 12, 2018, 15:38:33 pm »
Reeman przypomnij mi kolego co wielkiego ugrał Heynen w klubie PLS, dla przypomnienia powiem że był to Transfer Bydgoszcz, w latach 2013/2014 i 2014/2015. W tym drugim sezonie przypomnę że miał w składzie Jarosza, tego samego zawodnika, który teraz ma nam zapewnić finały w każdych rozgrywkach, tak uważa Toms.
"Oby ten sezon był inny i gra radowała nasze oczy, czego sobie i wszystkim życzę", i tu się zgadzamy, ja również życzę nam kibicom, aby ten sezon obfitował w wiele walki, ładnych obron, soczystych zagrywek i aby dał radość wszystkim, którzy nie tylko zawitają na Podpromie, ale i tym którzy zasiądą przed odbiornikami.